Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hesen

Početnik

(10)

• »hesen« je muško
  • »hesen« je autor ove teme

Datum registracije: 20.05.2004

• Poruku poslati

1

Subota, 06. Novembar 2004

Vi kao osnivaci nevladine organizacije

Interesujeme kad vi osnivali jednu nevladini organizaciju,cime bi se ta organizacija bavila odnosno koje bi drustvene probleme obuhvatila i kolko biste vi kao kordinator ucestvovali u tome.

Kakvo je vase misljenje o nevladinim organizacijama u Novom Pazaru?

Srdacan selam za sve clanove foruma od hesen

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 07. Novembar 2004

Ja bih ucestvovao u otvaranju nevladine organizacije koja bi se bavila korupcijom, humanitarnim pomocima (da se otvori jedan fond u kome bi sva pristigla pomoc dosla i prema odgovarajucoj situaciji pomogla odredjenim licima ... ), za sport, protiv narkomanije i sl.

Dragulj

Učenik

(10)

• »Dragulj« je žensko

Datum registracije: 29.09.2004

• Poruku poslati

3

Srijeda, 10. Novembar 2004

selam

ja bih ucestvovala u organizaciji koja bi se trudila da olaksa stanje bosnjaka u makedoniji...njihove probleme i tako nesto slicno....ma da kad i bolje razmislim to me kopka i uradila bih sve da mogu da pomognem ali su bosnjaci puno tezak narod :)....i neznam dali bih se usudila za takvo nesto :).

selamce
Vjecna i vrijedna ljubav se moze zadobiti samo ako se probudi spram necim sto je vjecno i trajno,a to su dusa i intelektualno moralni kvaliteti!

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

4

Srijeda, 10. Novembar 2004

Citirano

Orginalno od hesen
Interesujeme kad vi osnivali jednu nevladini organizaciju,cime bi se ta organizacija bavila odnosno koje bi drustvene probleme obuhvatila i kolko biste vi kao kordinator ucestvovali u tome.

We selam Hesene,

Ti bi barem trebao da imas iskustva u osnivanju nevladinih organizacija, jer si ih osnivao po Hessenu bas prilicno! :D

Mogao bi da osnujes u Novom Pazaru organizaciju za zastitu zivotne sredine i okolisa, kroz koju bi recimo dobrovoljno ocistili korito rijeke Raske te radili na tome da komunalno cesce kupi smece po ulicama.

P.S. Sta bi sa onim bratimljenjem Höksta i Hadzeta, te kongresom od 3 Oktobra 2004 god? Ti nam se nesto usute i nestade? :)
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

5

Nedjelja, 10. April 2005

Citirano

Orginalno od SaNdZak

Citirano

Orginalno od hesen

Mogao bi da osnujes u Novom Pazaru organizaciju za zastitu zivotne sredine i okolisa, kroz koju bi recimo dobrovoljno ocistili korito rijeke Raske te radili na tome da komunalno cesce kupi smece po ulicama.

Apsolutno si u pravu. U Pazaru, trenutno skoro nista ne funkcionise kako treba, a ono sto funkcionise, je improvizacija. Ekologija je misaona imenica u Novom Pazaru. Treba da nas je stid sto imamo onakve rijeke, ulice, trotoare...

1. Posto skoro nista ne funkcionise kako vec rekoh, moraju se odrediti prioriteti. Slazem se da je prioritet u Pazaru povecati ekolosku svest kod gradjana, time sto ce se osnovati nevladina organizacija zaduzena za ekologiju. Aktivnosti te nevladine organizacije bi bile: Orgnizovani izleti u prirodu, sa namerom da se prirodi pomogne, a samim tim i ljudima. Znaci, organizovanje ucenika osnovnih (mi smo u osnovnoj cistili kej rijeke Raske), srednjih skola, fakulteta.. Sve te aktivnosti bi MORALE imati edukativni karakter; MORALE podsticati na prigovor savesti; MORALE biti inspirativne za ucesnike (volontere).
2. Sledeci prioritet je zasigurno Regulisanje saobracaja, komunalne infrastrukture i urbanizma.
3. Naravno, takva organizacija bi se mogla pozabaviti i problemima narkomanije.

P.S. Ekonomiju Novog Pazara nisam pomenuo iz razloga sto je o istoj zaduzena prije svih da brine Opstina, zatim o njoj je brinula i nevladina organizacija Mercy Corps, Evropska Agencija za Rekonstrukciju i Razvoj, sa svojim projektima i novcem. Samo mali deo tih projekata je ostvaren, a novac od ostalih prjekata, zavrsio je u dzepovima nekih glavesina Pazara bez morala i casti!!! Sram ih bilo! Rezultat takvog ponasanja je iskljucenje Novog Pazara iz (skoro) svih programa pomoci, vladinih (za njih mi i nije, nisam ni ocekivao mnogo) i nevladinih organizacija.

P.P.S U svakom trenutku postoji opasnost da se ta nevladina organzacija proglasi otelotvorenjem cionistickog pokreta na Balkanu. Sta cete, takav je mentalitet naseg stanovnistva, koje brine o svemu ostalom i o svacijim brigama osim o svojim.

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

6

Nedjelja, 10. April 2005

Kad već govorimo o nevladinim organizacijama, mislim da ih u NP, ima par, ali nisu baš "Poznate". Babo mi je pričao da su za vrijeme komunizma bile organizovane radne akcije, omladina je sadila sadnice, čistila rijeke, kopala vodovod...Kaže da im je bilo prilično zabavno, to im je bila kao neka rekreacija. Najbolji su bili nagrađivani. Nakon radnih akcija bi organizovali žurke,...
Mislim da bi bilo dobro kad bi neko danas tako nešto organizovao, bilo bi bolje svima. Ne bi se imalo vremena za alkohol, drogu... ali neznam kolika bi bila zainteresovanost za rad, čini mi se da omladina nije baš za to. Ali može da se pokuša, što da ne?
I onako su nam gradovi u haosu!
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

7

Nedjelja, 10. April 2005

nije mi bash simpatichan(da ne upotrebim neki drugi termin)ceo taj fazon sa nevladinim organizacijama...ali ako bih vec neshto formirao,svakako da bi prioritet bio unapredjenje kulturnog zhivota...zhurke,prezentacije raznog tipa,nemam pojma...sve u svemu potrebno nam je to...jako jako jako...jer je to i jedini razlog zashto mladi ljudi krecu da vare i da se drogiraju...nedostatak dobrog provoda...dosadno je brate(ovo govorim iz pozicijie jednog 17-godishnjaka)kad ti je sudjeno da blejish ispred "pechurke" svaki dan...kad sa cicom svaki dan izlazish na ista mesta,gde te chekaju isti ljudi,iste priche,iste fore i fazoni...nicheg novog? I zato je vrlo teshko ostati kreativan po tom pitanju,pa da ti svaki dan bude ispunjen...da ni tebi ni devojchici ne bude dosadno...vecj da svaki dan bude razlichit...i onda chisto da nam tako nebi bilo krenemo da se gudriramo i onda cjemo verovatno zavrshiti na nekom od oblizhnjih groblja...mislim stvarno :( zhalosno totalno ali tako je to...dakle samo kulturni zhivot,zhurke,neki kultni prostor...mislim da je onaj Festival Stari Grad jedan veoma ambiciozan poduhvat,ali da bash iz tog razloga shto je preambiciozan nece dugo trajati...ali sachekajmo da vidimo...treba samo biti svestan da geografski polozhaj kakav ima Novi Pazar ima malo koja opshtina u Srbiji...ali globalni problem je shto jedne,zamenjuju drugi,obichno gori i nesposobniji a mi ostajemo sami da se borimo protiv iskompleksiranih seljaka i istripovanih aristokrata...strashno,ali The Battle Continues...kazhem,ako bih morao da osnujem nevladinu organizaciju,pozabavio bih se malo ovom problematikom ;) tako cete sprechiti mlade ljude da se drogiraju...a ne raznim tv emisijama koje su blagorecheno smorne,shto ne mora da znachi,jer je i edukacija jedan bitan faktor...ali kad ti mozhesh sebi da ispunish dan...mislim to je neshto savrsheno...zhivotna mi je zhelja da mi jedan dan u Novom Pazaru bude ispunjen onako do kraja shto bi se reklo...a ne,pa dobro brate znash kako,ja nemam obaveza,sad idem da se naspavam pa cu nocas malo do grada,da zagadim okolinu i da me zamrzi josh par ljudi...sa ovako loshe edukovanom omladinom kojoj nije pruzhena nikakva prilika da se dokazhe i pokazhe,Novi Pazar nema perspektivu...a ubedjen sam,evo ja poznajem barem 20 ljudi svog godishta koji imaju sposobnost da budu najbolji u svojim oblastima,tj. u svojim interesovanjima preko kojih pokushavaju i neshto stvoriti za dobrobit svih nas...ali im shansa nije pruzhena...zato jedva chekaju da odu odavde i da se vishe nikad ne vrate...

hesen

Početnik

(10)

• »hesen« je muško
  • »hesen« je autor ove teme

Datum registracije: 20.05.2004

• Poruku poslati

8

Srijeda, 13. April 2005

SaNdZaK,
Bilo je nevladinih organizacija u Hessenu,
sve su one doprinjele integraciji nasih ljudi
u Nemackoj.ali je bilo onih koji su bili protiv
toga,posledice toga je jos jedan egzodus,
povratak.
Za svaki slucaj provjeri u Sparkasi koje
podigao 1200 000 maraka 1994 godine
novac su nasi ljudi sakupljali da bi pomogli
svoj kraj, ne da zavrsi kako je zavrsio.
Sto se tice skupa koji je bio zakazan 3. 10. 04.
on je samo odlozen.Posle osnivanja SPD
u Novom Pazaru "dogodice se narod i
u dijaspori".
Inace ja cu ove kodine kroz nevladine
organizacije(ima ih deset) uradit vise za
svoj narod i kraj nego svi drugi zajedno.
Ja sam boravijo u Novom Pazaru
sedam mjeseci, vratiosam se u Frankfurtu,
dolazim na skupu ZSD.
selam

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 14. April 2005

Pozdrav

Fina i interesantna tema.

Vidite ima tu lijepih ideja koje se mogu sprovesti u zivot samo je veliki problem ko ce to da pokrene i sa cijim sredstvima.

E tu se mnogi od nas zapitaju kako i sta dalje a ustvari treba samo malo volje i dosta trcanja i ubedjivanja naroda da to sto organizujete je za njihovu korist a ne vasu i naravno ako iza toga dodju pravi rezultati bicete nagradjeni samo sa jedno veliko hvala a mozda ni toliko. I onda mnogi od nas kazu sta ce meni ta briga na glavu.....

E pa nije bas sve tako....

Vidite ja vec vise od godinu dana sam ovako iz daljine trcao i zalagao se i ulozio dosta napora i srdstava da bi se oragnizovala jedna takva nevladina organizacija u novom pazaru i sta se desilo???

Hvala Allahu uspeli smo organizovali smo prvo udruzenje stomatologa sandzaka jedino nam je jos preostalo da se napravi jedna konsituciona sednica i odabere rukovodstvo. Vecina vas ce pomisliti da cu ja zahtevati da se aktivno nalazim u tom rukovodstvu ali nazalost ja to necu uraditi jer predsednik i clanstvo moraju biti neko ko zivi i radi u sandzaku.

Vidite ja jesam izlozio ideju da se napravi jedna takva organizacija okupio ljude u pazaru koji jesu voljni da to odrade i sad polako sistem ide i radi. Cela moja uloga u ovome je da potemncijalnu energiju pretvorim u kineticku i nista vise.

Ova organizacija ce imati za cilj u svom statutu obezbedjivanje razvoja i napredka u tehnologiji doedukacija za stomatologe i imamo za cilj da obezbedimo jos par mesta za ljude koji su voljni da doktoriraju na bilo kojoj od grana stomatologije.

I u tome smo uspeli ja u drzavi u kojoj se nalazim sam obezbedio da jedan nas kolega ovog septembra pocne sa doktoratom na maksilofacijalnoj hirurgiji sto ce biti veliki korak za sandzak pa cak i okolinu pored toga smo obezbedili jos par mesta za protetiku endodonciju periodontologiju medjutim imamo poteskoca u tome sto nasi ljudi se ne prijavljuju da nastave skolovanje i zbog manjka prijava polako smo poceli da gubimo mesta koja smo obezbedili.

Naravno organizacija svojim akivnostima mora doprineti da stanovnistvo u sandzaku pa i dalje bude obezbedjeno dobro sto se tice stomatologije da narod ima jednu dobru i kvalitetnu uslugu i da nas narod vise ne zavisi od kadrova u vecim centrima vec da sa svojim kadrovima pruza dobru klinicku uslugu i da proizvodi nauku i nove kadrove.

Izgleda dosta jednostavno ali ima dosta muka i dugotrajan je to proces.

A za mene je najvaznije sto ja ne trazim ni ono hvala da mi se da.Ima to sve neko ko prati i biljezi.

Ako se odlucite na jedan ovakav korak mogu vas podrzati savetima ja cu vam uvijek biti na usluzi.

Mislim da treba raditi za narod a ne za sebe. Radeci za narod ujedno radite i za drzavu u kojoj zivite pa na taj nacin ma kolko ta organizacija bila nevladina ipak vi doprinosite toj drzavi i toj vladi u najmanju ruku skidate joj teret koji bi drzava morala sama da nosi na svojim ledjima.

Pozdrav i radite za narod..........
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 14. April 2005

Citirano

Orginalno od hesen
Inace ja cu ove kodine kroz nevladine
organizacije(ima ih deset) uradit vise za
svoj narod i kraj nego svi drugi zajedno.

Da bar dodade ono insallah. Nego hesen, je li u vasem selu prvo skacu pa kazu hop ili obrnuto, prvo hop, pa skoce :D .
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 14. April 2005

Hessen ako je istina ovo sto si napisao onda te zdusno podrzavam. Vidim da nailazis na poricanja od drugih clanova foruma, pa bih te zamolio da nam napises, sta je to uradjeno, kada, ko je to uradio, koji projekti su u pitanju i na taj nacin se odbranis i dokazes nam da stvarno neko misli na Novi Pazar i Sandzak. U svakom slucaju ako je ovo istina sto si napisao (da je uradjeno i da ce biti uradjeno), onda cestitam i zahvaljujem u svoje i u ime gradjana. Naravno pod uslovom da od toga imaju korist gradjani a ne pojedinci.

@Juskos: Svaka cast za taj projekat. Odusevljen sam. Nisam imao pojma do sad da tako nesto postoji. U pazaru postoji "udruzenje Ljekara Sandzaka", koji stipendiraju studente medicine (zapravo od prikupljenih sredstva od lokalnih biznismena).

Ne zelim nikog da uvrijedim niti provociram, ali stice se utisak da nista ne moze da prodje bez prepucavanja ili naturanja.

Sto se tice inicijativa iz dijaspore ja sam cuo za jednu jedinu, a to je inicijativa da se sakupi novac i od tog novca pomogne izgradnja kuce dr Sulejmana Ugljanina. To sam cuo i video svojim usima i ocima na Regionalnoj televiziji, prije jedno godinu ili godinu i po! Takve nam inicijative apsolutno ne trebaju, pa makar se odnosila na zidanje moje kuce.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

12

Petak, 15. April 2005

ja kad bi mogo ja bi osnovo nevladinu organizaciju koja bi se borila protiv vladinih organizacija
malo za promenu

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

13

Petak, 15. April 2005

E hadalju...

haDALJU...i ja se slazhem...hajde da osnujemo neku nevladinu organizaciju (NO) da se borimo protiv tog ``zla``:P o| :D 8) (o) ;) :]

[SIZE=2]Nagrnuche sa svih strana pravovjerni leshinari...[/SIZE]
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

14

Petak, 15. April 2005

Pozdrav

vala hadalju dobro si reko organizovat nevladinu organizaciju koja ce se boriti protiv vlade....

Naravno takva se jedna organizacija naziva kratko NAROD i ako ta organizacija na izborima pokaze svoju odlucnost i volju da mu bude bolje nego sto se nalazi u sadasnem vremenu onda ce izglasati neku novu koja ce se truditi da ucini neki pomak na bolje.

A i da iskoristim ovu priliku da se zahvalim Dr. Fadilju Skrijelju koji se svom snagom i umecem doprineo da se organizuje ovo udruzenje stomatologa sandzaka pored njega su jos mnogi moji kolege zasluzni za to ali nije vreme reklame nego rada pa da ih ne nabrajamo....

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

15

Petak, 03. Juni 2005

Ako bih nekada pokrenula neku nevladinu organizaciju, sto imam jaku zelju i molim Boga da mi se ta zelja ostvari, osnovala bih udruzenje muslimanki.Ono bi imalo za cilj da edukuje pokrivene muslimanke (i otkrivene, pa mozda se pokriju usput) na poljima informatike, stranih jezika...Organizovala bih tribine o zenskim bolestima na kojima bih pozvala zene ginekologe, zatim predavanja o pojedinim islamskim granama:historiji, ahlaku (moralu), akaidu( vjerovanju) isl. Organizovala bih izlete, posjete, eksurzije....Organizovala bih zajednicke iftare....posjetke...Organizovala bih izlozbe rucnih radova, vezova, heklanja, kaligrafije....Napravila bih modnu reviju za pokrivene zene, knjizevne veceri....

Uh...sta bih sve napravila.... 8) I na kraju bih osnovala list za zene koji bi govorio o svim desavanjima u tom udruzenju i uopce bi bio posvecen zenama i njihovoj edukaciji.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

16

Subota, 04. Juni 2005

z boziju pomoc ako se potrudis svoje snove mozes i da ostvaris.

A ako ti bude potrebna i nasa pomoc samo treba da se javis. (o) (o) (o)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

17

Ponedjeljak, 06. Juni 2005

Hvala od srca Juskos. :)

Insallah da to bude uskoro.Bog zna...Trebalo bi tu puno da se radi...da se skupi radna ekipa koja ce biti maksimalno predata poslu a ne...kolko eto. Jer smo pokusali jednom prosle godine. Ja sam vodila 90% akcija a ostale dvije djevojke 10%.

Eh, kad bih mogla s nekim da podijelim moju volju....i meni bi lakse bilo.. :) ne bih toliko o tome razmisljala..
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

18

Srijeda, 08. Juni 2005

Citirano

Orginalno od Altuna
Ako bih nekada pokrenula neku nevladinu organizaciju, sto imam jaku zelju i molim Boga da mi se ta zelja ostvari, osnovala bih udruzenje muslimanki.Ono bi imalo za cilj da edukuje pokrivene muslimanke (i otkrivene, pa mozda se pokriju usput ) na poljima informatike, stranih jezika...Organizovala bih tribine o zenskim bolestima na kojima bih pozvala zene ginekologe, zatim predavanja o pojedinim islamskim granama:historiji, ahlaku (moralu), akaidu( vjerovanju) isl. Organizovala bih izlete, posjete, eksurzije....Organizovala bih zajednicke iftare....posjetke...Organizovala bih izlozbe rucnih radova, vezova, heklanja, kaligrafije....Napravila bih modnu reviju za pokrivene zene, knjizevne veceri....

Ovo mi se uposte ne dopada sto si napisla!!!!!!!!!Mislis da sve pokrivene Muslimanke su bolje do nepokrivenih Muslimanki.Mozda ova sto je pokrivena njeno srce je crno kao ugalj a ovoj nepokrivenoj kristalno cisto.Rodjena moja sestra nije pokrivena a ima zavrseno PRAVNI fakultet i u cemu si ti bolja sto si pokrivena?!!!Ti to neznas i nemozes tako sudit ljudima po njihov garderobi.Jer pred Allahom dz.sh odgovaracemo za nasa dela i postupke a ne za tudje!!!

P.S

Sacuvaj neke misli za tebe jer nekad nisu dobrodosle drugima.
" Bilen alemlere rahmettir "

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• »Ibnul_Qajjim« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

19

Srijeda, 08. Juni 2005

"Kada Allah i Njegov poslanik nesto odrede, ni vjernik ni vjernica nemaju pravo da po svom nahodjenju postupe!" (Kur'an)

Pa cim ona suprotno Allahovom naredjenju postupa, nema nimalo sumnje da joj je srce prljavije od 90 % pokrivenih. Svaki grijeh, jedna crna tacka na srcu (po hadisu), a svaki pogled muskarca na njen awret (na njeno mjesto koje mora biti pokriveno i ne smije se odslikavati) je njoj grijeh, i njemu grijeh. 1000 pogleda dok prodje carsijom, isto toliko grijeha. Po 1000 crnih tackica na srcu dnevno... da izbrojim.. cek malo... aha, mislim da je to puunooo da bi srce bilo cisto... a Allah je to naredio i naredjeno je da se poziva u to pa prema tome to je jedan od ciljeva islamske Da'we (islamskog poziva). znaci, ako je ona gore stavila da treba da se pokriju usput, ne znaci da su pokrivene uopste bolje u svemu od otkrivenih, ali u tom aspektu izvrsavanja TE Allahove NAREDBE, jesu. Pa ako je ona otkrivena cistijeg srca od pokrivene (sto je naravno moguce) pa se jos pokrije, zamisli ti tog sevapa kod Allaha... aiii, sta li te djevojke uopste cekaju. A nema opravdanja bilo da su nam sestre, majke, cerke.

"Kada Allah i Njegov poslanik nesto odrede, ni vjernik ni vjernica nemaju pravo da po svom nahodjenju postupe!" (Kur'an)

toliko od mene, nije to tema, halalite. ostatak neka odgovori altuna.

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

20

Srijeda, 08. Juni 2005

Ljudi stanite malo...
Obojica predahnite uzmite vazuh izbrojte do deset.

Po mojoj pretpostavci sad bi anonnimus trebalo da odgovori na tvoju repliku i ona bi najverovatnije bila zestoka i ti bi se mozda ponovo nasao prozvan da opet zestoko odgovoris i tako bi to işlo u nedogled.

Ja nisam za zestoka prepucavanja ali ljudi koji naprave gresku mogu se na jedan blag i fin nacin usmeriti da je vise ne prave a ne da mi svojim replikama izaziamo njihovu srdzbu na nas pa da ns gledaju ko neke babaroge.

Mislim da je u startu Altuna htela da obuhvate ne samo pokrivene devojke i zene nego sve nase tamo majke i sestre bez razlike jesu li pokrivene ili ne jer teme koje bi se tamo raspravljale se podjednako ticu i pokrivenih i nepokrivenih majki i sestara.
Mislim da je Altuna napravila LAPSUS LINGVE ustvari mala greshkica u govoru.

Nadam se da ce me altuna u ovome podrzati.

Ibnull-Qajjim se vidi da je mlad vatren i zelja da dokaze svoju ljubav i zestinu prema svojoj veri se ocitava u njegovim clancima koje pise. Ja mu zavidim na tom zaru i ljubavi prema veri.

A od Anonnimusa ocekujem da postupi blago i da nadje jedan zajednicki jezik sa Altunom i Ibnul-qajjimom kako bi se odnosi nastavili u jednom regularnom toku. A Anonnimusu zavidim da je junacki branio cast svoje sestre i sto kazu nasi ljudi HALAL TI VERA BRATE.

mislim da bi se prepucavanjem udaljili od ove teme

U svakom slucaju altuna ima ciste namere i treba je pomoc mozda bi to mogla najbolje da odradi i tvoja sestra Anonnimus bila bi primer za cio sandzak ne samo za pazar.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks