Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

1

Utorak, 12. August 2003

Vesti iz sveta filma

Naziv teme govori sve: vesti, novine, zanimljivosti.. sve iz sveta filma..
mogu ja da se potpisem i bolje...

2

Utorak, 12. August 2003

Film o najstrašnijem serijskom ubici na svetu

Poznati holivudski glumac Malkolm Mekdauel, kojeg se publika seća iz filma Stenlija Kjubrika "Paklena pomorandža", snima novu "paklenu" ulogu - lik jednog od najstrašnijih manijaka u istoriji čovečanstva, ukrajinskog serijskog ubice Andreja Čikatila. Film se snima u Kijevu, uz saradnju sa ukrajinskom filmskom kompanijom "Danapris-film". Režiser filma je Italijan David Grieko, a finansira ga italijanski producent Mario Kotone, piše list "Kievskie vedomosti". Radni naziv filma je "Evelenko" - po prezimenu glavnog "heroja" ("evelenko" potiče od engleske reči evil - zlo). Radnja filma događa se u periodu raspada SSSR. Grieko je kao novinar prisustvovao sudskom procesu Čikatilu, što ga je inspirisalo da napiše knjigu, zatim i scenario. Žrtve Andreja Čikatila su 53 osobe - žene, tinejdžeri i deca, a svaki zločin imao je u osnovi seksualni poriv. Čikatilo je za svoje zločine osuđen na smrt streljanjem, što je izvršeno 14. februara 1994. godine. Istraga o zločinima trajala je ukupno pet godina, a osuđen je u oktobru 1992. godine. Do sada se na svetu nije pojavio nijedan takav serijski ubica, sa tolikim brojem žrtava i ubistvima izvedenim na tako brutalan i surov način.

3

Utorak, 12. August 2003

Elijah Wood, zvijezda trilogije 'Lord Of The Rings', podržava riječi redatelja Petera Jacksona i tvrdi da bi zadnji nastavak mogao biti najveći ratni film svih vremena.

The Return Of The King, čije prikazivanje kreće u prosincu, razriješit će avanturu Froda, Aragorna i Gandalfa, a Wood, koji u filmu glumi Froda Bagginsa, u intervjuu za MTV.com prenosi da je redatelj Peter Jackson tijekom snimanja objašnjavao da nastupaju u najmasovnijem ratnom filmu ikada snimljenom.

"To tvrdi Peter", rekao je Wood za MTV.com. "Prilično umišljeno, ali mislim da nije daleko od istine."

Woodov prijatelj Dominic Monaghan, koji glumi hobita Merry, fanove upozorava da uz kinokartu kupe i kutiju maramica. "Return of the King je doista tužan. Riječ je o tome što će družba žrtvovati da bi mogla spasiti Međuzemlje. Moraju se suočiti s posljedicama vlastitog izbora", rekao je.

4

Srijeda, 13. August 2003

Novi film Mela Gibsona "potiče mržnju" prema Židovima

Film "The Passion" glumca i redatelja Mela Gibsona izazvao je negativne reakcije predstavnika Židova u Americi, koji su ga gledali prije puštanja u kina. "Anti-defamacijska liga" zabrinuta je da bi film u svojem sadašnjem obliku mogao izazvati mržnju prema Židovima. Film, za koji još nije određen datum izlaska u kina, Gibsonov je prikaz raspeća Isusa Krista, pa se židovski lideri brinu da bi mogao prikazati Židove kao kolektivne krivce za Isusovu smrt, dok su katolici izrazili sumnju da bi Gibson film mogao koristiti za poricanje ispravnosti nauka Crkve. Gibsonov glasnogovornik porekao je sve te navode. Brige vjerskih skupina potaknuo je članak u New York Times magazinu gdje je Gibson portretiran kao tradicionalni katolik koji se protivi vatikanskim reformama 60-tih godina, kada je ukinuto vjerovanje da su Židovi krivi za Isusovu smrt

5

Srijeda, 13. August 2003

Prvi zajednički film Dastina Hofmana i Džina Hekmena

Dastin Hofman i Džin Hekmen bili su cimeri na početku karijere, dok su se probijali u Holivudu svaki na svoj način. Sada će po prvi put nastupiti zajedno u igranom filmu "Runaway Jury". U pitanju je triler sa političkom pozadinom koji je napisao Džon Grišam ("Dosje pelikan", "Firma"). Tokom suđenja koje puni naslovne strane svih listova, Hekmenov lik koristiće sve moguće trikove da preokrene porotnike u svoju korist, pošto su u pitanju milioni dolara. Nasuprot njemu je častan advokat koga igra Hofman, uz podršku Džona Kjuzaka i Rejčel Vajz ("Mumija").

6

Srijeda, 13. August 2003

I Brus Kembel će ratovati protiv Fredija Krugera i Džejsona

Producenti horora "Fredi protiv Džejsona", poneseni dobrim prijemom kod publike, već razmišljaju o sledećem sličnom ´okršaju´. Sada bi se protagonisti filmova "Strava u ulici brestova" i "Petak trinaesti" suočili sa glavnim junakom "Evil Dead" serijala. Tako bi se Brus Kembel, ponavljajući proslavljenu ulogu Eša, našao nasuprot uortačenih Fredija Krugera i Džejsona... Što je najzanimljivije, čelnici kuće "New Line Cinema" prihvatili su ovu ideju sa velikim oduševljenjem i sva je prilika da će projekat zaživeti..

7

Četvrtak, 14. August 2003

Sarajlije čekali cijelu noć u redu za kino-karte

Sutra počinje 9. Sarajevo film festival (SFF ), događaj koji je za uvjete u BiH do sada uvijek predstavljao pravo malo čudo. Usred atmosfere očaja i beznađa, ekonomske i političke krize koja već godinama potresa BiH, ovaj festival nudi izvanredan izbor umjetničkih ostvarenja i svjetskih filmskih hitova te glamour toliko nekarakterističan za jednu zemlju koja se s mukom oporavlja od nedavne ratne prošlosti. Više od dvije tisuće ljudi stajalo je ovih dana u redovima ispred glavne blagajne nastojeći kupiti karte za pojedinačne filmske projekcije. Mnogi su proveli noć čekajući otvaranje blagajne, a ulaznicu je prva kupila jedna Sarajka koja je čekala čak 11 sati. "Poslije mene, u 1.30 sati došli su ljudi koji su postavili šatore", kazala je ona. Inače, prošle subote, kada je počela on-line rezervacija ulaznica za Festival, svi kompleti su rezervirani u roku od samo sat vremena!

8

Petak, 15. August 2003

Nije lako stvoriti najgori holivudski film

Los Andjeles (Beta-AP) - Cinjenica da su kriticari film "Gigli" proglasili holivudskim promasajem godine, po svemu sudeci, nece naskoditi njegovim zvijezdama Dzenifer Lopez i Benu Afleku.
Usponi, ali i padovi su, cini se, sastavni dio igre koja se zove sou-biznis.
Mnogi reziseri uspjesno su se oporavili poslije neuspjeha - medju njima su Teri Gilijam koji je poslije losih "Avantura barona Minhauzena" snimio dva hita, "Kralj ribara" i "Dvanaest majmuna", i Majk Nikols, koji je poslije neuspjeha filma "The Fortune", snimio" "Zaposlenu devojku" i "Kavez za ptice".
Uopsteno gledano, holivudski studiji i produkcijske kuce tek nakon niza neuspjeha nalaze zrtveno jagnje - u najvecem broju slucajeva to su zaposleni u marketingu, ciji je posao da filmove "prodaju" publici.
Kompanije "Revolution" i "Sony" ocekuju da ce "Petar Pan" i "Mona Lisa Smile" (Mona Lizin osmjeh), koji uskoro stizu u bioskope, uspostaviti ravnotezu narusenu zbog filma "Gigli".
Medju najvecim promasajima u istoriji Holivuda je vestern "Vrata raja" (1980) Majkla Cimina, koji se prethodno proslavio "Lovcem na jelene". Snimljen uz budzet od 36 miliona dolara, film je u SAD zaradio samo tri miliona dolara, sto je doprinijelo i propasti kompanije " United artists".
Film "Istar" (1987), sa zvijezdama Vorenom Bitijem i Dastinom Hofmanom, u Americi je zaradio 12 miliona dolara, iako je u njega ulozeno 55 miliona. Medju najvecim holivudskim promasajima je i "Cutthroat Island" (1995) (Ostrvo presjecenih vratova) sa DJinom Dejvis, ciji je budzet iznosio 100, a zarada 9,9 miliona dolara.
Romanticna komedija Vorena Bitija "Grad i selo" (2001) u biskopima je zaradila samo 6,7 miliona dolara (budzet 85 miliona), a "Avanture Pluto Nesa" (2002) sa Edijem Marfijem 4,4 miliona dolara (budzet 90 miliona).
Holivudski studiji nemaju obicaj da ocajavaju zbog jednog neuspjesnog filma, cak ni toliko loseg kao "Gigli". Film je premijerno prikazan pretprosle nedjelje u SAD i publika je ocekivala dobro filmsko ostvarenje, s obzirom da u njemu glumi zaljubljeni par. Ipak, americki kriticari ocijenili su da je komedija jednako nepodnosljiva za gledanje koliko je naziv filma tezak za izgovor. Neki kriticari su naveli da je "Gigli" jedan od najlosijih filmova u istoriji kinematografije.
List "Wall Street" ocijenio je da je to "najgori film nove generacije. Mogu se jos pojaviti veoma glupi filmovi, ali je tesko zamisliti da budu toliko glupi kao ovaj".
Iako je veza Dzenifer Lopez i Bena Afleka uspjesna, filmski kriticari smatraju da njihov film uopste nije i uporedjuju ga sa neuspjelim filmovima pop pjevacica Madone "Swept Away", Maraje Keri "Glitter" i Britni Spirs "Crossroads".

9

Subota, 16. August 2003

Marilyn Monroe najpopularnija filmska plavuša

Anketa medju engleskim ljubiteljima filma otkrila je da su neke legendarne glumice s plavom kosom jos uvijek u sjecanju gledaocima.

Titulu najpopularnije medju njima osvojila je Marilyn Monroe koja se predozirala pilulama za spavanje 1962. godine, dok je na drugom mjestu Grace Kelly koja je napustila glumu kada se udala za vladara Monaca gdje je poginula u saobracajnoj nesreci.

Slijede ih nekadasnja francuska seks bomba Brigitte Bardot i americka pjevacica i glumica Doris Day, dok je tek na petom mjestu Gwyneth Paltrow iz danasnje generacije filmskih zvijezdi.

Medju deset su se probile i 45-godisnja Sharon Stone, 30-godisnja Cameron Diaz, te slavna Greta Garbo.

Anketa je tako postala prava posveta Zlatnom dobu Hollywooda, a neki sumnjaju da su u njoj sudjelovali sami umirovljenici jer nova zvijezda modernih hit filmova "Legally Blonde" Reese Witherspoon nije dobila ni jedan jedini glas.

10

Utorak, 19. August 2003

Bruce Willis nije bio primljen u vojsku

Bruce Willis je priznao da bi volio da je sluzio vojni rok u americkoj vojsci, medjutim da je bio odbijen zbog cinjenice da je prestar.

48-godisnjak, koji glumi vojnika u svom novom filmu "Tears of the Sun", je za njemacki magazin TV Spielfilm izjavio: "Prije mnogo godina sam se zelio prijaviti kao dobrovoljac, ali mi je tada receno da sam prestar. To me je jako potreslo."

Zvijezda filma "Die Hard", inace rodjen u vojnoj bazi Idar-Oberstein u Njemackoj kao dijete jednog americkog oficira i majke Njemice, je dodao kako vjeruje da on posjeduje sve ono sto treba da ima jedan dobar vojnik.
Bruce dalje kaze: "Vjerujem da imam dobre komandujuce osobine."

Willis se inace u zadnje vrijeme moze vidjeti u drustvu sa Kim Cattrall (Sex and The City).

11

Utorak, 19. August 2003

Popularni glumac smatra da će njegova nova serija doživjeti uspjeh upravo zbog toga što ne igra novi lik, već Joeyja koji je publici već poznat iz 'Prijatelja'.

LeBlanc je unaprijed siguran da će njegova buduća serija "Joey" doživjeti uspjeh, jer upravo ponavljanje lika iz prethodne serije garantira da će gledatelji i dalje ostati pred ekranima. Nimalo se ne boji tzv. 'Seinfeldove kletve' (sve nove serije glumaca iz popularne 'serije o ničemu' neslavno su propale), jer smatra da ne ponavlja glavnu grešku koju su "Elaine", "George" i "Kramer" počinili - promjenu lika: "Ljudi iz 'Seinfelda' pustili su da prođu dvije-tri godine, a onda su se vratili i glumili različite likove. Ljudi žele biti gotovi s vama kad je s vama gotovo. Ako ih ostavite i vratite se kao netko drugi, oni će tražiti samo onaj lik koji ste već glumili. Ako ste imali sreće da na televiziji postignete zgoditak s nekim likom, onda se trebate držati tog lika. Mislim da je baš zato 'Frasier' uspio. Ljudi te puštaju u svoje domove i provode vrijeme s tobom svaki tjedan tijekom deset godina. A onda, ako to baciš i kažeš: 'E, ja sam sada vatrogasac i moje ime je Tim', oni će sasvim normalno reagirati: 'Ma, je*i se ti, Time, gdje je naš Joey?'"

12

Utorak, 19. August 2003

Arnie - napušeni guverner

Dok se Terminator natječe za mjesto guvernera Kalifornije, njegovi protivnici potrudili su se da slika Arnolda Schwarzeneggera dok puši joint cirkulira internetom.

Slika je uzeta iz dokumetraca iz 1977. 'Pumping Iron' no male su šanse da bi mu mogla nauditi budući je Arnold već priznao pušenje marihuane.

U svom govoru prošle godine rekao je: "Pušio sam joint i uvlačio dim. No to su bile sedamdesete, od tada nisam ni dotakao travu."

Među skandaloznim slikama nalazi se i ona gotovo nagog Schwarzeneggera pokrivenog tek ručnikom s golom djevojkom na ramenu. No tu nije kraj, vrijedni istražitelji potrudili su se nanovo objaviti snimke u kojima Arnie reklamira pivo, nikotin i energetske napitke s kofeinom.

13

Srijeda, 20. August 2003

Lara Croft u Londonu

Angelina Jolie odusevila je obozavatelje pojavivsi se na britanskoj premijeri filma "Lara Croft And The Cradle Of Life: Tomb Raider 2."

Holivudska zvijezda Angelina Jolie u utorak uvece pridruzila se reziseru Jan-u De Bont-u i ostalim clanovima filmske ekipe na londonskoj premijeri drugog nastavka filma Tomb Rider. Prije pocetka prikazivanja filma 25 minuta je dijelila autograme i razgovarala s odusevljenim obozavateljima.

Film "The Cradle of Life", koji se u britanskim bioskopima pocinje prikazivati u petak, nije u Americi postigao veci uspjeh. Film s budzetom od 90 miliona dolara, u prve dvije nedelje prikazivanja u americkim bioskopima zaradio je oko 42 miliona dolara, koliko je prvi film zaradio samo u prvom vikendu.

U sredistu zbivanja drugog nastavka filma, snimanog na zanimljivim lokacijama od Wales-a do Grcke, Kenije i Hong Konga, ponovno je potraga za blagom, koja ovoga puta prerasta u misiju spasavanja svijeta od zlog naucnika. Jolie igra atraktivnu britansku istrazivacicu Laru Croft.

14

Petak, 22. August 2003

Hali Beri protiv Šeron Stoun u filmu "Catwoman"

Šeron Stoun će se najverovatnije naći nasuprot Hali Beri u filmu "Catwoman" kao glavna negativka, piše "Hollywood Reporter". Zanimljivo je da je u igranom filmu "Flintstones" (po crtaću "Kremenko") iz 1994. godine Berijeva dobila ulogu "Šeron Stoun", koju su scenaristi stvorili upravo za istoimenu glumicu, ali je ona tada odbila. Bila je to prva veća uloga Berijeve zahvaljujući kojoj je postala daleko poznatija nego do tada, delimično zahvaljujući i oskudnom tigrastom bikiniju koji joj je savršeno stajao...

15

Petak, 22. August 2003

Andželina Džoli na Kavkazu

Američka glumica Andželina Džoli, ambasadorka dobre volje Visokog komesarijata UN za izbeglice, posetiće narednog vikenda čečenske izbegličke kampove na Kavkazu, saznaje Frans pres u kancelariji UNHCR-a u Moskvi. Planirano je da glumica poseti izbegličke kampove u Ingušetiji, u kojima živi oko 9.500 izbeglica, kao i u Severnoj Osetiji. Andželina Džoli srešće se i sa ruskim zvaničnicima i predstavnicima UNHCR-a u Rusiji, a u nedelju će u Moskvi održati konferenciju za novinare. Američka glumica je ambasadorka dobre volje UNHCR-a od 2001. Dosad je u toj funkciji posetila Kosovo, Sijera Leone, Kambodžu i Pakistan.

16

Nedjelja, 24. August 2003

Americki glumac Bred Pit i glumica Andjelina Dzoli igrace zajedno u rimejku trilera "Mr. and Mrs. Smith" (Gospodin i gospodja Smit), objavio je list "Dejli varajeti".
Snimanje filma je ranije odlozeno zato sto Nikol Kidman, koja je trebalo da tumaci glavnu ulogu, nije odgovarao raspored snimanja, prenijela je njemacka novinska agencija DPA. U filmu se radi o bracnom paru koji zivi dosadnim zivotom dok ne otkrije da su supruznici, u stvari, ubice unajmljene da ubiju jedno drugo.

17

Srijeda, 27. August 2003

Počinje filmski festival u Veneciji

Venecija se priprema za najezdu filmskih zvezda, producenata i novinara pošto u sredu počinje 60. jubilarni Venecijanski filmski festival. Za ovogodišnju "Mostru" konkurisao je čak 1591 film, od kojih su selektori izabrali 142 koji će biti prikazani u različitim festivalskim programima. Film Vudija Alena "Anything Else" (Još nešto) otvara ovogodišnju smotru i očekuje se da će i sam autor prisustvovati svetskoj premijeri svog najnovijeg filma, dok će se u zvaničnoj konkurenciji za nagradu "Zlatni lav" takmičiti oko dvadeset filmova, uglavnom evropskih produkcija. Film "The Dreamers" (Sanjari) režisera Bernarda Bertolučija takođe će biti prikazan na festivalu. Od filmskih zvezda dolazak su potvrdili Nikol Kidman, Džordž Kluni kao i Ketrin Zita Džons. Kritičari tvrde da će, sudeći po selekciji filmova, ovogodišnji, jubilarni Venecijanski filmski festival biti najbolji u poslednjih nekoliko godina. (BBC)

18

Četvrtak, 28. August 2003

Hopkins u ulozi oca Gwyneth Paltrow

Anthony Hopkins trenutno pregovara oko uloge oca Gwyneth Paltrow u novom filmu o jednom problematicnom geniju.

Ova filmska adaptacija David Auburn-ovog djela nagradjenog Pulicerovom nagradom bi se trebala poceti raditi od iduceg mjeseca.

Hopkins, inace zvijezda filma "Silence Of The Lambs", ce se takodje zajedno sa Colin Farrell pojaviti u Oliver Stone-ovom epu o Aleksandru Velikom koji bi se trebao poceti snimati vec ove jeseni.

19

Četvrtak, 28. August 2003

Russell i Danielle očekuju sina

Australski glumac Russell Crowe otkrio je na koncertu svojeg benda 30 Odd Foot Of Grunt's u Chicagu da on i njegova supruga Danielle Spencer očekuju dječaka.

Dobitnik Oscara za ulogu u filmu Gladijator iznenadio je publiku na koncertu ovom objavom.

Kako piše britanski list The Sun Crowe je vijest saznao nekoliko sati prije koncerta i jednostavno je nije mogao zadržati za sebe. Jedan njegov prijatelj je izjavio: "Russell nije znao da će biti tako uzbuđen što će postati otac. Ne može prestati pričati o obitelji i prijateljima. Danielle je također jako uzbuđena, ali ipak suzdržanija."

Danielle Spencer bi trebala roditi u siječnju

20

Petak, 29. August 2003

Ekipa filma "Četiri venčanja i sahrana" snima novu komediju

Hju Grant igraće britanskog premijera – neženju u komediji "Love Actually" koja treba da se u bioskopima pojavi oko Božića. Film će raditi ista ekipa koja je proizvela hitove "Četiri venčanja i sahrana" i "Notting Hill" (distributerski prevod: "Ja u ljubav verujem"). Glavnu žensku ulogu igra Martina Mekačeon, malo poznata britanska glumica koju pamte uglavnom gledaoci TV serije "EastEnders". Pored njih, u filmu će učestvovati još i Alan Rikmen, Lijam Nison, Ema Tompson i Rouven Etkinson.

Social bookmarks