Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

21

Ponedjeljak, 26. Februar 2007

Citirano

Orginalno od ed
Michael H. Hart, Amerkanac jevrejskog porijekla je 1978. izdao knjigu 100 najutjecajnijih ljudi u historiji. Procitaj detalje.

Glje ubacio jevrej Isaac Newton koji isto jevrej ispred Muhameda a.s. namerno.

Hart's Top 15 (from the 1992 edition)
Rank Name Influence
1 Jesus Christ central figure of what would become Christianity
2 Isaac Newton physicist, theory of universal gravitation, laws of motion, major developments in mathematics, optics, thermodynamics
3 Muhammad the last Prophet of Islam
4 Buddha founder of Buddhism
5 Confucius founder of Confucianism
6 St. Paul proselytizer of Christianity
7 Ts'ai Lun inventor of paper
8 Johannes Gutenberg developed movable type and made great advances in printing
9 Christopher Columbus explorer, led Europe to the Americas
10 Albert Einstein physicist, relativity, Einsteinian physics
11 Louis Pasteur scientist, pasteurization, Germ Theory
12 Galileo Galilei astronomer, accurately described heliocentric solar system, led way to Newton's work
13 Aristotle Greek philosopher
14 Euclid Greek mathematician, Euclidean geometry, author of various influential theories
15 Moses major prophet of Judaism and leader of Israel

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

22

Gdje nadje tu listu? Na wikipediji Hart's Top 15 (from the 1992 edition) izgleda sasvim drugacije.

Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Muhammed_Alim

Zlatna sredina

(10)

• »Muhammed_Alim« je muško

Datum registracije: 29.03.2004

• Poruku poslati

23

Taman tako. Ne ide ovako:

1 Jesus Christ central figure of what would become Christianity
2 Isaac Newton physicist, theory of universal gravitation, laws of motion, major developments in mathematics, optics, thermodynamics
3 Muhammad the last Prophet of Islam
.
.
.

nego ovako:

1 Muhammad the last Prophet of Islam

3 Jesus Christ central figure of what would become Christianity

.
.
.
„Moguce“ upita „Nemoguce“: Gdje zivis? Rece: U snovima nesposobnih.

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko

Datum registracije: 17.03.2007

• Poruku poslati

24

Nedjelja, 08. April 2007

Licnost koja meni najvise odgovara sa svojim djelima i borbom je nadasve najveci covjek a to je Nelson Mandela
Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

• »SeljakIzCarsije« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

25

Ponedjeljak, 04. Juni 2007

Baš se razmišljam ko bi to mogao biti... istorija me vraća nazad do poslanika, Isusa, Pejgambera i ostalih... ali vidiš, ima se mnogo drugih ličnosti koje su učinile dosta tog za civilizaciju a samim tim i za dobrobit sebe... da postanu sjećanje, ja ću ovom prilikom navesti samo jednog, sad rahmet da mu pomenem kad izgovaram njegovo uzvišeno ime, haj da se ne gnjavim... riječ je o rahmetli A. Hitleru... sad kad bih o njegovom značaju za društvo, onda bih otišao van ove teme... idem si u filozofiju malo da palamudim
nepotreban komentar je uvijek neophodan!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

26

Citirano

Orginalno od SeljakIzCarsije
... ja ću ovom prilikom navesti samo jednog, sad rahmet da mu pomenem kad izgovaram njegovo uzvišeno ime, haj da se ne gnjavim... riječ je o rahmetli A. Hitleru...

Svakog dana covjek nesto novo nauci. Sve sam mislo da je bio samo jedan Hiler, poznati zlocinac koji je odgovoran za 2. sv. rat koji je izazvao oko 50 miliona zrtava. Sad vidim ima jos nekakav Hitler i to isto A. kojem se moze i rahmet pomenut.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

27

Pa, ima puno licnosti cije djelovanje je obiljezilo neku historijsku epohu. Meni je posebno interesantna licnost Mehmeda el-Fatiha. Covjek koji je u 24. godini uspio osvojiti najveci grad Svijeta, a nakon toga i ostale krajeve, uz sve to imao vremena za nauku, poznavao, po nekim historicarima, cak sedam svjetskih jezika, osnovao mnogobrojne skole, izgradio dzamije, licnost je koja zavredjuje znacajnu paznju.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško

Datum registracije: 10.04.2007

• Poruku poslati

28

Vala odavno razmisljam sta bih mogao da napisem u ovoj temi pa mi je tako kroz glavu prodefilovalo jedno 20-tak licnosti koje bih mogao da pomenem,medjutim ime plemenitog Poslanika Muhameda je ipak najzasluznije da se nadje kao prvo pomenuto u ovom postu.
Odmah do njega je i nas rahmetli predsednik Alija a zatim Gandi,Mendela,Anstajn,Spartak,Saladin,Cercil,Tito,Komandant Masud...

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

29

Utorak, 05. Juni 2007

Naravno, za nas muslimane, svakako, najvaznija licnost je Poslanik, a.s. Ono sto bih ja zelio predloziti ucesnicima u ovom dijelu da pored imena licnosti kazu nesto i o zaslugama te licnosti zbog kojih ih smatraju takvim. To bi i nama pomoglo da bolje upoznamo te licnosti.

• Poruku poslati

30

Srijeda, 06. Juni 2007

pa ja bih jos dodao koliko je Tesla srpski... jos više je Suljo... hajde uzdravlje, Bog!

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

31

Srijeda, 06. Juni 2007

Jednostavno je to za mene Bozhiji Poslanik Muhammed s.a.v.s, a treb`o bi bit` i svim ostalim muslimanima...ne znam zashto drugi uzimaju neke druge za velikane, koji su i sami bili na krivom putu...

Ustvari je Muhammed s.a.v.s nash najvechi heroj, nash uzor, chovek kojem je objavljena Jedina PRAVA Istina, Kur`an...

Fala Allahu Dz.Sh. shto nas je uchinio pripadnicima Islama, sledbenicima Muhammeda s.a.v.s
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

32

Nedjelja, 10. Juni 2007

Jedna od najznajnijih licnosti, posebno za nas Bosnjake, je svakako Alija Izetbegovic, koji je sirinom svog intelekta kod sebe uspio objediniti vjeru i nauku, covjek koji je u potpunosti bio primjer islamskog intelektualca. politicar, koji se izdigao iznad svakodnevnih politickih prepucavanja, intelektualac, koji je bio olicenje poboznosti, skromnosti i mudrosti. Malo je takvih ljudi bilo u povijesti Bosnjaka, ali i u svjetskoj povijesti.

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

33

Ponedjeljak, 11. Juni 2007

Pre svih i iznad svih,Muhammed s.a.v.s. Cak je i vise od istorijske licnosti. :)
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

34

Utorak, 12. Juni 2007

Nikola Tesla defnitivno
zato sto je izmislip znate vec svi sta
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

35

Utorak, 12. Juni 2007

Eh?

Tita ti
zar ne mislish
da je iz skorije istorije
Tiiito ipak Tiiiiiiiitoo za
sve historijske lichnosti?

Meni jeste. Zivio drug Tito :D
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

• Poruku poslati

36

Utorak, 12. Juni 2007

Citirano

Orginalno od Jastreb
Pa, ima puno licnosti cije djelovanje je obiljezilo neku historijsku epohu. Meni je posebno interesantna licnost Mehmeda el-Fatiha. Covjek koji je u 24. godini uspio osvojiti najveci grad Svijeta, a nakon toga i ostale krajeve, uz sve to imao vremena za nauku, poznavao, po nekim historicarima, cak sedam svjetskih jezika, osnovao mnogobrojne skole, izgradio dzamije, licnost je koja zavredjuje znacajnu paznju.
da znaš da ratovi postoje od pamtivijeka, s njim ili bez njega rodio bi se neko, a za žrtve... neko mora da održava balans, da te podsjetim... ameri su u dva japanska grada bacili atomske na civile i nikad nisu bili pitani

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

37

Utorak, 12. Juni 2007

Mmmmmmmmmmmmmm i meni je Mehmed Fatih skroz cool. :] Inace, svi Osmanski vladari su mi simpaticni jedino mi je krivo sto su se ubijali zbog vlasti i podvaljivali jedni drugima. :( Ali Osmanlije su definitivno civilizacija bez premca.

Vlast....kako to odvratno zvuci! o|
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

38

Utorak, 12. Juni 2007

Kakvi sad Osmanlijski vladari??! :rolleyes:

Rece li ti juce, a svojim usima sam te cula, da ti se mnoooogooo dopao Dositej Obradovic i njegovo "Pismo ljubeznom Haralampiju"??? :))
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

39

Utorak, 12. Juni 2007

Citirano

Orginalno od SeljakIzCarsije

Citirano

Orginalno od Jastreb
da znaš da ratovi postoje od pamtivijeka, s njim ili bez njega rodio bi se neko, a za žrtve... neko mora da održava balans, da te podsjetim... ameri su u dva japanska grada bacili atomske na civile i nikad nisu bili pitani

Stvarno ne znam sta ovaj sad prica, kakve veze ima japan i mehmed el fatih? Administrator bi trebao malo bolje da pogleda njegove postove, pise nepovezano, ko hamajljiju da pise.

ahmet1969

Početnik

(10)

Datum registracije: 09.05.2007

• Poruku poslati

40

Petak, 29. Juni 2007

u novije doba postoje dve licnosti koje su uticale na sva drustva

muhamed pejgamber

a za njim karl marks

Social bookmarks