Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

el-Kosovi

Početnik

(10)

• »el-Kosovi« je muško

Datum registracije: 06.06.2006

• Poruku poslati

41

Nedjelja, 05. Novembar 2006

Da nam se Allah dz.s. svima smiluje! Kako se ne bojite Allaha moja braco i sestre?! Kako vas nije stid da imate toliko mrznje prema muslimanima samo zato sto slijede Sunnet Muhammeda s.a.v.s.?! Neke osobe, da imaju prilike da vide Muhammeda s.a.v.s. one bi ga proglasile Vehabijom! Pa zar su ti ljudi krivi i kad pucaju a i kad su upucani!!! Uvek oni krivi! Ja priznajem da i mi, sledbenici Kur'ana i Suneta, ili kako nas neznalice nazivaju Vehabijama, imamo gresaka. Ali mi barem te greske pravimo iz dobrog nijeta a ne namerno. Mi u zelji da se muslimani sto prije oslobode novotarija i zaostalosti, i sto prije krenu u prosperitet prenaglimo ponekad. Zato molim Allaha da nam oprosti. Ali zapitajte se moja braco i sestre kad ste zadnji put klanjali namaz u njegovom vremenu, kad ste zadnji put udijelili milostinju a da vas niko od ljudi ne vidi. Nosite li hidzab moje drage sestre?! Nek se boji onaj koji jos cini blud a nekog naziva Vehabijom!!! Bojmo se Allaha dz.s. i pomazimo se u dobru. Pa zar nemamo razuma?! Pa pogledajte TV i videcete da se danas samo takozvane "Vehabije" bore na Allahovom putu! A prema novotarijama se moramo ophoditi onako kako nam je ukazao Muhammed s.a.v.s. a to je da je svaka novotarija zabluda, a da svaka zabluda vodi u vatru!

ESSELAMU ALEJKUM!!!

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

42

ne hajem da se mijesam u religiju,ali mislim da je neophodno malo obrazovanja
MOTKA JE PRVA NOVOTARIJA
ukoliko se neko ne slaze sa ovim,moj predlog bi mu bio da ne drzi predavanja o islamu nego neka spasava samog sebe

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

43

Ljudi polako se tema zagrijava a vidim da opet ima onih koji bi da temu pretvore u svadju i razdor.

El kosovi vidi se da si musliman ali uz to i vidim da si pristrasan optuzujes druge za neke bludne radnje. a uz to pokusavas da olahko predjes preko incidenta koji se je desio.

Daj se vrati u realnost. ovi ljudi vekovima su navikli na ovaj nacin zivota i to promijeniti za kratko vreme a narocinto nasilnickim metodama nije moguce za promene u drustvu treba strpljenje i volja.

Ako su vehabije na bozijem putu onda dobro znaju da trebaju da budu primer dobrog i uljudnog ponasanja da osvajaju srca ljudi svojom mehkocu svojom plemenitoscu svojim postenim nacinom zivota i da dalje ne nabrajam.

A oni to rade metodama koje nisu u skladu sa islamom i njegovim osnovnim nacelima.

Ako poznajes ove ljude zamolio bih te da im preneses ovaj moj post da ga procitaju da sednu i razmisle.

Da li ce silom postici svoje ciciljeve ili ce primernim vladanjem osvojiti srca ljudi.

Ovakvim ispadima su samo navukli srdzbu naroda na sebe zatvorili su vrata zajednickog zivota sa okolinom pa mozda cak i sa svojim sopstvenim porodicama.

Da puno ne duzim i ne oduzimam vam vremena npotrudite se da tim ljudima stvaite doznanja da su i oni deo drustva i stanovnistva koji zivi u sandzaku i lijepo bi bilo da se ne odcepljuju i ne stavljaju u neugodnu poziciju i svoje porodice i islamsku zajednicu i politicke faktore i cio narod u sandzaku.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

44

Citirano

Orginalno od zucky_85
Izvini molim te annonimuse,ja kao muslimanka barem nikada ne bih nikome nametala svoju nasilničku volju ili ti nekakav svoj primitivni ,plitki i extremni islamizam!
I ne bih tukla ljude od 70 godina koji u dzamiji sede do mene i hoće da izuče tespih!!!
Kontaš?!
Nisam uopšte govorila o tome da li je moj ili nečiji iman bolji od njihovog,zamenio si teze.

Hvala Allahu dz.sh kad je tvoja teza ispravna.
" Bilen alemlere rahmettir "

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

45

Citirano

el-Kosovi
Kako vas nije stid da imate toliko mrznje prema muslimanima samo zato sto slijede Sunnet Muhammeda s.a.v.s.?!

Sram te bilo! Znaci samo ste vi na pravom putu i svi ostali su nevjernici! Jel to hoces da kazes?! Niko nije protiv njih zbog Sunneta Muhammeda s.a.w.s. Daleko ste vi od toga. Mnooogo daleko.

Citirano

Neke osobe, da imaju prilike da vide Muhammeda s.a.v.s. one bi ga proglasile Vehabijom!

A ti bi to hajo (da nas Allah dz.s. sacuva od toga). Jer bi onda vi imali opravdanja za zulum koji cinite. A sta mislis kako bi nas Poslanik s.a.w.s. reagovo kad bi vido vas kako fizicki nasrcete na muslimana u sred dzamije nakon sto je izgovorio salavat naglas?!

Citirano

Pa zar su ti ljudi krivi i kad pucaju a i kad su upucani!!! Uvek oni krivi! Ja priznajem da i mi, sledbenici Kur'ana i Suneta, ili kako nas neznalice nazivaju Vehabijama, imamo gresaka. Ali mi barem te greske pravimo iz dobrog nijeta a ne namerno.

A sta bi ste vi hajali? Motkama i nozevima da napadate ljude na ulicu pa kad vam se uzvrati onda niste krivi?!
I vi samo sebe nazivate sljedbenicima Kur'ana i Sunneta. Jel to vama obecan dzennet? E moj hadalju.
Greska je greska, a to sto je vama dobar nijet to mi ne znamo. To je izmedju vas i Allaha dz.s. Ono sto mi vidimo jeste da nanosite stetu. Pa cak i da uzmemo u obzir (iako to niko osim Allaha dz.s. ne zna) da vam je nijet ispravan opet ste krivi jer uzimate serijat u svoje ruke i bez znanja, iskustva i mudrosti hocete da ga sprovodite. Ali jadovi jadni pa osvrnite se iza sebe, osim fitne i zuluma nemate nista dobro iza vas.

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

46

Annonimuse ti il' si vexi il' težiš da postaneš to!
Inače ne znam što bi se ovoliko prim'o,
halali molim te što sam tebe izgleda direktno pogodila!

I uzgred,
ROOT ,poštovanje (o) !!!

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

47

Citirano

Orginalno od zucky_85
halali molim te što sam tebe izgleda direktno pogodila!

Halal olsun

I drugi put nemoj da pogadjas,jer ti je sposobnost pogadjana ispod nule...........Halali sto sam direktan.
" Bilen alemlere rahmettir "

sebil

Učenik

(10)

Datum registracije: 11.10.2006

• Poruku poslati

48

Tashke, jesi li mi ti pobrisao post u kojem sam naveo dio Proglasa od druge strane u sukobu. Ako jesi, zbog cega???

Zar nije fer i realno da se cuje i druga strana i njihovi stavovi u vezi ovoga dogadjaja?

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

49

Nije Taske brisao nista. Root je ovde bio ocevidac, tako da mu je vise za verovati nego tamo nekom proglasu.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

sebil

Učenik

(10)

Datum registracije: 11.10.2006

• Poruku poslati

50

Medjutim Root ne spomenu da su sa njegove strane imali vatreno oruzje i da su pucali iz njega u samoj dzamiji vec pri prvom sukobu na dzumi namazu.

Sta ce ljudima pistolji na dzumi namazu??? Rott cekam tvoje objasnjenje u vezi ovog pucanja u prostorijama dzamije, pa kad uhvatis vremena.

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

51

Eto rasprava se rasplamsala ali ja bih pozvao sve ucesnike u raspravi da na jedan uljudan i demokratski nacin daju svoje misljenje.

Molim ljude da u svojim recenicama ne upotrebljavaju optuzbe ili rijeci koje ce provocirati druge ucesnike u raspravi.

Da vidimo kolko smo demokrate...
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

52

Sebil-e hvata te panika,polako.
[SIZE=3]Vi pricate o novotariji.Pa vi ste novotarija! [/SIZE]
A sto se pistolja tice,to je tvoj pokusaj da zamenis teze.Da vi niste krenuli da bijete neduznog coveka,ne bi bilo nikakvog pistolja.Pa ja cu na sledecu dzumu da ponesem motku,za slucaj da se neko ovde osili kao dole pa pokusa da napadne nekog pravog meni brata!

Slazem se da pistolj ne treba uopste da se nalazi u dzamiji,i nije se nikad ni nalazio dok se vi niste pojavili!!Nikad!E sad kad neko strahuje za zivot cak i u dzamiji,mora da se brani.
Zar u Kur'an-u ne stoji da ukoliko se plasimo za zivot,neka jedni strazare sa sabljama dok drugi strazare??E posto je doslo vreme ponovo da se strahuje,onda nek se nosi oruzje,i neka se upotrebi ako je neophodno!

I nemoj mi te proglase molim te,alergican sam na iste.Proglasi su kad su ljudi fukare i zene pa ne smeju da te pogledaju u oci i kazu sta misle vec ti napisu i posalju.Sto se krijete iza inicijala,sto skrivate face,od koga se to plasite???a kazete da se ne plasite.Pricate jedno a radite drugo.Vi ste novotarija,samo vi!
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

53

Ponedjeljak, 06. Novembar 2006

zalosno je o ovakvim stvarima raspravljat i trosit rijeci...

mnogi se hvataju Kur'ana i Sunneta .. na rijeci al na delu nema ni koliko Zehr(to mu dodje ko Atom) ....

Da nas Allah dz s uputi i ujedini samo Amin....

nezna covek koja je ispravna verzija.... svako brani sebe ....................................
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

kaleks

Učenik

(10)

• »kaleks« je muško

Datum registracije: 18.02.2006

• Poruku poslati

54

Citiram mog komsiju ex vex:
Vehabije vise nisu IN , prelazim u dervise....

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

55

Citirano

Orginalno od sebil
Rott cekam tvoje objasnjenje u vezi ovog pucanja u prostorijama dzamije, pa kad uhvatis vremena.

Pistolj je imao Habib Fijuljanin. Kada su "braca" pocela da biju Ertana mujezina i kada je video da jedan od njih ima nesto metalno u rukama Habib je izvadio pistolj i puco u plafon dva puta. Da je htio mogo ih je pobit. Ali nije! To je bio pucanj upozorenja.
Nije htio upotrebit pistolj na njih iako su ga napali nakon toga. Cak ga je Mina udario britvom po glavi u toj guzvi i raseko mu je glavu. Svaka mu cast kad je osaburio da ne puca u njih u tom trenutku.
Sebile, sve pocinje njihovim napadom na mujezina. NAPALI SU COVJEKA IZ CISTA MIRA! U sred dzamije! Ono sto nastupa posle toga je izazvano od strane vehabija. Sad ja trebe pitam kako ces opravdati taj njihov napad? Pa kad ga opravdas (ako mozes) onda trazi opravdanje za posledice nastale iz toga! De mi objasni ovo kad uhvatis vremena!

Dopuna: ovo se djesavalo na ikindiji.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

56

Ma , ja i ne znam sta se ja ubacujem u stvari koje ne treba da me zanimaju ... prijatno bre !
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

57

U jednom Hasidu Muhammed a.s. je, nakon bitke protiv mušrika, rekao: "Vratili smo se iz malog džihada u veliki džihad.", a Ashabi ga upitaše: "A koji je to Veliki džihad, ja Resullallah?", a on im odgovori: "To je džihad sa samim sobom."

U onom malom džihadu je najveći junak onaj koji najhrabrije napada na vanjskog neprijatelja. Ovdje ne bih da ulazim u razmatranje uslova malog džihada i dublju analizu istog.

Dok u velikom džihadu, borbi sa samim sobom, najveći junak je onaj koji sebe sagledava i trudi se da svoje nedostatke popravi, a drugima na najljepši mogući način ukazuje na ono što će i njemu pomoći u toj borbi sa sobom.

Pogledajmo svi fer i iskreno u sebe.

Evo pogledajmo i ove postove koji su ovdje ispisani. Ovaj jednog kaže da je vehabija na vehabijski način. Ja kada to čitam vidim i jednog i drugo vehabijom. Onaj treći iz svojeg ugla opet nastupa vehabijski, onaj četvrti također.

Tako da se može steći jedan opšti utisak da smo u suštini svi vehabije i da je veoma mali broj među nama onih koji to nisu.

A to zaključujemo tako što ćemo pogledati koliko ljudi sagledava i realno vidi sebe i svoje mahane i nedostatke i koliko je spreman da ih mijenja i koliko je tvrdoglav, samoljuban, grub, osoran, itd.

Dakle, ovo je naše zajedničko stanje iz kojeg bi trebao da nas izvede neko ko zna kako se iz tog stanja izlazi, neko ko razumije ove unutarnje probleme, neko ko je izašao kao pobjednik u velikom džihadu, džihadu sa samim sobom.

Samo kod takvih se može lijek naći. Svi ostali, koji tu bitku nisu završili i imaju problema sa sobom samo dolivaju ulje na vatru i situaciju pogoršavaju.

Ne zamjerite.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

58

U sustini, stvar je veoma jednostavna.

U pitanju je ekstrem koji ne postuje instituciju, koji ne priznaje IZ i muftiju, koji zeli uzeti zakon u svoje ruke i koji zele nametnuti svoju nekakvu verziju islama. Ovdje je potpuno sve jedno da li nose brade i kratke pantole ili pak imaju krvate i odijela. Princip je isti, sve su ostalo nijanse.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

59

E sad lijepo halalismo jedno drugom i Allahimanet.
Nisam imala nijet ni sa kim se svađat'.

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Muftiii

Početnik

(10)

• »Muftiii« je muško

Datum registracije: 19.06.2005

• Poruku poslati

60

E roote, e ti sto precutkujes istinu, tesko se tebi ako znas istinu i lazes ovdje otvoreno!!! A vi sto niste bili tu i pricate mesihatsku izdajnicku verziju, tesko se i vama sto tako napadate na one kojima je zulum ucinjen!!!

Ovo pisem licno (i onaj proglas sam ja pisao, dok su mi ocevici diktirali to sto pisem - namjerno vise njih nezavisno, da ne bi bilo namesteno)!

Iz Islamske zajednice, stigao je jedan covjek - ERTAN -, koji je (iako zna sva desavanja i zna da je to sto radi pogresno) poceo ponovo sprovoditi novotarije koje su vec odavno bile izbacene od strane imama te dzamije i to je vec bilo prihvaceno i sve je bilo mirno . Upozoren je da to ne radi, i prestao je sa tim, te su poslije dzume namaza braca razgovarala sa njim o svemu tome. Receno mu je „Zar ne znas da je to neispravno, da to nije radio nijedan muezzin Poslanika s.a.w.s.“, pa je jedan od brace rekao tom bratu sto ga savjetuje "ma pusti ga, znaju oni sve to", te je ovaj brat rekao "neka, mozda ne zna..." na sta je Ertan odgovorio DA ZNA!!! . Na taj odgovor su braca ostala bez rijeci... Bio sam upravo tu na dzumi i gledao sam desavanja! Poslije toga, na ikindiji namazu, taj isti covjek je poceo ponovo isto da radi (posto mu je mutevelija namignuo), sa novotarijama za koje je sam rekao da zna da to nije ispravno, na sta je bio upozoren opet i sprijecen da to radi. Receno mu je da ne pravi probleme, zasto to da radi. U toj atmosferi, ustao je mutevelija, inace covjek koji je najvise pravio problema oko tih novotarija tokom svih ovih desavanja (a kako i ne bi pravio kada je to njegova vjera vec decenijama i kada je zaljubljen u novotarije), i udario je jednog brata koji je tu stajao. Treba napomenuti da su braca sa tim mutevelijom saburala
veoma dugi period uprkos svim njegovim napadima, verbalnim i fizickim, cineci mu dobrocisntvo, i ponasajuci se na najljepsi nacin sa njim. cak su mu i u toku itikafa donosili hranu i pomagali ga, nadajuci se da ce se isplatiti to sto na zlo uzvracaju dobrim! Ali ocigledno nije, jer taj mutevelija vise vjeruje ljaku - sihirbazu, i njegovim izmisljotinama nego bilo kome! Poslije tog fizickog napada mutevelije na jednog od brace, tu se stvorila guzva, jer je taj brat viknuo na njega ("Ti mene da udaras!?", a tako je reagova jer mu se nakupilo visemjesecno trpljenje tog mutevelije koji je prevrtljivo radio), prepirka, razdvajane zavadjenih i galama, a na vatru je dodao ulje jedan pripadnik muftijinog obezbjedjenja – Habib Fijuljanin – (a koji inace tu ne klanja) kada je izvadio vec otkocen i repertiran pistolj (sto je pokazatelj da je to vec unaprijed isplanirano ) i ispalio 2 metka u terasu gdje klanjaju zene. Jedna zena koja je bila gore je dovedena u opasnost samim tim cinom, ali hvala Allahu, prosla je nepovrijedjena (sa velikim pretrpljenim strahom!!! jedan metak je probio gore!). Kada pucao, skocili su na njega da mu otmu pistolj i dobio je ono sto je zasluzio kada se usudio da puca u Allahovoj kuci, a prije PLANIRANIH postupaka tog ertana sve je bilo mirno! Drugi pripadnik mesihata (z)vjerske zajednice je izvadio electro-shocker i krenuo na dzematlije (ne bi me cudilo da je ovo upravo ovaj root ili neki njegov drug). Dzematlije su savladale obojicu poslije duze borbe, jednome oteli pistolj, a drugog istjerali napolje. Ipak je Vraceno je oruzje jednom od pripadnika mesihata i upozoreni su da se to vise ne ponavlja. Medjutim, kada se dzamija ispraznila, mutevelija je zakljucao dzamiju pred aksam (po naredjenju iz vrha tzv. Islamske zajednice) kako braca ne bi tu mogla obavljati namaz, i jednom je covjeku iz moje ulice pokazao kljuc iduci ka Altun Alem dzamiji. Kada je doslo vrijeme za aksam, braca su se pocela okupljati ispred dzamije, posto nisu moglu uci unutra, i ocekivali su da ce neko doci da otkljuca dzamiju, kako bi se mogao normalno obaviti aksam namaz, misleci da je najgore proslo poslije ikindije namaza. Nazalost, najgore je tek slijedilo... Dok su dzematlije „Arap“ dzamije stajale ispred dzamijskih vrati, naisao je kolima jos jedan od pripadnika muftijinog obezbedjenja, i iz kola je poceo provocirati prisutne raznim dobacivanjima i prijetnjama!!! To je rodjeni brat onog sto je prije, na ikindiji, pucao u dzamiji, a obojica su poznati kao beduini, i njih muftija drzi medju najopasnijim telohraniteljima. Izmedju ostalog i ostrom prijetnjom kako ce se fizicki obracunati sa svima) poput: „Nema vise tu klanjanja za vas“ i „sve cu vas pobit“. Kada je svojim postupcima izazvao bracu, jedan od njih, kome je najostrije zaprijeceno ("a sa tobom bilale cu posebno!"), je krenuo ka njegovim kolima, te je muftijin telohranitelj je izvadio pistolj i poceo da puca iz kola.
Najprije je pogodio tog brata odmah pored pluca koji je krenuo ka njegovim kolima, a zatim jos dvojicu, i nastavio je da puca nasumice, na sve strane, pri cemu je jednog dzematliju umalo pogodio u glavu (pogodio ga je metkom u kapu!!! dok je drugome rikoset okrznuo rame, ali ostetio samo jaknu, A OBOJICA SU BILI POSMATRACI, DALEKO OD KOLA!!!). Policija, iako je bila tu, nista efikasno nije preduzela. Jedan policajac koji je izvadio pistolj i uperio ka razbojniku u kolima, nije htio da puca i cio je drhtao , on se uplasio i krenuo u bekstvo. Povrijedjeni su prebaceni u bolnicu, i braca su pokrenula akciju prikuljanja krvi, jer je jedan od povrijedjenih izgubio puno krvi. Muftija i njegovi podanici, harambase, nisu nasli za shodno da se izvine sto su poslali naoruzane ljude na nenaoruzane dzematlije, ranivsi pritom trojicu NENAOURAZANIH dzematlija (koje upravo ti naoruzani razbojnici nazivaju “extremima” i “vehabijama”), vec su aktivirali svoje odane sluge u medijima i policiji, kako bi zataskali sve i prebacili krivicu na bracu. Cak su zvali i DB, kjafire, da pohapse bracu muslimane, od kojih se sada puno njih nalazi zatvoru, bez ikakve krivice, zato sto su bili ocevici, a mnogi od njih nisu ni ucestvovali tu! Policija precutkuje istinu, iako je izvrsen uvidjaj, i mnogi su policajci bili prisutni tokom samog dogadjaja.

Veoma je smijesna konstatacija pojedinaca kako su dzematlije koje nazivaju "vehabijama" tu krive, i pored cinjenice da su dosli naoruzani ljudi iz Muftijinog obezbedjenja sa repertiranim pistoljima, medju naoruzane dzematlije, pucajuci na njih! Muftiji ovo nije prvi put da napada na bracu muslimane, jer ih je proglasavao puno puta fanaticima i ekstremima, bilo na televiziji bilo u njegovim brosuricama koje izdavao u mediju mesihata „Glasu islama“. Negirao je mnoge od sunneta, i uporno napadao bracu, ponizavao ih i blatio iako su ga braca pozivala na razgovor, na razuman dijalog, na dogovor. On je radio po motou mnogih diktatora „Ili cete se potpuno pokoriti, ili vas nece biti“. Igra veoma pretvrtljivu igru u kojoj cas govori kako nije protiv toga da
braca „praktikuju drugi mezheb“ i da je za dijalog, a kada se osjeti neovisnim, digne glavu i blati na sve strane. Njegovo ponasanje nas mnogo podsjeca na ajete iz sure El-Beqare (u prijevodu znacenja):

„Ima ljudi cije te rijeci zadiviljuju o zivotu
na ovom svijetu i koji se pozivaju na Allaha kao
svjedoka za ono sto je u
srcima njihovim, a najljuci
su protivnici. Cim se neki od njih docepa polozaja
nastoji da napravi na Zemlji nered...“

Ogradjujem od toga da budemo shvaceni kako kazemo da se ovi ajeti odnose direktno na njega, jer ne znamo ko je munafik a ko mu’min, vec samo kazemo da njegova djela puno slice djelima onih na koje se ovi ajeti odnose. A Allah najbolje zna.

DA napomenem da je muftija licno zvao jednog brata kad su trebali da se drze protesti ispred rekica, i pitao "jeste li uz nas", na sto mu je ovaj brat rekao da ce biti u arap dzamiji, pa ako nesto zatreba...

Social bookmarks