Niste prijavljeni

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

1

Petak, 03. Novembar 2006

Vehabije opet prave nerede!!

Medzlis Islamske zajednice u Novom Pazaru izrazio je ogorčenje ponašanjem grupe fanatika tzv. “vehabija” koji su danas u centralnoj Arap dzamiji fizički napali verske službenike imama i muezina, kako bi nametnuli svoj koncept obavljanja verskog obreda.

Kako se navodi u saopštenju Medzlisa tom prilikom su nanete lakše i teže telesne povrede muezinu i nekolicini dzematlija koji su pokušali da zaštite verske službenike od fizičkog napada.

Odbor Medzlisa Islamske zajednice je doneo odluku da Arap dzamija bude zatvorena, sve dok se ne ostvare potrebni uslovi za bezbedno obavljanje verskih obreda.

U ovoj vesti se ne navodi,ali je bilo i pucnjave u dzamiji !!

S obzirom da sam moderator,trenutno cu se uzdrzat od komentara na ovu vest pa kad budem malo smireniji,napisacu sta mislim.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

2

Petak, 03. Novembar 2006

Dokle god drzava ne bude resila da se obracuna sa raznim vehabijama, Obrazima i slicnim imacemo ovakve dogadjaje. Dovoljno je da par njih debelo osude na zatvorske kazne i garantujem da se u narednih 50 godina slicne ne bi pojavljivali.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

3

Petak, 03. Novembar 2006

Divno predstavljeni muslimani...ionako nas vole, ludi su za nama... xx(
Odlicna slika Pazara... xx(

Mislim, sta reci vise? ?(
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

4

Petak, 03. Novembar 2006

To je neverovatno! Ti ljudi sebe nazivaju muslimanima? To su idioti, nisu muslimani!

I ja sam cuo da je bilo pucnjave, mada na sajtu B92 nije o tome pisalo nista. Bice u 23.00h Vesti na B92 i na RTS-u pa cemo videt' sta ce javit'!

Citirano

RTS, B92VEHABIJE NAPALE VERSKE SLUŽBENIKE ARAP DŽAMIJE

DRUŠTVO - HRONIKA - Petak, Novembar 03, 2006 19:40
Odbor Islamske zajednice u Novom Pazaru saopštio je da je danas u centralnoj Arap džamiji u toku molitve, oko 14 časova, grupa vehabija fizički napala verske službenike i nanela im lakše i teže telesne povrede. '

Grupa fanatika, poznatih pod imenom vehabije, napala je fizički imama i mujezina Arap džamije. kako bi nametnula svoj način obavljanja verskog obreda, a povređeno je i nekoliko vernika, koji su pokušali da zaštite verske službenike', navedeno je u saopštenju.

Odbor Medžlisa Islamske zajednice odlučio je da se džamija zatvori dok se ne ostvare potrebni uslovi za bezbedno obavljanje verskih obreda. Policija se još nije zvanično oglasila, a, kako se saznaje, radi na slučaju. www.rts.co.yu
www.b92.net

no name

Početnik

(10)

Datum registracije: 08.07.2006

• Poruku poslati

5

Petak, 03. Novembar 2006

SVAKI KOMENTAR JE SUVISAN I BESPOTREBAN. MENE SAMO INTERESUJE DAL NEKO ZNA KO JE POVREDJEN?

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

6

Petak, 03. Novembar 2006

Tu " pojavu " je trebalo saseći u korenu još odavno,Ismail Trtovac nas je još prije 4 godine upozoravao na opasnosti koje "ti ljudi " mogu izazvati ukoliko ih ne zaustavimo ali ga niko nije slušao.
Mislim da je sad sve uzaludno,oni haraju,još neki dan i podmetaće bombe po "dzahilijetskim" mestima,kako oni nazivaju skoro svaku ustanovu u gradu.
NALET IH BILO!!!

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

7

Petak, 03. Novembar 2006

Pa sta tu ima da se komentarise, zar postoji zdrav ekstrem ? Uostalom ovo nije stvar koja se moze resiti na bilo koji drugi nacin osim ovog koji se spomenuo, saseci korov u korenu .
Noname, ima povredjenih . . .

ZIV(j)ELA UM(j)ETNOST . . .
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Datum registracije: 25.05.2005

• Poruku poslati

8

Petak, 03. Novembar 2006

Samo da napomenem i podsetim

niko se od Vas nije javio da kaze kako je pre 15-tak dana presretnuta isporuka naoruzanja istim tim vernicima a sada se svi javljate. Jeste li mislili da to oruzje nabavljaju za proslave i senlucenje. Bice jos ovakvih nemilih dogadjaja i strah me je da ne bude i nevinih zrtava. Valjda ce biti zdravog razuma.

sahih

Učenik

(10)

• »sahih« je muško
  • »sahih« je zabranjen

Datum registracije: 07.06.2006

• Poruku poslati

9

Petak, 03. Novembar 2006

neki kazu da oni nisu pucali

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

10

Petak, 03. Novembar 2006

Citirano

Orginalno od prcenzajn
niko se od Vas nije javio da kaze kako je pre 15-tak dana presretnuta isporuka naoruzanja istim tim vernicima a sada se svi javljate.

E vala, da sam znala, javila bih se i tad. :D
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

Conception

Početnik

(10)

Datum registracije: 15.05.2006

• Poruku poslati

11

Subota, 04. Novembar 2006

Nije moje da sudim, ali moram da se zapitam koliko ustvari islamskog ima u takvim postupcima?! I povrh svega to nije jedina losa stvar koja se (u) Pazaru desila u posljednja 2 dana. Pomalo se i brinem za svoj grad...

Sramota...Vjernik posrce na vjernika...
Unistice nas novotarije onih koji se najvise protiv novotarija bore...

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

12

Citirano

Orginalno od zucky_85
Tu " pojavu " je trebalo saseći u korenu još odavno,Ismail Trtovac nas je još prije 4 godine upozoravao na opasnosti koje "ti ljudi " mogu izazvati ukoliko ih ne zaustavimo ali ga niko nije slušao.
Mislim da je sad sve uzaludno,oni haraju,još neki dan i podmetaće bombe po "dzahilijetskim" mestima,kako oni nazivaju skoro svaku ustanovu u gradu.
NALET IH BILO!!!

Ma nemoj !!!!!!

Ti ako pripadas Mesepu Hanifija mislis/mislimo da smo bolji Muslimani od njih.Samo nemojte da zaboravite da si to isto tako nasa braca i sestre Muslimani.I da ne ispadne bolji mi je komsija Srbin nego Musliman a Vehabija.

p.s

Srbin-a sam uzeo da bi se doiskazao a ne da uvredim nekog.
" Bilen alemlere rahmettir "

Datum registracije: 25.05.2005

• Poruku poslati

13

Ljudi

pa vi zatvarate oci pred tim problemom zadnjih 15 godina. Svi su krivi a pitate li se ko je poslao nase decake u te skole da donesu pravu VERU. Izgleda da se ti koji su ih poslali nisu nadali da ce se oni ikad vratiti.

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

14

koliko sam upoznat iz Carsiske price ... jeste bilo zestoko u Arap Dzamiji od ikindije pa do posle Aksama .. al mi nije jasno kako od tolikih nereda nema drugih povredjenih osim takozvanih Vehabija....

svi koji su povredjeni pripadaju toj grupaciji... znaci da su ipak oni bili suzdrzani i nisu upotrebljavali oruzje..

to mu dodje da su oni zrtve u tom neredu....
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

15

Citirano

Orginalno od bux_ludvig_np
... jeste bilo zestoko u Arap Dzamiji od ikindije pa do posle Aksama .. al mi nije jasno kako od tolikih nereda nema drugih povredjenih osim takozvanih Vehabija....

Vehabije su napale novopostavljenog mujezina Ertana zato sto je poceo da uci posle farza. Bio sam tamo. Gledo sam. Samo zato jer oni to smatraju novotarijom. I napali su covjeka njih desetak i kad smo skocili da ga odbranimo (nas trojica) onda su svi skocili na nas. Nas cetvoro a njih 15-20, nisam siguran, ali znam da je tu bila vecina vehabija iz carsije. Pa ti vidi ko je zrtva. Osilila se "braca" jer su u vecini pa udri ko zena po deset njih na jednog.

Nakon toga, pred sam aksam namaz, mojeg rodjaka su napali dok je prolazio autom pored dzamije. Krenuli su da mu lome auto i da ga biju palicama i ko zna cime. Cak ga je jedan od njih udario autom i guro mu auto par metara. Ovaj je izasao, izvadio pistolj i puco u samoodbrani. Nakon toga je seo u auto i otiso u policiju da se prijavi. Odredjen mu je pritvor. Ranio je trojicu vehabija.
To je to u kratkim crtama.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

16

Citirano

Orginalno od prcenzajn
pa vi zatvarate oci pred tim problemom zadnjih 15 godina. Svi su krivi a pitate li se ko je poslao nase decake u te skole da donesu pravu VERU. Izgleda da se ti koji su ih poslali nisu nadali da ce se oni ikad vratiti.

Prcenzajne ne mijesaj babe i zabe,i molim te,samo mi ti nemoj govorit kako mi zatvaramo oci pred problemima.
I ne iznosi optuzbe i neproverene informacije.

A sad sto se ostalog tice:Secam se kad je sve pocelo,kad su oni poceli da se poavljuju u dzamijama.Mi smo ih gledali sa podozrenjem i dozom netrpeljivoscu ali samo pogledom.I kako su reagovali imami sirom Sandzaka?Ukorili su nas zbog toga i rekli da ih posmatramo kao nasu bracu i da to sto se drugacije oblace ili drugacije klanjaji nije razlog da ih nedaj boze mrzimo ili na bilo koji nacin gledamo sa visine.

Pogledajte lijepog ophodjenja i saveta!I tako je i bilo,poceli smo to da prihvatamo misleci na to kao na njihov izbor i da mi nemamo pravo da njima namecemo ono sto mi mislimo.
A sta oni rade???Prvo moram da kazem da su vehabije pre nego sto su usli postali "Muslimani",njih 90% su bili olos,svaki u svojoj bransi,sto se islama tice,bili su "Tabula Rasa" i to odgovorno tvrdim i znam jer ih licno poznajem.I kao takvi,posto su na losem glasu(opravdano)postaju vehabije a ne normalni vernici jer se tako VIDI da su se oni pokajali i kao usli u Islam a ako ne puste bradu i ne skrate nogavice,onda im dzaba sto idu u dzamiju kad za to niko nezna.Eto tako oni rezonuju.

Najveci njihov problem je taj sto oni zadrzavaju sve one osobine koje su imali i pre sto se nasilnosti tice,samo su je malo preusmerili,ne vise na bokserske vrece,na obijanje prodavnica, na decu i omladinu koju su tukli po ulici vec su krenuli na one vernike koji nisu kao oni.I to su poceli onog trenutka kad su se osetili dovoljno jakim da to mogu da urade.
Ako su u statru bili u pravu,zasto se odmah nisu ovako ponasali?Pa trebalo je skupiti dovoljno "Tabula Raza"koji po ceo dan cetkaju zube jer ih prethodnih godina nisu ni takli,nadajuci se da ce time to nadoknaditi,pa tek onda krenuti.
U Novom Pazaru postoji milion ogromnih probelma,pocev od droge,prostitucije,alkoholizma,kradje...a oni nasli da prevaspitavaju one koji Alahu na sedzu padaju!Zasto?jer nisu kao oni?A kako smo mi postupili?Jer je trebalo da ih bijemo u dzamiji jer drugacije klanjaju,zikre??

I jedna od najizrazenijih osobina im je to sto ne smeju da te pogledaju u oci i kazu sta misle,vec to proturaju preko drugih ljudi.
Saznao sam da je jedan od glavnih aktera ove lakrdije danas bio jedan vehabija koji studira u Nisu.Tako mi Allaha,ne smije da me pogleda u oci kad je ovde,vec mi se smije kao zena.A zasto?Pa zato sto zna kod koga moze a kod koga ne moze da prodje.i ovde pokusava i pravi probleme ostalim studentima pokazujuci se kao musliman,ali nece jos dugo.
Dosta je bilo.Kad samo pomislim da su digli ruku na vernika koji ne klanja kao oni a mi smo bili osudjivani samo zato sto smo ih sa podozrenjem gledali,ruke bi im polomio da sam tu bio!Al polomicu im i ovde.Nek pokusa ovde da je digne pa je vise nikaddignut nece.Dosta je bilo.Nasa mana je sto smo i previse tolerantni.

Sad citiram jednog vehabiju:"da smo ubili u gradu prvog narkomana i prvog alkosa,ne bi ih imalo danas".Pogledajte tog rezonovanja!!Kao da u istoriji nije bilo takvog sprecavanja!A ja cu sto ga vidim da mu kazem da je steta sto nismo ubili prvog vehabiju,nebi imali sad ovih problema rusenja dzemata,batinanja imama i mujezina i pucanja u dzamijama!Sve je od njih poteklo.

@Bux:Jel ti to zao sto nevini ljudi nisu zavrsili u bolnici?Zar ne pomislis da ih je to stigla Alahova kazna sto su krenuli da napadnu coveka koji klanja u dzamiji??

Da se ja pitam,motke pa da ih oderemo od batina.Ne zato sto klanjaju na nacin na koji klanjaju,ne zato sto se oblace kako se oblace,vec zato sto prave nered na zemlji i ugrozavaju zivote drugih vernika nepravedno,bez ikakvog prava.Neka klanjaju kako hoce,neka zikre kad i kako hoce,ali mene,koji klanjam,moj nacin klanjanja i zikrenja sigurno nece promenit.A neka proba junak koji se danas junacio,neka proba to ovde.
U ovim vremenima kad je retkost da musliman uopste klanja svih 5 namaza,oni nasli takve da prevaspitavaju.E nek pokusaju junacine ovde.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

17

Taske, problem je evidentan . . . Losa stvar je ta sto se ovakvim postupcima samo skodi onima koji nisu nikako povezani sa njima,, npr. studenti po strani koje gledaju kroz prizmu ljudi koji su "wow muslimani" , kao i onima koji veru ne shvataju kao dokaz onoga "pazi kako smo strasni svi nas se plase jer smo pravi sledbenici ciste vere , bez novotarija " , kao i institucije koje deluju vise od lokalnog . . .

Anonimuse, pre svega cu ti se izviniti pa tek onda reci , oprosti buras al ja ih ne dozivljavam ko bracu, jer meni nije brat takav Musliman, iz mojih razloga i principa koje sam hvala Bogu SAM naucio, kao i ono da mi je blizi od nekog tamo komsije Srbina . Meni nije, jer mi je bolji Srbin ako mi nece njegovo delo doneti zlo . . . a nacin ophodjenja i ovakvi postupci nam svakako donose nemereno zlo .
Ogranicavam se , znaci meni . . . Svako opet ima pravo da se oseca drugacije ako tako misli . . .
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

18

Zamislite ljude koji u sred dzamije fizicki napadnu mujezina nazivajuci ga pritom kjafirom. Drali su se i urlali. Njih desetak na jednog covjeka. Zbog cega? Oni kazu zbog sunneta?! Zar je to sunnet Bozijeg Poslanika s.a.w.s.? Fizicki obracun u sred dzamije zbog zikra?
Da ste im samo vidjeli face sa izbecenim ocima. To su oci ludaka, oci manijaka. Oci bivsih narko dilera, giliptera, pijanica. To nisu oci mumina, to nisu oci vjernika.
Svi koji nisu kao oni su "munafici", "kjafiri", "bidadzije".
E pa dosta je bilo. Udarili su na IZ-e, udarili su na cast, udarili su obraz. Udarili su na islam.
Sa njima nema price, nema rasprave.
Ja sam se jedno vrijeme pitao sto oni ne udare na narko-dilere, na striptiz barove, na kockarnice ako su toliki "mudzahidi". Pa nece da udare na svoje. Nece da udare tamo gdje mogu dobit po nosu. Ne smiju. Smiju na dzematlije, jer su ih dzematlije trpjele u ime Allaha dz.s. Ali vise ih necemo trpiti. Dosta je bilo. Od sada ce im se sve vracati. Od sada ce da placaju za svoja nedjela.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

19

Aferim Tashke (o).

Samo hocu da naglasim ono sto si ti vec rekao, a to je da se radi o procentualno 90% ljudi iz njihovih redova koji su spremni na sve ovo, a zahvaljujuci svojoj proslosti. Onim 10% zelim da ukazem postovanje i posavetujem im da izadju iz tog zacaranog kruga, jer su zaista iskreni vernici i ne uklapaju se u te maloumnike!

Da nastavim. Sve sto si rek'o je tacno. Sve je bilo ovako. Mi smo kritikovani zbog "loseg ophodjenja" prema njima. A to lose ophodjenje se sastojalo samo u tome sto smo ih gledali ispod oka!! Najvise smo kritikovani od ljudi koji su zvanicnici Islamske Zajednice Sandzaka, Islamske Zajednice Srbije (u Beogradu). Od ljudi koji su svoja znanja i zvanja stekli na najvisim i najuglednijim obrazovnim Islamskim instutucijama i koji su videli razlicite nacine i odevanja i obavljanja namaza i nisu naisli na ovakav prostakluk, primitivizam i malogradjanstinu koju ovuda ovi "vehabije" prosipaju!! To je, kao sto sada vidite moglo da se desi samo ovde na ovim truhlim prostorima na kojima ima mnogo truhlih umova!!!
Nisam verovao (zeleo da verujem) u price koje su kruzile gradom da do ovoga moze doci!

Ljudi, to su vukovi u jagnjecoj kozi. Potpuno je drugacija prica kad pricas sa njima i gledas sta rade. Cisto licemerstvo. Rek'o bi covek zrace mudroscu saburom i imanom, a ono, oni u stvari toliko oholi da se usudjuju da u dzamiji, heeeej, u dzamiji dizu galamu i napadaju klanjace!

Sto neko rece: Nalet ih bilo.

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

Datum registracije: 21.10.2006

• Poruku poslati

20

ljudi vec pomenuti sebe ne mogu nazvati ni vehabijama ni milosrdnim ljudima, daleko jos cistim vernicima. ograniceni i maloumni nisu dorasli misiji za koju veruju da je ocuvanje i borba cistote islamske misli. u svojim postupcima idu u surovu i grubu krajnost. daju dusmanima materijal da nas ismevaju, ionako smo u jednom skolskom udzbeniku socologije okarakterisani kao protagonisti nasilja, ratova, ubijanja...
dace Allah samo da se na ovome zavrsi, ali bojim se veceg zla kako su u svojoj bahatosti uzeli maha
Po rubu duge hodati, na dlanu mraz zapupiti.
Sta jos o tebi dodati,
da te je lako prodati, al te je tesko kupiti.

Social bookmarks