Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

1

Ponedjeljak, 26. April 2004

Vanzemaljci?

Da li verujete da tamo negde postoje [SIZE=4] oni [/SIZE] ( aliens) ? Posmatraju nas, proucavaju.

Citala sam o tome, gledala moze se reci dosta naucnih emisija raznih autora ,ali sam i dalje pomalo sumnicava po ovom pitanju. Ne negiram mogucnost za njihovo postojanje, ali nisam ni ubedjena da ih stvarno ima.

Vi ste nekad razmisljali o ovoj temi?

Mozete postirati sve sto ste nasli sa ovom tematikom, a smatrate ga zanimljivim, vrednim citanja pa i ucenja.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

2

Svemir je veliki. Veoma veliki. Toliko veliki da je mnogo veći od najveće stvari koju možete da zamislite. U stvari, verovatno je veći i od najveće stvari koju mislite da nije moguće ni zamisliti zbog njene ogromnosti. Toliko je veliki taj Svemir, da vaš um može samo da kaže ''Joj!'' u pokušaju da pojmi njegovu ogromnost. ''Joj!'' je daleko najsvrsishodnija rekcija koju vaš um može da proizvede ako mu zadate takav neizvršiv zadatak, jer su resursi potrošeni pre nego što ste pomislili da napustite i najbliži komšiluk svemirski.

Ko ne veruje može slobodno da se zabezekne na ovoj strani:
http://micro.magnet.fsu.edu/primer/java/…of10/index.html

Ko u ovakvoj perspektivi svekolike vaseljene, može da poveruje u nebulozu o jedinstvenosti i nenadmašnosti ljudskog roda mereno raznoraznim aršinima, sasvim sigurno može momentalno da doktorira na tezi ''Egoizam bez osvrta na renesansu'', i to na biranom mestu kugle ove zemaljske. Kod mene ne.
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

3

Hajde da konsultujemo starog cinika Adamsa i Vodic za autostopere :)

'Univerzum - neke stvari koje vam mogu olaksati zivot u njemu.

1. OBLAST PROSTIRANJA: beskonacna
Beskonacno: vece od najveceg ikada i jos pride. U stvari mnogo vece od toga, stvarno
strasno veliko, totalno, ludacki veliko, pravo pravcato 'auu, sto je veliko', Beskonacnost
je zapravo toliko ogromna da sama ogromnost u poredjenju sa njom deluje tricavo. Ovde,
dakle, pokusavamo da rascistimo s onom vrstom pojma koji predstavlja dzinovsko pomnozeno s
kolosalnim pomnozeno s uzasno velikim.

2. ULAZI: nikakvi
Nemoguce je uneti bilo sta u beskonacnu oblast, jer ne postoji nikakva spoljasnjost iz koje
bi se mogla uneti.

3. IZLAZI: nikakvi
Videti pod 'unosi'.

4. NASELJENOST: ne postoji
Poznato je da je broj svetova beskonacan, iz prostog razloga sto ima beskonacno mnogo
prostora u kojem se nalaze. Ali, nisu svi naseljeni. Prema tome, broj naseljenih svetova
mora biti konacan. Bilo koji konacan broj podeljen sa beskonacnoscu toliko je blizu nicemu
da ga ne treba ni pominjati i zato se moze reci da je prosecna naseljenost svih planeta
univerzuma nula. Iz ovoga sledi da je naseljenost citavog univerzuma takodje nula, a ljudi
koje mozda srecete s vremena na vreme samo su proizvod vase bolesne maste. '
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

4

Citirano

Orginalno od Chonbey
Poznato je da je broj svetova beskonacan, iz prostog razloga sto ima beskonacno mnogo
prostora u kojem se nalaze. Ali, nisu svi naseljeni. Prema tome, broj naseljenih svetova
mora biti konacan. Bilo koji konacan broj podeljen sa beskonacnoscu toliko je blizu nicemu
da ga ne treba ni pominjati i zato se moze reci da je prosecna naseljenost svih planeta
univerzuma nula.

Odmah jedinica iz matematike kod mene !

Ako ima beskonacno svetova i neki su nastanjeni to ne znaci da ih ima konacan broj.

Kako sad da ispravimo Adamsa ? ;)

No kad smo vec kod ove teme, da kazem da verujem da postoje i da ne verujem ni jednom dokazu da su nas do sada posetili. Kad kazem da verujem da postoje, to kazem u smislu da ne mogu da nadjem nijedan razlog zasto ne bi postojali. Da parafraziram, statisticki gledano bi trebalo da postoje.
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

5

Dal oni gledaju nas, ne znam. Mi sigurno ne gledamo njih. Pogled nam se završava negde ispred samog nosa. Ne treba očekivati da su nam zapažanja neznamkako iscrpna.

Pravo pitanje glasi, malo je offtopic al' moram: ima li inteligentnog života na Zemlji?
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

6

Zavisi kako definises inteligenciju. Ne zaboravi da je inteligencija osobina pojedinca, nikako grupe.

... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

7

Neko je opet citao Misterije Sv(ij)eta

Citirano

Orginalno od Chonbey
Bilo koji konacan broj podeljen sa beskonacnoscu toliko je blizu nicemu da ga ne treba ni pominjati i zato se moze reci da je prosecna naseljenost svih planeta univerzuma nula.

Citirano

Orginalno od Giovanni
Cuj jedinica...Pa kod mene bi pao na popravni namah 8)

Sta cemo ako se govori o "minus beskonacno"? Onda svaki konacan broj podijeljen sa (minus) beskonacno (koje je opet beskonacno molicu lijepo) je stvarno strasno veliko, totalno, ludacki veliko, pravo pravcato 'auu, sto je veliko'.

Adamse, Adamse fataj se ti grizlija neka matematike...

Izgleda je Giovanni danas malo prolupao.Zamijenio minus beskonacno sa minus nulom.Mozda su mi grizliji dohakali...

Tema, jah.

Ja bih rekao da vjerujem da postoji neki oblik zivota koji je nama nepoznat (za sada) u svemiru pa bili to vanzemaljci ili recimo "Marsov paramecijum" tj "Venerina ameba". No, posljednji put kad sam Mars gledao s observatorije slabo se moglo sta uociti a da se krece...

Zivili
Giovanni

P.S. Nije tema ali jedno off pitanje za Pink. Koji konac za kukicanje koristis? Savjet iskusnog kukicara, Lotos bijeli je mnogo bolji od Korala koji zna da zapinje oko kaziprsta. ?(
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

8

Utorak, 27. April 2004

Sellam/vozdra svima

Ako pretpostavimo da je Qur'an tacan (estakvirulah, jasta je), onda promislite o ovome:

"Allah je Onaj Koji je sedam nebesa stvorio, a i zemalja baš toliko!’ ” (65:12.)" Izvor: Qur'an, bilo koji prijevod jer nema drugacijih verzija.

Za one kojima treba konkretan, tj. nauchan dokaz evo i ovoga (izvinite, ovo je 'slobodan prijevod' s' engleskog na nas):

Dok je radio pri The National Radio Astronomy Observatory , Green Bank, West Virginia, Dr. Frank Drake je otkrio nacin kojime se moze mathematicki priblizno odrediti broj svjetova koji mogu podrzavati bica sa tehnologijom koja je dovoljno razvijena da oni mogu komunicirati kroz 'zaljeve svemira'. Ova formula, poznatija kao The Drake Equation (Drejk-ova jednacina) je formulirana 1961 i prihvacena od strane opste naucne zajednice.

N = R* fp ne fl fi fc L

gdje,

N = Broj komunkativnih civilizacija

R* = Rata formacije povoljnih zvijezda (kao sto je nase Sunce).

fp = Frakcija (procenat) onih zvijezda sa planetama (Sadasnji dokazi indiciraju da planetarni sistemi mogu biti dosta cesti za zvijezde slicne Suncu).

ne = Broj svijetova kao sto su Zemlja po planetarnom sistemu.

fl = Frakcija (procenat) onih svijetova kao sto su Zemlja gdje se zivot stvarno djesava/developira.

fi = Frakcija (procenat) zivotnih mjesta gdje se inteligencijadjesava/developira.

fc = Frakcija (procenat) komunikativnih planeta (onih na kojima se djesava/developira elektromagntna komuikacija).

L = "Zivotni tok" komunikativnih civilizacija.

Frank Drake-ov licni rezultat Drejk-ove jednacine je oko 10,000 komunikativnih civilizacija samo u Mljecnom putu.

Izvor: http://www.setileague.org/general/drake.htm

Evo i 'digitrona':

http://www.seti-inst.edu/seti/seti_scien…calculator.html

Gyerzelez

9

Utorak, 27. April 2004

Znam jedino da me nerviraju izjave onih koji istrazuju mogucnosti zivota na drugim planetama. Sva ta istrazivanja imaju za cilj da provere da li je moguc zivot COVEKA na drugim planetama.. (sad mi pade napamet da je i to iz egoizma). I kad se ustanove nemoguci uslovi (za coveka) kaze se da je NEMOGUCE... minus ovoliko, plus onoliko.. vlaznost ovakva ovo onakvo.. i kaze tu je nemoguc zivot. Pa jasta je: AL ZA COVEKA... a znaci li to da je zivot nemoguc tamo i za neke oblike zivota koji su nama nepoznati.. kojima bas takvi uslovi odgovaraju? I koje mozda nasi mikroskopi ne mogu da vide?

Ne diskutuje mi se u prazno.. Nista puno vise ne znaju od mene ni oni koji milione trose da saznaju. Oni ce znati ako na nesto naidju... (tu imaju vise sanse od mene jer ja ne trazim). A do tada sve su nagadjanja, od kojih neka nimaju smisla jer su mnogo podredjena zakonima koje mi poznajemo...

Samo mi pade na pamet reklama koju videh skoro za neke printere: Vozilo NASA-e salje slike sa marsa na zemlju... I ljudi sve sto vide su pustinje na povrsini marsa.... A onda u sledecem kadru se prikazuju mali marsovci koji trce ispred onog vozila i pred kameru mu postavljaju slike one pustinje koju mi sa zemlje (mislimo da) gledamo.. (koje frisko ispadaju iz printera koji se reklamira). A iza slike.... Urnebes zivi.. sve marsovac do marsovca :D...

Ne znamo i tacka. Moze bit,, a i ne mora bit. Znam sigurno da je onako kako je Bog hteo da bude, ili ti da jeste..
mogu ja da se potpisem i bolje...

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

10

Utorak, 27. April 2004

Slazem se sa nekim od prethodnika koji rece da ne vidi valjan razlog za nepostojanje vanzemaljaca.
Sto ne bi postojali?
Vala kad mogu neki ljudi da postoje ovde mogu i neki vanzemaljci neđe.

Stardust

Početnik

(10)

• »Stardust« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

11

Utorak, 27. April 2004

:)

EGOizam u svom najsirovijem obliku!

E bas svasta...

Da smo jedina inteligentna ili neinteligenta (cime prema cemu merimo?) grupa humanoida koji SVOJEVOLJNO :) (haj gluposti) naseljavaju bas ovo parce kosmosa...

Nit smo svojevoljno nit smo birali nit bi, iskreno, bili u stanju da odaberemo :)

Moje licno misljenje je da Zivot u svemiru postoji. Ko ce to i kad "videti" ili "cuti" to jest kad ce biti dozvoljeno da se takvo shta uopste zna...

Ne bi li saznanja takvih podataka u sushtini Pobili postulate mnogih religija ?
Wonderfull Life !

• »Chechenac« je muško

Datum registracije: 30.10.2003

• Poruku poslati

12

Utorak, 27. April 2004

Citirano

Ne bi li saznanja takvih podataka u sushtini Pobili postulate mnogih religija ?

Ne znam za druge religije ali za islam to nije nikakav problem. Evo i ajet koji nam govori o tome:

“I od znakova Njegovih je stvaranje nebesa i Zemlje i šta je po njima rasijao od živih bića. I on je za skupljanje njihovo - kad bude htio - kadar.”

(Kur’an, 42:29)
Kaže Allahov Poslanik a.s.:"Gotovo da je došlo vrijeme u kojem će na vas navaliti razni narodi, kao što divljač navali na svoju žrtvu (cinjiu)." A ashabi upitaše: "Hoće li nas u to vrijeme biti malo, o Allahov Poslaniče?" Poslanik a.s. odgovori: "Ne, u to vrijeme će vas biti puno, ali ćete biti kao pjena na vodi. Allah će isčupati strah iz srca vaših neprijatelja, a u vaša srca će ubaciti vehen". Rekose: " A šta je to vehen, o Allahov poslaniče? Reče: "Ljubav prema dunjaluku i strah od smrti!".

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

13

Utorak, 27. April 2004

Hej!

42:29

"Jedno od znamenja Njegovih je stvaranje nebesa i Zemlje i zivih bica koja je RASIJAO ponjima; On je kadar da ih sve sabere kad bude htio"

(Zapravo) .... tako da si VAZNIJI deo prevideo/ignorisao za bit same TEME.

Bash gledam / nevezano za ovaj post shta drugi vele i bogu Vam reci da sam impresioniran znanjima koja ovde ljudi (zivi) demonstriraju....

Elem, josh od Blue Book i Roswell projekta USA nemilosrdno navikava celi svet na Susret koji je neminovan. Pobogu, danas deca obozavaju razne rugobe... spomenuh u jednom drugom delu foruma da Teletabisi, Space Rangeri i ostali nisu nimalo odvratni deci, bica raznih formi koja pricaju ili su ljigava... ali to tamo citajte.

Ako i postoje, u formu koju MOZEMO DA VIDIMO nasim ocima koje su jako ogranicene smatram da nemaju nishta zajednicko s nama.

A to oko posmatranja nas, ovde.... zashto uopste neko zeli da nas posmatra i izucava kad je to bespotrebno? Zemlja je ionako premalena a broj stanovnika je zanemarljiv... prouciti 5 ljudi je kao prouciti celu planetu :) nije li?

(posle cu tipkat dalje)
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

14

Srijeda, 05. Maj 2004

Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.

Naravna stvar da ima Vanzemaljaca. Ali to nisu stvorenja kakvim ih ljudi zamisljaju (vecina). To su ljudi koji setaju medju nama. Ljudi koji takodjer isto tijelo imaju kao i svi mi, ali su vanzemaljci.

U ovom svijetu se bas i vodi bitka izmedju vnazemaljaca i zemaljaca. Vanzemaljci su danas postali rijetkost, nekada ih je bilo vise. Visoka je to deredza biti Vanzemaljac. Ja bih volio postati jedan od njih, a trudim se, pa insallah.

Navijam i na strani sam vanzemaljaca. :)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

15

Srijeda, 05. Maj 2004

E Gerilac!

I Vanzemljaci citaju ovaj forum samo da znash, tako, ako te kontaktiraju nemo' posle hujetat "Shto bash mene" :)

:]
Can't Rain All The Time

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

16

Srijeda, 05. Maj 2004

Citirano

Orginalno od Babbha
E, Gerilac!

I Vanzemljaci citaju ovaj forum samo da znash, tako, ako te kontaktiraju nemo' posle hujetat "Shto bash mene" :)

:]

Pa verovatno postoje... nisam se jos upoznala ni sa jednim vanzemaljcem zato %100 nisam sigurna. Ali kad uzmem u obzir to da postoje Meleci, Dzini, sejtani koje nisam videla, a verujem da postoje onda verovanto postoje i vanzemaljci.

@ Babbha Ostaje nam da cekamo ovo okupljanje forumasa, mozda nas Gerilac upozna sa nekim od Vanzemaljaca :D
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

Stardust

Početnik

(10)

• »Stardust« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 06. Maj 2004

:)

Haje Babbha to tako to sto nije s ovog svijeta, svakat je hajo

Jeli Babbha, imas li josh teleskop onaj iz osamdesetih?
Wonderfull Life !

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 06. Maj 2004

Hej tebe....

Hajem, istina, i hajem da znam shta se o tome moze znati. Nazovi hobijem jer od toga ne zivim...

Teleskop sam poklonio pre dve godine. Raznih sociva imam i dalje i tuba... nekad, mozda, kad budem opet rahat onda cu zauzimat noci i jutra gledanjem "ka gore"... lijepo je to, ako ne vech najlepshe.

Zivio!

ViVa!

(o)
Can't Rain All The Time

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

19

Četvrtak, 06. Maj 2004

Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.

Pa ja sam na ovaj Forum i dosao sa ciljem da pozivam Vanzemaljcima, i da ljude upoznajem sa Vanzemaljcima. Ali su Zemljani veoma zestoki i bore se za svoju zemlju grcevito. Valjda se zaljubili u nju. :)
Ja volim Vanzemaljce i vidio sam nekoliko njih, a o mnogim Vanzemaljcima sam citao i cuo. Veliki broj knjiga su nam Vanzemaljci i ostavili, pa ih citamo. :)

Najopasniji Zemljani su oni koji se predstavljaju kao da su Vanzemaljci, a cisti Zemljani i bore se protiv Vanzemaljaca. :)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

AzilanT

Početnik

(10)

• »AzilanT« je muško

Datum registracije: 28.04.2004

• Poruku poslati

20

Četvrtak, 06. Maj 2004

Pozdrav za sve clanove foruma

Neznam ljudi oko cega se prepirete toliko ja sam zivi primer da postoje.Jednostevno me ljudi gledaju tako i ponasaju se tako prema meni

Social bookmarks