Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

21

Petak, 07. Maj 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Interesantno je shvatanje Vanzemaljaca vecine ljudi. Evo recimo ovaj post prije mene govori o tome da kada neko odudara vanjskim izgledom od okoline kazu Vanzemaljac. Hmmm. Po onome kako ja znam i poznajem Vanzemaljce nema sanse da se oni mogu ovako spoljasnoscu prepoznati, jer se ne razlikuju uopste od okoline. Cak su totalno neprimjetni. A ipak su van zemaljci.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

22

Ponedjeljak, 10. Maj 2004

Evo kakvo 'cigo' ima misljenje o nasoj temi... Odgovori na par konkretnih pitanja:

Da li ce da dodju vanzemaljci?

Cigo: Vanzemljaci? Ako hoceju da dodjeju nek dodjeju ako neceju ne morau.

Voditelj: sta biste porucili vanzemaljcima? Cigo: Zemljacima?

Voditelj: ma ne, vanzemaljci su oni koji ne zive na nasoj planeti
Cigo: Aa, pa ako nece da zivi ne mora, gde mu bolje siroko mu polje.
mogu ja da se potpisem i bolje...

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

23

Ponedjeljak, 10. Maj 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Haj Ciga. :):):) Cigo ti je ljegenda jedna. Postovanje za ovaj vic. :):):)

Ene, ako hoce da dolazu nek dolazu. :):):)

Taman tako brate.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

24

Ponedjeljak, 15. August 2005

Cesto kad se o ovom fenomenu raspravlja, logika pocinje od broja zvijezda koji se mjeri milijardama milijardi, pa se onda kaze; e medju njima mora imati makar milioni onih sa planetarnim sistemima i na nekoj od tih planeta mora biti zivota. Covjek dakle ogranicava sposobnosti materije da organizuje zivot(definicija nejasna) negdje na temperaturi oko 30tak stepeni, visoku zastupljenost ugljenicnih materija (iliti organskih), vode.. itd. Obicno su protagonisti ovakvih teorija ateisti. Prateci logiku materijalista da je materija sama iznjedrila zivot, pitanje koje se namece je; zasto bas na ovaj nacin kao sto je na Zemlji, zar materija ako je stvarno kadra nije to mogla uraditi i na drugom mjestu na neki drugi nacin, recimo zasto ne i na Marsu. Ako se pogleda raznolikost zivota na zemlji od onog u okeanima na dubini od 10 km, na polovima i temperaturama daleko ispod nule, u pustinjama itd, zasto ne na Marsu u mozda nekoj drugoj formi, ili na Veneri, pa i na Mjesecu. Zasto zuriti u Kosmos kad vec imas planete tu oko sebe. Ako mora zivot postojati kao sto je onaj na Zemlji onda su svi ti svjetovi isti.
Vezano za temu, nedavno sam gledao jedan program o nekoj sekti koja smatra da je zivot na Zemlji iniciran od strane vanzemaljaca, da su oni bili ti koji su stupali u vezu sa prorocima i slali poruke covjecanstvu. Sve mi Mrdak iz gimnazije padne na pamet kako kaze "ako je bit svega bog, sta je bit biti?", on bjese prof marksizma jeli. Tesko je negdje smjestit te nase tkzv tvorce-vanzemaljce u teoriji bigbanga, gdje se i nauka i vjera slazu da je kosmos stvoren praskom u jednoj tacki i stalno se siri. Inace u sustini ako se ti vanzemaljci stave na mjesto boga, nema sustinske razlike sa onim sto religije kaze. No nas stvoritelj nama kaze da je on tvorac materije, dakle on je izvan velikog praska. Isto tako nam je receno da pored nas i naseg perceptivnog svijeta postoji i nevidljivi (za nas) svijet i organiziranost(iliti zivot) u njemu. Upozoreni smo da cemo nakon ovog naseg svijeta na kraju preci u drugu neku dimenziju, ali uz odredjene konsekvence. Kratko, dato nam je do znanja da postoji "vanzemaljski" svijet, ali ne u formi u kojoj ga ljudi traze.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

25

Ponedjeljak, 15. August 2005

daklem poshtujem :D

Uvrezeno je mishljenje da Vanzemaljci lice na nas i da imaju formu koju imamo mi, te da za sam zivot trebaju sve ili barem slicne uslove koje mi trebamo...

Kako egositicno.

Nauka, ovakva kakva je danas i dokle je dogurala, ako je uopste dogurala sa svim svojim znanjima, svesabranim, i svom silnom tehnikom nije u stanju da "vidi" dublje i dalje nego je to predvidjeno i eto! doshli smo do prvih ogranicenja a diskutujemo o Beskraju, bilijardama (nevidjenih) zvezda i tako dalje i tako dalje...

Mishljenja sam da "postoje vanzemaljci i da bi svemir u suprotnom bio zaista jalovo potrosen prostor".

Takodje sam mishljenja da isti Ti VanZemljani zaista niucemu ne slice na nas i da se po nashim arshinima i ne vide nashim ochima koje su, opet, ogranicene, i opet, s razlogom, kao i ushi, kao i ostala chula... :D Nije li?

Postoji razni broj proracuna o tome ako postoji onoliko bilijardi zvezda onda ostoji mogucnost da postoji oniliko vrsta razlicitih zivih organizama?! Opet pa morbidno.

Josh 1966. godine ljudi su dokazali i prikazali postojanje anti-cestica. Nije li svemir i onaj najdalji onda ipak tu i tako blizu? Paralelna vremena i svetovi?

8)
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

26

Utorak, 16. August 2005

Chovjek koji vidi ptice u vodi,vidi i ribe na grani...

shto kazhe jedan ciganin:

kazhe:``ej bre vi vanZEMLJACI,ako hochete s` mirom,hochete,a ako ne nosite se u ......``:D:D:D:D:D
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

SPAWN

Zlatna sredina

(10)

• »SPAWN« je muško

Datum registracije: 26.04.2005

• Poruku poslati

27

Utorak, 16. August 2005

Vanzemaljci postoje,ne 100,nego 300%!!!!!!!
Samo izadji subotom uvece u carsiju i dobices i vizuelnu potvrdu toga!!!! :D :D :D
Halo Bing? Kako brat?

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

28

Utorak, 16. August 2005

Prosetao sam malo po internetu, te nadjoh jedan tekst S.Hawkinga na temu. Ko je zainteresiran: http://www.hawking.org.uk/lectures/lindex.html

Covjek je na pocetku rekao da ce spekulisat, pa nakon sto sam procitao tekst stvarno sam svatio da uprkos sto je jeli mozda vodeci expert u oblasti astro-fizike danas, nema nista reci vise od spekulisanja i nagadjanja, nista dublje nego ostali ucesnici u temi. Simpaticno mi je bilo njegovo nastojanje da nadje odakle li dolazi taj DNA, zakljuci on tako da je ipak najvjerovatnije do njegova formiranja doslo igrom slucaja. Prateci tekst, lako se da zakljuciti da je ono sto on izlaze sami vrh materijalisticko-darwinoloskog pogleda na zivot u svemiru. No meni je posebnu paznju privukla njegova pretpostavka da ce ljudi vrlo skoro preuzeti evoluciju u svoje ruke. Mozda je to jedino i zanimljivo u cijeloj prici. Kaze ljudi su na pragu da otkriju genetsku strukturu covjeka, i moci ce da mijenjaju svoje osobine po zelji. Nastavlja dalje kako ce uprkos vjerovatnih zakonskih sankcija postojati i ljudi koji ce zeleti da sprovedu te opite u djelo sto ce dovesti do pojave novih naprednih jedinki, koje ce ubrzo htjeti uzeti stvar u svoje ruke i potisnuti ordinarnog covjeka. Eto ti sad, tipicno darwinovski, jaci pobjedjuju slabije. Nedavno sam negdje procitao da su naucnici otkrili i gen vjerovanja, hmm.. pa sve se poklapa. o|
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

29

Srijeda, 17. August 2005

Eh pa da...

vanzemaljci...

Bilo bi divno komunicirati... koji jezik da upotrebish?

Samo mislima ?
Can't Rain All The Time

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

30

Subota, 20. August 2005

aman...

huka huka huka huka huka huka huka huka i nishta...

mozel se dalje na ovu temu ili ne moze ?
Can't Rain All The Time

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

31

Nedjelja, 21. August 2005

:)

haj
da

pricamo o

8)

vanzemaljcima X(
Can't Rain All The Time

32

OK, hajde da pricamo.

Ja bih licno volela da stupim u kontakt sa njima, al me nesto zaobilaze i oni ko i svi ostali na ovoj planeti :D. Ne znam , sto li?

P.S. Aman sta si se osamio u ovoj temi ko mi sto smo sami samciti u kosmosu. :)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

33

Pa da....

Ja sam ti i u zivotu tako sam... ka vanzemaljac :D

Kako si ?
Can't Rain All The Time

ale

Učenik

(10)

• »ale« je muško

Datum registracije: 11.01.2004

• Poruku poslati

34

vala...

ako nas posmatraju i vide sta se sve na ovoj nasoj zemlji dogadja, ako su pametni doci nece; i ja bi ponekad voleo pobeci no ne leti Swiss na Mars a ni Montenegro;).
LIFE IS TOO SHORT, ENJOY ;)

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

35

:D

uvrezeno je mishljenje da vanzemaljci ko ova nasha "pojava" neshto ko nas gledaju i izucavaju i ko neshto mi njih interesujemo...

svet, ovakav kakav mi imamo bi verovatno sve moguce i nemoguce ucinio da bi imao shta oni imaju ne bi li tako bio u prednosti nad drugim manje "vaznim" nacijama i ostalo...

Osecaju li vanzemaljci to ?
Can't Rain All The Time

36

Citirano

Orginalno od Babbha

Osecaju li vanzemaljci to ?

Cuj osecajul ? Znaju! :)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

37

Pa to to :D

To to znaju, h, tako sam i mislio.
Ili je to osecaj? :D:D:D:D:D

SHta mislih da josh mogu/imaju od ljudskih osobina ?
Can't Rain All The Time

38

Pa... nadam se da ne preterujem kad kazem da mislim da im oci svetle kad padne mrak i kako imaju mozak, kako mogu slobodno da se krecu mozda cak i veraju po drvecu? :D

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

39

Ponedjeljak, 22. August 2005

eh eh

pa to sad ispade neashe fizicke konstrukcije a ne shishaju nashu gravitaciju?

a shta ako ne dishu nego neshto drugo ?

cime mislish da se hrane ako se hrane?

znash li shta he Prana ?
Can't Rain All The Time

40

Ponedjeljak, 22. August 2005

Jok, mislim da su lepsi od nas.

Cime se hrane? Sta znam ja , mozda vazduhom?

Prana = zivotna energija?

Social bookmarks