Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

41

Petak, 16. April 2004

Naj-lik iz filmova – Vito Corleone

Mafijaški šef Vito Corleone kojeg je glumio Marlon Brando u 'Kumu' proglašen je najvećim filmskim likom u povijesti filma. 16 američkih filmskih stručnjaka glasalo je za najdojmljivijje likove iz filmova za magazin Premiere, a nakon Kuma iz Francis Ford Coppolinog filma iz 1972., najviše su glasali za Freda C Dobbsa iz 'Blaga Sierra Madre' te Scarlett O'Harra iz 'Prohujalo s vjetrom'. Slijede Norman Bates iz 'Psiha' te James Bond iz 'Dr No'. Najsvježiji lik na listi je Gollum iz 'Gospodara prstenova' koji je došao među
mogu ja da se potpisem i bolje...

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

42

Četvrtak, 25. Novembar 2004

Sivi kamion crvene boje

Ovo je priča o jednom običnom momku koji upoznaje malo neobičniju devojku u veoma neobično i ludo ratno vreme; priča o poslednjem danu mira 1991. godine u bivšoj Jugoslaviji; priča u kojoj ljubav čini čuda i u kojoj boje ne znače ništa. U njoj dva sasvim različita lika nalaze načina da prebrode sve međusobne razlike, da pređu te kilometre koji razdvajaju njihove rodne gradove, drugare iz detinjstva, poglede na život i na sreću. Da apsurd bude veći, ova priča dešava se u trenutku potpunog raspada zemlje koju su činili veoma slični narodi - iz nedovoljno jasnih razloga, kako se to i u samom filmu vidi.

Glavni likovi ove simpatične priče su Ratko, kamiondžija bez dozvole, iz neke bosanske zabiti (igra ga Srđan - Žika Todorović) i Beograđanka Suzana (igra je mlada slovenačka glumica Aleksandra Balmazović). Ratko je daltonista, što mu, po sopstvenom tumačenju, omogućava sasvim drugačiji pogled na svet (to je ujedno i objašnjenje naslova filma). Suzana je beogradska šmizla koja u životu bira uvek onaj lakši put. Oni se sreću na samom početku dugog putovanja na koje svako od njih kreće iz želje za bekstvom, ali iz sasvim drugačijih pobuda.

Tokom putovanja shvatamo da su ova dva otkačenjaka jedini normalni ljudi u zemlji koju zahvata potpuno ludilo. Njih dvoje će uspeti da pređu sve prepreke i barikade na putu kroz razne delove zemlje koju je zahvatio rat. Na tom putu srešće neobičnog popa (Bogdan Diklić), srpskog Kvazimoda (Boris Milivojević), autentičnog šefa paravojske iz južne Bosne (Milorad Mandić), lokalnog vlastelina (Dragan Bjelogrlić), seljaka koji švercuje mrtve (Dubravko Jovanović) i mnoge, mnoge druge.

Srđan - Žika Todorović je godinu dana vežbao akcenat iz okoline Doboja, jer je želeo da što vernije odglumi Bosanca, i to ne bilo kog, već iz određenog kraja. Lični trener u ovom poduhvatu bio mu je Nele Karajlić. Tu nije bio kraj Todorovićevim mukama, jer je morao da nauči i da vozi kamion, što je bio posebno težak zadatak kada se uzme u obzir to da on, kako kažu, nikada nije umeo da vozi ni bicikl.

Nagrade: Nemačka nacionalna nagrada za najbolji film za 2004. godinu, Nagrada publike na 26. filmskom festivalu u Monpelijeu (do sada)

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

43

Citirano

Orginalno od smeker
Sivi kamion crvene boje

Cula sam da su neke scene snimljene u Novom Pazaru, pa me ineteresuje prepoznajel se sta?
Pazi koju igru igras.

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

44

Citirano

Orginalno od kiki

Cula sam da su neke scene snimljene u Novom Pazaru, pa me ineteresuje prepoznajel se sta?

Za Pazar ne znam al su neki delovi filma snimani u okolini Sjenice pri cemu su i uloge dobili i neki clanovi amaterskog pozorista iz Sjenice

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

45

Srijeda, 16. Februar 2005

U aprilu stize ekranizacija jedne zanimljive knjige. 8)

Don't panic
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

46

Četvrtak, 17. Februar 2005

Pogledah trejler. Jedna epoha je završena. Slike iz moje mašte, koje su pratile knjigu, će polako nestati zauvek potisnute nečijom tuđom maštom. Artur i ekipa su dobili stas i glas, Vogoni sasvim određenu ružnoću, Ford je pocrneo a iz zdepastog Marvina je progovorio Alan Rikman.

Makar ovo poslednje zvuči kao dobar izbor...

Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

47

Petak, 16. Decembar 2005

Pocelo je snimanje filma "Davincijev kod",po bestseler-u isoimenog romana,autora Dena Brauna.Knjiga je odlicno prosla a da li ce holivoodski znalci uspeti dobro da ekranizuju i ovu knjigu znace se za 5-6 meseci kada se najavljuju premijere i distribucija filma za bioskope sirom Evrope.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

48

Petak, 16. Decembar 2005

Citirano

Orginalno od Tashke
Pocelo je snimanje filma "Davincijev kod",po bestseler-u isoimenog romana,autora Dena Brauna.Knjiga je odlicno prosla a da li ce holivoodski znalci uspeti dobro da ekranizuju i ovu knjigu znace se za 5-6 meseci kada se najavljuju premijere i distribucija filma za bioskope sirom Evrope.

Greska ;)

U martu premijera (o) (o) (o)

Vidoh Tom Henksa i jos nekoliko njih poznatih.
" Bilen alemlere rahmettir "

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

49

Petak, 16. Decembar 2005

Citirano

Orginalno od Tashke

Da dodam:film je vec snimljen,gotovo sve i sto kaze annonimus u martu je premijera.
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

50

Četvrtak, 12. Januar 2006

Holivudske zvezde Angelina Jolie i Brad Pitt očekuju bebu, potvrdila je Pittova predstavnica za štampu, posle nezvanične informacije koju je objavio američki magazin People.

Vest je objavljena nešto više od mesec dana nakon Pittovog potpisivanja zahteva da zakonski postane otac dvoje dece koje je usvojila Angelina Jolie.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

51

Ponedjeljak, 06. Mart 2006

Sinoc je po 76-i put odrzana ceremonija dodele Oskara u Americi.Ja nisam bio u mogucnosti da pratim prenos jer je poceo kasno pa ako nekom nije tesko neka postavi dobitnike Oskara.

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

52

Ponedjeljak, 06. Mart 2006

pa i nije bilo nesto ko zna sta(bar za moj ukus)
najbolji film-crash
najbolji reziser-ang lee(reziro onaj-cuceci tigar sakriveni majmun)-za film-brokeback montain
naj glumica-reese witherspoon-u filmu-walk the line
naj glumac-philip seymour hoffman-u filmu-capote

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

53

Nedjelja, 02. April 2006

Kompanija Twentieth Century Fox potvrdila je snimanje dugometražnog filma o najpopularnijoj američkoj animiranoj porodici, Simpsonovima.

Film, o čijem se nastanku dugo nagađalo, biće premijerno prikazan u julu 2007. godine.

Simpsonovi su najdugotrajnija zabavna serija koja se ikada emitovala u udarnim terminima američkih TV stanica, takođe oni su postigli i izvanrednu popularnost širom sveta,

Gledaoci u SAD trenutno prate 17. sezonu ovog serijala, a nakon što je TV mreža Fox poručila još dva serijala, emitovanje će se zasigurno nastaviti bar do 2008. godine.

Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • The Simpsons.jpeg

• »Djevrek-pasa« je muško

Datum registracije: 09.06.2005

• Poruku poslati

54

Srijeda, 19. April 2006

Robertu De Niru nagrada za celokupnu karijeru

Američki filmski institut (AFI) iduće godine dodeliće nagradu za celokupnu karijeru američkom glumcu Robertu De Niru, objavila je u petak ta organizacija. "Robert De Niro jedan je od najvećih glumaca svoje generacije sa karijerom koja broji više od 60 filmova", istaknuo je predsednik AFI-ja Howard Stringer. "On je promenio način na koji se vidi doprinos glumca nekom delu", dodao je Stringer. Svečana dodela nagrade biće obavljena 12. jula u Los Angelesu. Ovu nagradu pre njega dobili su Orson Welles, Bette Davis, Henry Fonda, Alfred Hitchock, James Stewart, Fred Astaier, Gene Kelly i Billy Wilder.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

55

Nedjelja, 23. April 2006

Vise lici na iscekivanje nego na vest ;) Verujem i vi kao i ja cekate premijeru DAVINCIJEVOG KODA ,ali se ceka jos jedna premijera koja ce biti negde u Decembru ili Januaru.Radi se o Filmu Mela Gibsona APOCALIPTICO ( prica o kulminaciji INKA ) mislim da ce to biti odlican Film !

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

56

Ponedjeljak, 24. April 2006

Zidan na filmu

Dokumentarni film o francuskom reperezentativcu i fudbaleru Real Madrida, Zinedinu Zidanu premijerno će biti prikazan na 59. kanskom filmskom festivalu, van takmičarske selekcije.

Film “Zidan, portret XXI veka” snimljen u toku španskog šampionata, predstaviće slavnog fudbalera na najautentičniji mogući način za jednog sportistu.

Film, koji je snimljen tokom susreta Real Madrid - Viljareal u aprilu 2005. godine, su režirali škotski reditelj Daglas Gordon i Francuz Filip Pareno, u želji da pokažu vrhunskog sportistu odlučnog u nameri da pobedi.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

57

Ponedjeljak, 24. April 2006

Citirano

Orginalno od Djevrek-pasa
Robertu De Niru nagrada za celokupnu karijeru

Američki filmski institut (AFI) iduće godine dodeliće nagradu za celokupnu karijeru američkom glumcu Robertu De Niru, objavila je u petak ta organizacija. "Robert De Niro jedan je od najvećih glumaca svoje generacije sa karijerom koja broji više od 60 filmova", istaknuo je predsednik AFI-ja Howard Stringer. "On je promenio način na koji se vidi doprinos glumca nekom delu", dodao je Stringer. Svečana dodela nagrade biće obavljena 12. jula u Los Angelesu. Ovu nagradu pre njega dobili su Orson Welles, Bette Davis, Henry Fonda, Alfred Hitchock, James Stewart, Fred Astaier, Gene Kelly i Billy Wilder.

Ja bi mu licno da mogu sve nagrade a tichu se filma strpo u dnevnu sobu, istina, Al Pacina ne bi zaobisho ni za milimetar!
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

58

Petak, 05. Maj 2006

M I 3

Sutra se Premijerno prikazuje Mission Impossible 3 kod nas pa mozda skocim da ga pogledam ;)

annonimus je dodao/la ovu sliku:
  • M I 3.jpg

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

59

Utorak, 09. Maj 2006

Selam

Kardinali pozivaju na bojkotiranje filma 'Da Vincijev kod'

- U Vatikanu se širi uvjerenje kako film snimljen prema knjizi "Da Vincijev kod" američkog pisca Dan Browna treba bojkotirati, a sada kardinal iz kurije, Nigerijanac Francis Arinze čak predlaže da se zakonski intervenira kako bi se zabranilo prikazivanje filma, piše u nedjelju list Repubblica.

"Postoje zakonska sredstva kojima se može osigurati da jedni štuju prava drugih. Moraju nas štovati i štovati našeg utemeljitelja, Isusa Krista. Kršćani ne mogu ostati prekriženih ruku i kazati: Moramo oprostiti i zaboraviti", rekao je kardinal Arinze.

Arinzeova izjava, koju je citirao list, data je za dokumentarac pod naslovom "Da Vincijev kod: majstorska prijevara", koji je snimio američki novinar Mario Biasetti i koji će biti predstavljen 16. svibnja u udruženju stranih novinara u Rimu.

Organizacija Opus Dei, koju Dan Brown u svojoj knjizi ocrnjuje, neće tražiti zaštitu sudskim putem, već preko interneta upućuje informacije o svome djelovanju. Talijanski kardinal Luigi Poggi također u listu Repubblica kaže kako ne razumije kako jedna takva knjiga puna laži može imati takvu prođu. Samo u Italiji je prodana u tri milijuna primjeraka, a u svijetu u 40 milijuna primjeraka. Poggi drži kako Crkva ne bi trebala intervenirati, ali se vjernici trebaju mobilizirati. Jedan od razloga širenja knjige jest što mnogi kršćani "nemaju dobro utemeljeno vjersko obrazovanje", smatra Poggi. ;) :D
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

60

Utorak, 09. Maj 2006

ene sta su kardinali ufatili brda :)

Ja se vala odsad spremam da 18. Maja idem u Kino i gledam THE DA VINCI CODE - SAKRILEG

Knjigu sam citala i bas me zanima kako je snimljen film.
Dakle, kardinali , kod mene od bojkota ni b!
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Social bookmarks