Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

21

Subota, 04. Novembar 2006

Imali novih vesti? U kakvom su stanju ti povredjeni? Hoce li se znati imena ovih ljudi koji su napravili ovu bruku? Ovo sto pise na www.b92.net je katastrofa...

Policija je privela Izeta Fijuljanina iz Novog Pazara zbog pokušaja ubistva Ismaila Gicića, Jasmina i Erhana Smailovića, kao i zbog neovlašćenog držanja vatrenog oružja. MUP navodi da se Fijuljanin juče oko 16.20 dovezao svojim vozilom do džamije ispred koje je bila grupa vehabija.

Iz grupe vehabija izdvojili su se Gicić i Smailovići koji su drvenim motkama počeli da udaraju Fijuljaninov automobil. Vozač automobila je tada izašao iz vozila i ispalio više hitaca iz vatrenog oružja u pravcu trojice napadača.

Policija, takođe, navodi da je oko 14 sati ispred te džamije došlo do još jednog incidenta tokom verskog obreda kada je grupa vehabija verbalno i fizički napala imama. Prisutni vernik Habib Fijuljanin je tom prilikom iz pištolja ispalio dva metka u plafon džamije, zbog čega je protiv njega podneta krivična prijava za izazivanje opšte opasnosti i nedozvoljenog držanja oružja.

Istražni sudija u Novom Pazaru Ćamil Hubić izjavio je danas da su u sukobu u novopazarskoj Arab-džamiji povređene tri osobe. "Tokom uviđaja pronašli smo četiri čaure - dve u džamiji i dve ispred džamije, kao i tragove krvi", rekao je Hubić agenciji Beta.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Turabi

Početnik

(10)

• »Turabi« je muško

Datum registracije: 07.06.2006

• Poruku poslati

22

Vehabije su jedan anti kulturni, anti duhovni i anti civilizacijski pokret. Tipicni anrhisti ali ovi momci koji biju ljude po dzamija su tek vrh ledenog brega.
Najgori su oni koji ih proizvode.
Takozvani neopredeljni "alimi" ljudi sa doktoratima i magistratima, koji ce da pricaju o ispravnosti naseg mezheba a kad ih pitas o Abdulwehabu osnivacu vehabijske sekte reci ce ti kako je on ocistijo muslimane od sirkova. Oni su glavna masinerija vehabizma na ovim prostorima.
a i sam sandzacki mesihat je do jucer shurovo sa njima pa sad neka malo otrpi.
A i nije tajna da neki profesori u mesihatu i to vidnij (necu da nabrajam imena nije od edeba) pripadaju vehabijskoj struji. i kad je bila frka sa mesihatom oko ovih izbora svi mi znamo bar koji smo iz pazara da su vehabije bili ti koji su navodno cuvali mesihat
od rulje Suljovih rusilaca. tako da mi hodza uopste nije zao a ako Muamer ne moze da resi problem sa Vehabijama (a de facto ne moze jer je i on u puno aspekata sa njima i oni su cuvari njegove "svete" stolice) onda cemo to mi resiti.
Sigurno necemo trpeti jos ovakvih stvari.

Dragulj

Učenik

(10)

• »Dragulj« je žensko

Datum registracije: 29.09.2004

• Poruku poslati

23

selam..

kakva katastrofa !!!!
samo verujte mi nece ni oni dugo,vec su poceli da se izlizuju ....prije nekoliko,mislim da je bilo predzadnja dzuma u Ramazanu imali su i ovde u Becu problem,i to u "njihovu" dzamiju (ovde imaju veliki centar i bas ih ima dosta),doslo je do tuce u sred dzamije i mizernih rasprava koje me iskreno sram da prenosim ovde!

da Allah sacuva !!
Vjecna i vrijedna ljubav se moze zadobiti samo ako se probudi spram necim sto je vjecno i trajno,a to su dusa i intelektualno moralni kvaliteti!

Vox

Početnik

(10)

• »Vox« je zabranjen

Datum registracije: 10.10.2006

• Poruku poslati

24

a ko su te vehabije?

jesu l to oni sa bradama koji podržali Muamer-efendiju dok je držo onaj govor prvi put poslije Aćif-efendije?

ene ene

ko bi to reko

'naki momci

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

25

Allah selamet!
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

26

A koji je bio povod da bradonje napadnu?
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

27

Nedjelja, 05. Novembar 2006

Citirano

Turabi:
i sam sandzacki mesihat je do jucer shurovo sa njima pa sad neka malo otrpi

Ovo je cista laz. Nikad Mesihat nije shurovao sa njima. Ovo je propaganda neprijatelja Islamske zajednice.

Citirano

Turabi:
A i nije tajna da neki profesori u mesihatu i to vidnij (necu da nabrajam imena nije od edeba) pripadaju vehabijskoj struji. i kad je bila frka sa mesihatom oko ovih izbora svi mi znamo bar koji smo iz pazara da su vehabije bili ti koji su navodno cuvali mesihat od rulje Suljovih rusilaca.

Ni jedan od profesora ne pripada vehabijskoj struji. I nije tacno da su ikad vehabije cuvale Mesihat od Suljovaca. To sto su oni uzimali stranu cas Sulju, cas Mesihatu je njihova stvar, oni su vremenom mijenjali misljenja prema svojim potrebama. Posebno ekipa na celu sa Minom, Giljetom, Facetom i sl.

Citirano

Vox:jesu l to oni sa bradama koji podržali Muamer-efendiju dok je držo onaj govor prvi put poslije Aćif-efendije?

Muftijin govor su mnogi podrzali. Cas i neki sda-ovci. Ljudi su podrzali GOVOR i to ti nije nikakav argument smutljivce jedan.

Sve ovo sto se desilo nema nikakve veze sa SDA i SDP vec samo sa vehabijskom pamecu. Htjeli su da uvedu vehabijski rezim u Arab dzamiju i nije im se dalo. Fizicki su nas napali i fizicki smo se branili. To je sve. Nije nikom milo sto se ovo djesava, osim smutljivcima kojima je mrznja prema Islamskoj zajednici veca od zdrave pameti. Ali takvi ljudi mogu, kao u uvijek dosad, ostati na margini djesavanja i odatle sijati smutnju.

Citirano

Galaksija:A koji je bio povod da bradonje napadnu?

Povod je bio zikr koji mujezin uci posle farz namaza. Oni su pokusali silom da ukinu i da zabrane zajednicki zikr.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

28

@Vox,Turabi: striktno se drzite teme,bez sirenja iste ka politici i dubljoj religiji jer su forumi Religija i Politika zatvoreni.Ovo je jedan u nizu dogadjaja od jedne grupe u Novom Pazaru i tako ga i treba posmatrati i razmatrati.
Moze se ukljuciti bliza istorija i nasatanak grupe ali insinuacije i glupe politicke fore koje su vam urezali u mozak vasi politicari ovde nisu potrebne.

@Anonimus:Ja smatram da su oni meni braca i to ne dovodim u pitanje,ali veliko pitanje je kakva su mi to oni braca??Nadam se da uvidjas razliku.Brat moze biti i dobar i los,iako ti je brat.Oni su losi po svojim postupcima jer su sebicni i misle samo na sebe,bas ih briga sto ce druge uvalit u probleme.
Veceras jedan na b92(pri cemu,iako je punoletan dao je samo inicijale i glava mu je bila skrivena ali znam ko je,videcemo se vec na sledecoj dzumi) rece da su oni zrtve jer ih ima vise u bolnici!Tipican primer zablude,obmane,izrecene gluposti.Sad pocinjem da sumnjam da su oni ovo i hteli,znali su da ce izvuc deblji kraj iako su prvi napali,ali cilj opravdava sredstvo kod njih,sad ce da pricaju kako su oni ugrozen
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

sebil

Učenik

(10)

Datum registracije: 11.10.2006

• Poruku poslati

29

Bio sam ljetos u jednom gradu u Sandzaku, pa sam imao prilike da upoznam malo situaciju dolje. Zalosno je da sve te ljude trpate u isti kos. Pricao sam sa vise brace (koji imaju duge brade i potkracene pantalone) ali koji imaju zestoke probleme sa pojedinim grupama ljudi (koji isto tako imaju duge brade i potkracene pantalone).

Jedan dio tih ljudi su otisli zestoko u radikalizam, tekfiraju ljude (proglasavaju ljude nevjernicima) skoro odreda, njima skoro niko od daija iz Bosne (za koje mnogi inace govore da su te daije "vehabije") ne pasu, nego vezu se samo za jednog ili dvojicu daija iz ex. Jugoslavije. O tim ljudima je u mnogo navrata pisao casopis Saff .

Posebno sam cuo za grupu u Novom Pazaru, njih jedno 10-15, neshvatljivo za povjerovati sta ti ljudi rade (ako je ono istina), bacanje tespiha u vodu, dolazenje sa motkama na dzumu, prijecenje i omalovazavanje hatiba i drugih muslimana itd. (ne znam da li se u ovom slucaju premlacivanja vjerskih sluzbenika radi bas o ovoj grupi ljudi, ali me nebi iznenadilo da su to oni).

Kao sto rekoh, ima dosta brace u Sandzaku, koji imaju brade i potkracene pantale, ali koji se ogradjuju od ovih siledzija i njihovih postupaka, a bilo je slucajeva gdje su braca bila fizicki napadnuta od tih siledzija, kada su im ukazivali na njihove greske.

Musliman treba uvjek biti pravedan, pa osuditi i rodjenog brata, ako zaista ima pogreski, ali isto tako treba biti pravedan, pa se vise raspitati kako stvari stoje, pa onda donositi zakljucak.

Meni samom, a i mnogoj braci u Sandzaku, mozda ove siledzije najvise i smetaju i donose stete, jer zbog njihovog uzasnog i vandalskog ponasanja, a zbog istog izgleda (brada, potkracene nogavice) doprinosi da nas ljudi trpaju u isti kos. Pa kad te covjek samo vidi, reci ce vidi onog nasilnika.

Slam/Pozdrav!
.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

30

Citirano

Orginalno od galaksija
A koji je bio povod da bradonje napadnu?

Ti se bar zasrami ! ( mada me ovo i ne cudi )

Dok su ti branili drzavu nisu bili bradonje ! Dok su ratovali za vas Bosance bili su dobri,sada kada traze neke promene onda su extremisti,teroristi,antimuslimani sta jos vise ne.Dosli ljudi iz celoga Sveta da vas brane i da ginu za Islam,da bi ti i tvoja porodica imali bolji zivot i ti ih sada nazivas bradonjama.................zasrami se!!!

@Tashke

Posto nisu tvoja Braca,moja jesu i to po veri i svima vama oni su vam Braca i Sestre,dzaba vi je sto to negirate.E ta nasa Braca nisu GINULA za ljepotu Bosne ili za sta ja znam za neke beneficije,vec su ginuli za ISLAM i tu je velika razlika.Fakat je da ima razlika mi smo Suniti oni Shiiti i tu ja ta razlika.Mozda da smo bili Shiiti onda bi nam smetali Suniti,coveku nikako da se ugodi.ljudi nisu krvi,kriva je Islamska Zajednica i niko drugi !
" Bilen alemlere rahmettir "

studentica

Početnik

(10)

Datum registracije: 16.06.2006

• Poruku poslati

31

Ljudi moji kad cemo nauciti da to koliko smo mi vjernici je samo nasa stvar i da to koliko je neko drugi vjernik je samo njegova stvar? Zar je moguce te ljude nazvati Muslimanima ako napadaju druge vjernike? Zar neko ko vjeruje u Allaha moze da mrzi druge ljude samo zato sto nemaju isto misljenje? Ljubav Allaha prema svom robu je ujaca od ljubavi majke prema djetetu, pa ako ja obozavam Allaha kako mogu da mrzim njegove robove koje on toliko voli? Za sve postoji greska i mogucnost pokajanja, a Allah zna najbolje. I kakva je to oholost ici okolo i govoriti ljudima da su svi grijesni a da su samo oni pravi? Zar je to skromnost jednog Muslimana? Njima niko ne brani da klanjaju rascepljenih nogu, da briju glavu i da nose bradu, pa zasto oni da brane drugim ljudima da se ponasaju onako kako hoce? Jednoj poznanici, koja je inace Pravoslavka, neki vehabija je prisao na ulici, cusnuo je rukom u rame i rekao "Ti-da se pokrijes!". Koliko ja znam, niko nema pravo da te natjera da se pokrijes ako ti to ne zelis, to je stvar tvoje vjere i dobre volje. Islam je, koliko sam ja upucena, na dobrovoljnoj bazi, i prihvata se jedino ako srcem osjetis da je to prava vjera, i ne moze te niko natjerati na to. Prema tome, kakav je to Musliman koji blati Islam praveci ga necim prinudnim, brutalnim i surovim? Ja prva, da nisam Muslimanka i da o Islamu znam samo kroz vehabisko ponasanje, zgrozila bih se i nikad ne bih prihvatila Islam. Mislim da je jedino rjesenje ignorisati ih, a ako fizicki napadnu-uzvratiti, imas pravo da se branis. Dakle, neka vjeruju u sta hoce, i u bradu i u kratke pantalone, ali neka im se ne dozvoli da fizicki napadaju bilo koga i da se ponasaju vandalski, jer to ne prilici ni navijacima a kamo li nekome ko se izdaje za vjernika i Muslimana.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

32

Citirano

Orginalno od sebil
Posebno sam cuo za grupu u Novom Pazaru, njih jedno 10-15, neshvatljivo za povjerovati sta ti ljudi rade (ako je ono istina), bacanje tespiha u vodu, dolazenje sa motkama na dzumu, prijecenje i omalovazavanje hatiba i drugih muslimana itd. (ne znam da li se u ovom slucaju premlacivanja vjerskih sluzbenika radi bas o ovoj grupi ljudi, ali me nebi iznenadilo da su to oni).

To su oni. Ali su imali podrsku od vecine vehabija.

Citirano

Meni samom, a i mnogoj braci u Sandzaku, mozda ove siledzije najvise i smetaju i donose stete, jer zbog njihovog uzasnog i vandalskog ponasanja, a zbog istog izgleda (brada, potkracene nogavice) doprinosi da nas ljudi trpaju u isti kos. Pa kad te covjek samo vidi, reci ce vidi onog nasilnika.

Ja znam da ima mirnih momaka, ali, na zalost, sada je steta napravljena. Trebali ste na vrijeme da zaustavite te hajvane. Kada "braci" farz postane preci od sunneta prestace problemi. Jedinstvo dzemata je farz i preci je od bilo kakvog nacina oblacenja, posebno onog koji je svojstven arapima i pripada tradiciji druge nacije.
Najbolje vam je da se sto vise distancirate od njih.

Srce_

Zlatna sredina

(10)

• »Srce_« je žensko

Datum registracije: 09.10.2003

• Poruku poslati

33

Aman ljudi ... pa jel po vama normalno shto se trenutno radi po Pazaru ??

Jedna manjina ljudi da promeni sve verske navike jednog grada ...

@annonimus : druK moj ne slazhem se sa tobom ... kazhesh da su doshli iz celog sveta da nas brane i ginu zbog Islama i da se sad bunimo ... kazhi ti meni jel muslimanski radikalizam ? jel muslimanski da zhene "sunete" ?? nemozhe niko da upadne u grad vechina sunnita, normalni muslimana i da silom zhele promenit stvari ... dok se oni pojavili nisu sve je ishlo super u Pazaru ...

Francuska je prva Islamska zemlja u evropu ... pa tih problema nema ... 6 miliona muslimana !! a u pazaru 100000 i sve se nama manje dolazi dole ... zhalosno ...

Zar nam nije dosta shto je ceo svet protiv muslimana ... josh medju nama treba da se bijemo ??

Muslimanska vera : poshtovanje, razumevanje ...

ups :O ... uhvatili ste me na delu 8o ... kako ponovo lupam :)) :))

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

34

Neznam sta se i ja mesam.Muslimani i ti i ti,a krve se.....udrite se jace !!!!!! Neko ce vam se na kraju smejat ( oni se vec smeju ) !

" Bilen alemlere rahmettir "

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

35

Treba ih naterati da se vrate u relnost zivota.

Ne mogu ziveti kao amishi u kanadi.

Na zalosat ovo je samo jedna bruka koja pogadja i islamsku zajednicu i ceo region sandzaka.

Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

36

Citirano

Orginalno od Vox

jesu l to oni sa bradama koji podržali Muamer-efendiju dok je držo onaj govor prvi put poslije Aćif-efendije?

Jok Vox, nego oni sto podrzavaju Sulja-efendiju na svakom mitingu sa zelenim kapicama i "tepsijama" u rukama. Daj, molim te... :rolleyes:

Apsolutno sam protiv i jednih i drugih. Sredina, narode, sredina...

Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Vox

Početnik

(10)

• »Vox« je zabranjen

Datum registracije: 10.10.2006

• Poruku poslati

37

Citirano

Orginalno od Root

Citirano

Turabi:
i sam sandzacki mesihat je do jucer shurovo sa njima pa sad neka malo otrpi

Ovo je cista laz. Nikad Mesihat nije shurovao sa njima. Ovo je propaganda neprijatelja Islamske zajednice.

Citirano

Turabi:
A i nije tajna da neki profesori u mesihatu i to vidnij (necu da nabrajam imena nije od edeba) pripadaju vehabijskoj struji. i kad je bila frka sa mesihatom oko ovih izbora svi mi znamo bar koji smo iz pazara da su vehabije bili ti koji su navodno cuvali mesihat od rulje Suljovih rusilaca.

Ni jedan od profesora ne pripada vehabijskoj struji. I nije tacno da su ikad vehabije cuvale Mesihat od Suljovaca. To sto su oni uzimali stranu cas Sulju, cas Mesihatu je njihova stvar, oni su vremenom mijenjali misljenja prema svojim potrebama. Posebno ekipa na celu sa Minom, Giljetom, Facetom i sl.

Citirano

Vox:jesu l to oni sa bradama koji podržali Muamer-efendiju dok je držo onaj govor prvi put poslije Aćif-efendije?

Muftijin govor su mnogi podrzali. Cas i neki sda-ovci. Ljudi su podrzali GOVOR i to ti nije nikakav argument smutljivce jedan.

Sve ovo sto se desilo nema nikakve veze sa SDA i SDP vec samo sa vehabijskom pamecu. Htjeli su da uvedu vehabijski rezim u Arab dzamiju i nije im se dalo. Fizicki su nas napali i fizicki smo se branili. To je sve. Nije nikom milo sto se ovo djesava, osim smutljivcima kojima je mrznja prema Islamskoj zajednici veca od zdrave pameti. Ali takvi ljudi mogu, kao u uvijek dosad, ostati na margini djesavanja i odatle sijati smutnju.

Citirano

Galaksija:A koji je bio povod da bradonje napadnu?

Povod je bio zikr koji mujezin uci posle farz namaza. Oni su pokusali silom da ukinu i da zabrane zajednicki zikr.

Citirano

Orginalno od Tashke
@Vox,Turabi: striktno se drzite teme,bez sirenja iste ka politici i dubljoj religiji jer su forumi Religija i Politika zatvoreni.Ovo je jedan u nizu dogadjaja od jedne grupe u Novom Pazaru i tako ga i treba posmatrati i razmatrati.
Moze se ukljuciti bliza istorija i nasatanak grupe ali insinuacije i glupe politicke fore koje su vam urezali u mozak vasi politicari ovde nisu potrebne.

znači roote ja bi ti rado odgovorio na TVOJE insinuacije ali gospon taške ne da

ja sam svoje reko
ti nastavi da pričaš šta god hoj

a ako taške dozvoli ja ću odgovorit
nije nikakav problem

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

38

.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

39

Izvini molim te annonimuse,ja kao muslimanka barem nikada ne bih nikome nametala svoju nasilničku volju ili ti nekakav svoj primitivni ,plitki i extremni islamizam!
I ne bih tukla ljude od 70 godina koji u dzamiji sede do mene i hoće da izuče tespih!!!
Kontaš?!
Nisam uopšte govorila o tome da li je moj ili nečiji iman bolji od njihovog,zamenio si teze.

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

40

Root-e,Altuna,i za vas vazi isto.Prijavite prilog a ne odgovarajte na njega istim nacinom.

Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks