Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

81

Ponedjeljak, 05. Septembar 2005

Samo Phikrete da te ispravim da su zemlju ravnom plocom smatrali srednjovjekovni Evropljani, dok zacudo anticki Grci (Eratosten) i Arapi(srednji vijek) ne samo da su bili sigurni da je zemlja okrugla, vec su odredili i njen poluprecnik sa zadivljujucom tacnoscu.

Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

• »dzerakin« je muško

Datum registracije: 27.08.2005

• Poruku poslati

82

Utorak, 06. Septembar 2005

zavisi koji period srednjeg veka jer je ketolicka crkva priznala ucenje o "okrugloj Zemlji" ali nije i heliocentricno ustrojstvo svemira.
BUTUM DUNJA FUKARA SCUCURLUK
PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

83

Utorak, 06. Septembar 2005

Citirano

Orginalno od muhadzer
Samo Phikrete da te ispravim da su zemlju ravnom plocom smatrali srednjovjekovni Evropljani, dok zacudo anticki Grci (Eratosten) i Arapi(srednji vijek) ne samo da su bili sigurni da je zemlja okrugla, vec su odredili i njen poluprecnik sa zadivljujucom tacnoscu.

cool ;)
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

84

Srijeda, 07. Septembar 2005

Citirano

Orginalno od Phikret

The truth is out there...

Eh, divne li teme, zaista. A stvari su tako divno sakrivene. Allah dz.s. je stvari tako uspostavio da mi svo vrijeme "gledamo" u istinu, ali je ne vidimo. Zasto? Pa ne gledamo je pravim ocima. :)

Sta nam je onda raditi da bismo saznali? Pa Allah dz.s. je poslao Poslanika a.s. da nas uputi kako da istinu pronadjemo. I on nas je uputio ka nama samima, prije svega. Uputio nas je kako da pronadjemo u nama oci koje stvari realnim vide. Kada te oci kod sebe otkrijemo i stvari njima pogledamo bit ce nam jasno. Tada ce nam ljudska, svoja, glupost i neznanje biti smijesni. Bit ce nam smijesno koliko je insan ustvari corav i u zabludi. Ne vidi ni prst pred okom svojim.

Ako ovom logikom idemo, onda se istina trazi "u sebi", tj. oci za vidjenje istine se traze u sebi.

The truth is in here...
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

• »dzerakin« je muško

Datum registracije: 27.08.2005

• Poruku poslati

85

Petak, 09. Septembar 2005

Naci istinu o postojanju vanzemaljaca u sebi??? Pa verovatno se tu mislilo da bi prvo trebali neke stvari "u sebi" da razjasnimo a posle da trazimo istinu u realnosti "van sebe" a ne striktno da gledamo u "sebe".
BUTUM DUNJA FUKARA SCUCURLUK
PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

86

Subota, 10. Septembar 2005

@muhadzer: Moja greska, u pravu si. izvinjavam se
@Spain: Ja ne bih te dvije stvari odvajao: The truth is out and in there.. Moze?

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

87

Citirano

Orginalno od Phikret
@muhadzer: Moja greska, u pravu si. izvinjavam se

Ma nije frka, samo mi je na pamet palo kako je Colombo imao problema sa njegovim protivnicima kad je urgirao kod evropskih srednjovjekovnih kraljeva za svoje putovanje oko svijeta. On je naime "s druge strane" htio u Indiju, a ovi kazu ne moze jer ce doci do kraja i tu propasti u provaliju, zbog ovog je imao poslije problema sa dijelom posade koji je vjerovao u to. o|
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

88

Gledao sam na "Ipak se okrece", pre mozda mesec dana, prilog u toj emisiji u kojoj dve zene misle da su videle vanzemaljca ? Dobro ste procitali emisija je "ipak se okrece" ko zna njen karakter onda je sve jasno.
Znate pri kraju emisije motivacija za gledanje ne raste nego pada tako da nisam slusao doticne dama do kraja prilog. Sad mi zao.... Imali neko da je gledo da prenese sazeto epilog price.

Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

89

Nedjelja, 11. Septembar 2005

Citirano

Orginalno od Phikret

@Spain: Ja ne bih te dvije stvari odvajao: The truth is out and in there.. Moze?

Moze baravno. U mojem postu prijethodnmom se i spominje to da se spoljasnjost moze videti realnom tek kada sebe istrazimo do kraja.

Dakle, prva faza jeste, potraga i istrazivanje sebe, a onda kada covjek sebe definise i spozna onda ce mu i sve ostalo jasno biti.

Sto se tice ove teme Vanzemaljaca, neko navede nesto u smislu nije valjda da je ovoliki Svemir stvoren samo zbog covjeka na zemlji, sto mozak automatski dovodi na pomisao: "Da, zaista, mora da nesto ima." :) Ali to je refleksna pomisao, a najcesce refleksna pomisao i nije prava.

Ako sagledamo samog covjeka onda cemo vidjeti da je u zovjeku mozak, tijelo, srce, dusa, duh, itd. Sta sve to covjeka sacinjava. I sve je to u sluzbi Sustine covjeka, biti njegovoj. A sta je to sustina, odnosno bit, to je ono sto mi i treba da trazimo.

Ako covjek ovako laicki refleksno pogleda na sebe recvi ce pa nije valjda sve ovo i svo ovo tijelo stvoreno eto zbog te Biti u covjeku. Ja cu reci, da jeste, upravo zbog toga.

Iako je ovaj Svemir toliki, on je uprav ostvoren zarad insana i centar ovog Svemira i jeste insan.

Ako zamislimo ovaj Svemir, kao jednog Insana, reci cemo da je insan sama Bit ovog svemira, odnosno, ako kazemo da je ovaj Svemir jedan insan veliki, onda je covjek,tj. mi, insan mali. Dakle, ovo oko nas je makrokosmos, a mi smo mikrokosmosi. Sve sto ima u makrokosmosu, ima i u mikrokosmosu, samo sto je to u munijaturnom obliku.

Sagledaj sebe i jasan ce ti i Svemir biti. To zelim reci.

Hasasin

Početnik

(10)

• »Hasasin« je muško

Datum registracije: 03.09.2005

• Poruku poslati

90

Ponedjeljak, 12. Septembar 2005

Citirano

Iako je ovaj Svemir toliki, on je uprav ostvoren zarad insana i centar ovog Svemira i jeste insan.

Stvoren radi insana,to je tacno...Ali kad pogledas danas sta insani rade po svemiru zapitas se puno toga hmmm.Hocu reci da nije svemir stvoren bas radi "svakog" insana vec samo i samo radi jednog!I da ne pomjesamo neke stvarcice ovdje.Nekada je jedna grupacija u Hriscanstvu zvana Humanisti propagirala neko ucenje da se sve svodi na covjeka,tj. da je covjek uzrok svega-centar svega, sto je ovako dosta neIslamski da nas Allah dragi sacuva.
Bolje je biti sto godina milioner,nego deset dana siromasak

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

91

Naravno da se ne misli na svakog insana. Misli se na dobre Allahove robove.
A sto se tice humanizam, on u formi nema nista pogresno, ali u sustini je pogresan onakvim kakvim su ga definisali ti krscani.
Ako bi oni definisali insana pravilno onda bi to bilo ok, ali posto oni covjeka definisu matrijalisticki onda to veze sa humanizmom nema. Jer nema veze sa insanom. Jer taj njihov covjek, po definiciji, je gori od zivotinje.

Ovdje se svakako radi o islamskom ucenju.

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

92

Citirano

Orginalno od Spain

Slazem se u potpunosti. Glede fizicke sustine, opet se moze reci da je Zemlja u centru svemira, jer zapravo ne postoji nacin da se dokaze suprotno.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

93

Subota, 22. Oktobar 2005

E da,ova je tema jako interesantna.Nekada sam bila vjerni citatelj casopisa "galaksija" (inace za one koji ne znaju jedan od popularnih casopisa bivse Juge).Uvijek sam se pitala da li zaista postoje ti mali zeleni...
No,jednom prilikom procitala sam jednu veoma zanimljivu knjigu od Ahmeda Bosnica u kojoj je receno da ti tzv.vanzemaljci postoje,ali da su to zapravo bica koja dolaze iz svijeta gajba u nas svijet kako bi nam dali do znanja da nismo sami.To su zapravo dzini koji se igraju sa nama. :)
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

94

Nedjelja, 23. Oktobar 2005

Merhaba svima,
Muhadzer, neznam sta ces reci za ovo:

"At-Talaq (65) - Razvod braka, 12. Allah je sedam nebesa i isto toliko zemalja stvorio ; Njegovo naredjenje na sve se njih odnosi, a nek znate da je Allah kadar sve i da Allah znanjem Svojim sve obuhvata!"?

Ovdje http://www.novihorizonti.com/test/tekst.asp?ArtikalID=866 mozes nac' jedno 'misljenje' o tome sta 7 znaci u ovm ajetu:

"Dr. Abdul-Medžid ez-Zindani: U hadisu koji bilježi Buhari kaže se: "Onaj ko zulum nanese koliko jedan pedalj, bit će kažnjen sa sedam zemalja." Dakle, ako neko nasilu oduzme od tuđeg posjeda koliko jedan pedalj, na Sudnjem danu će biti kažnjen sa sedam zemalja. Ovdje se podrazumijeva da su sedam zemalja postavljene jedna ispod druge, dakle sedam spratova zemaljskih. Naučna istraživanja Zemljine kore nam potvrđuju da se Zemlja sastoji od sedam slojeva, a Allah, dž.š, najbolje zna."

Sad neznam, ja vjerujem vise Kur'an-u nego hadisu.

Gyerzelez

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

95

Srijeda, 16. Novembar 2005

Neobjasnjivi radio-signal iz dalekog svemira - vanzemljaska civilizacija!

Neobjasnjivi radio-signal iz dalekog svemira, koji je tri puta primio teleskop u Portoriku, mogao bi, mozda, biti kontakt sa vanzemljaskom civilizacijom .
Signal je stigao sa tacke izmedju sazvjezdja Ribe i Ovna.
Predpostavlja se da bi signal mogao nastati od predhodno nepoznatog astronomskog fenomena, ali moze biti i proizvod samog teleskopa.
Ipak, ova misterija zagolicala je paznju astronoma sirom svijeta.
"Ukoliko bi se pojavio cetvrti, peti ili sesti put, to bi onda zaista bilo uzbudljivo" - rekli su astronomi.
Signal je emitovan je na glavnoj frekvenciji na kojoj najcesci elemenat u svemiru - hidrogen - apsorbuje i ispusta energiju i pomocu kojeg ce, prema misljenju astronoma, vanzemaljci i objaviti svoje prisustvo. :)
Za sada dragi moji,cekajmo dok nam se ne jave :)

Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

96

Citirano

Orginalno od Gyerzelez
Muhadzer, neznam sta ces reci za ovo:

"At-Talaq (65) - Razvod braka, 12. Allah je sedam nebesa i isto toliko zemalja stvorio ; Njegovo naredjenje na sve se njih odnosi, a nek znate da je Allah kadar sve i da Allah znanjem Svojim sve obuhvata!"?

Selam Gyerzelez,

Ovaj ajet govori* o sedam atmosferskih slojeva oko zemlje, i sedam podzemnih slojeva koje ti pomenu.
U visinu redom idu:
Troposfera
Stratosfera
Mezosfera
Termosfera
Egzosfera
Jonosfera
Magnetosfera

I kaze svakom od njih je data odredjena duznost(naredjenje), recimo magnetosfera stopira stetno zracenje iz Kosmosa posebno ono sa Sunca, da je nema nebi bilo ni zivota na zemlji, itd..

*Kur'anske mudzize, H.Yahya

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

97

Citirano

Orginalno od muhadzer
Slazem se u potpunosti. Glede fizicke sustine, opet se moze reci da je Zemlja u centru svemira, jer zapravo ne postoji nacin da se dokaze suprotno.

Ne postojanje dokaza o ne postojanju ne znaci da nesto zasigurno postoji. Na primer ne mozes da dokazes da jednorozi ne postoje a to ipak ne znaci da postoje.

Takodje je i nemoguce dokazati da Mesec nije centar svemira, sto ga ipak ne cini centrom.
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

98

Nisi me razumio sir, u modelu kakav nudi big bang, postojeca materija se siri kako je to Huble dokazao u svim pravcima, prema tome iz svake tacke "materijalnog" svemira moze se samo vidjeti da se materija oko nje se udaljava. Nazrijeti granicu postojece materije i praznog svemira nije u ljudskom domenu, pa mu ne preostaje nista drugo nego da svaku tacku vidi kao potencijani centar. To u slucaju da je oblak shirece materije jednino sto ima u velikom kosmickom prostoru. U slucaju pak da je materija homogena i beskonacna u toj beskonacnosti prostora opet svaka tacka moze bit njen centar ako se moze o tome uopce govoriti. Sve sto sam rekao ne opovrgava zemlju kao centar svemira.
A ovo za jednoroge, moras naci nekog jaceg logicara od moje malenkosti.

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

99

Citirano

Orginalno od muhadzer
U slucaju pak da je materija homogena i beskonacna u toj beskonacnosti prostora opet svaka tacka moze bit njen centar ako se moze o tome uopce govoriti. Sve sto sam rekao ne opovrgava zemlju kao centar svemira.

Necemo raspravljati o tome da li je materija homogena ;).
Samo kazem da sve sto si rekao ne opovrgava ni da je Mesec centar svemira.
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Datum registracije: 25.05.2005

• Poruku poslati

100

Haj, haj

nisam znao Tullumbo da si i ti vasionski znalac i mislilac. Koliko ja znam Djordjerd je pravi strucnjak za astronomiju i astrofiziku tj. glava mu je u svemiru kako se nekad i ponasao. Danas je malo vise na zemlji.

Social bookmarks