Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko
  • »Altuna« je autor ove teme

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

1

Srijeda, 11. Oktobar 2006

Vas muzicki profil?

Sta najradije i najcesce slusate? Zasto?

Obratite paznju na sljedeci tekst:

Šta vaš muzički ukus govori o vašem načinu života?

Rezultati studije koju je sproveo University of Leichester pokazuju da je više od četvrtine ispitanih ljubitelja klasične muzike probalo je kanabis.

Istraživači su pokušali da ovom studijom prouče vezu između životnog stila ispitanka i njihovog muzičkog ukusa.

Oni su otkrili da su fanovi svih muzičkih žanrova probali narkotike, ali da po konzumiranju prednjače oni koji preferiraju elektronsku klupsku muziku.

Studija je pokazala, takođe, da ljubitelji bluza imaju najviše kazni za saobraćajne prekršaje.

Preko 2500 ljudi učestvovalo je u istraživanju koje je objavljeno u naučnom časopisu „Psychology of Music“.

Ispitanici su odgovarali na pitanja o tome kako je rešeno njihovo stmbeno pitanje, o njihovim političkim uverenjima, obrazovanju, poslu i hobijima.

Ljubitelji mjuzikla pokazali su se kao najpitomija grupa, sa najnižim procentom uzimanja droga i zakonskih prekršaja. Takođe, oni ređe piju, i najčešće se bave humanitarnim radom.

Sledbenici hip-hopa i dens muzike imali su više seksualnih partnera tokom proteklih pet godina, i spadaju među najveće konzumente droga.

„Ispostavilo se u studiji da, kod ovih vrsta muzike, fanovi imaju nagore rezultate kada su u pitanju različite vrste ponašanja, poput sklonosti ka kriminalu, seksualnom promiskuitetu i upotrebi droga“, izjavio je dr Edrijen Nort (Adrian North), vođa istraživanja.

„Pokazalo se da ovo nema nikakve veze sa njihovim etničkim poreklom“, dodao je Nort.

„Ovo ponašanje je povezano isključivo sa muzičkim ukusom samim po sebi“.

Studija je pokazala i veze između obrazovanja i naklonosti prema određenim vrstama muzike.

Osobe sa doktorskim ili magistarskim diplomama u najvećem broju slučajeva vole operu, džez, bluz ili klasičnu muziku.

Fanovi hip hopa su u školi bili samofinansirajući učenici.

Muzički ukus se pokazao i kao dobar indikator finansijskog statusa, gde su ljubitelji adult pop i klasične muzike među najbolje materijalno obezbeđenim i u najvećem broju slučajeva redovno otplaćuju dugove sa kreditnih kartica, za razliku od nešto siromašnijih fanova hip hopa, repa, dens i klupske muzike.

Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

2

Subota, 13. Januar 2007

Budalashtine! ...
Znachi, ako slusham rap ja moram da budem i narkoman (ili kako su nazvali, KONZUMENT droge) i siromashan i pritom da sam samofinansirajuci student...aha jes...pih...sad me isekira zeshce..auh ?(

P.S. Mi hoperi nismo imali Woodstock i koncerte Iron Maidena na kojima se izvaljalo najvishe droge u istoriji chovecanstva, a ne vidoh da se rock pominje u ovom istrazivanju..ccc... o|

Mah....

Btw, ja najvishe slusham R'n'B, HipHop, polamo rock,techno i sad orijentalnu (solaza darbuke)...
Znaci slusham sve one "najgore" zanrove i trebao bih da sam:
  1. glup ko tochak
  2. siromashan
  3. narkoman IPO!
    [/list=a]
    A ja, hvala dragom Allahu, nisam nista od toga (doduse, kome nije kriza po malo)...IQ mi je 121 (i to sam radio onaj za odrasle, a imam 15 god)...a za drogu....NIKAD U ZIVOTU mi nije palo na pamet da probam ni travu, a kamoli shta vise....a poznavao sam par narkomana...

Znachi da ovaj text ne vazi za sve (a ni vecinu)...poznajem zilion, ne samo onih koji slushaju, nego onih koji pevaju tj. repuju, pa se ni jedan ne drogira (shto naravno ne znaci da neki od njih nisu probali)..

Ja ovaj text necu da prihvatim kao istinu, zao mi je...

Hwala xx(
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko
  • »Altuna« je autor ove teme

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

3

Subota, 13. Januar 2007

To nije ajet pa da mora biti 100% tacan. Ljudi istrazivali, ljudi mozda pogrijesili. Nije kijamet :)

Ja volim da slusam orijentalnu muziku a u posljednje vrijeme cesto slusam Buddah bar koji ima super miks sa orijentalnim prizvukom.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

4

Subota, 13. Januar 2007

A šta znači kad neko sluša puno različitih vrsta muzike? :)
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

5

Subota, 13. Januar 2007

ma skroz pogreshno ljudi pristupili 'problemu'....
Altuna, nisam se ja uvredio..shta vishe zasmejao sam se koliko je to istrazivanje glupo...nije ajet...a nije ni tacan..niti cu da ga prihvatim :D

Shta ti slushash kad smo kod toga?
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

doggfather

Početnik

(10)

• »doggfather« je muško

Datum registracije: 07.08.2006

• Poruku poslati

6

Subota, 13. Januar 2007

SD aka DENISE

PROVALILI ZA MENE DA SAM NARKOS! JA OBUKO ONE SIVE LONE, ONU 3xl MAJU I STAVIO KACKET NEWERA NA SUNET I NEKI IZ NEMACKE PROVALILI DA SAM DZANKI

SELJACI

NISAM PROBAO CIGARE, SAMO TOMPUS(ali se to ne uvlaci), A NI TRAVU... ZA ALKOHOL NE PRICAM 8) o| :o)
[SIZE=3]Tell em' ... Thug for life ... High till' I die ... When em' stupid ass bitches ask why? by:Tupac [/SIZE]

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

7

Subota, 13. Januar 2007

Do nedavno sam najvise slusao RAP,jer su mi rap textovi oslikavali grubu istinu (i dalje to oni pravi textovi rade).Medjutim,vremenom poce da se javlja navala u RAP muzici,svi postadose reperi,pocese da pevaju svi kako su klosari i siromasni,i to mi posta dosadno.
U poslednjih nekoliko meseci slusam samo Massima,on je covek koji uglavnom radi obrade najvecih hitova Indexa,Bijelog Dugmeta,Arsena Dedica..
Slusam ga jer mi prija,jer je izuzetan tenor,i zato sto bira najbolje pesme za obradu,i super ih obradjuje.
Koga interesuje,nek se javi,poslacu mu sve sto imam.
;)
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

8

Subota, 13. Januar 2007

Citirano

Orginalno od Altuna
Rezultati studije koju je sproveo University of Leichester pokazuju...

Svi vi koji ovim rezultatima ne verujete, primetite jos jednom, ali stvarno primete da su ovo istrazivanje jednog Univerziteta !!!!!
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

9

Subota, 13. Januar 2007

Citirano

Orginalno od Abfangjäger
Svi vi koji ovim rezultatima ne verujete, primetite jos jednom, ali stvarno primete da su ovo istrazivanje jednog Univerziteta !!!!!

Aha...znaci ja sam narkoman ali mi to ne smeta da se bavim dobrotvornim radom, istovremeno sam i bogata i siromasna, sexualno promiskuitetna i alkoholicar...zanimljivo, zanimljivo... :D

Ali to je istrazivanje jednog UNIVERZITETA i ja moram da se povinujem onom sto su rekli. Dakle, oni su u pravu! o|
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

10

Subota, 13. Januar 2007

Ja verujem da iza tog istrazivanja stoje profesori a njih smatram da su strucni i verujem da su na profesionalnom nivou sproveli to istrazivanje a potvrda za to mi je da su radili za jednu drzavnu naucnu instituciju- UNIVERZITET.

Necemo valjda, sad jos i ljudima sa univerziteta, osporavati metode istrazivanja.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

11

Nedjelja, 14. Januar 2007

Ada shta dirate Altunu, nije ona vrshila istrazivanje! :)

Neke stvari odavde mi imaju logike, ali dosta toga je preuvelichano i iskljuchivo. Narochito mi se ne svidja sledeca rechenica:

Citirano

Oni su otkrili da su fanovi svih muzičkih žanrova probali narkotike.

Ovo, dakle, znachi, da samo ljudi koji ne vole muziku nisu probali narkotike, a obzirom da su ekstremno retki oni koji ne vole nijednu vrstu muzike, onda ispada da je skoro celo chovechanstvo probalo narkotike. Hmmm... :rolleyes:

Al' dobro, to kazu ovi sa Leichestera... ;)

Nigde se ne pominje rock...?!

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

12

i koliko gluposti treba da se izlije pred nashe noge,
i kako je do neprepoznavanja dovedena sushtina prevare...

o|
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

13

a sta kazu za rock
jel istina da ljubitelji rocka idu u pakao
ako je tako da odslusam jos koju pesmicu pa da se onda lepo pokajem za sve

:evil: :evil: :evil:

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

14

ta stvar` o Dzhennetu u Dzhehenemu je u rukama Allaha Milostivog...

a ti ovo shto lupi pa osta zhiv...
ovo si ti treb`o b`ate da napishesh u temi `bapske priche` ili kako se vech tema zove...ne znam...

nejse...

u svakom sluchaju ne znam zashto se vodi ovolika polemika oko vashih (nashih) muzichkih profila...

ustvari se samo izjasnite koji je vash muzichki profil i ciao...shta ima kog vraga da se vodi pricha o tome ko je narkoman,ko duva travu a ko lijepak...(i ovome je mesto na temi `shta mislite o narkomanima`) samo bez veze shkrabate tu i kvarite sushtinu postavljene teme...

It ain't like in the movies at all baby... :] (kao shto uvijek i kazhem)
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

15

Auuu, kakav se ovde muhabet vodio ludilo ... kakva su ovo generalizovanja , ada svako slusa sta njegovom uhu prija . . i tu stavite tacku , osim ako necete da drvite bez veze ...

Ja sam isprofilisan . Totalno .
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Rocker

Početnik

(10)

• »Rocker« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

16

SLUSAM ROK OD MALIH NOGU I DO DANAS.tRENUTNO FURAM STIL NAJBOLJE GRUPE NA SVETU Led Zeppelin.Pre njih sam voleo smak azru bajagu dorse...Kad sam poceo da slusam led zeppelin pronasao sam sbe u muzici koju sam trazio 10 godina.Mrzzim deep purple jer to je logicno ne mozes da navijas za partizan i za zvezdu itd.Mnogi moju drugovi su maloumni slusaju sistem of a down,guns n rosses ,koje decu zapecate usi i nikad ne saznaju da je grupa koja je donela svetu muziku LED ZEPPELIN

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

17

ih Jjonnyy
pa po tvojem je pokretac teme u pokretackom prilogu promasio temu
ako je tako:slusam skoro sve,a malo vise rock.hajem kad cujem rap ali one starije iz pocetnih godina,ponekad slusam klasicnu muziku.
mislim da sam imao sve albume od led zepelin
svidja mi se muzika grupa koje je producirao rick rubin i tako to

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko

Datum registracije: 17.03.2007

• Poruku poslati

18

Subota, 17. Mart 2007

Mislim da vecu budalastinu odavno nisam procitala koji su to naucnici hehehe da mi je znati u koju grupu od navedenih su sebe svrstali :))

Ja volim svasta da slusam mada uzivam recimo u klasicnoj muzici i u etno .

Moracu im napisati pismo da mi obrade u koju grupu konzumanata i sta konzumiraju osobe koje slusaju etno i duhovnu muziku/u mom slucaju Ilahije/

Bravo za naucnike (o)
Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

Social bookmarks