Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Bosniaco

Zlatna sredina

(10)

• »Bosniaco« je muško
  • »Bosniaco« je autor ove teme

Datum registracije: 30.12.2003

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 02. Juni 2005

Video iz Haga o Ubijanju Srebrenicana

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 02. Juni 2005

Poslije ovog snimka kojeg su svi videli pod hitno treba prekinuti koaliciju sa Srpskom Radikalnom Strankom u Novom Pazaru i Sjenici koju su nacinile SDP, SZS i NPS.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

3

Petak, 03. Juni 2005

Imas li ti dva prsta obraza? Najvecu bosnjacu tragediju koristis u lokalno-politicko prepucavanje? Dje si ti bio zadnjih deset godina, pod kamen? Nisi znao do sad sta se desilo 11.Jula 1995., jeli?

• »MADE IN SANJAK« je muško

Datum registracije: 16.06.2004

• Poruku poslati

4

Petak, 03. Juni 2005

Stoga Sandzaklije pamet u glavu!
Ove godine je Deseta godisnjica genocida u Srebrenici.
Organizujte autobuse kako bi 11 jula bili sa cjelim svijetom u Srebrenici.

Posjetite Srebrenicu da sutra ne bude "Oj Pazaru drugi Vukovaru, Oj Sjenice druga Srebrenice".

Cujem da organizujete autobuse na koncerte Bijelog Dugmeta i razne utakmice!

Ovoga puta to trebate uciniti za Srebrenicu. Ja znam da su Sandzaklije ponosan narod i da ce u velikom broju otici u Potocare 11 jula.

A posebno bih u Potocarima volio vidjeti gospodina Rasima Ljajica!

"Licite na narod iz koga potjecete. Potrudite se da licite na taj narod. Taj narod nesto voli, a nesto ne voli. Volite ono sto on voli, ne volite ono sto on ne voli, pa cete liciti na taj narod. Taj narod je hrabar. Taj narod je pametan. Ne treba vas biti sramota da licite na taj narod, pa makar dijelili s njime, mozda, i neke mahane. Jer, nije nas narod savrsen, jer nema savrsenog. Ali ne treba bjezati od toga. Licite na taj narod."
...Jos da citiram svog omiljenog pjesnika:
'Velikim Bogom se kunemo da robovi biti necemo!"

12.1.1994. (Alija Izetbegovic)

"Uvjeren sam da ce se BiH, da odmah definisem sta, postepeno ocuvati, opstati i postati normalna drzava. Uvjeren sam u tu stvar. Ne bih mogao prognozirati kad ce to da bude, ali historija tece prilicno brzo na ovim prostorima, pa ce mozda biti brze nego sto mi i ocekujemo." Alija Izetbegovic

Datum registracije: 25.05.2005

• Poruku poslati

5

Petak, 03. Juni 2005

Halo

U Pazaru postoje dve vere Pazarci i seljaci. Verujem da ti spadas u ovu drugu. laz koja se kaze sto puta moze postati istina zato razmisli pre nego nesto kazes gospodine MADE IN SANJAK ali neznam iz kojeg dela.

• »MADE IN SANJAK« je muško

Datum registracije: 16.06.2004

• Poruku poslati

6

Petak, 03. Juni 2005

Citirano

Orginalno od prcenzajn
U Pazaru postoje dve vere Pazarci i seljaci. Verujem da ti spadas u ovu drugu. laz koja se kaze sto puta moze postati istina zato razmisli pre nego nesto kazes gospodine MADE IN SANJAK ali neznam iz kojeg dela.

Nije mi jasno sta zelis da kazes?

Uz svo postovanje prema seljacima, isticem da nisam seljak.

Osim toga nisam iz Novog Pazara ukoliko je to vazno.

Ali na osnovu srpskog jezika kojim govoris, mogu zakljuciti samo ovo:
Ili si Srbin!
Ili Bosnjak koji je rastao van Sandzaka
Ili si pokondirena tikva koja se stidi svog jezika i kulture!

"Licite na narod iz koga potjecete. Potrudite se da licite na taj narod. Taj narod nesto voli, a nesto ne voli. Volite ono sto on voli, ne volite ono sto on ne voli, pa cete liciti na taj narod. Taj narod je hrabar. Taj narod je pametan. Ne treba vas biti sramota da licite na taj narod, pa makar dijelili s njime, mozda, i neke mahane. Jer, nije nas narod savrsen, jer nema savrsenog. Ali ne treba bjezati od toga. Licite na taj narod."
...Jos da citiram svog omiljenog pjesnika:
'Velikim Bogom se kunemo da robovi biti necemo!"

12.1.1994. (Alija Izetbegovic)

"Uvjeren sam da ce se BiH, da odmah definisem sta, postepeno ocuvati, opstati i postati normalna drzava. Uvjeren sam u tu stvar. Ne bih mogao prognozirati kad ce to da bude, ali historija tece prilicno brzo na ovim prostorima, pa ce mozda biti brze nego sto mi i ocekujemo." Alija Izetbegovic

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

7

Petak, 03. Juni 2005

Esselamu alejkum

prcenzajn, bolje ti je da šutiš, kad već nemaš šta pametno da kažeš. U stvari bolje ti je da šutiš i kad misliš da imaš nešto pametno da kažeš, jer vjerovatno griješiš.

Svi koji su gledali ovaj snimak su konačno prešli iz apstaktnoga svijeta brojki (te 7000, te 8000, te nije nego 2000) u konkretan svijet zločina. Normalan čovjek, bio srbin ili nebio, vjerovao u cifru od 8000 ili ne vjerovao, sada vidi ubistvo četvorice momaka i mnogo je. Da, sad je četvoro mnogo!

A na forumu B92 već ima preko 25 strana o ovoj temi. Na sajtu preko 200 komentara. I još prije, na temu o onoj sramnoj tribini, imaju preko 42 strane na forumu.

A nas to kao da ne zanima. Kao da je ta Srebrenica tamo negdje u Kini. Štaviše kao da je Srbija negdje u svemiru, daleko od nas.

A nije tako.
Evo nekoliko fakata:
Mi živimo u Srbiji. Naše biznismeni sarađuju sa Srbijom. Naši političari sarađuju sa Srbijom. Sa njihovim strankama ulaze u koalicije, dogovore... Živimo po zakonima Srbije. Nosimo državljanstvo Srbije i Crne Gore. Znači ta se Srbija nas itekako tiče.
A nas neki kompleks sputava, ne možemo da progovorimo (ovdje - javno) o tome, možda imamo nekoga druga srbina kojega ne želimo da uvrijedimo. A zašto bi se mi stidjeli? Nije mi jasno. Zašto se oni ne stide? Nemojte da vas zavara taj B92 kojega svi gledamo, to nijie kompletna slika. Ko hoće da upotpuni svoje viđenje ove situacije neka malo obiđe i forum RTS-a i serbiancafe, pa neka vidi da se nisu baš svi postidjeli onoga što su vidjeli.

Neka vide da ih ima dosta koji su ponosni!

Tadić je spreman da se pokloni žrtvama Srebrenice. Pa zar sada gospodine predsjedniče? A prije nekoliko dana je svoju demokratiju pokazao u svom "svjetlu" kada se zdušno zalagao za slobodu govora. Jedan sam lijep komentar čuo, koji kaže: Nije sloboda govora da profesor na medicinskom fakultetu kaže kako se ne može vršiti transplatacija krvi sa crnca na bijelca.

Svejedno, neka se pokloni Tadić žrtvama. Neka ode tamo i neka povede Tomislava Nikolića. Jeli i on spreman da se pokloni žrtvama? Neka povede i Koštunicu. Jeli i on spreman da se pokloni žrtvama? Ma neka ode sam, baš me zanima da li će ta predsjednikova spremnost nekim plodom da urodi.

Ja jednu stvar znam. Od onih koji zločin negiraju malo ih je koji stvarno vjeruju da ga nije ni bilo. Gro njih vjeruje da je BIO OPRAVDAN. Da je bio nužan. Od onih koji ga osuđuju malo ih je koji to rade zato što vjeruju da je to zločin. Gro je onih koji ga osuđuju iz sebičnih razloga, želeći sebe da predstave kao moderne, proevropske, demokrate itd...

I na kraju ovo je zločin naroda nad narodom, a ne pojedinaca nad pojedincima. Šačica onih koji su vikali "Ne u moje ime" je sasvim jasno nadglasana skandiranjem, ovacijama i šutnjom ostalih, koji su tom šutnjom jasno rekli "Da u moje ime".
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

8

Petak, 03. Juni 2005

Ene prcenzajna, tamo u jednoj temi je oprostio cijelu Srebrenicu a ovdje made_in_sanjaka nazva lazovom i seljacinom zasta? za nista. Bogme rotko ne prodaje se krme u Teheranu, bolje ti je da se ne zrckas mnogo po ovim temama sa rijecju Srebrenica, sve kad u njima procitam rijec "laz" obuzme me ljutina.

Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Datum registracije: 25.05.2005

• Poruku poslati

9

Petak, 03. Juni 2005

E

niti sam rekao da je laz Srebrnica niti da ne treba kazniti zlocince vec sam rekao da ne teba pricati o Pazaru u najgorem svetlu i predvidjati nesto sto niko normalan ne bi voleo da se desi.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

10

Petak, 03. Juni 2005

Moj sine, rekoh, ubiše te…

Majka prepoznala sina na snimku

Na snimku na kom se vidi kako prepadnici jedinice Škorpioni ubijaju šestoricu srebreničkih Muslimana Nura Alispahić, prepoznala je svog maloletnog sina Azmira.

"Pokazaše njih četvoricu i pobiše ih. Kad su onda pokazali dvojicu, kažu sklonite ih. Moj sin i još jedan. Skloniše ih i stadoše. Ruke su stavili iza. Ubiše onog ispred, a moj se sin okrenuo i gleda, kao da traži neku pomoć. Kako se okrenuo i pogledao, ubiše ga. On pade nazad. Moj sine, rekoh, ubiše te… Najteže mi je bilo kad sam ga videla".

B92

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

Datum registracije: 19.01.2005

• Poruku poslati

11

Petak, 03. Juni 2005

Citirano

Orginalno od Root
Majka prepoznala sina na snimku

Na snimku na kom se vidi kako prepadnici jedinice Škorpioni ubijaju šestoricu srebreničkih Muslimana Nura Alispahić, prepoznala je svog maloletnog sina Azmira.

"Pokazaše njih četvoricu i pobiše ih. Kad su onda pokazali dvojicu, kažu sklonite ih. Moj sin i još jedan. Skloniše ih i stadoše. Ruke su stavili iza. Ubiše onog ispred, a moj se sin okrenuo i gleda, kao da traži neku pomoć. Kako se okrenuo i pogledao, ubiše ga. On pade nazad. Moj sine, rekoh, ubiše te… Najteže mi je bilo kad sam ga videla".

B92

Maloprije sam na TV-u gledala ovu zenu i isplakala se ko sto ne pamtim kad sam... Tu majku je samo trebalo vidjeti, te oci i taj bol. Ne daj Boze nikad vise nikome. Rahmet im dusama.

Citirano

Orginalno od Made in Sanjak
Stoga Sandzaklije pamet u glavu!
Ove godine je Deseta godisnjica genocida u Srebrenici.
Organizujte autobuse kako bi 11 jula bili sa cjelim svijetom u Srebrenici.

Posjetite Srebrenicu da sutra ne bude "Oj Pazaru drugi Vukovaru, Oj Sjenice druga Srebrenice".

Cujem da organizujete autobuse na koncerte Bijelog Dugmeta i razne utakmice!

Ovoga puta to trebate uciniti za Srebrenicu. Ja znam da su Sandzaklije ponosan narod i da ce u velikom broju otici u Potocare 11 jula.

Svaka cast na ovim rijecima. I ne samo Sandzaklije, i mi, i Bosanci i Hercegovci.
...Najgore je biti stranac u svome plemenu...

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

12

Petak, 03. Juni 2005

Snimak zločina mogao da se iznajmi u video klubu

Kaseta sa snimljenim ubistvom šestorice muslimana koje su počinili pripadnici jedinice „Škorpioni“, čak jedno vreme bila u video-klubu „Laser“. Ali, mogao je da je uzme samo odabrani krug ljudi. Oni koji su bili bliski sa „Škorpionima“ - bio je juče prvi komentar koji nas je „dočekao“ u Šidu.
Meštani kažu da su za kasetu sa ratnim snimcima znali godinama. Međutim, obični ljudi nisu znali šta je na njoj.
- Verujem da je većina mislila da je snimljeno neko glupiranje i izigravanje junaka tamo na ratištu. A... onda... kada sam video snimke... Ja sam zanemeo. Ubice su ljudi koje sam viđao svaki dan! Na ulici! U kafiću! Ljudi kojima sam se javljao i pitao ih: „E’, kako si“ - priča nam tridesetogišnji meštanin Šida. Da li zbog komšijskih odnosa ili činjenice da se po gradu nezvanično priča da je veći broj pripadnika „Škorpiona“ i dalje u svojim kućama jer na kaseti nema snimaka njihovih mogućih ubistava, dovoljan je razlog da imena zatečenih meštana ostanu tajna.
Iako se u Šidu mogu sresti oni koji su ogorčeni hapšenjem svojih sugrađana, većina se doslovce pita „da li će u našem gradu umesto table na kojoj piše ‘Grad Save Šumanovića’ osvanuti nova sa natpisom ‘Grad ratnih zločinaca’. Ovo nije jedina dilema koja muči meštane Šida. Možda mnogo jača, a koja i zabrinjava je - zašto baš sada i kako će se sve to odraziti po državu.
- Moja prva asocijacija po objavljenoj vesti o hapšenju „škorpiona“ bila je: „Te zločine su počinili pojedinci i to nikako nije srpski narod“ - kaže nam vremešniji gospodin koji kao i većina meštana Šida ima temu broj jedan - „Škorpione“ i Šid.
„Škorpioni“ su, po priči naroda, bili osioni u godinama rata, a potom su se smirili. Starosedeoci Šida u razgovoru naglašavaju: „Oni i nisu iz našeg mesta već mahom iz Hrvatske, posebno Banovaca“. A onda dodaju: „Prošetajte ulicama i siguirno ćete naići na nekoga ko je osetio njihove šake“. Uz podsećanje na ratne godine, sledi i priča o debelom švercu u kome su učestvovali „Škorpioni“.
Neka mi Bog bar u snu javi zašto je moj sin Aleksandar uhapšen - grči ruke i pokriva lice majka Aleksandra Medića uhapšenog pripadnika Škorpiona koji se vidi na kaseti, šezdesetdvogodišnja Milena. Po tvrdnji meštana Šida on na snimku ima crvenu beretku ali se ne vidi da on nekoga i ubija.
- Meni se više ne živi. Neka mi neko kaže šta je uradio. Tada u ratu stalno su dolazili iz opštine i govorili jedan od tvojih sinova mora u rat da ide. I otišao je Aleksandar koji ni - priča majka Milena i dodaje da oni nisu u rodu sa vođom Škorpiona koji ima isto prezime Medić.

Željka Jevtić Blic

Koliko jos takvih kaseta ima po Srbiji? X(
Sta je ovo sto cute clanovi foruma srpske nacionalnosti? X(

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

13

Petak, 03. Juni 2005

Svaka cast Sandzacki_sine za post. Isto kao i tebi , meni je ovaj video film na najizraziti nacin dao neizbledivu percepciji svirepost, tih NELJUDI koji su izvrsili ovaj monstrumski naci ubijanja onih koji gonilci pravde sto svojom nesosobnoscu ali vise nehtenjem ne privode jos uvek Hagu gde im je mozda i neadekvatno mesto jer su zaslusili recimo gautemamo da bi im se sudilo. Uzasan zlocin kako izvrsilaca isto tako jos vise nalogodavaca koji su svojevremeno bili na celnim funcijama drzave ciji smo drzavljani. Siguran sam da vas je kako pripadnike iste vere 6 zrtava sa snimka isto kao i mene sokirao dati prizor i sad i vas i mene kao i svih ostalih normanih srba stid zbog suza majke ciji je sin kukavicki sa ledja streljan , sto imamo taj pasos. I time taj zlocin ucinjen u ime drzave kojoj pripadamo sami i na neki nacin imamo pasivnu odgovornost sto smo dozvolili taj uzas. Srebnica se mogla aktivno spreciti sa strane tadasnje bosanske vlade ,to je sigurno. Ali to nesme ,nikako, umanjiti ovaj idiotluk ovih sto su izvrsili nevidjen gnusan zlocin. Pitam se kakvi su to bezdusnici koji mogu ubiti mucki dete od 16 godina koji je kriv samo sto je Musliman !!!

Dalje, i sta ako trenutno presednic srbije KOPIRA WILLY BRAND-A i pokloni se civilnim zrtvama? Kao sto je bilo koja osuda zlocinaca nedovoljna za pravdu za majke ubijenih sinova je sve beznadezno kasno pa i ovo eventualno pokajanje . Nista to nece biti od koristi jer sad nije moguce nista promeniti, definitivno je da su izgubili svojoj najmilije,decu.
I sigurno nemoze to potrati bolna osecanja onih sto zbog toga sad pate i nikako umanjiti kako vec u istoriji , tako zapisano, najveci zlocin nad neduznim civilima, posle dugog sveskog rata.

Hteo sam pokrenuti jos jednu tema ali posto sam sokiran ovim smatram da nije uredu da odvlacim paznju na nebitno. Budimo pragmaticni. Svakako je trenutno najbitnije diskutirati o Srebrnici

Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

np_SUAD

Početnik

(10)

• »np_SUAD« je muško

Datum registracije: 12.09.2004

• Poruku poslati

14

Subota, 04. Juni 2005

SELLAM ALEJKUM.
I braco suvisne su sad sve reci treba samo da zapamtimo snimak i veliko ono I. Ne zaboravimo da sve sto se desilo u srebrenici spremalo se i nama u NP ali dragi ALLAH nam se smilovao io nije to dozvolijo..Zelim da kazem to da svako ko je imalo musliman nece zaboraviti ovaj stravicni prizor I nece nikada verovati srbima.Jer shvatimo za njih nikad nije kasno i oni se nadaju reprizi u NP.U pravu je brat koji kaze da vise njih odobrava ovaj zlocin nad nasom bracom nego onih koji taj zlocin osudjuju mada ga i oni verujte osudzuju samo zbog sopstvenih politickih pojena..
KAD VRIJEME UCINI SVOJE.....

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

15

Subota, 04. Juni 2005

Citirano

Orginalno od np_SUAD
Zelim da kazem to da svako ko je imalo musliman nece zaboraviti ovaj stravicni prizor

Mislim da ne samo neko ko je i malo musliman, vec svako ko je i malo covek ne treba i ne sme da zaboravi ovaj zlocin.
Ovo je zlocin protiv covecnosti, protiv ljudskog roda.

No pre no sto se ne zaboravi, treba se znat, treba bit svestan kakva se stravicna stvar dogodila pre 10 godina. Srebrnica bi trebalo da podseti svakog na zlo koje je covek sposoban da uradi. Nad Srebrnicom bi trebalo svaki od 7 miliardi ljudi da se zaplace, jer ona se moze ponoviti bilo kad i bilo gde.
malo za promenu

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

16

Subota, 04. Juni 2005

Halo Crkva, ima li koga?
Halo. halo!!!
Halo Pavle javi se!!
Nema nikoga. Valjda drze zavet cutanja i poste da okaju grehe.
Sta bi im ucitelj Isus rekao na sve ovo. U sta su pretvorili njegovo ucenje.
A sta je sa onim ne ubij?
Halo Pavle javi se!!!
(Nenad, 3. jun 2005 22:23)

http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=169750

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

17

Nedjelja, 05. Juni 2005

Ratovali i za Abdića, pljačkali Srbe u „Oluji“
Televizija B92 emitovala je juče snimak, napravljen tokom rata u BiH, na kojem se vide Milorad Ulemek Legija, tadašnji oficir Srpske dobrovoljačke garde, i komandant „Škorpiona“ Slobodan Medić Boca, koji su ratovali u Cazinskoj krajini na strani Fikreta Abdića, vođe takozvane Autonomne oblasti zapadna Bosna.

Nataša Kandić, predsednica Fonda za humanitarno pravo, gostujući u studiju navela je da su snimak napravili pripadnici „Škorpiona“ i SDG aprila 1995, nekoliko meseci pre masakra u Srebrenici. Na snimku Ulemek i Medić, u društvu još nekoliko vojnika, osmatraju teren iz rova. Obojica su u uniformama, a Medić nosi kaubojski šešir. Na snimku se ne vide borbena dejstva, ali kamera iz sekunda u sekund prati ponašanje Legije i Medića koji preko motorola izdaju naredbe na komandnom položaju.

Na snimku razgovor između Legije i Medića je slabo razumljiv, ali se može čuti kako Legija govori: „Treba da preuzmemo paket“, na šta Medić kaže „J... te paket“.

- Treba nam jedan iz tog paketa - kaže Legija.

Pre toga se čulo da ljudi na terenu imaju petoricu zarobljenika. Nataša Kandić kaže da je tu jasno da se „paket“ odnosi na zarobljenike.

- Tada Medić kaže, što se nejasno čuje: „Sve ih pobijte“ - kaže Kandićeva.

Iz tog iscepkanog razgovora može se razumeti kada Legija govori da „treba da odradimo onu belu, najveću kuću i štalu pored“.

Na početku se vidi kako jedinice kreću iz Šida, gde ih blagosilja sveštenik. On pripadnicima „Škorpiona“ i SDB kaže : „Turci su se povampirili. Hoće srpske teritorije“.

Nataša Kandić ističe da je ovaj snimak važan kao dokaz na koji se način iz Srbije prelazilo na teritoriju BiH. Na kadru se može videti kako pripadnici jedinica dugo čekaju pred granicom dok, kaže Kandićeva, Milan Milanović Mrgud, osnivač „Škorpiona“, nalazi način da Unprofor propusti nauružane formacije.

Ulemek je tada bio pripadnik SDG, a na pitanje kada je on zvanično postao pripadnik DB, Nataša Kandić kaže da su „svi imali njihove identifikacione kartice“ i dodaje da su obični pripadnici SDG, „crvenih beretki“ ili „Škorpiona“ stalno prebacivani iz jedne u drugu jedinicu. Ona je dodala da snimak dokazuje povezanost Srpske dobrovoljačke garde, jedinice pod komandom Željka Ražnatovića Arkana, i „Škorpiona“, kao i učešće vojnika iz Srbije u sukobu snaga lojalnih Fikretu Abdiću i Armije BiH.

- Jedinice je plaćao Abdić, koji ih je pozvao preko DB, na čijem se čelu tada nalazio Jovica Stanišić, da mu pomognu u borbi protiv Armije BiH. Na snimcima se vide pripadnici SDG, „Škorpiona“, snaga Abdića, ali i generali Vojske RS, a možda i generali Vojske SRJ - kaže Kandić.

Nataša Kandić kaže da je posrednik između jedinica na terenu i tadašnjeg šefa Službe DB Jovice Stanišića bio Milan Milanović, preko koga je „Fikret Abdić plaćao za asistenciju Srba u odbrani Cazinske krajine“.

- Milanović je posle novac delio pojedincima, određivao koliko ide komandantu Mediću, koji je dalje novac raspoređivao svojoj jedinici. Sve se plaćalo u kešu - kaže Kandić i dodaje da se na snimku vidi da su uniforme pripadnika „Škorpiona“ nove i skupe, za razliku od onih koje nose pripadnici VRS.

Kandić kaže da je Milanović dobro poznat ljudima koji su izbegli iz Krajine, koji su joj rekli da je“on bio jedna od ključnih figura“, te da je njegov motiv bio „sticanje bogatstva i moći“. On je, prema njenim rečima, vladao teritorijama gde se vodio rat.

Kandićeva kaže i da je SDG tokom „Oluje“ presretala ljude koji su bežali iz Hrvatske i oduzimala im novac, zlato. Ljudi su, kaže, bili šokirani jer su bežali od hrvatskih oružanih snaga, a onda su se susretali sa srpskim koje su ih pljačkale.

Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

18

Ponedjeljak, 06. Juni 2005

Citirano

Orginalno od Tashke

Na početku se vidi kako jedinice kreću iz Šida, gde ih blagosilja sveštenik. On pripadnicima „Škorpiona“ i SDB kaže : „Turci su se povampirili. Hoće srpske teritorije“.

Mislim da je sve vise argumenata, da SPC ustvari i nije crkva, vec jedna fasistoidna organizacija koja je bila jedan od glavnih pokretaca krvavih pirova od strane cetnika na prostorima bivse Jugoslavije

-U prilog tome ide i cinjenica da je Srpska pravoslavna crkva jos 1994 isljucena iz Unije krscanskih crkava Evrope, jer su pojedini njeni velikodostojnici otvoreno pozivali na mrznju i zlocine.

-Intresantno je takodje, da SPC ne samo da se nikada nije distancirala od zlocina, koji su radjeni i sa njenim blagoslovom, vec nije nikada ni osudila zlocine prema nesrbima.
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

19

Petak, 10. Juni 2005

Grobnica sa ženama i decom
9. jun 2005. | Izvor: B92

Bratunac -- Iz masovne grobnice u selu Suha, opština Bratunac u istočnoj Bosni, ekshumirano je 38 tela dece, žena i staraca.

Sudski veštak iz Tuzle, doktor Zdenko Cirhlaž, iznosi podatke do kojih je ekspertski tim došao posle prve sudsko-medicinske obrade tela: “Većinom su bile žene i to pet žena kod kojih smo u naručju našli djecu. Djeca su bila starosti od šest mjeseci do nekoliko godina. U posebne dvije vreće je bilo po dvoje djece zagrljeni, nekoliko godina starosti i u jednoj vreći je bilo jedno dijete".
"Naišli smo na mladu ženu i pri obdukciji smo pronašli da je bila u odmaklom stupnju trudnoće, pred porođaj”, kaže Cirhlaž.

U pitanju je primarna grobnica, što znači da su na mestu gde su ubijene, žrtve i sahranjene. Ekshumacija je izvršena od 9. do 12. maja, trinaest godina posle ubistva, kaže doktor Zdenko Cirhlaž: “Ono što smo do sada ustanovili, jeste da su svi lišeni života vatrenim oružjem. Radi se o tijelima, o žrtvama ubijenim 1992. godine”.

DNK analiza biće završena u vrlo kratkom roku, kada će se biti potvrđen tačan identitet žrtava, za koje se na osnovu ostalih podataka pretpostavlja da su Bošnjaci.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

20

Petak, 10. Juni 2005

Majke: Neka Tadić dođe kao čovek

Predsednica "Srebreničkih majki" Hatidža Mehmedović kaže da predsednik Srbije Boris Tadić može da dođe u Srebrenicu, ali da ne zna da li će biti bezbedan. "Ako skupi hrabrost da dođe u Potočare, niko neće morati da mu priča o zločinu jer Potočari pričaju sami za sebe. Meni eventualna Tadićeva poseta Srebrenici ne znači ništa. Ne treba mi bilo čije izvinjenje. Moglo se nešto učiniti da ne dođe ni do zločina ni do izvinjenja. Ako će Tadić 10 godina od naše tragedije doći ovde da sebe promoviše onda on nije vredan toga da se poklanja žrtvama", kaže Hatidža Mehmedović za "Dnevnik".

Sabra Kolenović iz pokreta "Majke enklava Srebrenica i Žepa" kaže da Tadić može da dođe u Srebrenicu ako želi da se kao čovek pokloni žrtvama . "Ako misli da dođe kao političar i u tom se svojstvu pokloni i izvini, nama to zaista ništa ne znači. Samo želimo da istinu i drugi prihvate onakvu kakva jeste", kaže ona.

Ko (ni)je znao

Jedan od lidera Narodnog pokreta "5. oktobar" Vesna Pešić izjavila je da su građani Srbije koji su to hteli mogli da znaju za zločine u ratovima na prostoru SFRJ.
"Mogu da shvatim da kod nas vrlo malo ljudi čita novine, da ne slušaju svi iste televizije, ali ko je hteo da bude obavešten, tvrdim da je mogao da bude obavešten", rekla je Vesna Pešić sinoć na tribini "Mapiranje desnog esktremizma, drugi ritam Srbije" u Novom Sadu.

Ona je dodala da je znala ne samo šta se dogodilo u Srebrenici nego i šta se pre toga dogodilo u Bratuncu, Zvorniku i na drugim mestima. "Znala sam šta se dogodilo u Prijedoru 1992, to je bilo strašno šta je tamo učinjeno. Zašto to drugi ljudi nisu znali, ja ne znam", rekla je ona.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Social bookmarks