Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

141

Subota, 30. Decembar 2006

Ja sam iskreno zaplakala kada sam čula vest ;(

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

• »NEBOJŠA BBRS« je muško

Datum registracije: 07.07.2006

• Poruku poslati

142

nocas je pogubljen Sadam Husein
http://geocities.com/kobabg/baner.jpg

cujavu te tvoji sinovi !!!

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

143

Citirano

Orginalno od ed
Sadam Husein je jutros objesen. Bez obzira kakav je zlocinac bio i kakvu je kaznu zasluzio, bez obzira sto mu je sudio nelegalan sud formiran od strane okupatora, nisam vjerovao da ce ici toliko daleko i pogubiti covjeka, kakav god da je bio, na sam Bajram. Ne mogu da se otmem utisku da su htjeli poniziti ne samo Sadama Huseina i njegovu porodicu vec i sve muslimane.

E vala jeste. Da ne povjerujes, ako su vec htjeli da to ucine onda nisu morali na prvi dan Bajrama. Jako dirljivo i ponizavajuce.
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

144

Meni je drago sto je taj zlocinac pogubljen.

Njegovo pogubljenje je bilo jedan mali bajramski poklon muslimanima.
Elhamdulillah od ovog barama je jedan okorjeli neprijatelj i ubica muslimana manje.

avdo

Početnik

(10)

• »avdo« je muško

Datum registracije: 15.12.2006

• Poruku poslati

145

Nedjelja, 31. Decembar 2006

Hvala Bogu što nam se mišljenja razlikuju.
Neko plače, neko žali zbog Bajrama, neko se raduje,...

Ali bitno je da se svi ponašamo onako kako to Amerika želi.

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

• Poruku poslati

146

Bez obzira dali se ponasamo kako to Amerika zeli ili nezeli, dali jedemo kasikom ili prstima, opet je za nas muslimane vazda (pa i na Bajram) lijepo i korisno kada sa ovog dunjaluka presele poneki okorjeli zlocinci i ubice muslimana
A Sadam je zasigurno bio jedan od najvecih zlocinaca danasnjice

Citirano

NAJMANJE 75 POGINULIH U DANAŠNJEM NASILJU U IRAKU
30.12.2006 17:42 BAGDAD (Tanjug) - Najmanje 75 Iračana je poginulo, dok je 125 ranjeno u seriji eksplozija u oblastima naseljenim šijitima širom Iraka, na dan kada je bivši predsednik Sadam Husein pogubljen zbog zločina protiv čovečnosti.

Zalosno je to sto je neki ovdje kukaju i placu sto je taj zlocinac pogubljen, kazu eto kao nevalja na Bajram, dok niko od njih ne rece ni rijeci kada Sadamovci na Bajram ubijaju neduzne muslimanske civile, zene i djecu.
Licemjerstvo

avdo

Početnik

(10)

• »avdo« je muško

Datum registracije: 15.12.2006

• Poruku poslati

147

Ma samo kako Amerika rekne.
To je put.

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

• Poruku poslati

148

Citirano

Orginalno od avdo
Ma samo kako Amerika rekne.
To je put.

Ne apsolutno nije put SAMO kako Amerika rekne.

Amerika je rekla tom istom zlocincu Sadamu da ratuje protiv druge muslimanske i islamske zemlje, u ratu u kojem je stradalo preko milion muslimana. Ja ne mislim da je to sto mu je Amerika rekla bilo dobro za muslimane.

Nikako SAMO kako Amerika rekne, vec ako Amerika nesto kaze to prije nego sto se odbaci treba premjeriti, dali to valja ili ne valja za muslmane. Ukoliko valja treba prihvatiti, ukoliko nevalja - odbaciti.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

149

Citirano

Orginalno od E-B

Zalosno je to sto je neki ovdje kukaju i placu sto je taj zlocinac pogubljen, kazu eto kao nevalja na Bajram, dok niko od njih ne rece ni rijeci kada Sadamovci na Bajram ubijaju neduzne muslimanske civile, zene i djecu.
Licemjerstvo

Prvo, ne radi se o tome da neko kuka sto je zlocinac kaznjen vec kako je kaznjen. Nigdje u svijetu se kazne ne izvrsavaju na dan praznika, ne zbog sazaljenja prema zlocincu vec iz postovanja prema blagdanu i vjernicima. Neces vidjeti da krscani izvrsavaju kazne u dane njihovih velikih praznika. Vjesanje Sadama Huseina na dan Bajrama je pljuvanje po tom blagdanu i prema milijardi muslimana koji bi rado da blagdan provedu bez ubistava. Ovo nema veze sa licnoscu i djelom tog zlocinca. Stvar se pogorsava cinjenicom da se pravda, iako sveta, ne moze dijeliti u nelegalnim institucijama kakav je bio sud koji je sudio Huseinu.

Drugo, onaj ko je spreman da ubija neduzne civile on je spreman da to uradi na bilo koji dan te kakvog smisla bi imalo nesto ih posebno osudjivati kada to cine na Bajram. Znaci, nemojte na Bajram a kada prodje onda kokaj. Kako glup rezon.

Trece, prije nego pocnes da dijelis lekcije iz licemjerstva, odgovori sebi kako to da se E-B javno raduje vjesanju Sadama Huseina na Bajram dok se Maestral, ikao je okruzen istim reakcijama, ustrucava da tu radost javno ispolji. Rekoh, odgovori sebi, mene odgovor ne zanima.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

• Poruku poslati

150

Citirano

Orginalno od ed
Prvo, ne radi se o tome da neko kuka sto je zlocinac kaznjen vec kako je kaznjen. Nigdje u svijetu se kazne ne izvrsavaju na dan praznika, ne zbog sazaljenja prema zlocincu vec iz postovanja prema blagdanu i vjernicima. Neces vidjeti da krscani izvrsavaju kazne u dane njihovih velikih praznika. Vjesanje Sadama Huseina na dan Bajrama je pljuvanje po tom blagdanu i prema milijardi muslimana koji bi rado da blagdan provedu bez ubistava. Ovo nema veze sa licnoscu i djelom tog zlocinca. Stvar se pogorsava cinjenicom da se pravda, iako sveta, ne moze dijeliti u nelegalnim institucijama kakav je bio sud koji je sudio Huseinu.

Sta i kako krscani rade na svoje blagdane ili van njih, mislim da nije ovdje relevantno. Krscani su i svoje najobicnije blagdane (subota i nedelja) proglasili neradnima. Jevreji cak smatraju da je grijeh raditi subotom. Mi muslimani tako ne smatramo, vec i blagdanima zivimo svakodnevni radni zivot.
Institucija koja je donijela presudu o pogubljenju tog zlocinca predstavlja legitimno izabranu vladu Iraka. Legitimno izabrana vlada Iraka je odobrila pogubljenje tog zlocinca

Citirano

Orginalno od ed
Drugo, onaj ko je spreman da ubija neduzne civile on je spreman da to uradi na bilo koji dan te kakvog smisla bi imalo nesto ih posebno osudjivati kada to cine na Bajram. Znaci, nemojte na Bajram a kada prodje onda kokaj. Kako glup rezon.

Nemoj za bajram da vjesas zlocince a kad bajram prodje onda kokaj. Mislis li i dalje da taj rezon oko nevjesanja za Bajram nije glup.
Vazda je lijepo osloboditi dunja zlocinaca poput Sadama koji su ubijali i proganjali muslimane.
Ovo Sadamovo pogubljenje ja shvatam kao jedan mali Bajramski poklon muslmanima, od ovog Bajrama je za muslimane jedan zlocinac manje

Citirano

Orginalno od ed
Trece, prije nego pocnes da dijelis lekcije iz licemjerstva, odgovori sebi kako to da se E-B javno raduje vjesanju Sadama Huseina na Bajram dok se Maestral, ikao je okruzen istim reakcijama, ustrucava da tu radost javno ispolji. Rekoh, odgovori sebi, mene odgovor ne zanima.

E-B je clan ovog foruma, a da je to i Maestral meni nije poznato.
Poznato mi je da je Maestral clan jednog drugog foruma, na kojem ja nazalost ovih dana nisam puno navracao i pratio sta se pise. Dali mislis da je Maestralu obaveza pratiti sta se pise na drugom forumu?
Ti medjutim vidim da si azuran da posmatras sta se pise na drugim forumima

dodatak: ED eto upravo je Maestral po tvojoj zeli i tamo na drugom forumu izrazio svoje zadovoljstvo Sadamovim vjesanjem

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

151

Allah najbolje zna kakav je bio, mislim da je logicnije bilo da i dalje ostane u zatvoru do prirodne smrti ako je vec zlocinac jer ima Onaj ko ce mu suditi. Na kraju, mnogo veci zlocinci su ne samo ostali ne kaznjeni nego i na slobodi, pa...Ali, to je stvar globalne politike za koju sve vise sumnjam da je uperena protiv muslimana.

Ukratko, zao mi je sto je Saddam Husein objesen. Zao mi ga je kao covjeka, kao jednog od nas posebno zbog nacina na koji su ga ubili.Mogli su makar metak ispalit...cini mi se da je tako lakse. :(
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

• Poruku poslati

152

Citirano

Orginalno od Altuna
Allah najbolje zna kakav je bio, mislim da je logicnije bilo da i dalje ostane u zatvoru do prirodne smrti ako je vec zlocinac jer ima Onaj ko ce mu suditi. Na kraju, mnogo veci zlocinci su ne samo ostali ne kaznjeni nego i na slobodi, pa...Ali, to je stvar globalne politike za koju sve vise sumnjam da je uperena protiv muslimana.

Ukratko, zao mi je sto je Saddam Husein objesen. Zao mi ga je kao covjeka, kao jednog od nas posebno zbog nacina na koji su ga ubili.Mogli su makar metak ispalit...cini mi se da je tako lakse. :(

U vezi nacina njegova ubijanja sam citao u jednim swedskim novinama da su mu prije pogubljenja urucili crveni karton. To je neki Iracki zakon koji je jos on za njegova vakta uveo, tj davao je crvene kartone onim koje bi osudio na smrt.

Sada je zlocinac sam osjetio kako su se osjecali oni kojima bi on urucivao crveni karton.

U vezi zaljenja za Sadamom kao covjekom
Nevjerujem da je njemu bilo zao kada je u Halabdzi na 5000 kurdskih (sunniskih) civila zena i djece bacio bojne otrove. Jos manje mu je bilo zao ubijanja shijskih civila.

Evo jedan link o nacinu rada Sadamovih Fajadina (republikanske garde) Klikni ovdje

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

153

Ponedjeljak, 01. Januar 2007

Citirano

Orginalno od E-B
Ovo Sadamovo pogubljenje ja shvatam kao jedan mali Bajramski poklon muslmanima.

Ovakve konstatacije zadrzi za sebe.Ja takav Musliman nisam,da bih se radovao necijim besenjem.

p.s

Ja jesam Musliman ali Arap nisam.
" Bilen alemlere rahmettir "

Muha66

Početnik

(10)

• »Muha66« je muško

Datum registracije: 31.12.2006

• Poruku poslati

154

E-B DA NISI TI U SRODSTVU SA BUSOM JER VAM SE PRICE POKLAPAJU

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

• Poruku poslati

155

Citirano

Orginalno od Muha66
E-B DA NISI TI U SRODSTVU SA BUSOM JER VAM SE PRICE POKLAPAJU

Ne nisam u srodstvu sa Busom, ali koliko znam ni Busu se nije bas svidjela vijest da je Sadam pogubljen, a zbog negodovanja Saudijskog kralja kao i drugih arapskih valadar - njegovih slugu.

Pogubljenje Sadama je bila volja Irackog naroda. Odluku suda je potvrdila legalno izabrana Iracka vlada, i ta vlada je naredila da se odluka suda mora izvrsiti u roku od max 30 dana - a sto je opet po Irackom zakonu. Legalno izabrana vlada Iraka je izabrala da se taj zlocinac pogubi istovrjemeno dok hadzije na hadzu bacaju kamen na sejtana. Ovu njihovu odluku o istovremenom pogubljenju Sadama treba shvatiti malo i u toj simbolici. Oni su ovim pogubljenjem na svoj nacin bacili kamen na sejtana.

Dali se nama muslimanima iz Sandzaka ili muslimanima drugih zemalja odluka Irackog naroda svidja ili ne svidja, i nema toliko veze, jer mi napokon sa tim Sadamom (osim sto je pomagao Srbiji u bori protiv BiH) i nismo imali neke druge veze.

Ovom Sadamovom pogubljenju se raduje Iracki narod, i to je ono sto je glavno, jer oni su ti koji su zivjeli pod njegovim zlocinackim rezimom.
Ja ne shvatam, zasto se vi buniti protiv veselja naroda napacenog od tog zlocinca?

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

• Poruku poslati

156

Sadam je mrtav,njega više nema a i odavno nije na funkciji pa se on ne može okrivljivati za svakodnevnu patnju Iračkog naroda.
Molim Allaha da njihova patnja stane sa vešanjem "zločinca" na dan Bayrama(što je mene lično ipak jako zabolelo).
Molim Allaha da prestanu pogibije Iračkog naroda sa ovom osvetom ali neće uopšte tu stati.
Bože zdravlja videćemo šta će se nadalje dešavati i bojim se da će zažaliti jednog dana i sami šta su uradili kada vide i shvate da njihovoj patnji Sadamovo vešanje nije bilo lek.
America upravlja mozgovima tih ljudi,naravno da su oni sami to izdejstvovali ali ta ista America će ih uništiti do kraja.
A početak tog uništenja je bila ona omča oko Sadamovog vrata...

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

• Poruku poslati

157

Citirano

Orginalno od zucky_85
Sadam je mrtav,njega više nema a i odavno nije na funkciji pa se on ne može okrivljivati za svakodnevnu patnju Iračkog naroda.

Sadam nije na funkcije oko tri godine, a dali se sljedbenici njegove Bas partija mogu okrivljivati za sadasnje patnje Irackog naroda je pitanje za sebe.

Medjutim, niko Sadama nije pogubio zbog tih sadasnjih patnji Irackog naroda, vec zbog zlocina koje je pocinio dok je bio na vlasti.

Citirano

Orginalno od zucky_85
Molim Allaha da njihova patnja stane sa vešanjem "zločinca" na dan Bayrama (što je mene lično ipak jako zabolelo).

Ne razumjem sto te je zaboljelo to sto je pogubljen na Bajram. Zasto ne na Bajram? Zasto se ne kurtalisati zlocinca na Bajram?
Tebi on nije "niti rod nit pomozi Bog" pa da te njegvo pogubljenje nesto posebno boli i da moras zbog toga plakati. Ako si ikad trebao plakati u vezi njega a zbog neceg sto se nas ovdje licno tice, to je onda kada je Sadam pomagao Srbiji u njenoj borbi protiv BiH. Ali haman ti imas drugacije misljenje

Citirano

Orginalno od zucky_85
Molim Allaha da prestanu pogibije Iračkog naroda sa ovom osvetom ali neće uopšte tu stati.

Pogibija Irackog naroda sa pogubljenjem ovog zlocinca nece stati, a jer su i dalje Sadamovci jak elemenat u zemlji. Ali inshallah i to ce polahko zavrstiti, nema vise Sadama, pa se je nadati da uskoro nece imati ni Sadamovaca

Citirano

Orginalno od zucky_85
Bože zdravlja videćemo šta će se nadalje dešavati i bojim se da će zažaliti jednog dana i sami šta su uradili kada vide i shvate da njihovoj patnji Sadamovo vešanje nije bilo lek.
America upravlja mozgovima tih ljudi, naravno da su oni sami to izdejstvovali ali ta ista America će ih uništiti do kraja.
A početak tog uništenja je bila ona omča oko Sadamovog vrata...

Haman po tebi je nevjesanje Sadama bio spas i izlaz za Iracki narod. Nadam se da ne mislis da im je najbolji spas bio da su ga opet trebali postaviti za predsednika.

Amerika radi puno losih stvari u Iraku a zato sto joj se tako moze, a moze joj se zato sto je stvorila stanje anarhije, gdje je uspjela da pridobije neke grupe muslimana da stvaraju nemir i nestabilnost.
Bez pozivanja na nasilje i nestabilnost u Iraku, Amerika nebi pred dunjalukom imala opravdanja za svoj dalji ostanak tamo.
Medjutim inshallah i to ce se rijesiti. Iracka vlada i vojska svakim danom postaje sve jaca i snaznija, a Ameri ce kad tad (milom ili silom) morati otici iz Iraka, a onda nema ko vise da podrzava teroriste u njihovom stvaranju haosa i nestabilnosti. Odlaskom Amera ce teroristima sigurno doci kraj.

Dodatak:
Za one koji nisu vidjeli cio dogadjaj za vrijeme pogubljenja ovog zlocinca to mogu uciniti ovdje mada slika nije bas najbolja Klikni na link
Paznja, scena nije prijatna za gledanje

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

• Poruku poslati

158

Izgleda ne razmišljamo svi na isti način.
Znaš,kad hoćeš da prevaziđeš nekoga tj. da budeš bolji čovek onda ni u zlu ne treba da se spuštaš na nekakav loš nivo, ,da bi time isterao pravdu.
Ja sam se na Bayram osećala isuviše euforično tako da mi je bilo čija smrt izvršena toga dana delovala stravično,pogotovu smrt po nalogu Amerike.
A što se patnje tamošnjeg naroda tiče,ne verujem da Sadam može biti kriv za sve ,isto kao što ni Milošević nije sam bio kriv za zločine na ex yu prostoru.
Ali ok,ti razmišljaš tako,a kao što rekoh već ćemo videti kako će se stvari dalje odvijati.
Da li će se time rešiti sve?
On jeste bio diktator,iz primera i iskustva osobe koja je rođena i živela u Iraku i lično pretpela nepravdu njegove vladavine ,to znam.
Ali vešanje na blagdan nikada neću moći da razumem!

Muha66

Početnik

(10)

• »Muha66« je muško

Datum registracije: 31.12.2006

• Poruku poslati

159

Citat: Odgovor za E-B
u srodstvu sa Busom, ali koliko znam ni Busu se nije
bas svidjela vijest da je Sadam pogubljen,

S obzirom da neznas, a vidim da si podlegao propagandi moram da ti kazem, da je on licno odobrio 9 Miliona dolara koliko je kostalo pogubljenje na dan Bajrama
DA su jutros Ameri bombardovali Iracke civile , da je blizu 200mrtvih Muslimana dobrim djeelom djeca.
Na1000 Muslimana sunita doslo je jutros da preuci dovu na mezar . Uspeo je na kraju da preuci sehade i insala ce i on u dzenet. Kakav je bio to Alah dz jedino zna.Mogu ti reci da ga Iracani (suniti ) ovde zale( siti ) se raduju. Meni licno kao Muslimanu zao mi je jer su izabrali Bajram .Obesili coveka koji uci sehade a umesto tog izmisljenog crvenog kartona on je drzao u ruci Kuran do zadnjeg casa . Zadnje rijeci su bile upucene njegovom Volku (Narodu).PAlestina ce uvijek biti Arapska.-zitaz .Nemacki BZ. Zato te molim propagandu koju imas na linkovima zaboravi i malo se pozabavi problemima 1000 Muslimana koji na Bajram ginu na ocigled citavog svijeta. I da te Alah DZ uputi na pravi put selam .

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

• Poruku poslati

160

Citirano

zucky_85
Znaš,kad hoćeš da prevaziđeš nekoga tj. da budeš bolji čovek onda ni u zlu ne treba da se spuštaš na nekakav loš nivo, ,da bi time isterao pravdu.
Ja sam se na Bayram osećala isuviše euforično tako da mi je bilo čija smrt izvršena toga dana delovala stravično,pogotovu smrt po nalogu Amerike

Nemoj da places sestro
U islamu je obaveza kazniti zlocince, spustao se insan time na njegov nivo ili ne, dok je pitanje dana izvrsenja kazne otvoreno
Nije Sadam pogubljen po nalogu Amerike, vec po volji Irackog naroda, onog istog naroda kojeg je on zlostavljao i ubijao.
Ti koja nisi osjetila njegove zlocine si vjerovatno i bila tuzna sto je to on ubijen na Bajram.
Ali pomisli na rodbinu i porod svih onih muslimane Iraka koje je on zlostavljao i ubijao, i koji su toga dana bili veseli sto je eto konacno taj zlikovac kaznjen.
Kad se sjetis da se muslimanima Iraka bar malo skinula jad i patnja sa duse koju su toliko godina nosili zbog njegovih zlocina, mozda to sjecanje ucini da i ti budes vesela

Citirano

Orginalno od Muha66
Uspeo je na kraju da preuci sehade i insala ce i on u dzenet. Kakav je bio to Alah dz jedino zna.Mogu ti reci da ga Iracani (suniti ) ovde zale( siti ) se raduju. Meni licno kao Muslimanu zao mi je jer su izabrali Bajram .Obesili coveka koji uci sehade a umesto tog izmisljenog crvenog kartona on je drzao u ruci Kuran do zadnjeg casa . Zadnje rijeci su bile upucene njegovom Volku (Narodu).PAlestina ce uvijek biti Arapska.-zitaz .Nemacki BZ.

Da proucio je shehade, nazalost onima koje je on ubijao, slicnu mogucnost on nije dozvoljavao, vec bi bili pogubljeni prije toga.

Vjerujem ti da oko 15% Iracana (arapskih sunnija) zale za pogubljenjem tog zlikovca. Onih oko 20% Irackih kurdskih sunnija kao i oko 65% arapskih shija se raduju njegovom pogubljenju.
Zasto oko 15% Iracanima (arapskim) sunnijama njega zali, da se shvatiti kada se razumije da su oni bili favorizovana grupa za njegove vlade. Ostali Iracani se raduju njegovom pogubljenju jer je nad njima on isprobavao hemisko oruzje, ili ih proganjao i ubijao.

Koliko je Sadam (koji nikad nijedan rat nije pobijedio) uradio na tome da Palestina bude arapska je zaista upitno, a i da se vidjeti.
Ali prazne patriotske price uvijek pale kod pojedinaca

U vezi crvenog kartona sam naveo sta Swedske novine pisu citiram "Exdiktatorn tilldelades det röda kort som slutligen markerar dödsdomen, helt enligt de regler han själv drev igenom 1969." [URL=http://www.aftonbladet.se/vss/nyheter/story/0,2789,965297,00.html]klikni ovdje za link[/URL]

Social bookmarks