Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško
  • »hadalj« je autor ove teme

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

1

Srijeda, 14. Januar 2004

Verovali ili ne

Bas danas Elvir i ja nesto pricamo i cudimo se
reko kako to u Parizu kisa pada a Srbija propada?
malo za promenu

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

2

Srijeda, 14. Januar 2004

Hadalje pa zar je moguce da 14 godina pada kisa u Parizu.

:D
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

3

Srijeda, 14. Januar 2004

Da hadalju vidi zaustavlja tu kisu vise,pocrkasmo ovde . :D
Pazi koju igru igras.

4

Četvrtak, 15. Januar 2004

Hej sta se okisalo po tome Parisu, sreca te nije u pitanju London, jel tako hadalje? :D
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

5

Citirano

Orginalno od hadalj
Bas danas Elvir i ja nesto pricamo i cudimo se
reko kako to u Parizu kisa pada a Srbija propada?

To je zbog drenaže!!!
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

6

Mozda bi sadrzaj ovog sajta mogao da pase u ovoj temi!!
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

7

Ponedjeljak, 15. Mart 2004

Dok ste ovo pročitali 3-4 ljudi je umrlo od gladi
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

8

Ponedjeljak, 15. Mart 2004

@ sans : Ja se, nakon sto procitah, zamislih ...a dok ovo pisem... ?( :(
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

9

Nedjelja, 30. Maj 2004

Sta ucineste ovo narode, dje dedoste tu kisu?
Po Parizu zega i vrucina ...

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

10

Ponedjeljak, 31. Maj 2004

Citirano

Orginalno od sans
Dok ste ovo pročitali 3-4 ljudi je umrlo od gladi

A Ja dok prochitam,umre ih 6-7 !!
Shaljite tu kishu na PINKI gore BRE!!
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

11

Citirano

Orginalno od Sandokan

Shaljite tu kishu na PINKI gore BRE!!

Ti izgleda pogresno skonta? Ja nisam u Parizu, al se zabrinuh za one koji jesu, a navikli su na svakodnevne kise te rekoh da ne bude mrtvih...

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

12

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Ja bih samo da ispravim jednog od ucesnika Foruma koji je naveo da kisa u Parizu pada vec 14 godina, nije tacno. Kisa u Parizu pada evo vec 200 godina. :):):)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

Datum registracije: 24.10.2002

• Poruku poslati

13

Subota, 05. Juni 2004

Verovali ili ne

Juce je u Sjenici bila tolika magla da su ptice isle pesice,

a koze pasle pod rucnom " :D

Pozdrav
[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

14

Ponedjeljak, 07. Juni 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Ma daaaaj Mikov_sine, to nije moguce, ti ga sad pretjera maximalno. :)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

15

Petak, 06. August 2004

Citirano

Verovali ili ne
Juce je u Sjenici bila tolika magla da su ptice isle pesice,

a koze pasle pod rucnom "

Pjesice? Pod rucnom? Vjerovali ili ne..svejedno mi je. Al mi nikako nije svejedno i ne mogu sebi da izbacim iz misli ono sto sam juce vidjela: jedna djevojka i momak su se na ulici posvadjali, on je premlatio toliko da joj je krv poceo curiti iz nosa, onda joj je dao maramicu, ona se obrisala i opet su zajedno nastavili da idu ulicom...
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

16

Petak, 06. August 2004

Vole se. Šta ti je ljubav...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

17

Petak, 08. Septembar 2006

Izbori u Novom Pazaru vise nam donose stete nego korisiti bas kao i sami nasi politicari.

Vjerovali ili ne ucesnici mitinga podrske koji se dogodio u Novom Pazaru (necu pominjati kad i ko jer je predizborna sutnja u toku :D ) su usli u vakuf - zgradu Rekica koja je vracena Mesihatu i u kojoj se namjerava smjestiti fakultet za islamske studije, i tom prilikom nacinili stetu od 240.000 dinara ostetivsi ucenicke i druge prostorije a pritom su, kako se u saopstenju navodi, vrsili veliku i malu nuzdu po toj zgradi.

Vjerovali ili ne ovo smo docekali od ljudi koji nose muslimanska imena i koji nastupaju pod bajrakom islama odnosno zalazu se za dobrobit nacije i vjere... X(
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

18

Petak, 08. Septembar 2006

Citirano

Orginalno od Altuna
i tom prilikom nacinili stetu od 240.000 dinara ostetivsi ucenicke i druge prostorije a pritom su, kako se u saopstenju navodi, vrsili veliku i malu nuzdu po toj zgradi.

Potpuno ti VERUJEM !!!!

A da si mi rekla da je neko donirao 240.000 dinara u pozitivne svrhe ne bih ti verovao !!!!!
" Bilen alemlere rahmettir "

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

19

Nedjelja, 10. Septembar 2006

Citirano

Orginalno od Altuna
Izbori u Novom Pazaru vise nam donose stete nego korisiti bas kao i sami nasi politicari.

Vjerovali ili ne ucesnici mitinga podrske koji se dogodio u Novom Pazaru (necu pominjati kad i ko jer je predizborna sutnja u toku :D ) su usli u vakuf - zgradu Rekica koja je vracena Mesihatu i u kojoj se namjerava smjestiti fakultet za islamske studije, i tom prilikom nacinili stetu od 240.000 dinara ostetivsi ucenicke i druge prostorije a pritom su, kako se u saopstenju navodi, vrsili veliku i malu nuzdu po toj zgradi.

Vjerovali ili ne ovo smo docekali od ljudi koji nose muslimanska imena i koji nastupaju pod bajrakom islama odnosno zalazu se za dobrobit nacije i vjere... X(

Zaista mi nije jasno za[to neki muslimani jedva cekaju neku grandioznu vijest (naravno negativnu) u vezi sa nekim drugim muslimanom koji drugacije malo na stvari gleda i razmislja.

Iako svaki od tih muslimana (a ocigledno je da se ovdje radi o fakultetski naobrazobanom narodu) zna mnoge Ajete i Hadise, ipak ih zaboravljaju kada im proradi taj politicki (dunjalucki) hir, odnosno licni interes.

Zar se ne kaze lijepo u Kur'anu da vjernici treba da dobro provjere neku negativnu vijest koja se cuje u vezi vjernika, pa koliko je onih koji su "ucevni" tako postupilo?

Evo ja cu navesti nekoliko mogucih verzija koje cisto dovode u sumnju ove navode, a Mesihat je na hutbama u petak naveo tacno i precizno ko je to uradio i po cijem nalogu i cega je to posljedica, dakle uperili su prstom.

1. moguca verzija) Grupa djece koja se je popela na FIS i sa tog objekta posmatrala miting je fino se igrala i pravila sherra po FIS-u. Evo dok sam ja licno gledao koncert Harija Mata Harija djeca su me sa te zgrade pljuvala, ne samo mene, vec sve koji su se nalazili blizu. Dakle, djecije vragolije. Ova verzija je skoro nemoguca, jer je tu uvijek prisutan cuvar koji nadgleda tu zgradu i koji je svakako i otvorio vrata onima koji su se na tu zgradu popeli.

2. moguca verzija) Oni koji se ne slazu sa politikom Liste za Sandzak su fino ubacili svoje ljude na taj miting i napravili stetu kako bi bacila sumnju na Listu za Sandzak. Da bi se ovo izvelo onda treba da je i cuvar tog mjesta u dosluhu, odnosno dogovoru sa njima.

3. moguca verzija) Oni koji su i optuzili na hutbama Listu za Sandzak za ovakvo jedno djelo su sami sve to isplanirali i sprovjeli u djelo ne bi li nekako utjecali na rezultat danasnjih izbora. Ova treca opcija je najvise moguca, jer evo danas je vidjena jedna grupa ljudi ispred birackih mjesta koja dijeli letke sa obavjestenjem o dogadjaju onima koji dolaze da glasaju, ne bi li ih tako nagovorila da glasaju protiv Liste za Sandzak.

Dakle, zakljucak je sljedeci. Prosto je nevjerovatno da muslimanu i moze pasti na pamet da pomisli da bi neko iz Liste za Sandzak ovo planski uradio. Takva pomisao moze se javiti samo iz nekog bolesnog uma koji gaji mrznju u sebi i ne bira sredstva kako ce tu osobu oljagati, poniziti, itd. A glavni cilj je dokazati da ta osoba koju mrze, na neki nacin nema imana, jer se za tu osobu tvrdi da je zaista dobar musliman.

Dakle, glavni cilj je da se nekako musliman kojeg mrze dovede u sukob sa islamskim svetinjama i na taj nacin naordu reklo kako, eto, on i nije musliman uopste. Neuzubillah

Ja Rabbi nas sacuvaj smutnje i smutljivaca, a za djela smutnje je zestoka kazna, jer je smutnja gora od ubistva.

O vjernici kada do vas dodje neka vijest dobro je provjerite da ne bi u smutnju upali.

Eto koliko ja mogu verzija da izvedem iz ovog dogadjaja, mogo bih jos smisljati, ali mislim da je ovoliko dovoljno da se ukaze na ono sto zelim reci. Bez dokaza se ne smije niko optuzivati, to je tako islamski, a pogotovo takvo sta pred same izbore na dzumama u dzamijama tu optuzbu i citati.

Na kraju krajeva kada je neko dobar musliman, vjernik, on je onda Dusa smirena, dzennetska, dusa koja cak i kada joj otvoreno zulum nacinite prasta i opet pokazuje ljubav i sazaljenje i nastoji da se pomiri i da te privoli na mir i razumijevanje, a ne na svadju i razdor.
Takvi insani svojim nurom unose postovanje kod ljudi, ljudi osjecaju svetost tih ljudi. Taj nur jednostavno blista iz njih samih i iz smirenosti koju pokazuju. Takve osobe nikako nisu bahate, zajadljive, zlopamtila, te osobe nikako ne nose u sebi mrznju, zavist, ljubomoru, oholost, takve osobe su skromne maximalno, takve osobe se ne upustaju u ovosvjetska uzivanja, itd.

Primjetio sam da su ove godine izbori mnogo mirniji nego oni prije dvije godine sve do ovog obavjestenja i neargumentovane optuzbe na racun Liste za Sandzak od strane IZ u dzamijama na hutbama dzumanskim uoci samih izbora. Citanjem ovog obavjestenja i neargumentovane optuzbe su tenzije i strasti kod naroda podignute za puta nekoliko, dakle doliveno je samo ulje na vatru. Kao da nekom ne odgovara da se vatra u narodu smiri i stisa. To ne odgovara onima koji u sebi mrznju nose i nisu smireni.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

20

Ponedjeljak, 11. Septembar 2006

Citirano

Orginalno od Spain

Dakle, zakljucak je sljedeci. Prosto je nevjerovatno da muslimanu i moze pasti na pamet da pomisli da bi neko iz Liste za Sandzak ovo planski uradio. Takva pomisao moze se javiti samo iz nekog bolesnog uma koji gaji mrznju u sebi i ne bira sredstva kako ce tu osobu oljagati, poniziti, itd.

Pozdravljam tvoj analiticki pristup problemu ali ne mogu da prihvatim da se ovakva pomisao moze javiti u bolesnim umovima. Zasto pomisao da je to djelo nekog od simpatizera ili clanova LZS moze biti samo iz nekog bolesnog uma. Je li to koalicija ciji su clanovi i sipmatizeri sve sami Boziji poslanici ili u najmanju ruku evlije ili u najgorem slucaju oni kojima je obecan dzennet pa da ne mogu uraditi takvo nedjelo. Muslimani lazu, kradu, cine blud ... sve to rade muslimani. Rade to u trenucima krize imana.

Ne kazem da su to uradili ni ovi ni oni. Samo bih da ti upotpunim analizu sa jos jednom mogucnoscu cija vjerovatnoca nije nista manja od onih koje si vec naveo.

Naravno, niko pa makar se radilo i o IZ ne smije posezati za etiketama bez dokaza. Policija je potvrdila nedjelo ali nisu uhvaceni pocinioci. No, etiketiranje velikog broja ljudi da im je um bolestan takodje ne nudi rjesenje izlaska iz krize.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Social bookmarks