Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

41

Ponedjeljak, 22. August 2005

Esselamu alejkum

Vanzemaljci ne postoje i to je matematička činjenica.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

42

Prana kao Zivotna Enrgija... istina..

Shta je to savrsheno lepo (fizicki)? i Po kojem arsinu merimo lepotu? Po nama?

Gore navedeno. Shta ako nisu vidljivi nashim ochima te su u nekom medju-obliku?

Shta ako cekaju da dostignemo neki vechi stepen svesti pa da nam se nekako obrate da ne bi popadali u nesvest kad ih vidimo ?

8)
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

43

Ne znam za to savrseno, ali kada rekoh lepsi, onda imadoh na umu dopadljiviji od nas, nebitno kakvog su oblika.
Ako nisu vidljivi nasim ocima onda njihovo prisustvo verovatno nekim drugim culom mozemo osetiti.

S' obzirom da se ljudska svest relativno sporo razvija pocekacemo mi dok nam se predstave :D

Sandzacki: Je l' sve matrix? ?(
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

44

Citirano

Orginalno od Sandzacki_sin
Esselamu alejkum

Vanzemaljci ne postoje i to je matematička činjenica.

Gospodaru Svetova............mislim da ti je ovo poznato.Tako nemoj misliti da smo sami.A mozda smo i mi za nekog Vanzemaljci ili primitivci ko zna kako nas imenuju.
" Bilen alemlere rahmettir "

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

45

Esselamu alejkum

Veliki je problem ovaj termin Vanzemaljci. Jer, šta ako susretnemo više vanzemaljskih rasa, kako ćemo ih razlikovati? Npr. imamo vanzemaljce sa Marsa i Jupitera. Onda bi ovi prvi bili Vanzemljojupiterci, a drugi Vanzemljomarsovci. Još kad bi naišli, na primjer, na rasu sa Plutona, onda bi imali i Vanzemljomarsojupiterce. Ne ide, jeli tako?

Kada su Trish McMillan kidnapovali vanzemaljci i počeli joj pričati kako vole gledati zemaljsu TV spomenuli su i Kralja (Elvisa). Konstatovali su da neki ljudi na Zemlji vjeruju da su njega oteli Vanzemaljci.
Trish na to začuđeno upita: "Šta, vi ste ga oteli?", a oni joj odgovoriše: "Ne, ne mi već Vanzemaljci!"

Iz gornjeg primjera se najbolje vidi pogubnost nemanja odgovarajućeg termina, te predlažem da pod hitno otvorimo raspravu o usvajanju novog, konkretnijeg. Šta ako sutra otkrijemo nove rase i ne znamo kako da ih nazovemo, a i nije fer da njihov naziv određujemo prema nama, jer ako oni stignu do nas to znači da su mnogo napredniji i bilo bi jedino pošteno da u tom slučaju mi postanemo van(nekaplaneta).
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

46

Pa ja ne bih puno razbijala glavu oko toga kako da ih zovemo. Oni su ko sto ti rece napredniji od nas, pa ce nam dako sami rec kako se zovu. Sta mislis? :)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

47

Utorak, 23. August 2005

Citirano

Esselamu alejkum

Veliki je problem ovaj termin Vanzemaljci. Jer, šta ako susretnemo više vanzemaljskih rasa, kako ćemo ih razlikovati? Npr. imamo vanzemaljce sa Marsa i Jupitera. Onda bi ovi prvi bili Vanzemljojupiterci, a drugi Vanzemljomarsovci. Još kad bi naišli, na primjer, na rasu sa Plutona, onda bi imali i Vanzemljomarsojupiterce. Ne ide, jeli tako?

Kada su Trish McMillan kidnapovali vanzemaljci i počeli joj pričati kako vole gledati zemaljsu TV spomenuli su i Kralja (Elvisa). Konstatovali su da neki ljudi na Zemlji vjeruju da su njega oteli Vanzemaljci.
Trish na to začuđeno upita: "Šta, vi ste ga oteli?", a oni joj odgovoriše: "Ne, ne mi već Vanzemaljci!"

Iz gornjeg primjera se najbolje vidi pogubnost nemanja odgovarajućeg termina, te predlažem da pod hitno otvorimo raspravu o usvajanju novog, konkretnijeg. Šta ako sutra otkrijemo nove rase i ne znamo kako da ih nazovemo, a i nije fer da njihov naziv određujemo prema nama, jer ako oni stignu do nas to znači da su mnogo napredniji i bilo bi jedino pošteno da u tom slučaju mi postanemo van(nekaplaneta).

Fakat je da se davilac hvata za slamku da bi spasio svoj zivot.Tako si i ti uradio ali ne da spasis tvoj zivot vec tvoje izlaganje.Nego mi nisi odgovorio na moje pitanje.A ono glasi ovako:

"Gospodaru Svetova" to ja nisam izmislio vec je to Muhamed s.a.w.s napisao u svetoj Knjizi Kur'an.A to ako ne prihvacas onda imas veliki problem !!!

A to sto ja neznam termin kako da nazovem nas same.Mislim da to niko nezna.Pa ni ti !!!!!

Ja se drzim do svog a to je da NISMO SAMI.A ti kako hoces.

Sta je sa Dzinima i oni imaju svoj SVET koji je nevidljiv za nas.I oni su kao i mi radzaju se umiru.Samo sto su nevidljivi za nas.

Imas milionima septiliona zvezda,pa sto samo na nasoj da postoji zivot?

Muka mi vise da pisem veceras.Pa cemo nastavit drugom prilikom!

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

48

Utorak, 23. August 2005

Esselamu alejkum

Annonimuse, stvarno nisam imao na umu nikakvu religijsku diskusiju.
Nemam je ni sada, ali ti, bratski, moram skrenuti pažnju na VELIKU grješku:

Citirano

"Gospodaru Svetova" to ja nisam izmislio vec je to Muhamed s.a.w.s napisao u svetoj Knjizi Kur'an.A to ako ne prihvacas onda imas veliki problem !!!

Kur'an nije napisao Muhammed s.a.w.s već ga je prenio od Gospodara. Štaviše, on je bio nepismen.

Kud ti se već javljam odgovorit ću ti i na ono što si pitao. Allah dž.š. jeste Gospodar svjetova. Koji su sve to svjetovi ja ne znam, znam samo za Dunjaluk i Ahiret. Da li ih ima još Allah zna, ali ja ne bih samo na osnovu toga donio zaključak da vanzemaljci postoje.

Ti, naravno, nastavi da misliš da nismo sami, nisam ni pokušao da utičem na tebe da promijeniš mišljenje, a i što bih kad mi ono uopšte ne smeta.

Džinni su sasvim druga i opširna tema, nema potrebe sada da je ovdje otvaramo, a i ako se otvori ja nemam dovoljno znanja da bih o tome razgovarao, te bih je glatko zaobišao. Možda, ovako tehnički gledano, oni i nisu vanzemaljci već zemljani.

Eto tako, selam tebi i nadam se da o ovome nećemo nastavljati više, barem ne na ovoj temi i ovakav način.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

49

Srijeda, 24. August 2005

Citirano

Esselamu alejkum

Annonimuse, stvarno nisam imao na umu nikakvu religijsku diskusiju.
Nemam je ni sada, ali ti, bratski, moram skrenuti pažnju na VELIKU grješku :

Citirano

Kur'an nije napisao Muhammed s.a.w.s već ga je prenio od Gospodara. Štaviše, on je bio nepismen .

Kud ti se već javljam odgovorit ću ti i na ono što si pitao. Allah dž.š. jeste Gospodar svjetova. Koji su sve to svjetovi ja ne znam, znam samo za Dunjaluk i Ahiret. Da li ih ima još Allah zna, ali ja ne bih samo na osnovu toga donio zaključak da vanzemaljci postoje.

Ti, naravno, nastavi da misliš da nismo sami, nisam ni pokušao da utičem na tebe da promijeniš mišljenje, a i što bih kad mi ono uopšte ne smeta.

Džinni su sasvim druga i opširna tema, nema potrebe sada da je ovdje otvaramo, a i ako se otvori ja nemam dovoljno znanja da bih o tome razgovarao, te bih je glatko zaobišao. Možda, ovako tehnički gledano, oni i nisu vanzemaljci već zemljani.

Eto tako, selam tebi i nadam se da o ovome nećemo nastavljati više, barem ne na ovoj temi i ovakav način.

Sellam

Hocemo Hocemo

Nocas necu dugo vec samo par reci!!!!

Jer si me citirao za naseg Poslanika s.a.w.s.I njegov prestoj u pecini Hira i dolazak Dzebraila.Ja mislim da je Muhamed s.a.w.s. napisao Kur'an a ne Dzebrail.Jer je to poslanikova ruka pisala,a mnogo dobro znam od koga je taj t.j SURE od koga su dosle.A verovatno znas da Kur'an nije preveden u potpunosti i da njegove "SURE" mozes pomnozit i podelit.

Reci ti meni odkud ti ta misao da smo sami u Svemiru?Ili mozda imas neki neosporiv Fakt,ko zna.Licno po meni,nesto mi ne stima da smo sami u ovom bezgranicnom Svemiru.

Evo i ja tebi da uvidim na gresku,sa tvojom gramatikom.I da ti preporucim DA BUDES ONO STO JESI,A NE ONO STO NISI !!!!!!!!!

Sellam i svako dobro !!!

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

50

Srijeda, 24. August 2005

Citirano

Orginalno od annonimus
Ja mislim da je Muhamed s.a.w.s. napisao Kur'an a ne Dzebrail

Gresis, ovaj, gresis silno sine...

O tim stvarima se ne misli, one su jasne i (skoro) svim muslimanima poznate. :)

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

51

Srijeda, 24. August 2005

:D

Ada neka rasprava Mirsade no hajde da klanjash Sabah aman! Neka rasprava :D c c c c c

Znash li da je sad pola 5 ?

Dakle, odgovorno tvrdim da nismo sami u Svemiru (bar ne u ovome shto mi mislimo da je Svemir) :D

A Vi ?
Can't Rain All The Time

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

52

Srijeda, 24. August 2005

Citirano

Orginalno od Babbha
Ada neka rasprava Mirsade no hajde da klanjash Sabah aman! Neka rasprava :D c c c c c

Pa dje ti da mi kazes neka rasprave, prvi si na top10 :D
Hoces zajedno da odemo na sabah? ;)

Nismo sami definitivno! A kako i sto ko hoce moze da sazna, ako se izvuce iz "vanzemaljskih" zabluda :)

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

53

Srijeda, 24. August 2005

Esselamu alejkum

Ti, dakle, annonimuse misliš da postoje vanzemaljci i da je Muhammed s.a.w.s. napisao Kur'an svojom rukom. :D

P.S. Ja jesam ono što jesam, ali nisam ono što si ti. U tome si pogriješio, kao što si pogriješio što si požurio da loviš grješke. U svakom slučaju hvala na savjetu.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

54

Srijeda, 24. August 2005

Sine od Sandzaka!

haj brate moj da se prekine ovo prepucavanje koje nekim dushmanima punu dushu :D hajde svega ti eto...

Nazad na temu i samo konkretno!

Ok? OK

8)
Can't Rain All The Time

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

55

Srijeda, 24. August 2005

Citirano

Orginalno od Root

Citirano

Orginalno od annonimus
Ja mislim da je Muhamed s.a.w.s. napisao Kur'an a ne Dzebrail

Gresis, ovaj, gresis silno sine...

O tim stvarima se ne misli, one su jasne i (skoro) svim muslimanima poznate. :)

Mirso tako je,pogresio sam to je bilo sa CITAJ.A ne sa pisanjem............halali :)

Sandzacki_sin-e

Ja znam sta sam a to je Sandzaklija-BOSHNJAK!!!!!!!!!!

A kod tebe sam primetio da zelis da postanes ono sto nisi i tu je velika razlika izmedju mene i tebe!!!

Babbha

Tebi nista nemogu da dodam vec samo da te pozdravim.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

56

Srijeda, 24. August 2005

Annonimus, izgleda me nisi shvatio, te cu bit jasan. Ja tvrdim da nisi u pravu za ono gore. Ali dosta je bilo, nije ovo tema za ovakve rasprave.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

57

Petak, 26. August 2005

Jesam i TO MNOGO DOBRO uvideo sam na moju gresku!!!

I jedan moj post sam koregirao ali onde druge necu a i nemogu.

Bitno je da sam priznao svoju gresku.Ziv covek koji radi mora i da gresi!

Sada smo se razumeli :)

Sellam

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

58

Petak, 26. August 2005

... daklem...

Nigde se ne poriche postojanje vishe svijetova te se mozemo sloziti da ih vishe i postoji, kako za koga i kako shta veruje, elem...

Univerzum kao "beskrajno" postoji ali ipak ima i pocetak i kraj te je time "merljiv" i kako nam god to izgledalo sabirljiv :D

Daklem, mislite da postoje i VanZemljani kao entiteti ?
Can't Rain All The Time

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

59

Petak, 26. August 2005

Babbha i ja celo vreme na to potenciram,koji je razlog da oni ne postoje.

A jedan je momak u drugoj temi "nas" koji mislimo da postoje okfalifikovao kao nevernicima.

Sama logika ne drzi da smo sami samcijati u ovom SVEMIRU-KOSMOSU!!!!!!!!!!!

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

60

Subota, 27. August 2005

jashta....

Nejse... bilo bi to trachenje prostora... da smo sami i tuzno u jednu ruku...

Can't Rain All The Time

Social bookmarks