Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 27. Decembar 2004

Tema podeljena

Ova tema je napravljena dana: 27.12.2004 deljenjem teme: "Vesti iz kraja".

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

2

Tedo da pitam imal ko iz kraja dje su bili ovi zemljotresi i kako je bilo, imal koi Bosnjak povredjen?

Fingeru jel stiglo tamo i do vas to, jel se osetilo kolko?
malo za promenu

3

Nije bas iz kraja al eto.. valja odgovorit kad se vec pita..

Dal ima Bosnjaka tamo gdje je zemljotresa bilo ne znam... verovatno ima... dal je bilo povredjenih? E to vec nikako ne znam..

U svakom slucaju, malo informacija: radi se o najjacem zemljotresu u Aziji u poslednjih 40 god, a petom najjacem u poslednjih 100 god.. Izvesatiji koje sam citao variraju sa snagom te se krecu od 8.1 (za sumatru u indoneziji) do 9 (pod indijskim okeanom) rihterove skale.. u svakom slucaju mnogo..

Zemljotres ko zemljotres jeste naneo dosta stete, ali ono sto je oduzelo ogromni broj zivota (17000 dosad i cifra jos raste) jesu cunami talasi koje je zemljotres izazvao. Zadirali su i po kilometar unutar kopna i raznosili sve pred sobom..

Potres se osetio u vecem delu juzne azije. Najvise je stradala sri lanka, kao i ostrvo sumatra u indoneziji. Turisticko ostrvce puket na tajlandu je takodje prezivelo odredjene posledice..

Potres se osetio valjda i u Maleziji... Talasa je bilo na nekom od ostrva, ali ne bas fatalnih. Za svaki slucaj u nekoliko gradova su hoteli i vece zgrade bili evakuisani da se ne bi desilo nesto ponovo...

Prvu informaciju o svemu ovome sam dobio od mojih kad su me zvali da pitaju jel bilo sta i ovamo :D

P.S. Slika je iz Tajlanda
fingersbroken je dodao/la ovu sliku:
  • _40667505_ap3_300.jpg
mogu ja da se potpisem i bolje...

4

Ja bas juce htedoh da pitam o ovome, al ne znadoh na koje mesto i u kojoj temi. Upravo citah da je do sada vise od 22000 mrtvih i da njihov broj dalje drasticno raste.
Bas mi pade fingers na pamet kad cuh o zemljotresu i ponadah se da je na sigurnom.

Najtezi zemljoresi u poslednjih sto godina

28.12.1908 - Messina/Italien; Stärke: 7,5; Tote (geschätzt): 70.000 - 100.000
16.12.1920 - Kansu/China; 8,6; 100.000 - 200.000
01.09.1923 - bei Tokio/Japan; 8,3; 104.600 - 200.000
22.05.1927 - bei Xining/China; 8,3; 200.000
05.10.1948 - Turkmenistan; 7,3; 19.800 - 110.000
27.07.1976 - Tangshan/China; 8,0; 242.000 - 655.000
16.09.1978 - Tabas/Iran; 7,8; 15.000 - 25.000
19.09.1985 - Mexiko-City; 8,1; 9.500 - 30.000
07.12.1988 - Armenien; 7,0; 24.900 - 55.000
21.06.1990 - Nordwest-Iran; 7,7; 40.000 - 50.000
30.09.1993 - Maharashtra/Indien; 6,3; 9.748 - 30.000
17.08.1999 - Izmit/Türkei; 7,4; 17.840 - 20.000
26.01.2001 - Gujarat/Indien; 7,7; mind. 17.110
26.12.2003 - Bam/Iran; 6,3; mind. 35.000

pink je dodao/la ovu sliku:
  • Tsunami.JPG
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

5

Utorak, 28. Decembar 2004

Beksa, sad procitah da je bilo nekih srbocrnogoraca koji su se nalazili na kriticnim mjestima.. takodjer i hrvata, a ne znam za Bosance.

Srbocrnogorci su bili na pukhetu, ostrvu na jugu tajlanda... Tam sam htio ic za jedno dvadesetak dana, al sad ocigledno da necu moci (sve i da hocu).. razoreno je. Sreca eto pa nisam bio tamo ovih dana negde.. Inace to je, pored ostrva fi fi koje je takodje razoreno, jedno od najposecenijih tajlandskih ostrva... Bilo je tamo dosta evropljana. Jedna svedska turisticka agencija povela je 800 turista tamo.. zasad nisu nasli ni pola od tog broja..
mogu ja da se potpisem i bolje...

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

6

Ponedjeljak, 10. Januar 2005

Abas proglasio pobedu
10. januar 2005. | 10:07 | Izvor: Beta
Jerusalim, Vašington -- Mahmud Abas je u nedelju uveče saopštio da je pobedio na izborima za palestinskog lidera.

Jedan neimenovan zvaničnik Centralne izborne komisije izjavio je da je Abas osvojio 65 odsto glasova na izborima održanim u nedelju. Podaci su delimični i zasnovani na rezultatima iz 10 od 16 glasačkih jedinica, rekao je taj zvaničnik.

Glavni Abasov konkurent, nezavisni kandidat Mustafa Barguti, osvojio je 21 odsto glasova, a ostalih pet kandidata ima nizak, jednocifren postotak, dodao je zvaničnik.

Hamas će sarađivati s novim predsednikom

Palestinski radikalni pokret "Hamas" saopštio je da će sarađivati s novim predsednikom Palestinske uprave Mahmudom Abasom, uprkos sumnjama tog pokreta da je bilo napravilnosti tokom nedeljnih izbora.

Islamistička militantna grupa, kao i Islamski Džihad bojkotovali su izbore.

Buš: Važnost izbora

Predsednik SAD Džordž Buš ocenio je da su izbori za palestinskog lidera neophodan korak ka formiranju palestinske države i obećao pomoć Mahmudu Abasu, prenose agencije. U Bušovoj pisanoj izjavi se navodi da su palestinski izbori i parlamentarni izbori koji će uslediti za nekoliko meseci suštinski važni za uspostavljanje suverene, nezavisne, održive, demokratske i mirne palestinske države koja može da živi pored bezbednog i sigurnog Izraela.

Izrael pozravio pobedu Abasa

Izrael je zadovoljan ishodom palestinskih izbora i zahteva od Abasa da se pre početka bilo kakvog dijaloga obračuna s naoružanim grupama. "Uskoro počinje nov proces. Došlo je do značajne promene i nadam se da nova palestinska uprava odražava promenu koja se dogodila i u palestinskom narodu", izjavio je opozicioni lider Šimon Peres, koji u ponedeljak zvanično preuzima funkciju drugog čoveka Vlade Izraela.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

7

Ponedjeljak, 10. Januar 2005

Prije neki dan na sirijskim vijestima (Damask), objavljena je veoma zanimljiva priča:

U Damasku je neki čovjek kopao nešto u svom dvorištu ( mislim da je bio bunar upitanju), pa je naišao na grumen zlata. O tome je odmah obavijestio nadležne, koji su kasnije, iskopali oko 62 tone zlata.
Poštenom građaninu su dodijelili stan, nov auto, doživotnu penziju, a njegovoj djeci dobar posao...

Vidite šta znači pošten čovjek. A koliko nas bi uradilo isto?
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

8

Srijeda, 16. Februar 2005

Ro­bo­ti - no­vi rat­ni­ci

AME­RIČ­KE tru­pe u Ira­ku za ko­ji me­sec će do­bi­ti no­ve rat­ne dru­go­ve - "ra­stom" ne­ve­li­ke ro­bo­te voj­ni­ke, spo­sob­ne da iden­ti­fi­ku­ju ne­pri­ja­telj­ski obje­kat i uni­šte ga ne­kim od oružja iz svog ar­se­na­la. Reč je o ta­ko­zva­nom "SVORDS" ro­bo­tu (skra­će­ni­ca od Si­stem spe­ci­jal­nog na­o­ru­ža­nja, osma­tra­nja, iz­vi­đa­nja i de­tek­ci­je, na en­gle­skom ina­če, zna­či "ma­če­vi"). To je mla­đi i pa­met­ni­ji brat pe­to­go­di­šnjeg ro­bo­ta "TA­LON", ko­ji je ko­ri­šćen u Av­ga­ni­sta­nu i Ira­ku za de­mon­ti­ra­nje mi­na.
Obe ver­zi­je pro­iz­vod su jed­ne ma­nje kom­pa­ni­je iz Ma­sa­ču­set­sa, a ovaj mla­đi ro­bot-rat­nik bi­će pr­va naoružana ma­ši­na, ko­ja uče­stvu­je u bor­bi. Zbog to­ga mu je ča­so­pis "Tajm" do­de­lio ti­tu­lu jed­nog od naj­fan­ta­stič­ni­jih ot­kri­ća.
Na­rav­no, su­štin­ska raz­li­ka u od­no­su na čo­ve­ka-voj­ni­ka je ta što ro­bot-voj­nik, ba­rem u ovoj ge­ne­ra­ci­ji, ne­će ima­ti moć od­lu­či­va­nja. Sa raz­da­lji­ne od oko hi­lja­du me­ta­ra, pre­ko ko­mand­ne ta­ble, nji­me će upra­vlja­ti ope­ra­ter. On će na mo­ni­to­ru uoča­va­ti ci­lje­ve, ko­je ka­me­ra, po­sta­vlje­na na ro­bo­tu, sni­ma, i pri­ti­skom na dug­me će ih po po­tre­bi uni­šta­va­ti. Prav­cem kre­ta­nja ope­ra­ter će upra­vlja­ti po­mo­ću dve ruč­ne ko­man­de.
Raz­li­či­te vr­ste oružja mo­gu da se mon­ti­ra­ju na ovaj si­stem - sve do ra­ke­ta i gra­na­ta. Do­sa­da­šnja te­sti­ra­nja po­ka­zu­ju da je dužina do­me­ta oko 450 me­ta­ra, a već je is­ku­stvo sa mo­de­lom "TA­LON" po­ka­za­lo da je ma­ši­na pri­la­go­dlji­va na iz­ra­zi­to ne­ra­van te­ren i ot­por­na na raz­ne vr­ste "po­vre­da".
Do kra­ja pro­šle go­di­ne od­red "SVORDS" bro­jao je tek če­ti­ri "voj­ni­ka". Me­đu­tim, već sa­da je za ope­ra­ci­je u Ira­ku na­ru­če­no osam­na­est no­vih. Oče­ku­je se da će tro­ško­vi od 230 hi­lja­da do­la­ra po ma­ši­ni, usko­ro da pad­nu na 150 do 180 hi­lja­da.
Voj­na ame­rič­ka upra­va no­vog "voj­ni­ka" po­zdra­vlja kao vi­še­stru­ko re­še­nje pro­ble­ma - ne traži obu­ku, ode­ću, hra­nu, pla­tu, pa ni te­le­gram sa­u­če­šća po­ro­di­ci, ako stra­da u ak­ci­ji. Obič­ni voj­ni­ci, što no­se pu­šku u ru­ka­ma, vi­de ga kao svoj "plašt ne­vi­dlji­vo­sti" u bor­bi, ko­ji će naj­zad za­u­sta­vi­ti za­bri­nja­va­ju­ći rast bro­ja ame­rič­kih žrtava u Ira­ku. Sve dok za ne­ku go­di­nu na sce­nu ne stu­pi du­go na­ja­vlji­va­ni i mno­go sa­vr­še­ni­ji "Fju­čer kom­bat si­stem" - ka­ko mu ime kaže, bor­be­ni ro­bot bu­duć­no­sti. Ko­je će on mo­ći ima­ti, tek će se vi­de­ti.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 17. Februar 2005

Iran-sirija

Danas si se sastali visoki predstavnici dveju zemalja,Irana i Sirije i nacelno se dogovorili oko tzv.udruzivanju snaga radi odbrane od eventualnih napada Amerike,Britanije...a sve zbog sve vecih pritisaka na Iran da obustavi obogacivanje uranijuma a da Sirija pomogne u razresavanju prekjucerasnjeg ubistva bivseg premijera Libana obzirom da se u Libanu nalazi oko 14000 sirijskih vojnika.pojedine zemlje su optuzile Siriju da ona stoji iza ubistva,dok Sirija optuzuje Izrael za taj cin.strahuje se od novog gradjanskog rata u Libanu...
p.s. Sve je ovo priprema za svrgavanje i pokoravanje jos dve islamske zemlje,Iran i Siriju a mozda usput i Liban.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 17. Februar 2005

Citirano

Obič­ni voj­ni­ci, što no­se pu­šku u ru­ka­ma, vi­de ga kao svoj "plašt ne­vi­dlji­vo­sti" u bor­bi, ko­ji će naj­zad za­u­sta­vi­ti za­bri­nja­va­ju­ći rast bro­ja ame­rič­kih žrtava u Ira­ku.

Aman neda vidite da ne ginu ti jadni americki vojnici u Iraku, svi se sikiramo zbog njihovih zabrinjavajucih zrtava*

Citirano

Sve dok za ne­ku go­di­nu na sce­nu ne stu­pi du­go na­ja­vlji­va­ni i mno­go sa­vr­še­ni­ji "Fju­čer kom­bat si­stem" - ka­ko mu ime kaže, bor­be­ni ro­bot bu­duć­no­sti.

Bogomi su crnci i latinoamericka fukara jeftiniji od tih fjucur kombata, znaju oni to. Propaganda

Kad je vec tako nek naprave i djecu-robote po imenom irakicajldtargets da se igraju na ulici dok ovi kombati siju vatru okolo.

(*)Dosad je u Iraku poginulo preko 110 hiljada Irackih civila i nesto jace od hiljadu americkih vojnika.

Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

11

Ponedjeljak, 07. Mart 2005

edna žena iz Frankfurta pretrpela je teške opekotine ždrela nakon što joj je kelner u restoranu poslužio sredstvo za čišćenje mašine za pranje posuđa, umesto mineralne vode koju je naručila, saopštila je policija.

Dvadesetdvogodišnja žena otpila je gutljaj tečnosti iz čaše koja joj je poslužena u frankfurtskom restoranu i istog trenutka kriknula od bola.

Odmah je prevezena u bolnicu i njeno stanje je kritično, saopšteno je iz policije, prenela je agencija DPA.

Istraga je pokazala da se hemijsko sredstvo nalazilo u flaši mineralne vode, koja je bila obeležena samo malom ceduljom da se u njoj nalazi hemikalija, navela je policija.
(RTS)
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

12

Subota, 02. April 2005

Umro je papa Jovan Pavle II (Karol Wojtyla) u 84-oj godini zivota. Svoju duznost obavljao je 28 godina pracenih dosta burnim dogadjajima. 1981 je prezivio atentat, aktivno se zalagao za rusenje komunizma, kasnije je bio protiv zapadnog kapitalizma. Bio je dosta konzervativan papa, inace u svojim poznim godinama je obisao skoro cio svijet. Ostace poznat po svojim dijalozima sa drugim religijama.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

13

Ponedjeljak, 04. April 2005

Samo dvojica prethodnika su imali duzi mandat od njega. Prvi neitalijan (Poljak) na mjesto pape poslije skoro pet vijekova. Papa koji se najvise bavio politikom. Papa kojeg je omladina prihvatila. Papa koji je najvise uradio na dijalogu sa drugim vjerama, posebno sa islamom.

Papa ljubi Kur'an:
ed je dodao/la ovu sliku:
  • PapaLjubiKuran.jpg
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

• »Ibn_Izzet« je muško

Datum registracije: 18.10.2004

• Poruku poslati

14

Utorak, 05. April 2005

I time sto ljubi Casni i cisti Kur'an, muslimani koji su tu ucinili su veliki haram, jer: ''Kur'anu smiju prici samo cisti.'' Musliman kad je dzunub, ne smije doticati Kur'an, a musliman dzunub je cisci od svakog nemuslimana. A ne zaboravite da je, izmedju ostalog, papa i prvi jevrej, poljski jevrej, zato je i isao u dzamiju i ljubio Kur'an, da ispita koliko su muslimani uspavani. Toliko da ga vise hvale od samih krscana-katolika. Ako je toliki mirotvorac bio, i toliki uticaj imao, zasto nije zaustavio bjesnilo ustasa na Vitez-Ahmice, Heliodrom-Mostar, logor u Dretelju... ZASTO. Ne znate kakvu je, zaista ulogu odigrao za vrijeme A G R E S I J E na BiH. I na kraju: mi znamo koga smo izgubili, najdrazeg od najdrazih ljudi: Resulullaha, Muhammeda, sallallahu alejhi we sellem, istinski, najveceg MIROTVORCA , u pravom smislu te rijeci. Ovo sa ZNANJEM, izgovorit cu pred svakom televizijom. :)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

15

Utorak, 05. April 2005

Lahko je most srusiti, treba ga napraviti. Papa je dugo vremena odbijao da posjeti Hrvatsku upravo zbog toga o cemu ti govoris. Tvoj nakaradni pristup islamu ti ne dozvoljava da prihvatis politiku kao umjestnost zivljenja. Sta simbolizira tvoj avatar. Jedina vrsta 'dijaloga' na koju si spreman? Sta ti daje za pravo da tumacis islam i ajete casne i da nazivas haramom ovo ili ono? Zavrsena medresa u Bocinji ili sta?

Evo ti, kad volis, pa tefsiri nam malo:
Dobro i zlo nisu isto! Zlo dobrim uzvrati, pa će ti dušmanin tvoj odjednom prisni prijatelj postati,
To mogu postići samo strpljivi; to mogu postići samo vrlo sretni.
A kad šejtan pokuša da te na zle misli navede, ti zatraži utočište u Allaha, jer On, uistinu, sve čuje i zna sve.
(Kur`an Fussilat 34-36)

A evo kako Ibn Abas i jos neki tumace ajet: La jemesuhu illel mutaherun ... po Ibn Kesirovom tefsiru:

"On je, zaista, Kur'an plemeniti", tj. ovaj Kur'an, koji se objavljuje Muhammedu, s.a.v.s., Uzvišena je knjiga. "U Knjizi brižljivo čuvanoj", tj. u Uzvišenoj Knjizi, dobro čuvanoj i cijenjenoj. "Ne mogu je dohvatiti", tj. ovu knjigu, koja je na nebesima, "...osim onih koji su čisti", tj. meleki. Ovako smatraju i Ibn-Abbas, Enes, Mudzahid, Ikrime, Seid ibn Dzubejr, Ed-Dahhak, Dzabir ibn Zejd, Ebu-Nehid, Es-Suddi, Abdurrahman ibn Zejd ibn Eslem i drugi.

Ali ti nisi zadovoljan sa ovim. Tebi treba drugacije tumacenje koje nije problem naci jer kako bi inace mogao upotrijebiti tako dragu ti rijec: HARAM! Ti to moras reci pa kud puklo da puklo!

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

16

Četvrtak, 07. April 2005

Sada je to i zvanicno potvrdjeno
[SIZE=3]Bin Ladin nece doci[/SIZE]

Glasnogovornik ureda al-Qaide je juce rekao da je Bin Ladin nazalost drugim neodloznim mnogobrojnim medjunarodnim obavezama sprijecen prisustvovati dzenazi Ivana Pavla II, ali da zeli iskoristi priliku i da na ovaj nacin zeli izraziti svoju duboku sucut

Novinske angencije su prenije vijest da je izmedju ostalih mnogobrojnih drzavnih delegacija juce u Rimu radi prisustvovanju dzenazi pape Ivana Pavla II doputovala i delegacija USA sa Dordzom W Bushom na celu

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 07. April 2005

Ako se ovaj zakon izglasa, onda se i zvanicno moze reci da zivim na Divljem Zapadu - link :(

Da dodam, ekskluzivno za OFNP, sledeci predsednik US ce biti opet Bush. Ali, Jeb (hm, interesantno ime), trenutni guverner Floride. Zivi bili, pa videli. ?(

A ja sad odoh da proverim kako se krecu cene polovnih sacmarica ...
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 07. April 2005

Citirano

Orginalno od Chonbey
Da dodam, ekskluzivno za OFNP, sledeci predsednik US ce biti opet Bush. Ali, Jeb (hm, interesantno ime), trenutni guverner Floride. Zivi bili, pa videli. ?(

Vjerovao ili ne, slutio sam ovo :( .

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

19

Četvrtak, 07. April 2005

Citirano

Tvoj nakaradni pristup islamu ti ne dozvoljava da prihvatis politiku kao umjestnost zivljenja. Sta simbolizira tvoj avatar. Jedina vrsta 'dijaloga' na koju si spreman? Sta ti daje za pravo da tumacis islam i ajete casne i da nazivas haramom ovo ili ono? Zavrsena medresa u Bocinji ili sta?

Polako ed, nemoj vredjati brata muslimana.Na taj nacin ne vjerujem da ces bilo sta postici.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

20

Petak, 08. April 2005

Pa dobro, jesu rijeci malo ostrije ali mislim da ne prelaze granice dozvoljenog, tj. nema nikvakih uvreda.

Social bookmarks