Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

581

Subota, 02. Oktobar 2004

Pitanjce : Sta mislite o okupljanju za Novu Godinu? Broj "stranaca" koji u ovo doba godine posecuju NP ne treba zanemariti.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

582

Nedjelja, 03. Oktobar 2004

Pinky, nisi ti tek tako bila glavni neformalni organizator okupljanja. Prepoznajem odredjene kvalitete, i zbog toga te postavljam za mog zamenika.

Shalim se naravno, meni ne treba zamenik...medjutim ako nastavis tako da se angazujes moracu da te stavim u razmatranje. Sto vise predloga, to bolje...samo nastavi...(o)

Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

583

Ponedjeljak, 04. Oktobar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Fingerse,

ne znam zasto si ovu rijec obradovati stavio pod navodnike, hmmm. Vjeruj mi da se svaki put obradujem i drago mi je kada te uzivo vidim i sretnem. To sto imamo razlicita misljenja i gledista ne znaci i da se mrzimo. Barem ja u sebi ne osjecam mrznju prema tebi. Drugo je to sto sam ja zustar i ponekad ostar u iznosenju svojih stavova. Pa i huja me ponkad uhvati, ali to je sve insanski.

Pito bih te jedno pitanje? Kako ti se zove najbolji drug tvoj? Ako nije problem.

Sto se tice okupljanja ja nikad nisam imao nekakve prijedloge, jer meni odgovara svaki prijedlog. Ja sam inace uvijek u Pazaru i kad god treba mogu da skoknem na okupljanje, ako naravno se ne pojavi neki posao koji ce me sprijeciti.

Samo predlazite, a ja se slazem.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Arhitetkinja

Zlatna sredina

(10)

• »Arhitetkinja« je žensko
  • »Arhitetkinja« je zabranjen

Datum registracije: 22.09.2004

• Poruku poslati

584

Ponedjeljak, 04. Oktobar 2004

Citirano

Orginalno od Sandokan
Neshto mi je u sredini ova gospodjica poznata,mada joj fali neshto prepoznatljivo!!?? 8)

Hoces li i nama objasniti koje su to PINKanterije!!! koje fale nasoj PINK.

Ja sam za Novu Godinu ako bogda kuci.Bice mi zadovoljstvo da prisustvujem okupljanju ako smem :O

585

Srijeda, 06. Oktobar 2004

Ada znam ja to sve geri.. sve je to sala.. a vezana za ono tvoje predlaganje od nekad u kojem navodis samo datume u kojim ja necu moc da prisustvujem.. secas se toga? A znam ja da je sve to sala pa ne uzimam nista za zlo vec se i sam salim.. daleko od toga da me bilo sta ljuti, a jos dalje od toga da imam prema bilo kome mrznje... Malo je to prekrupno i reci zar ne? Ne moze se svako ni mrzeti... a na kraju je, ako nista, i nisko ako se moze bez razloga..

A eto da ti skrenem momenat paznje na ono sto ti u par tema spomenuh: skontao sam ti i razlog pitanja (oko druga) koje si postavio.. Kakav jesam uskraticu te odgovora.. nisam dijete pa da ti se dokazujem. Al cu samo opet da te vratim na motiv i poriv i osnov tvojeg pitanja. Jel pitas nesto o cemu znas..? Cak i ako mislis da znas (ili onaj sto ti je sugerisao misli da zna) pitajte se koliko ste u stanju da znate (ili ako si sam da znas).. to ti je isto sto i gajb maltene.. o tome ne znas jer nemas osnovu da znas.. i kad mislis da znas mnogo je veca sansa da ne znas nego da znas jer ono na osnovu cega 'nagadjas' je samo mrva u moru mora koje ne znas.. Tvoj zivot je tvoj zivot i o njemu nista ne znam i ne zelim ni da nagadjam, te ti savetujem da tako posmatras i ti drugih ljudi zivot. Jer to sto te navodi da nagadjas je negativan poriv, a ako ti on bude osnova za kritiku, ili ako mu poverujes, sve sto ces kasnije da zasnujes poraslo je na neispravnoj osnovi. A mislim da se i sam protiv toga boris te ti stoga ovo samo kao bratski savet upucujem.. Nije pametno misliti da znas nesto o ljudima jer sta je u njihovim srcima moze samo Allah od njih samih bolje da zna... stoga se pripazi i sa onim istrcavanjima tipa: ja bolje znam i od tebe.. jer ako nisi siguran da znas, a ne mozes biti, onda se grijesis sto to i govoris.. a da ne spominjem opet da na tome ti i druge stvari gradis.. Pa cak i kad nije poriv u pitanju vec samo pogresna pretpostavka za koju si ubedjen da je ispravna. Dakle ostav se toga...

Na okupljanja ako ih bude, a ja im po nahodjenju mozda hocu a mozda i necu prisustvovat, bujrum.. a dal cemo se personalno sretat to zavi si od sudbine.. A sednucemo i kahvu popit kad odlucis da prestanes da neosnovano kritikujes. Izgradio sam princip u zivotu da ne sedim sa onima koji ne znaju ono o cemu pricaju.. a ti spadas u tu grupaciju kad god krenes nesto da kritikujes.. ne nervira me kad ne znaju o meni, jer ne mogu a i ne moraju da znaju, al me nervira kad to neznanje predamnom iznose.. (posebno u vidi kritike il provokacije) A bez da pokusaju, onde gde imaju neko pravo il gde to ne bi bilo ruzno, da ispravno saznaju..

Ako si skontao hair.. ako nisi opet za hair probacemo ponovo.

Allahimanet pa se vidimo uskoro inshaAllah.. nesumnjivo je da cemo se ako Bog da sretat..
mogu ja da se potpisem i bolje...

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

586

Naravno da sam te razumio. Vjeruje samo mi je eto usput izaslo to pitanje u smislu da ga dam tebi na razmisljanje. Ne da bih naceo nesto, a i ako bi se nesto i nacelo bio sam spreman da prihvatim.

Bez imalo neke sujete ili nekog hira i lose namjere (koliko budem mogao) cu ti odgovoriti na ovja post. A ti ces jeli osjetiti koliko sam u tome i uspio, pa i ako nisam ne zamjeri mi. Zazmuri na tome.

Vrlo je hrabro ovo sto si izvuko iz ovog pitanja, dakle uputio si mi kritiku (koju ja prihvatam, u najmanju ruku razmisljam o njoj) u vezi stvari koju si ti upravo uradio u istom tom postu. Dakle, iz ovog pitanja si izvukao masu zakljucaka i predividio si sam tok moguci daljeg razvoja dijaloga, pa si unaprije dao odgovor. Nije ni bitno, jer ja ne bih da ovdje javno govorimo o sebi, tj. da se jedan drugom otvaramo, to je za izmedju 4 oka, za prijateljevanje. To ceo insallah kadase sretnemo.

Ali cu samo ovo reci, tebi na razmisljanje, ako smijem, zar nije sam taj refleks pokazatelj necega. Lici meni na odbranu. I tu cu stati. Da ne odem duboko jer ne znam koliko imam dozvolu za to od tebe. :)

Sto se tice ovih drugih konstatacija da samo Allah dz.s. zna ovo sto si ti naveo (gajb) je diskutabilno, ali opet to nije tema za javno, jer bismo zbunili time narod. To je opet kada negdje sjednemo. Insallah.

Ovom prilikom cu ja od tebe zatraziti halala ako sam te povrijedio ili naljutio i li na bilo koji nacin uznemirio mojim pitanje, vjeruj mi nisam imao namjeru. Halali.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

587

Samo da se ne zbunis, nisam nista predpostavio o tebi dalje od onoga sto si ti hteo da pretpostavis o meni... Pa cak i tim sto LOGICKI po mom refleksu mislis da si to isto potvrdio se opet varas.. Jer moj spontani refleks bi bio ignorisanje toga, ali tako ne bih mogao da ti kazem ono sto sam hteo da ti kazem.. ja sam tu sebe i ono sto si ti rekao samo uzeo za primer onoga sto sam hteo da ti objasnim. A iskreno, uvjek me i izazove na reakciju kad neko nesto lupi o meni a bazira mu se samo na pretpostavci.. zato i izbegavam te situacije.. Jer ako o necemu ne znas ne trebas ni da nagadjas niti da uz insinuacije pitas.. pogotovu ako te se ne tice.. bez obzira sta je iza toga.. pa i sam pokusaj objasnjavanja sta je iza toga je losa staza za tebe.. jer vodi u moj zivot a tamo tvoje mesto nije.. Kontare? A sve drugo je ok.. Verujem ja tebi da ti razumijes dovoljno za sebe te te ni ne pokusavam u tom smijeru mijenjati.. jedino ti ne hajem kritike i, kazem ti, ne hajem jer se nadmeno ophodis prema onome sto ne znam isto kao da moras da ga znas i stvarno ga znas..

no nije bitno,.

evo moram da idem..

selamim te i nema ljutnje nema potrebe ni za izvinjavanjem..

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

588

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnajcad.

U ovom tvojem posljednjem postu si mi jasno definisao dokle mogu ici i kako sa tobom. U njemu si mi rekao da ti prijatelj ne mogu biti, barem sam ja tako skonto. Tako da je time stavljena tacka na nekakvo dalje upoznavanje. Dakle prica ce se svoditi na razmjenu misljenja bez ulazenja jedan udrugog. Jer se kako konstatovasmo dozvola nema.

Allahimanet.

589

Moram ti reci da si ovo zadnje dobro skontao. Ali ako uzmes u obzir da smo na forumu (tj kad ga ti ne bi pogresno shvatao, tj kad se ne bi malo pogresno prema istom ophodio, ili kad bi mu ponasanje primerio) skontao bi da je to tako i normalno. Nema ovde ulazenja 'u druge' forum sluzi za razmenjivanje misljenja.. Bez emocija i bez suvisnje personifikacije bilo cega.. Jer samo u tim slucajevima i dolazi do sukoba licnosti, a to se nesto cini mi se bas tebi i najcesce dogadja.. jer ides ka ljudima previse licno a to ti malo helem i ne valja (pogotovu ne ovde). Recimo ne mozes nikog da zezas a posle da ocekujes da te uzme za ozbiljno. Niko cak nije duzan u tim slcuajevima ni da te trpi.. A ti se pitas posle sto oni na sve moje olako padaju.. Vrtis svima pred nos ko sarenom lazom JA PRICAM JA PRICAM a hteo bi da svi cute.. ne ide to tako.. to moras da skontas. Zato je najbolje, i najnormalnije (jer forum za to predvidjen i jeste), da se ide linijom kulturnog razmenjivanja misljenja,.. bez vredjanja.. bez uvreda.. i bez ulazenja u licnosti i privatnosti bilo cije.. jer tome ovde mesto nije..

A i 'zdruzivanje' se drugacije dogadja i u normalnom svijetu.. Ni po definiciji ni po sustoj zelji.. Vec kad se desi desi se.. bar kod mene to tako ide.. A na forumu to ne ocekuj.. bar ne od mene.

590

Tema niste vas dvojica vec Okupljanje clanova OFNP!!! ?( ;(

Braco, molim vas za malo obzira? Cemu sluze PM?... ili vi vise volite uz publiku da jedan drugome sudite i predavanja drzite?! Lepo je sto vi imate izgradjena misljenja jedan o drugom, ali...nemojte jos i ovde o tome? ;(
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

591

Sestro ako nisi uspela da primetis ovo ti je sustinska priprema svakog okupljanja i skupljanja.. Mora da se zna sa kojih se osnova u sve polazi.. Pa i u susretanje.. to je ono dobro staro 'da se razumemo'..

A aman ti cinim dobar bi ti bila moderator bez (il sa) portfeljom.. Ono dje god se neko malo oslobodi da prica ti im 'lupis samar' (ono demek mnogo pametno) istodobnim izlazenjem iz teme... I na kraju i tvoj post zajedno sa tudjim (kao recimo i ovim) zavrsi van teme u kojoj se zvrlja..

Al neka ti gerilca i mene.. to sto ti ne vidis je da mi sustinski pricamo o okupljanju.. Ne vidis da se tu kuva i priprema okupljanje. Zao mi je sto ti se ne poklapa sa datumom dolaska pa te se to sto mi pricamo ne tice, ali mi uvelike pricamo o sretanju.. I mi na ovaj nacin zelimo da organizujemo jedno pravo iskreno istinsko sretanje.. jer ga neki il tako hoce il nikako. Dosta je bilo ono ofrlje.. Geri pomazi ovde ukopa me ova sestra samog ;)

Nemo pinki.. nije sto nisi u pravu nego sto nemoras bas stalno... Jesam li i ovo trebo preko pm-a? Da ti pisem? Ili si ti trebala nama obojici tako? Il si nam mashalah pametna ba bi trebali da te nominujemo za predsednicu foruma..

Halali moro sam.. Posaljiiiiiiiiiiiii

592

@fingersbroken: Halalosum i neka vam bude hairli to okupljanje. Hvala Allahu ima pametnijih i od mene, a hvala i tebi sto bi ovako brz i uctiv. Jos jednom se izvinjavam sto ne prozreh vase namere u postovima iznad. PM bi samo ja citala, a to vec nije bio tvoj cilj, no ja ipak necu nastavljati dalje.

Selam

Arhitetkinja

Zlatna sredina

(10)

• »Arhitetkinja« je žensko
  • »Arhitetkinja« je zabranjen

Datum registracije: 22.09.2004

• Poruku poslati

593

Devojka je u pravu Pisao si sam radi boljeg snalazenja na forumu treba pisati gde mu je namenjeno mesto za to ovo su tvoje reci BRZO ZABORAVLJAS!!! Ne neznam pono o njoj ali kod tebe sam isto primetila DA I TI MORAS STALNO...Ne svati i mene pogresno kao sto si vec neke svatio sada ces i meni 100% prisiti da te kritikujem bez osnove a i sam znas da ovo sto si ovde napisao je dovoljno da pomislim da tebi ovde nije stalo do pravog druzenja vec do dokazivanja
Pre nego sto mi odgovoris bilo ovde ili na privatnoj poruci razmisli dali si u pravu i dali imas pravo za odgovor!!!

594

Tetka tejk it izi ;) Ja i pinki se znamo malo mnogo bolje nego sto ti mislis tako da nemoj da mislis da se mi napadamo.. A 2169 postova mi trebalo da se snadjem na forumu? Hmm.. zanimljFo..

Ono dok sam bio u FK NP imali su obicaj nasi dobri stari pazarci svim mladjanim poletarcima koji bi hteli u ponesto da se umesaju (posebno su to starije generacije tako) da kazu nesto u fazonu 'jos ti trebas trave da se nazvaces da bi imo pravo glasa' (ovo ga ja jos kulivisah usput).. "Dones mi kopacke i cuti" (eh da je to zvucalo tako kulturno)..

Ada nemoj me danas prico sam puno sa gerilcom pa prihvatih njegov metod pa mi i humor njegov se dojmi sad a u svemu cu ti izgledat samo arogantan.. Treba da se druzimo da se volimo jok da se kritikujemo :).. Ja i geri to pokusavamo a vi nas sprecavati.. Zalicu se upravi za medjuljudkse odnose na forumu 8) I trazicu da se zabrani koriscenje ovog ?( i ovog :O jer su postali zestoko isfeminiziranji i podsecaju samo na pojedine clanove :D... (ovaj zadnji je moj :D)..

Tetka ko sto rekoh tejk it izi.. Dont bi sekirli everiting vil bi hairli ;).. Pusti i mene da se snalazim pomalo na forumu :)) :)) :))

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

595

Idi donesi mu kopacke, mislim da je to hteo da ti kaze :)
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

596

Ada neka ti kopaćki - gljeda odaklje ljeba jedeš :D
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

597

:) Ne ostaje mi nista drugo nego da se nasmijem kao ono dijete kada se nasmije na jedan bezazlen dogadjaj. Ili mozda roditelj kada se nasmije na neku djeciju gimnasticku izvjedbu.

Nemojte postovane sestre zamjeriti meni i fingersu. U pravu ste malo smo se ponijeli, malo smo se opustili i zanemarili ostatak Foruma. Eto imajte razumijevanja, jer znate kako je, hmmm, ne smijem se izraziti pretjerano, ali vjerovatno ste imali u zivotu nesto kada vam nesto znaci, pa vi onda se zaboravite i ponesete i onda vas ljudi kritikuju zbnog toga, jer ne shvataju u kakvom ste stanju.

Ne zamjerite ni fingersu sto je reagovao kako je reagovao, jer je u razgovoru samnom otvoren bio. Samnom je tesko razgovarati a da covjek se ne otvori i da se ne napregne na jedan drugi nacin nego inace. Tako da ste ga nasli u momentu kada je bio koncentrisan na mene i u tom stanju je odgovorio i vama, sto je djelovalo grubo.

Vjerujte mi nije to njegova osobina, osim eto u momentima ovakvim. Zato eto treba imati razumijevanja. A moze se reci da je ovaj dijalog izmedju njega i mene jedna zaista priprema za jedno fino okupljanje, ako ne drugih ono barem njega i mene.

jos jednom halalite, nemojte nesto zamjeriti, nama zanesenjacima.

Allahimanet.

598

Petak, 10. Decembar 2004

Mini jedno okupljanje u piceriji Queen (NP)...
fingersbroken je dodao/la ovu sliku:
  • IMG_0299.jpg

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

599

Petak, 10. Decembar 2004

Od ove cetvorice poznajem sansa i momka koji sedi prvi sa lijeva. Ko su ostali? Clanovi Foruma mozda? :)
Sit Hungry Doesn't Believe

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

600

Petak, 10. Decembar 2004

Esselamu alejkum

Vidi, vidi. Ja prepoznajem svu četvoricu. :D Između alBazarija (sa naočarima) i Sansa je Ed, a krajni s'desna sam ja.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Social bookmarks