Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 14. Februar 2010

"Vesele devedesete"

Secate li se muzike devedesetih u Srbiji?
Posle skoro decenije od promena,ova muzika,tj njeni osnivaci(ako se tako moze reci) se sve vise pojavljuju u javnosti a eto pre nekoliko dana cuh da je Dr Igy imao koncert u Sava centru.

Jedna javna licnost rece da je ta muzika ustvari dobra muzika ali nastala u pogresno vreme.Sta vi mislite o tome?

Koje se pesme prvo setite kada pomislite na tu muziku?

Sto se mene tice mislim da je himna tog vremena bila "Oci boje duge" :D
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

2

Ponedjeljak, 15. Februar 2010

Buraz nemaš pojma koliko često ja slušam Dr Iggija. Imam cio njegov opus na svom HDD-u. Ta me muzika podseća na moj pubertet - magareće godine, leptiriće i sedmi čas u klubu M.DŽ. (Em - Dži) na Paricama u prostorijama u kojima se danas nalazi SDP. Podsećaju me te pesme na te godine, na drugare iz škole...

I ja mislim da su njegove pesme bile za nekoliko nivoa iznad npr. pesama Ivana Gavrilovića. Pesme su standardne iz tog perioda: znači TURBO (DIZEL) FOLK, uz puno recitovanja! Sve u svemu to su pesme mojih magarećih godina i volim ih.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 15. Februar 2010

Dr Igy :)) :)) Dje me nadje. I tad smo prvi put culi da moze neko da peva umesto nekoga ko ce posle samo da otvara usta.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

4

Utorak, 16. Februar 2010

Heheheh svi sto ste se javili na ovoj Temi ste 82/83 godiste, Sucur i Blagos :D ;)
" Bilen alemlere rahmettir "

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

5

Srijeda, 17. Februar 2010

Osim Dr Iggy-ja secate li se jos nekih "pevaca" iz tih godina?
Ovo vas pitam da ne ispadne da je muzika devedesetih bila kvalitetna sudeci samo po Dr Iggy-ju :D

Ja se setih one Elle B :))
Pa onaj Brzi ,cini mi se da mu je taj nadimak.

A sta tek reci o onom liku koji peva pesmu sa refrenom "Sve se to dogodilo na putu za ludilo" pa 10 puta ponovi isto :)) :))
Mislim da je njgea Balasevic prozivao koristeci upravo ovaj refren :]

P.S. Mada,rodilo se tada i nekoliko dobrih bendova koji su kasnije nestali ali su vokali tih grupa nastavili i postali veoma dobri,primer Tap 011...
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Daca77

Učenik

(10)

• »Daca77« je žensko

Datum registracije: 04.04.2013

• Poruku poslati

6

Ponedjeljak, 24. Juni 2013

Te vesele devedesete,tada je nastalo mnogo divnih pesama"Oci boje duge.."jedna od najlepsih,mada je dobra i "samo u snu..",Dr Iggy.mobi dk,luna...

Social bookmarks