Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

61

Četvrtak, 22. Juni 2006

Iskreno receno, lepsi je otvoren prostor, ali u tom slucaju moras se brinuti i zbog vremena, kojeg ne mozes toliko unapred da znas. A i uvek ce biti neke stvari izmedju kojih ces morati da biras, a htela bi oboje. Ti ucini koliko je u tvojoj moci, znaci da tamo nema muskaraca, a sta ce bit posle, ma to nemas uticaja. I ako ti npr. ne dodju novinari, sta ako ima neka foto sa sobom i slika, pa te slike nekako dodju u javnost ili nesto slicno? Znaci, nemoj se sekirat oko stvari, na koje ne mozes uticat. A za tebe novinari imaju vise pozitivnog nego negativnog.
Ah da, ne znam sto ajla ima nesto protiv takvih manifestacija, jer jedna takva se dogodila i u Berlinu, vec odavno. To nije nigde nista novo, samo ako te zanima pa se pozanimas, jer nema bas na svakom cosku i ne prikazuje se na fashion tv.
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

62

Četvrtak, 22. Juni 2006

Hajde malo da dublje zadjemo u detalje.Ako bi bilo vani,gdje bi to moglo? A ako unutar,gdje? Za unutar je puno lakse jer bi iznajmili neki hotel, salu...ali vani je problematicnije a ljepse.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

63

Četvrtak, 22. Juni 2006

:)
annonimus je dodao/la ovu sliku:
  • Black Hijab.jpg
" Bilen alemlere rahmettir "

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

64

Četvrtak, 22. Juni 2006

Karakterna nemam ja nista protiv takvih manifestacija vec naprotiv kako sam vec navela volela bih da prisustvujem jer stvarno do sada nisam ni cula niti prisustvovala nekom takvom dogadjaju.
A samo zamisli da ce imati sigurno i muskaraca na toj manifestaciji pa mogu zamisliti njihove poglede i komentare( pa me zaista cudi kako te pokrivene zene, devojke mogu to dozvoliti sebi).
U svakom slucaju svako dobro. :klanja:

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

65

Četvrtak, 22. Juni 2006

:)
annonimus je dodao/la ovu sliku:
  • Rania.jpg

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

• Poruku poslati

66

Petak, 23. Juni 2006

Mislim da je ne samo jednom vec nekoliko puta bilo receno, da je to modna revija samo za zenski deo populacije. Bez muskaraca.
Altuna, volela bi ti pomoci po tom pitanju, ali ne poznajem dovoljno dobro lokacije Pazara koje bi bile dobre za takvu vrstu manifestacije, mozda ako ima neka sala u okviru medrese ili neka modernija sala. Sad bi trebali da otvore multimedijski centar, znaci i oni bi trebali da imaju neku salu za manifestacije. Sta se tice otvorenih mesta, mogo bi posluziti Bedem, ali ne znam koliko je to ostvarljivo. Pa Pazarci pomognite s tim lokacijama, pa mora da ima jos mnogo njih.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

67

Petak, 23. Juni 2006

Citirano

Orginalno od Karakterna
Mislim da je ne samo jednom vec nekoliko puta bilo receno, da je to modna revija samo za zenski deo populacije. Bez muskaraca .

A ti bi to da bude " Feministicka Revija " ?!

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

68

Subota, 24. Juni 2006

Ne feministicka vec islamska. A islamska nece biti ukoliko muskarci budu posmatrali zene kako se setkaju po pisti. Meni nije cilj da nikoga reklamiram vec jednostavno da pokazem da se moze biti savremen i da se tokovi vremena mogu pratiti iako se pridrzavas vjere i njenih principa,onima koji smatraju da je pridrzavanje vjere prvi korak nazadovanja.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

ajla

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

69

Subota, 24. Juni 2006

Nema sanse da vam uspe ta revija ;(

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

70

Subota, 24. Juni 2006

Citirano

Orginalno od Altuna
Ne feministicka vec islamska. A islamska nece biti ukoliko muskarci budu posmatrali zene kako se setkaju po pisti. Meni nije cilj da nikoga reklamiram vec jednostavno da pokazem da se moze biti savremen i da se tokovi vremena mogu pratiti iako se pridrzavas vjere i njenih principa,onima koji smatraju da je pridrzavanje vjere prvi korak nazadovanja.

I posle ce te vi da pricate o demokratiji i kulturi :)) :))

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

• Poruku poslati

71

Subota, 24. Juni 2006

ajla, mozes li reci zasto nesto takvo ne bi moglo uspeti? Sa negativnim stavom se nikud ne dodje. Treba biti siguran da nesto mozes i da to isto mozes uraditi dobro. Znaci sve se radi sa sigurnoscu i naravno verom u Allaha dzs. :klanja:
A ne znam odakle ideja o feministicki modnoj reviji. Ubedjena sam da oni muskarci koji poznaju pravila Islama nece ni pomisliti da idu, dok one koji su takozvani "muslimani po imenu" to ne zanima. Znaci oko toga nema problema, jedini problemi bi mogli biti modni kreatori ili novinari, ali u ovom slucaju mogu svoj posao prepustiti svojim koleginicama.
I jedno od nacela demokratije je da svako moze koristiti svoja prava, pa i Altunina organozacija kao takva moze koristiti pravo da pozove na reviju koga hoce.
Altuna, ja zelim da ti inshAllah uspe, a ako slucajno ne uspe ovaj put, pa mozda je to jedno od iskusenja, tako da nemoj odustajati! Ko sto kaze Saban Burhan; "S vjerom u Boga..."

ajla

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

72

Subota, 24. Juni 2006

Koliko god ti ja objasnjavala zasto revija nece uspeti ti opet ne mozes razumeti KARAKTERNA.
Bez uvrede molim.

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

• Poruku poslati

73

Subota, 24. Juni 2006

Nisam uvredjena jer stvarno necu nikad razumeti. Mozda zato sto sam mnogo puta u zivotu cula da nesto nece uspeti pa je ispalo bolje od ocekivanog. I kao sto sma rekla, ako je mogla neka takva modna revija da se priredi u Berlinu, ne znam sto u Pazaru ne bi uspela. Ja bi bas volela da Altuna dokaze da moze uspeti. Mene nesto tavo samo jos vise motivira za rad. 8)
ajla, znam ja da ti ne mislis nista lose.

ajla

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

74

Subota, 24. Juni 2006

Ma nema sta ova Karakterna je srce.
Pa kazem na osnovu cinjenice poznavanja naseg mentaliteta u Novom Pazaru. Seti se samo kakvih ce samo komentara biti.... ?(
A pogotovu muskaraca :(

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

75

Subota, 24. Juni 2006

Citirano

Orginalno od ajla
Pa kazem na osnovu cinjenice poznavanja naseg mentaliteta u Novom Pazaru. Seti se samo kakvih ce samo komentara biti.... ?(
A pogotovu muskaraca :(

E shala nisu ove nashe cure! Kada rijeshe da se udaju za Bosanca, niko gori od mushkaraca iz Pazara. :D
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

76

Subota, 24. Juni 2006

Citirano

Orginalno od Karakterna
A ne znam odakle ideja o feministicki modnoj reviji. Ubedjena sam da oni muskarci koji poznaju pravila Islama nece ni pomisliti da idu, dok one koji su takozvani "muslimani po imenu" to ne zanima.

Kao prvo ovom ovde nije mesto,jer nije nikakva NEVLADINA ORGANIZACIJA,vec se prica o modi !!! A tema " MODA " vec postoji u SVE I SVASTA tako da inicijator ovog je tako reci LUPIO !!!!!!!!!!

A verujem da modele nece nosit HODZINICE vec obicne devojke !!!!

@Jaeger

Sandzaklije su najgori,svi ostali su bolji od nas !!!

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

• Poruku poslati

77

Nedjelja, 25. Juni 2006

Mislim da tema nije pogresna jer je naziv VI KAO OSNIVACI NEVLADINE ORGANIZACIJE, znaci kakvu bi organizaciju imali, a i kakve bi projekte imali unutar te organizacije, znaci da je to bas ono sto se kod te teme trazi.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

78

Petak, 01. Juni 2007

Citirano

Orginalno od Jaeger
E shala nisu ove nashe cure! Kada rijeshe da se udaju za Bosanca, niko gori od mushkaraca iz Pazara. :D

Evo ruka. 8)

Mozda nije vrijeme, ali mislim da gospodi koja se ibretila dugujem jednu informaciju. Proslog bajrama smo odrzali prvi modnu reviju za pokrivene zene u velikoj sali Mesihata koja je bila prepuna zena, samo zena a i djece je bilo naravno. Modele su nosile medresantice marke "Tekbir" i "Aydin" i sve je bilo fenomenalno, cak smo dobile sve pohvale od strane muskih organizatora kojih tu naravno nije bilo. Modna revija je bila uprilicena za zensko bajramsko sijelo. Eto, da ne brinete.... ;)

YU.box

Početnik

(10)

• »YU.box« je zabranjen

Datum registracije: 01.05.2007

• Poruku poslati

79

Subota, 02. Juni 2007

Hajo bi da vas pitam morelj da se zivi od tija nevladinih organizacija ( misljim koljiko daju para mesecno).
Jelj se vas rad zasniva na tome, evo sacemo da objavimo neko je uradio to i to objavimo to i oljagamo ceveka koji nije ni kriv ni duzan. Bitno je samo da se cita i prica o tome pa neka je istina kakva je i sta je to nije bitno...?

THÜ-Barbarosa
Übung macht den Meister

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

80

Subota, 02. Juni 2007

Najvaznije sto bi jedna nevladina organizacija trebala imati su nezavisni intelektualci, koji ne zavise od politickih stranaka. Takvi intelektualci bili bi sposobni kritikovati sve negativne pojave u drustvu i iznalaziti rjesenja.
Ono sto ja vidim kao problem kod novopazarskih nevladinih organizacija je sto, vecina njih, su, zapravo, ispostave razlicitih politickih stranaka, glavni cilj im je ljaganje protivnika, iznosenje prljavog vesa (a veoma cesto, da se tako izrazim, i prljanje cistog). Zakonski bi trebalo regulisati rad tih organizacija tako da se zabrani iznosenje sumnjivih stvari. jos jedan problem kod nas jeste sto se za vecinu tih organizacija ne zna ko je njihov osnivac, nema njihovih adresa i sl.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Social bookmarks