Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

61

Petak, 08. Juli 2005

Citirano

Orginalno od Tulumba4All
Hvala svima na dobrim zeljama.

Ja reko' samo da ne bude neki novi Dresden, ali poznajuci ekipu slaba vajda.
Ne bih da zvucim pateticno, ali mi se sve vise cini da su i Blair i Bush i BinLaden duboko ogrezli u krvi, a nevini stradaju na sve strane.

Bad Blue Boys (BBB) Bush, Blair, Binladin

Cudi me da te nasi lokalni wehabije vec nisu napali sto im shejha trpas u isti kos sa ovim losim plavim momcima

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

62

Subota, 09. Juli 2005

Citirano

Orginalno od juskos
Hvala Allahu da si ti dobro tullumba...

Kao i ranije naravno nije lijepo ovo sto se desava..

Samo scenario uvijek isti muslimani bin laden kaida i sve ostalo meni ovo sve vise lici na neku izlizanu plocu...

Sad ce blair pojacati svoje pozicije bush ce ga podrzati pa ce zajednicki udariti jos jace po iraku i neduznom stanovnistvu iraka a to ce biti normalno i za to se nece govoriti kao da je teror i na taj nacin ce opravdtai svoj teror.

Mozda se "rodi" neki novi Afganistan ili Irak pa da udare.

Steta poginulo njih 50-tak a sta je sa onim Iracanima i Afganistancima da dodam i Palestince ctcttcctctct KAKO SAM JA GLUP o| o| o| TO NISU LJUDI TO SU MUSLIMANI.
" Bilen alemlere rahmettir "

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

63

Subota, 09. Juli 2005

Ko ih shisha..... ;(
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

64

Subota, 09. Juli 2005

Citirano

Orginalno od annonimus
Steta poginulo njih 50-tak a sta je sa onim Iracanima i Afganistancima da dodam i Palestince ctcttcctctct KAKO SAM JA GLUP TO NISU LJUDI TO SU MUSLIMANI.

Jedna nevina zrtva ili 100 isto mi je. Nemoj da stanemo na Iracanima i Afganistancima, ajde da dodamo i Irance (ubijeni od Iracana) i one iz Indonezije poginuli u diskoteci, i Spance i Tibetance ....
Brojis li ti njih ?
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

65

Nedjelja, 10. Juli 2005

Citirano

Orginalno od Tulumba4All

Citirano

Orginalno od annonimus
Steta poginulo njih 50-tak a sta je sa onim Iracanima i Afganistancima da dodam i Palestince ctcttcctctct KAKO SAM JA GLUP TO NISU LJUDI TO SU MUSLIMANI.

Jedna nevina zrtva ili 100 isto mi je. Nemoj da stanemo na Iracanima i Afganistancima, ajde da dodamo i Irance (ubijeni od Iracana) i one iz Indonezije poginuli u diskoteci, i Spance i Tibetance ....
Brojis li ti njih ?

Ne,ne brojim.Ne vodim evidenciju mortaliteta.Ja sam samo dao primere koji se odnose na Muslimane sirom sveta.A nisam mislio kao ti na svaki teroristicki napad.

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

66

Nedjelja, 10. Juli 2005

Citirano

Orginalno od annonimus
Ne,ne brojim.Ne vodim evidenciju mortaliteta.Ja sam samo dao primere koji se odnose na Muslimane sirom sveta.A nisam mislio kao ti na svaki teroristicki napad.

Nisam se ni ja ogranicio na teroristicke napade, procitaj malo bolje moj post.

Ajde da nastavimo diskusiju u temi Terorizam, ovako samo kvarimo ovu temu.
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

67

Ponedjeljak, 11. Juli 2005

Hajde

:D

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

68

Nedjelja, 17. Juli 2005

[SIZE=2]Skoplje[/SIZE]

Kad u jednoj "Drzavi" posle-ratnoj prestanu vojne aktivnosti (nema pucanja tenkovima) covek se opusti i tu nastupa monotonija nista se ne desava.

Dok se ta situacija sinoc promenila!!!Izvrsen je napad na Policisku Stanicu.Da vam docaram doslovno pokusali ljudi da je "Dignu u Vazduh" ali im to nije uspelo pa su nastradala sva stakla u radijusu od 200 metara.

P.S

Dobra Detonacija cula se na udaljenosti od 15 km

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

69

Ponedjeljak, 01. August 2005

Esselamu alejkum

U 83-oj godini, nakon dvadeset godina vladavine preselio je Saudijski kralj Fahd.
Naslijedio ga je princ Abdullah.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

70

Ponedjeljak, 01. August 2005

Sto bi rekli, sjaho Murto, uzjaho Kurto.

Cisto sumnjam da ce ovo donijeti neke promjene u Saudiji. A Allah najbolje zna. U familiji Saud je bilo i svijetlih primjera.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

71

Četvrtak, 25. August 2005

Australijski premijer rece prekjuce da ce da postave spijune po dzamijama tamo, da bi bili u toku da se nesto pogjesno ne prica i ne planira tamo. Odmah iza njega rece njegov jedan ministar (obrazovanja ako se nevaram) svako ko nece da prihvati njihov nacin zivota, bujrum napolje iz Australije. Isto prije par dana njemacki ministar unutarnjih poslova kaze da su islamski teroristi najveci problem Njemacke, on nije prico o spijunima al znamo da se oko dzamija po njemackoj vrti policija a bogami ponekad i kontrolira dzemat.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

72

Petak, 02. Septembar 2005

Esselamu alejkum

Evo već peti dan kako je Nju Orleans pogodio uragan i Katarina.

U sred jedne amerike ljudi peti dan gladuju i strahuju od bandi koje haraju gradom.
Baš me čudi zašto pomoć toliko kasni, pa brže je stigla u Šri Lanku, kada je trebalo. Možda, samo možda, to ima neke veze sa činjenicom da su stanovnici Nju Orleansa velikom većinom crnci.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

73

Petak, 02. Septembar 2005

Citirano

Orginalno od Sandzacki_sin
Esselamu alejkum

Evo već peti dan kako je Nju Orleans pogodio uragan i Katarina.

U sred jedne amerike ljudi peti dan gladuju i strahuju od bandi koje haraju gradom.
Baš me čudi zašto pomoć toliko kasni, pa brže je stigla u Šri Lanku, kada je trebalo. Možda, samo možda, to ima neke veze sa činjenicom da su stanovnici Nju Orleansa velikom većinom crnci.

Postovanje za ZAKLJUCAK.Nego me zanima kad bi umesto Crnaca bili sto WHITE Ameri i Jevreji.Kako li bi tada reagovali?

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

74

Subota, 03. Septembar 2005

Dragi gospodine Bush,

imaš li pojma gdje su naši helikopteri? Peti je dan da je hurikan Katrina unesrećio hiljade ljudi u New Orleansu, kojima treba evakuacija iz vazduha. Gdje su se, do đavola, sakrili naši vojni helikopteri? Treba li ti pomoći da ih nađeš? Jednom sam zaboravio gdje sam parkirao auto. Što mi je to živce pojelo, dok sam ga našao!

Znaš li uopšte gdje se nalaze vojnici nacionalne garde? Sada bi nam u istinu dobro došli, jer je ovo vrsta katastrofe za koju su potpisali da će pomoći. Kako to da ih nema da pomognu?

Prošlog četvrtka sam bio u južnoj Floridi dok mi je centar hurikana preletio iznad glave. Iako je bio samo najslabije jačine, bilo je prilično gadno. Jedanaest ljudi je poginulo i do danas tamo ima kuća bez struje. Te noći je meteorolog rekao da je nevrjeme na putu ka New Orleansu. To je bilo u četvrtak! Je li ti to iko rekao? Znam da ne želiš prekidati svoj godišnji odmor i da mrziš loše vjesti. Pored toga moraš posjećivati osobe koje su ti financirale izbornu kampanju, i da moraš ignorisati majke poginulih vojnika čiji ugled moraš rušiti. Sigurno si joj pokazao!

Posebno mi se dopalo kako si dan nakon hurikana, umjesto da skokneš do Louisiane, odletio u San Diego da dernečiš sa svojim poslovnim partnerima. Ne daj da te ljudi zbog ovoga kritikuju – hurikan je prošao i šta ti tu možeš još uraditi? Staviti prst u vreće pjeska da ne propuste vodu?

I ne slušaj one koji će ti sljedećih dana prebacivati da si već treću godinu za redom smanjio budžet vojnim inžinjerima New Orleansa. Jednostavno im reci da im nisi smanjio prihode ne bi mogao održati jutarnje smotre, ne bi bilo nikako vojnih inžinjera da ih poprave jer imaš mnogo važniji posao za njih – DA IZGRADE DEMOKRATIJU U IRAKU!

A kada si nakon trećeg dana napustio svoju vikendicu, moram priznati da sam bio dirnut kako si u svome avionu sišao iz oblaka kada si letio iznad New Orleansa da ugrabiš pogled na tragediju. Znam da nisi mogao odoliti da uhvatiš mikrofon I da staneš na ruševine pa da se ponašaš kao kakav general.

Sigurno će biti i onih koji će pokušati da iskoriste tragediju da uberu političke poene. Moraš reći svojim momcima da na ovo ukazuju. Ne odgovaraj ni na šta. Ne osvrći se na dosadne stručnjake koji su od ranije govorili da će se ovo desiti jer se voda u meksičkom zaljevu neprestano zagrijava i čini ovakvu oluju neizbježnom. Jednostavno se ne obaziri na njih i na njihovu blesavu priču o globalnom zagrijavanju. Nema ništa neobično u jednom hurikanu koji je imao raspon razdaljine od New Yorka do Cleveland-a.

Samo ti drži kurs, gospodine Bush. Nije tvoja greška da 30% stanovnika New Orleansa živi u siromaštvu i da ih desetine hiljada nisu imali transporta da izađu iz grada. Šta nas briga – oni su crnci! Možeš li zamisliti da ostaviš bjelce na krovovima pet dana? Ne nasmijavaj me! Boja kože nema nikakve veze sa ovim.

Pozabavi se malo o ovome gdine Bush. Pokušaj naći nekoliko vojnih helikoptera i pošalji ih tamo. Pretvaraj se da su stanovnici New Orleansa Iračani i da je meksički zaljev u blizini Tikrita.

S poštovanjem

Michael Moore
MMFlint@aol.com
www.MichaelMoore.com

Izvor: michaelmoore.com

Preuzeto sa www.dzemat.org

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

75

Subota, 03. Septembar 2005

8. Avgusta 2005. god. na Ahiret je preselio Sejh Ahmed Didat. Za one koji ne znaju Ahmed Didat je jedno veliko ime u islamskom svijetu . Sejh Didat je odrzavao predavanja sirom svijeta( poznate su video kasete na kojima Sejh vodi rasprave sa svestenicima). Uspjesno vodio polemike sa engleskim svestenicima. On je vjerovatno jedini musliman koji je pozvao papu u islam putem pisma.
Jedna od njegovih najpoznatijih polemika je “ Da li je Mesih razapet” koju je vodio sa Dzosijem Makdouelom. Na prvoj tribini koju je odrzao bilo je svega 14 ljudi, da bi kasnije taj broj porastao na cak 40 000.
Veoma vazno za zivot Didata je i to sto je on bio samouk. Nije pohadjao skole ali je puno citao islamsku literturu i naucio da tecno govori engleski.

Zivio je u Juznoj Africi.

Da ga Allah dz.s nagradi za sve sto je ucinio na polju islama. Amin!.

"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

76

Ponedjeljak, 05. Septembar 2005

Ja sam prije neki dan usao na neki kanal i vidjevsi na TV neku zenu sa djecom, crnci, goli, perisan i placu, dokle ce vec jednom ova Afrika da pati, tako sam sa sobom mislim, kad ono kaze spiker, Amerika, yuesej! Kaze prosle godine %70 su se uvecali prihodi petrolej kompanija i proizvodjaca oruzja u Americi...

Drugi haber, gori Pariz kaze, zadnjih mjesec dana kaze izgorilo kazu na desetine ljudi na razlicitim mjestima po Parizu, cik popgodite ko: Africki doseljenici. Pa se onda dosjetim francuskih nacionalnih sportskih timova, skoro 80% Afro-francuzi, Mozda su oni stvarno nepazljivi u rukovanju sa zapaljivim materijalima, kako u toj kolijevci moderne europe da pale ljude, to je moglo u srednjem vijeku. Ah navika jedna muka a odvika trista..
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

77

Utorak, 27. Septembar 2005

Mustafa ef. Ceric ponovo izabran za reisa

Prekjucer je Mustafa ef. Ceric ponovo izabran za reis-ul-lemu. Njegov protukandidat prof dr Enes Karic nije uspio da zadobije povjerenje biraca. Mandat reisa je sedam godina.

Ja ovog puta nisam nesto podsebno bio zainteresovan za izbor reisa jer niti jedan niti drugi ne mogu ispuniti moja ocekivanja te mi je bilo manje vise sve jedno ko ce dobiti.

Valja prisaburit do sljedecih izbora.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

78

Četvrtak, 06. Oktobar 2005

Samo da se ne zaboravi; C.delPonte je u jednoj hefti promijenila misljenje za 180 stepeni. Prije oko 2 hefte, u Zagrebu je izjavila da hrvatske vlasti kriju ratnog zlocinca gotovinu i da uopste ne saradjuju sa haskim sudom, a heftu poslije kad je trebalo donijet odluku o pocetku pregovora Hrvatske sa EU dala je izvjestaj da hrvatska vlada divno suradjuje sa njom i sa Hagom. Neko je malo pricao sa njom, najvjerovatnije Njemci i ubijedili je da nije djunah slagat u ovoj situaciji. Ne zaboravite da se na rukama zlocinca gotovine nalazi bosnjacka krv.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

79

Srijeda, 19. Oktobar 2005

U Pakistanu poginulo 79.000 ljudi

Dva snažna zemljotresa koje su naučnici opisali kao smirivanje tla izazvali su juče veliku paniku među stanovnicima Pakistana. Vlasti u Islamabadu juče su saopštile da je u zemljotresu jačine 7,6 stepeni Rihterove skale koji je pogodio region 8. oktobra prema najnovijim podacima poginulo najmanje 79.000 osoba. Najmanje dva miliona ljudi je ostalo bez krova nad glavom, a koordinator UN za katastrofe Rob Holden izjavio je da je pomoć neophodna za stanovnike 1.000 skloništa.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

80

Četvrtak, 20. Oktobar 2005

Juce je otpocelo sudjenje Sadamu Husejinu za poslove koje je pocinio dok je bio lider Iraka. Ne ulazeci u legalitet suda, prvo sto je rekao Sadam bilo je; ja ne priznajem vas i vas sud. Cekaj malo.. ovo mi je odnekud poznato... pa da! i sloba je u hagu izjavio istu recenicu, iste gore list su oni. Za ove nijedan sud na ovom svijetu nije legalan.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks