Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

21

Četvrtak, 09. Juni 2005

:D :D :D :D :D :D :D Hej ljudi, cemu ovolika frika!!! :D :D :D :D

Anonimus, hvala na reagovanju. Ibnul_Qajim takodje.Juskos, respect.

Nisam napravila nikakav lapsus, apsolutno. Tacno znam sta sam htjela da kazem. I Ibnul_Qajjim i Juskos su dosta rekli o tome. A ja bih da dopunim.

Moja zelja bi bila da tu dolaze cak vise otkrivene nego li i pokrivene, jer ja kroz tu instituciju i udruzenje vidim prvenstveno da'wu (misionarstvo), upucivanje na dobro i odvracanje od zla kroz edukaciju, predavanja islamskog, zdravstvenog i drgugog karaktera.

Euzubillah da ja kazem da su pokrivene zene bolje od otkrivenih! Pazi, ja sam pokrivena od svoje 15.godine ali sam upoznala djevojke koje su otkrivene i dan danas a koje su daleko karakternije i iskrenije cak i od nekih mojih pokrivenih drugarica. I meni je prvenstveno zao mojih otkrivenih drugarica koje imaju sve kvalitete jedne prave muslimanke a kojima samo jos mahrama fali da upotpune svoju vjeru i da u potpunosti ispune ono sto Allah od njih zahtijeva a koje se kolebaju ili su neodlucne. Dakle treba im samo neko da ih malo "pogura".

Ja osjecam zelju da budem ta koja ce "pogurati" ka pravom putu sve one koje zele da se na njemu nadju a jos nemaju hrabrosti da zakorace.

Jos jednom, respect svim muslimankama, pokrivenim i otkrivenim. Insallah da mi sve budemo pokrivene i u skladu sa svojom vjerom.Annonimus, to ne trazim ja od njih vec Allah.

I budi drugi put malo mirnijeg reagovanja, nije islamski pucati, buknuti... :) Allah ce vagati nasa djela, a zamisli zar i tebi ne bi bilo zao da tvojoj dobroj otkrivenoj sestri na Mizanu zaskripi samo to sto nije pokrila svoje tijelo.Upotpunimo svoju vjeru.

Toliko o tome...da se ne udaljavamo od tebe. :)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

Datum registracije: 19.01.2005

• Poruku poslati

22

Petak, 10. Juni 2005

Jao shege... nasli se muski raspravljati o zenskom pokrivanju! :D :D :D

Altuna, samo da znas da mi zvucis super i da mi je ta tvoja ideja odlicna i da bi ti ja bila prvi clan (zenski otkriveni ;) ) steta sto smo malo daleko...

Posebno mi se svidja ova ideja o modnim revijama (za zenske oci only, bezbeli 8) )

...Najgore je biti stranac u svome plemenu...

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

23

Nedjelja, 12. Juni 2005

Citirano

Orginalno od Altuna

Jos jednom, respect svim muslimankama, pokrivenim i otkrivenim. Insallah da mi sve budemo pokrivene i u skladu sa svojom vjerom.Annonimus, to ne trazim ja od njih vec Allah.

I budi drugi put malo mirnijeg reagovanja, nije islamski pucati, buknuti... :) Allah ce vagati nasa djela, a zamisli zar i tebi ne bi bilo zao da tvojoj dobroj otkrivenoj sestri na Mizanu zaskripi samo to sto nije pokrila svoje tijelo.Upotpunimo svoju vjeru.

Toliko o tome...da se ne udaljavamo od tebe. :)

Ja sam ovakav kakav jesam,i necu zbog nikog da se menjam kad znam da sam u pravu.Nego ti opet moju sestru,pa i ti si bila do juce otkrivena i sta ti je falilo?A ti budi pokrivena za tebe (tvoja licna stvar) a otkrivene ne diraj,to je njihova stvar.A za Mizan se ti ne brini,kao sto sam napisao u proslom postu NIJE TVOJA STVAR A NI MOJA vec je LICNA I INDIVIDUALNA stvar izbora i zna se ko ce doneti zadnju odluku o tome.A to sto sam pomenu moju sestru nije bilo rec samo o njoj vec o svim nasim sestrama MUSLIMANKAMA kojima nista ne fali sto nisu pokrivene.

P.S

Procitaj sta mi pise u poruci dole,tako da briga me za ostalo.

Juskos

I ti si dobio odgovor (nadam se) ;)

Orange

Pa ko ce ako nece muskraci,napisala si "ono" kao da smo mi muskarci nemoralni.A dobro se zna ko ima veci MORAL.

" Bilen alemlere rahmettir "

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

24

Ponedjeljak, 13. Juni 2005

Anonimus postovanje..

Meni nije stalo da ubedjujem ni tebe ni Altunu.

Vasi stavovi su takvi kakvi jesu i ja ih postujem ko drzi do sebe drzi i do drugog...

Meni je bitno da se zbog jedne male recenice ne rasplamsa opet neko prepucavanje..

A vas dvoje se mozete ubedjivati kolko hocete to je vasa licna stvar.

Jos jednom POSTOVANJE
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

25

Citirano

Orginalno od annonimus
Nego ti opet moju sestru,pa i ti si bila do juce otkrivena i sta ti je falilo?

E jes ti i pitanje. Pa falila joj je marama.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

26

Citirano

Orginalno od annonimus

Procitaj sta mi pise u poruci dole,tako da briga me za ostalo.

Anonimuse tvoja poruka ima dvije grješke. Jedna je gramatička, trebaš napisat God, dakle sa velikim slovom G. Druga je suštinska. Naime, Allahu pripada konačni sud, ali tebi na ovom svijetu mogu i drugi suditi. Šta ako, ne daj Bože, napraviš neki saobraćajni prekršaj, na primjer, pa te izvedu pred sudiju a ti mu kažeš "Onlu God can judge me", kako bi se proveo.

Eto da vidiš da možeš i ti, vjerovao ili ne, da pogriješiš, pa stoga nemoj tako sa sigurnošću tvrditi da si u pravu, jer je potpuno jasno šta je Altuna htjela da kaže. Jedna muslimanka je bolja ukoliko je pokrivena, nego ako nije pokrivena. To ti je tako, svidjelo se tebi, tvojoj i mojoj sestri i svim ostalim sestrama ili ne, i nema tu nikakve generalizacije, a kad bi i htjeli da generalizujemo to bi sigurno bilo poražavajuće za tvoje tvrdnje.

Ne znam te, ne pratim nešto posebno tvoju aktivnost na forumu i NIJE mi namjera da u neku raspravu ulazim, ali ne mogu tek tako da odšutim ovaj pokušaj da braniš čast muslimanski od Altune. Pa zar od Altune??? Mnogo je!
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

• Poruku poslati

27

Citirano

Orginalno od annonimus
Orange

Pa ko ce ako nece muskraci,napisala si "ono" kao da smo mi muskarci nemoralni.A dobro se zna ko ima veci MORAL.

Ovo je stvarno jedna od najzescih nebuloza koje sam u zivotu cula. Jesi ti uopste svjestan sta pricas?!

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

28

Tisinaaaa! Nemoj ja da pocnem da bijem :]. Salim se malo :). Hajde vratite se na temu. Altuna imas svesrdnu podrsku sa moje strane. U Pazaru bi takva jedna organizacija siguran sam imala uspeha iz razloga sto je takva situacija da je omladina veoma verski obrazovana. Poznaje mnoge stvari samo su one negde zabacene u neki krajicak. Razlog je dunjaluk i vrijeme u kome zivimo, a i za aktivaciju tih skrivenih snaga treba podrska. Mozete li zamisliti kakav bi odziv sestara imala takva jedna modna revija i kako bi to uticalo na njih. Divna ideja. Samo hrabro!

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

29

Annonimus, covjece, to je zamisljeno ko opsteobrazovna institucija prvenstveno namijenjena zenama. Nemam ja namjeru nikoga motkom da tjeram da se pokrije! Ja samo zelim, imam volju a nadam se da ce mi se ta zelja i ostvariti da otvorim udruzenje muslimanki kome ce biti prvenstvena obaveza da EDUKUJE, da OBRAZUJE, da se razgovara sa zenama, da im se drze predavanja, kursevi jezika i svega onoga sto sam vec rekla. Pa ko hoce da se pokrije neka se pokrije, ko nece...Boze moj! Nemam pojma sta komplikujes toliko, a nemam ni namjeru da se ubjedjujem s tobom.

Ti ako budes mogao zabrani svim tvojim sestrama, tetkicinama, halama i strinama da dolaze. Mitraljez ispred ulaza pa kosi ko god se od njih priblizi kad ti toliko nije stalo do onoga sto je nasem narodu, nasim zenama preko potrebno jer u Pazaru niti u Sandzaku uopce ne postoji nikakva organizacija koja se bavi zenama.Meni je do toga stalo, ja u tome vidim svoj put da'we i nastojacu svim snagama da to ostvarim. To sto to nekima smeta to se mene ne tice. Apsolutno.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

30

Utorak, 14. Juni 2005

Citirano

Orginalno od Sandzacki_sin

Anonimuse tvoja poruka ima dvije grješke. Jedna je gramatička, trebaš napisat God, dakle sa velikim slovom G. Druga je suštinska. Naime, Allahu pripada konačni sud, ali tebi na ovom svijetu mogu i drugi suditi. Šta ako, ne daj Bože, napraviš neki saobraćajni prekršaj, na primjer, pa te izvedu pred sudiju a ti mu kažeš "Onlu God can judge me", kako bi se proveo.

Eto da vidiš da možeš i ti, vjerovao ili ne, da pogriješiš, pa stoga nemoj tako sa sigurnošću tvrditi da si u pravu, jer je potpuno jasno šta je Altuna htjela da kaže. Jedna muslimanka je bolja ukoliko je pokrivena, nego ako nije pokrivena. To ti je tako, svidjelo se tebi, tvojoj i mojoj sestri i svim ostalim sestrama ili ne, i nema tu nikakve generalizacije, a kad bi i htjeli da generalizujemo to bi sigurno bilo poražavajuće za tvoje tvrdnje.

Ne znam te, ne pratim nešto posebno tvoju aktivnost na forumu i NIJE mi namjera da u neku raspravu ulazim, ali ne mogu tek tako da odšutim ovaj pokušaj da braniš čast muslimanski od Altune. Pa zar od Altune??? Mnogo je!

Respect za post,nadam se da nema gramaticke greske ;)
A mozda da si i ti svatio da je to bilo "Cinicno" napisano mozda bi drugacije reagirao.A vi ako ocenjujete knjigu po njenim koricama to je vasa stvar.Ja opet ostajem na onom mom sto sam napisao i sto mislim.A ovo sto si napisao na kraju za Altunu,pa ko je ona?Da nije mozda svetica?Pojasni mi to malo bolje ako ti nije Hatar.

Ed

Dobar ti odgovor!A da nije mozda feredza ili samija a ne marama?

Orange

Evo i tebi odgovora:

Ssssssssssssss

A Altuni nemogu da repliciram,nekom drugom prilikom ;)

Juskos

Sana cok saol abi,sadece siz kactiniz bu konuda.Aferim

P.S

Kakav bi bio Forum kad ne bi imalo replika? (monoton)

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

31

Utorak, 14. Juni 2005

Citirano

Orginalno od annonimus
A ovo sto si napisao na kraju za Altunu,pa ko je ona?Da nije mozda svetica?Pojasni mi to malo bolje ako ti nije Hatar.

Nemo moj Anonimuse tako, bogami te mi hajemo, pa kad grijesis bolje da to cujes od svojih prijatelja.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

32

Utorak, 14. Juni 2005

Evet Sayın anonnimuse.

Bakıyorum ki sen türkçeyi iyi bellemişin.

Bana güzel mesajlar göderiyorsun o zaman ben de sana cevabımı Türkçe olarak yazacağım.

Sen kız kardeşini savunduğun için haklısın fakat Allahın emrine karşı gelmekte haklı değilsin.

O yüzden ben fazla bu diyaloğa girmek istemedim çünki gördum ki bu muhabet alevlenecek ve gereksiz yere tartışma yaratılacak.

Benim annem başörtülü değil ablam da fakat onlar harika insanlar ama benim hanımım başörtülü ve ben hanımımdan sorumluyum annemden babam, ablamdan da eniştem sorumlu ve şefaat gününde inşallah başörtü sizlere bir problem yaratmaz diye dua edeceğim.

Bence bu diyaloğu bir yenilgi olarak değil bir yanılgı olarak algilaman lazım. Eğer sağlıklı düşünüyorsan Altunadan özür dile insanca sana böyle bir hareket yakışır ve ben sana en fazla alkışlayacağım.

Vidim da se razumiyes u turski ako budes imao problema sa prevodom yavi mi i ya cu ga prevest na nas da nas cio svijet razumije a ne samo dojcland.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

33

Utorak, 14. Juni 2005

@juskos: ako ces prevodit' onda prevedi svima nama :). I zamolio bih sve ucesnike da pisu onim pismom i jezikom koje mozemo da procitamo i razumemo. Ruzan je osecaj nas koji vidimo novi prilog, kliknemo, kad ono tamo turski jezik, nemacki, urdu... o|
Jes da i ja ubacim ponekad neku frazu na engleskom :] ali to nije veliki problem. MIslim na cijele priloge. Nemojte mi zamerit ja ovo iz najlepse namere. Adios. UPSSS :D , eto ti sad ;)

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

• Poruku poslati

34

Utorak, 14. Juni 2005

Citirano

Orginalno od annonimus

Orange

Evo i tebi odgovora:

Ssssssssssssss

Ja iz ovog izvukoh dva zakljucka pa ti zaokruzi koji je tacan:

a) asociram te na zmiju pa mi odgovaras sa sssssss

b) fale kvacice na ovim "s" slovima, cime mi dajes do znanja da zensko nema pravo da prica i da je najpametnije kad suti a musko ce da odluci sta je za nju dobro, posto ona ne umije

interesantan si ti neki lik, moram priznati :D

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

35

Srijeda, 15. Juni 2005

Bakıyorum ki sen türkçeyi iyi bellemişin.

Bana güzel mesajlar göderiyorsun o zaman ben de sana cevabımı Türkçe olarak yazacağım.

Sen kız kardeşini savunduğun için haklısın fakat Allahın emrine karşı gelmekte haklı değilsin.

O yüzden ben fazla bu diyaloğa girmek istemedim çünki gördum ki bu muhabet alevlenecek ve gereksiz yere tartışma yaratılacak.

Benim annem başörtülü değil ablam da fakat onlar harika insanlar ama benim hanımım başörtülü ve ben hanımımdan sorumluyum annemden babam, ablamdan da eniştem sorumlu ve şefaat gününde inşallah başörtü sizlere bir problem yaratmaz diye dua edeceğim.

Bence bu diyaloğu bir yenilgi olarak değil bir yanılgı olarak algilaman lazım. Eğer sağlıklı düşünüyorsan Altunadan özür dile insanca sana böyle bir hareket yakışır ve ben sana en fazla alkışlayacağım.
Vidim da si lijepo naucio turski jezik.

Saljes mi lijepe poruke na turskom pa cu ti stoga i ja na turskom odgovoriti.

To sto branis svoju sestru si u pravu ali nisi u pravu kad se sukobljavas sa onim sto je Allah naredio.

Moja majka nije pokrivena, moja sestra nije pokrivena to su predivni ljudi ali moja je hanuma pokrivena i ja sam odgovoran za moju hanumu odgovornaost za moju majku pripada mom ocu odgovornost za moju sestru pripada mom zetu i na kijametskom danu inşallah da ne budete imali problema cu ciniti dovu.

Po meni ovaj dijalog ne bi trebalo da prihvatis kao neki poraz vec kao trnutnu zbunjenost. Ako budes zdravo razmislio Ti ces se izvinuti Altuni i to bi bio jedan ljudski cin koji bi ti stvarno pripsao i ja cu ti najvise od svih prisutnih aplaudirati…

Ovo je prevod texta koji sam napisao.

Izvinjavam se phikretu ali sam ovo namerno ucinio da bih sprecio da se ubacuju bilo kakve recenice ili poruke na drugim jezicima.

I mislim da je to doslo na svoje mesto ja sam napisao ljudi se pobunili ja se izvinuo.

ALI JE PORUKA OSTALA.......

SPAWN

Zlatna sredina

(10)

• »SPAWN« je muško

Datum registracije: 26.04.2005

• Poruku poslati

36

Srijeda, 15. Juni 2005

Interesantno ali niko nije slovom kazao o masi devojaka koja se pokriva iz racuna,o jednon velikom trendu koji je u zadnje vreme uzeo maha?! o|
Niko ali bas niko nema pravo da odredi dal je neko dobar musliman i covek na osnovu (ne)nosenja marame odnosno brade?! Zna se ciji je to poso i ko ce svima nama odredit meru za nase postupke...
Iznad mene zivi jedna starija gospodja,veliki covek i muslimanka koja nije pokrivena i ne fali joj nista. Da me neko opet ne svati pogresno,imam veliku cast i privilegiju sto dve devojke iz carsije koje su pokrivene mogu da nazovem prijateljima... Nebih da ih imenujem,bilo bi neukusno
Halo Bing? Kako brat?

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

37

Četvrtak, 16. Juni 2005

Spawn u pravu si i cijelo vreme pokusavamo da dodjemo do tog zakljucka.

Stavio si tacku na raspravu. (o) (o) (o)

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

38

Petak, 17. Juni 2005

Eto kako se ovo lepo resi.Fakat je da nisam sam u mom razmisljanju ali o tome Hairli bilo.

Muhadzer

Lepo je kad cujes da si voljen,bez razlike od kojeg je pola.

A da te pitam:Sta mislis dali ja dolazim ovde da se svadjam ili dolazim sto mi je lepo i sto ima dosta osoba koje su mi drage?

Juskos-Abi :)

Da ja pisem na nasem jeziku da nas ne bi neko pogresno razumeo.Mada se ja i ti ODLICNO razumemo!A ovo u vezi Altune ja mislim da nisam duzan da joj se izvinim!Zbog cega?Kao sto znam a dobro znam,da je nigde nisam uvredio ili nedaj boze opsovao.A to sto nam pogledi nisu isti to je sasvim druga stvar.

Respect

Orange

Hmmmmmmmm...........delimicno si pogodila ;) Tacnije pod (b) ali ne u celosti.Jer ako si listala ove nase TEME na Forumu mozes videti gde sam ja zapoceo temu o Liberalnosti ovog Foruma.Sto dovodi do zakljucka da nikom nije uskraceno pravo njegovog licnog misljenja o zadatoj temi.

A ono moje Ssssssssssss da skratim da ne bi duzio je bilo samo CUTI.
Ne to sto sam ja Muskarac a ti Zensko pa da moras cuteti vec je tada bio dosta nepogodan momenat za daljne komentare od tvoje strane.

Toliko bi bilo od mene :D

P.S

Voli vas vas annonimus t.j JA ;)

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

39

Petak, 17. Juni 2005

Anonimuse nisi ti nikog povrijedio ili opsovao nedaj boze.

Moj stav o izvinjenju je u tom smislu da si samo malo ostrije startovao i zbog toga sam govorio o izvinjenju.
Ali ako ti smatras da je to nepotrebno da se zbog takvog ostrog startovanja izvinjava.

Pa i to je stav i o njemu mislim da ne treba nesto mnogo raspravljati.

Respektujem tvoje stavove ali nemoj da se nadjes uvrijedjen.

Ne govorimo ti da nisi u pravu oko mahrame to je subjektivna stvar ali kad je u pitanju najvisi zakon onda tu nema rasprave ni meni ni tebi.

To ti je nesto kao aksiom u matematici. Ima ga i moras da ga prihvatis tako.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

40

Petak, 17. Juni 2005

Citirano

Orginalno od annonimus
Fakat je da nisam sam u mom razmisljanju ali o tome Hairli bilo.

Što jes - jes, definitivno nisi sam.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Social bookmarks