Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

Datum registracije: 19.01.2005

• Poruku poslati

41

Petak, 17. Juni 2005

Citirano

Orginalno od annonimus
Orange

Hmmmmmmmm...........delimicno si pogodila ;) Tacnije pod (b) ali ne u celosti.Jer ako si listala ove nase TEME na Forumu mozes videti gde sam ja zapoceo temu o Liberalnosti ovog Foruma.Sto dovodi do zakljucka da nikom nije uskraceno pravo njegovog licnog misljenja o zadatoj temi.

A ono moje Ssssssssssss da skratim da ne bi duzio je bilo samo CUTI.
Ne to sto sam ja Muskarac a ti Zensko pa da moras cuteti vec je tada bio dosta nepogodan momenat za daljne komentare od tvoje strane.

Toliko bi bilo od mene :D

P.S

Voli vas vas annonimus t.j JA ;)

Dobro, dobro, evo ja vise nijenne ;)
...Najgore je biti stranac u svome plemenu...

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

42

Ponedjeljak, 20. Juni 2005

Kako je monotono kad nema replika na repliku :D
" Bilen alemlere rahmettir "

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

43

Citirano

Orginalno od juskos
Bakıyorum ki sen türkçeyi iyi bellemişin.

Bana güzel mesajlar göderiyorsun o zaman ben de sana cevabımı Türkçe olarak yazacağım.

Sen kız kardeşini savunduğun için haklısın fakat Allahın emrine karşı gelmekte haklı değilsin.

O yüzden ben fazla bu diyaloğa girmek istemedim çünki gördum ki bu muhabet alevlenecek ve gereksiz yere tartışma yaratılacak.

Benim annem başörtülü değil ablam da fakat onlar harika insanlar ama benim hanımım başörtülü ve ben hanımımdan sorumluyum annemden babam, ablamdan da eniştem sorumlu ve şefaat gününde inşallah başörtü sizlere bir problem yaratmaz diye dua edeceğim.

Bence bu diyaloğu bir yenilgi olarak değil bir yanılgı olarak algilaman lazım. Eğer sağlıklı düşünüyorsan Altunadan özür dile insanca sana böyle bir hareket yakışır ve ben sana en fazla alkışlayacağım.
Vidim da si lijepo naucio turski jezik.

Saljes mi lijepe poruke na turskom pa cu ti stoga i ja na turskom odgovoriti.

To sto branis svoju sestru si u pravu ali nisi u pravu kad se sukobljavas sa onim sto je Allah naredio.

Moja majka nije pokrivena, moja sestra nije pokrivena to su predivni ljudi ali moja je hanuma pokrivena i ja sam odgovoran za moju hanumu odgovornaost za moju majku pripada mom ocu odgovornost za moju sestru pripada mom zetu i na kijametskom danu inşallah da ne budete imali problema cu ciniti dovu.

Po meni ovaj dijalog ne bi trebalo da prihvatis kao neki poraz vec kao trnutnu zbunjenost. Ako budes zdravo razmislio Ti ces se izvinuti Altuni i to bi bio jedan ljudski cin koji bi ti stvarno pripsao i ja cu ti najvise od svih prisutnih aplaudirati…

Ovo je prevod texta koji sam napisao.

Izvinjavam se phikretu ali sam ovo namerno ucinio da bih sprecio da se ubacuju bilo kakve recenice ili poruke na drugim jezicima.

I mislim da je to doslo na svoje mesto ja sam napisao ljudi se pobunili ja se izvinuo.

ALI JE PORUKA OSTALA.......

(o) (o) (o) AFERIM ;). Eto sad i mi ostali koji ne znamo turski mozemo da procitamo tvoju jezgrovitu i poucnu poruku.

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

• Poruku poslati

44

Citirano

Orginalno od annonimus

Mogu ja zakuhat ako je tebi dosadno...samo reci, ja cu poslusati...pa jesam li zensko il nisam? :D 8)

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

45

Phikrete ocito da nas ova omorina ubi nikom nije do replika i raspravljanjqa.

Ali sta da ti recem.

Ako ti je bas merak da se raspravljas sa nekim ja cu ti pomoc u tome.

Ko je tebi kriv care sto neznas turski..

Da se malo potrudis mogo bi ga i ti znat vidis kako mi ljudi replikuju na tursk9m red je da im odgovorim..

A nije to ko onaj nas iz dojclanda sto je ajbartovo u droj jore.

Prica dojclandski da ga cijo pazar razumije...

Znaci pouka je da ti ne znas turski i da bi ga mogo naucit.

I uz to ide ona stara pazarska fora...

Joj ti ne znas turski a nemos ga ni naucit ...

E haj da vidim mozes lji... :)) :)) :))
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

46

Utorak, 21. Juni 2005

Citirano

Orginalno od orange

Citirano

Orginalno od annonimus

Mogu ja zakuhat ako je tebi dosadno...samo reci, ja cu poslusati...pa jesam li zensko il nisam? :D 8)

Zakuhaj,sta cekas?!Jer je ovako dosadno :D

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

47

Četvrtak, 23. Juni 2005

Eto ja zakuha ali nikako da se svari.

Niko ni da pihne zakuhano
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

• Poruku poslati

48

Četvrtak, 23. Juni 2005

nista dok pretis ne proshishti vidim ja :D

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

49

Utorak, 20. Juni 2006

Narode, hajde predlozite mi kako i gdje da napravim tu modnu reviju za pokrivene. Ljeto je super prilika da se stogod pozitivno desi u ovom nasem gradu "mrtvog mora". Ako budem imala dovoljno dobrih prijedloga,predlozicu to "ovim mojima sa vrha" i u najkracem mogucem roku to cemo da napravimo.

Ko je za? Sta predlazete?
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

50

Utorak, 20. Juni 2006

Ja nisam kompetentan za pravljenje manifestacija ove vrste, medjutim mogu da predlozim da stupis u kontakt sa manekenskom organizacijom u Novom Pazaru (cini mi se da postoji neka aktivina), jer znam da je bilo ranije nekih revija, te sigurno imaju neko iskustvo i mogu ti pomoc ;)
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

51

Utorak, 20. Juni 2006

Ako si ti ona cura sa IUNP-a , onda ces doli siguran sam medju dizajnerima moci da nadjes odgovarajucu i prilicno strucnu podrsku ... a ako nisi onda cemo dodatno muhabetit .
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

52

Utorak, 20. Juni 2006

Ohooooooooooo i ove pokrivene bi hajale modne revije :))
Bas me interesuje kako bi to izgledalo :rolleyes:

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

53

Utorak, 20. Juni 2006

Citirano

Orginalno od ajla

E gluplji komentar davno nijesam prochitao...
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

54

Utorak, 20. Juni 2006

Citirano

Orginalno od ajla

Zamisli Ajla ... moderno a nije samo golo ;) nego se ljudi tj.devojke i zene , pored onih haljina potrude da dizajniraju i mahrame i da sve to obogate kakvim motivima i arabeskama ... Spektakularno veruj mi ;)
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

55

Utorak, 20. Juni 2006

Doduse nista vise ne iznenadjuje ovo je 21 vek sve se modernizuje pa i to sto se tice tih "modnih revija" za
pokrivene.
Volela bih da prisustvujem jednoj takvoj manifestaciji ;)

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

56

Utorak, 20. Juni 2006

Citirano

Orginalno od Altuna
Narode, hajde predlozite mi kako i gdje da napravim tu modnu reviju za pokrivene. Ljeto je super prilika da se stogod pozitivno desi u ovom nasem gradu \\\\\\\\\\\\\\\"mrtvog mora\\\\\\\\\\\\\\\". Ako budem imala dovoljno dobrih prijedloga,predlozicu to \\\\\\\\\\\\\\\"ovim mojima sa vrha\\\\\\\\\\\\\\\" i u najkracem mogucem roku to cemo da napravimo.

Ko je za? Sta predlazete?

Altuna

Vec kad bi doslo da se Revija odrzi,ja bih ti predlozio da se to odrzi pod otvorenim nebom,nikako u zatvorenoj prostoriji.Mislim da bi Revija imala dosta posetioca i ne bilo lepo kako za gledaoce tako i za Modele da budu u zatvorenoj prostoriji.

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

57

Utorak, 20. Juni 2006

Postoji neka manekenska organizacija u Pazaru koja je aktivna, mislim da bi ti mogli dosta pomoci ali oni su imali jednu od svojih modnih revija na Bedemu. Meni se licno ne cini bas mesto za takav projekat ali mozda bi ti mogli pomoci sa informacijama o drugim lokacijama, kako doci do njih...Lakse je ako ti pomogne neko ko je ufuran u to. Nazalost ne mogu da se setim naziva agencije (mozda UMS??). Ako u narednim danima saznam nesto konkretnije, mogu ti javiti. I radi na tome da narod zna za to. Istina je da je informisanje proradilo u Pazaru, ali mozda jos ne toliko koliko bi trebalo.
Ako poznajes vise dizajnera, pozovi bar nekoliko, da ne bude sve od istog. Ne verujem da vam financijska sredstva to omogucavaju, ali ne bi bilo lose pozvat nekog iz Sarajeva. Mozda ima dosta njih i u Pazaru, ali nazalost ne znam, pa zato predlazem. Jer sam gledala na bosanskoj televiziji reportazu o jednoj takvoj modnoj reviji. Da je srece da u Pazaru gledam uzivo, a inace da gledam na tv, ali davno su prosla vremena kad smo mogli mi gledat dogadjaje iz Sandzaka.
Ne bi bilo lose i da imate nekoliko ilahija u medjuvremenu ili na kraju. Naravno, morala bi biti voditeljica (ne voditelj), a mislim i da bi trebala biti pokrivena.
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

58

Srijeda, 21. Juni 2006

Da,voditeljica obavezno,mozda i dvije pokrivene,ali to mi je najmanji problem. Kamo srece da je nas narod dozreo do te mjere da se jedna ovakva manifestacija moze odrzati bas pod vedrim nebom,ali ja se bojim da to ne bude sankcionisano jer u tom slucaju bilo bi otvoreno i za ljude i zene.

Ja sam mislila da to bude modna revija samo za zene jer bih time bar pokusala da izbjegnem neke komentare od malo ekstremnijih vjernika nase carsije. Mislila sam da ukljucim vlasnice butika za pokrivene iz naseg grada "Refref"na primjer i jos neke i da ukljucim mozda neke krojacice i studente dizajna Internacionalnog Univerziteta.

Opet, i ako bih zatvorila reviju za ljude, onda bi to bilo i za medije jer sta mi vrijedi ako im tu zabranim ako ce kuci gledati na TV.

Help...please. :)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

59

Srijeda, 21. Juni 2006

Bitno je da ne naprave problem tu dok se revija održava, a poslije pored TV-a nek vrište kolko hoće. :) Mada sam ubjeđen da bi na tu reviju, "po zadatku" došli i ženski ekstremisti, da vam ukažu na to kako treba samo crna boja, a ne neke vedrije boje.

U svakom slučaju, ako šta bude, nek je hairli.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

60

Srijeda, 21. Juni 2006

Citirano

Orginalno od Altuna
Ja sam mislila da to bude modna revija samo za zene jer bih time bar pokusala da izbjegnem neke komentare od malo ekstremnijih vjernika nase carsije.

Sa tim se moras nosit.Ali ne verujem da ce biti toliko ostrih komentara vec na protiv.Ali pazi i kometari su dobro dosli,pamet za drugi put gde je bilo propusta i kako da se ti propusti poprave.I tako bi kasnije imalo znatno bolju Reviju.I kometari nek te ne obeshrabruju vec oni treba da te kuraze.

Social bookmarks