Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SoSS

Učenik

(10)

• »SoSS« je autor ove teme

Datum registracije: 02.07.2004

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 29. Maj 2006

Vijesti iz dijaspore

MUFTIJA SANDZACKI U KELNU

Zajednica sandzacke dijaspore i Islamska zajednica bosnjaka u Kelnu organizuju u subotu, 03 Juna 2006. god. sa pocetkom u 20h i 30 minuta u dzamijskim prostorijama tribinu na temu "ISLAMOM DO SRECNIJE BUDUCNOSTI". Gost predavac na tribini bice Muftija sandzacki Muamer ef. Zukorlic. ZSD poziva sve muslimane da prisustvuju ovoj tribini.

Adresa: BIKZ "Gazi Husrev Beg"
Vogelsangerstr. 210,
50825 KÖLN

www.dijaspora.org

BIOGRAFIJA MUFTIJE MUAMER EF. ZUKORLIĆA

Muftija Sandžački - Muamer-ef. Zukorlić

Rođen je 15.02.1970. god. u selu Orlje, opština Tutin. Osnovnu školu je završio u selu Ribariće, opština Tutin, a Medresu "Gazi-Husrevbeg" u Sarajevu, nakon čega odlazi na odsluženje vojnog roka. Islamski fakultet, odsjek šeriatsko pravo, upisuje u Konstantini (Alžir), kojeg završava u ljeto 1993. god., da bi od nove školske godine postao profesor Medrese u Novom Pazaru.

Za prvog predsjednika Mešihata Islamske zajednice Sandžaka biran je iste godine njegovim osnivanjem, da bi pomenutu funkciju obavljao do današnjih dana. Uporedo sa funkcijom predsjednika Mešihata, Muamer ef. Zukorlić je i sandžački muftija, dekan Islamske pedagoške akademije u Novom Pazaru, te vršilac dužnosti rektora Univerziteta u Novom Pazaru. Inače pohađa postdiplomske studije u Libanu, gdje je položio sve ispite i sprema magistarski rad.

Vrsni je poznavalac arapskog jezika i odlikuje se visokim organizacionim sposobnostima, opštom pismenošću i misionarskim afinitetima. U proteklih devet godina postojanja i rada Mešihata je osim oživaljavanja vjerskih aktivnosti u Sandžaku uspio uspostaviti značajne veze sa islamskim faktorima u svijetu. Učestvovao je u radu mnogih značajnih islamskih skupova širom svijeta, promovišući Islamsku zajednicu Sandžaka i njene ustanove. Član je Rijasaeta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.

SoSS je dodao/la ovu sliku:
  • muftija_sandzacki.jpg
U SoSS-u smo...

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

2

Utorak, 30. Maj 2006

Svaka cast za ovako nesto. Nasem narodu su potrebni ovakvi skupovi na kojima ce biti predavanja na nasem jeziku u vezi ISLAMA.
Mogu reci samo da je veoma tesko ziveti u Zemljama u kojima se nikada ne cuje Ezan, ne oseca se miris Bajrama, miris Ramazana......
Gledajuci decu naseg naroda koja su rodjena i koja se radjaju ovde vidim da se polako utapaju u ovaj ceo sistem izvan Islama.
Svaka cast MUFTIJI ZUKORLICU (o) (o)

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

3

Utorak, 30. Maj 2006

Zaista je neumoran. (o) (o) (o)

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

4

Petak, 02. Juni 2006

Ne znam gdje ovo da postavim...pa ajd na ovu temu....Sutra u Gradacac dolazi Sulejman Bugari ,predpostavljam da ste culi za njega jer je odozdo iz vasih krajeva.
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

5

Petak, 02. Juni 2006

Lijepa vijest, Galaksijo. K'o imas vakta otidi te ga poslusaj.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

6

Petak, 02. Juni 2006

galaksijo, hvala tebi za obavijest, lijepo bas.

samo jedna mala korekcija (halali, nemoje se naljutiti - bolje da si upucena), Sulejman Bugari jest nas (muslimanski) i treba biti ponasan na njega. geografski/porijeklom, on je s' Kosova koje je blizu nasem kraju ali ipak nije nas kraj.

ako ti je stalo, bujrum:

http://islam.dzemat.org/modules.php?name…=print&sid=2102

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

7

Utorak, 31. Oktobar 2006

Zajednica sandžačke dijaspore organizuje u Novom Pazaru tribinu pod nazivom: <a href="http://www.dijaspora.org/images/stories/Aktuelno/tribina u novom pazaru.pdf">SANDŽAK-DIJASPORA, DIJASPORA-SANDŽAK</a>. Tribina će biti održana u četvrtak, 2. novembra 2006. godine, u Velikoj sali Mešihata Islamske zajednice Sandžaka sa početkom u 18 časova. Na tribini će nastupiti Dtt Sadrija Eminović iz Italije, Dr Benjamin Bejtović iz BiH, Mr Mevlud ef. Dudić, Doc. dr. Hana Korać, Edin Salković iz Njemačke te kao specijalni gost Prof.dr. Ferid Muhić iz Makedonije.

Izvor
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

8

Utorak, 31. Oktobar 2006

@ed: Moze li da prisustvuje ko hoce ili postoje pozivnice i sl. obzirom da je u pitanju prostor koji moze da primi ogranichen broj ljudi?

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Dragulj

Učenik

(10)

• »Dragulj« je žensko

Datum registracije: 29.09.2004

• Poruku poslati

9

Subota, 04. Novembar 2006

selam

jest da malo kasnim,ali nije lose da vam prenesem ...

28.10. ove godine u Becu je bilo vece Kur'ana,gosti su bili 10 najboljih hafiza svijeta u uzrasti do 15 godina mislim (nisam sigurna) i mekanski imam ...prisustvovalo je nad 10 000 ljudi i bilo je prelijepo...!

miljenik publike je bijo mali Mustafa iz malezije koji nema ni punih deset godina a citav ramazan je bijo imam za teravije u jednu od maleziskih dzamija kao i mali decak iz Iraka koji ima prelijep glas,
kao i Sumeja koja dolazi iz Egipta ,mislim da kad je ona ucila nije bilo coveka u sali,a da je suzama ostao ravnodusan!

nek nam ovakva deca budu primer !:)
Vjecna i vrijedna ljubav se moze zadobiti samo ako se probudi spram necim sto je vjecno i trajno,a to su dusa i intelektualno moralni kvaliteti!

SoSS

Učenik

(10)

• Poruku poslati

hesen

Početnik

(10)

• »hesen« je muško

Datum registracije: 20.05.2004

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 10. April 2008

FORMIRANA ZAJEDNICA SANDZACKE DIJASPORE ZA DONJU SAKSONIJU

da li je ovo jos jedan atak na jedinstvo islamske zajednice Bosnjaka u Nemackoj.
Poznato mi je sta e dogodilo sa islamskom zajednicom Bosnjaka u Frankfurtu.
Po meni postaktut je sukob iz Novog Pazara izmenju Bosnjaka iz Sandzaka i Bosnjaka iz Bosne.povod toga je i tada bio formiranje sandzackog dzemata.
Danas je ovakva situacija u Frankfurtu;
Albanci su iskoristili taj sukob (i ako su u objekat ulozili samo 5% sredstava) i preuzeli su rukovodjenjem pre svega objektom od milion Evra.
predsjednik i imam su Albanaci.
Nadam se da ce dzemat Bosnjaka Hanovera ostati jedinstven.

hesen

SoSS

Učenik

(10)

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 10. April 2008

Bio jednom jedan Kadro, koji je ziveo u Frankfurtu, doduse nije se puno motlao po dzematu o kojem govori ovaj hesen, jer mu klanjanje namaza nije bas islo najbolje od ruke.

Ali je taj Kadro znao dobro da kapitalizira ime Sandzaka otvrajuci Kulturni centar Sandzak u Hekstu dio Frankfurta), gdje je nasim zemljacima s vremena na vreme kako se prenosi, umjesto kulture nudio razno razne robe iz Poljske i Ukrajine 8) . Kada je gradska uprava saznala za marifetluke tog typa ne samo da je zatvorila to gnijezdo kulture nego je i izvjesnog Kadra sutirala na mjestu voljno, pa sada isti prodaje kurseve integracije po Novom Pazaru itd.

@hesen nemoj da se brines ti za jednistvo Islamske zajednice u Njemackoj. Zajednica sandzacke dijaspore na zdravim osnovama to jedinstvo jos vise ucvrscuje. Sto se tice dzemata u Frankfurtu nije istina da je bilo ko iz Novog Pazara posticao bilo kakav sukob. Sukob ne postoji jer je dzemat jedinstven i u njemu si Bosnjaci iz BiH, Sandzaka i braca Albanci. Dzamija je vakuf u sastavu Mesihata Islamske zajednice Bosnjaka u Njemackoj a predsjednik moze da bude i Albanac i Bosnjak nama koji smo u dzamiji svejedno je.

Ocito da vijest nisi ni procitao jer da si to ucinio u dolje navedenom tekstu nasao bi odgovore na pitanja i brige u vezi Hannovera.

Citirano

www.dijaspora.org

Posebna radost ovog skupa je izbor na mjesto podpredsjednika Mirhada Mahica porijeklom iz Sanskog Mosta, sto je najbolji dokaz jednistva Bosnjaka iz Sandzaka i Bosne i Hercegovine u dijaspori.

Zajednica sandzacke dijaspore je najavila odrzavanje velike manifstacije pod nazivom “Mi smo jedno, Sandzak i Bosna” koja ce se odrzati 17.maja u Hannoveru s pocetkom u 20 sati a kojoj ce biti prisutni eminetni gosti iz Sandzaka i Bosne i Hercegovine uz bogat kulturno-umjetnicki program.

Medjutim sibicarima kao ovom kojeg sam naveo u gornjem dijelu posta smutnje nikada dosta.

U SoSS-u smo...

13

Četvrtak, 10. April 2008

Svasta. Ovo mi oci videle nisu, da narod ne moze smirom nego zororm hoce da posvadi i one koji se oslicno razumiju i o svadji cak ni ne sanjaju.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

kelam

Početnik

(10)

• »kelam« je muško

Datum registracije: 16.03.2008

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 10. April 2008

Selam
Postovani pink dozvolices mi da se jednim kazivanje nadovezem na tvoje izlaganje a PAMETNIMA JE I ISARET DOVOLJAN.
Bila su dva arapska plemena zvana EVS i HAZREDZ, oni su godinama ratovali , kako se govori vise od 100 god je medju njima huktao rat.
Naravno kad se dvojica svade treci uvijek profitira e tako u njihovom okruzenju su zivjela 3 velika Jevrejska plemena ; Benu Kinka, Benu Nadr , Benu Kurejza.
ova tri plemena su se ko bajagi podijelila u misljenjima pa Benu Kinka i Benu Nadr poce pruzat podrsku plemenu HAZREDZ a Benu Kurejza stade na stranu EVSA.
i kada god bi zavladao privremeni mir medju ova dva zavadjena plemena ( EVSA i HAZREDZA) Ovi " pomagaci " bi se medjusobno dogovori da rasplamsaju bitku medju njima.
Tako bi ovi "pomagaci" plema EVS ko bajagi uz dogovor zarobili ljude od onih pomagaca plemena HAZREDZi i usput jos neke ljude iz plemena HAZREDZ.
onda pleme HAZREDZ iz dostojanstva moralo da ide da oslobodi svoje zarobljenike i zarobljenike svojih "prijatelja " sto je znacilo i novi sukob i rat.
E sad ovi Jevreji koji su bili kao zarobljenici kod EVSA, oni bi bili pustani na slobodu jer su stranci odnosno nisu iz plemena HAZREDZ.
I pod tom maskom je nonstop buktao rat medj ova 2 plemena .
E tako bi Jevreji njih zavadili , oslabi im ekonomsku i drugu vrstu moci a onda bi upravljali gradom i mjestom.

PRICA JE PODUGA, pa sam je skratio, poenta je u onom ZAVADI PA VLADAJ.
I nemoj da nas nista cudi sto pokusavaju pojedini ljudi napravit podjelu i problem tamo gde ga uopste nema ,

remos

Učenik

(10)

• »remos« je muško

Datum registracije: 07.07.2008

• Poruku poslati

15

Srijeda, 16. Juli 2008

Nemacka Ambasada zajedno sa Holadskom Ambasanom organizuje secanje na Srebrenicku tragedniju tj. na najveci masakar posle drugog svestkog rata.

Petak, 18.07.2008
Aljeezira Street 9
23479 Doha ( Qatar )
Ispitaj svoj odnos prema najboljem drugu/drugarici.Dali lako odbijas njegov/njen predlog da izadjete zajedno.A kakav je tvoj odnos prema ezanu?

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

16

Subota, 08. Novembar 2008

Sweden\'s new Halal-TV courts controversy

A new programme launched on Monday by Sveriges Television (SVT) featuring three young Swedish Muslim women has sparked a heated debate about cultural norms and integration.

In addition to Awad, a lawyer, Halal-TV also features 22-year-old doctor-to-be Dalia Azzam Kassem and 25-year-old dental hygienist Khadiga El Khabiry, all of whom were born in Sweden, but who have roots in different countries in the Middle East and North Africa.

The show is meant to show how the three women view their Swedish homeland through the lens of their Muslim beliefs. SvD described Halal-TV as a “road trip” through Swedish society, with the three lead figures at the wheel which ultimately is meant to help deconstruct the often monolithic view of Muslims held by many Swedes.

“We are three individuals, and just like a Moderate and a Christian Democrat are both alike and different, we also have different opinions. Sometimes our views are similar, sometimes we get angry with one another and the programme heats up,” Azzam Kassem told SvD.

And the trio didn’t waste any time stirring things up in Halal-TV’s premiere episode, which examined class differences through segments filmed in two Stockholm suburbs, Danderyd, one of Sweden’s wealthiest, and Botkyra, one of the poorest.

In one of the segments, Awad and El Khabiry refuse to shake the hand of Aftonbladet newspaper columnist Carl Hamilton, electing instead to greet the guest by putting their hands on their chests, leaving Hamilton’s extended hand hanging in the air and prompting a sharp exchange.

“I’m sorry, you ought to shake my hand,” said Hamilton, according to a transcript published in the Expressen newspaper.

“That’s something I decide,” replied El Khabiry.

“No, I don’t think so!” Hamilton shot back.

The war of words escalated when Azzam Kassem then asked Hamilton what he thought a Swede who had converted to Islam ought to do.

“He should shake hands when in Sweden. If he can’t manage that then he can go live in a cave and be a hermit,” said Hamilton.

“It’s about how we live as Swedes. That’s how we socialize, we shake hands. It’s not we who are the problem. The problem is that you come here and don’t want to shake hands, so it’s actually you who are the problem.”

“We didn’t come here. I was born here,” El Khabiry reminded Hamilton.

http://www.thelocal.se

Evo clanka na engleskom, jer je ovo jos uvek aktuelna tema u Svedskoj.
Pokrecu se i odrzavaju, evo vec, danima debate o propisima u Islamu, kao i o aktuelnom programu Halal-tv.
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

17

Ponedjeljak, 08. Decembar 2008

Klanjanje Kurban Bajram namaza u Frankfurtu:

http://www.dijaspora.org/index.php?optio…d=835&Itemid=47
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

18

Nedjelja, 26. April 2009

Obzirom da je vrijeme recesije alternativni nacini finansiranja i poslovanja na Zapadu privlace paznju javnosti. Cak je i Vatikan upozoravao da islamskom nacinu poslovanja i finansiranja treba prici ozbiljnije i pazljivije.

Zajednica sandzacke dijaspore u saradnji sa Bosnjackim akademskim forumom organizuje tribinu pod nazivom "Islamic banking". Predavac je Mustafa Ashrati, autor knjige Islamic banking.

09.05.2009
19:00 sati
Saalbau Gallus
Frankenallee 111
60326 Frankfurt a.M.

Tribina

Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

19

Subota, 03. Oktobar 2009

Nije bas dijaspora,ali je region...

Citirano

U Rijeci je danas upriličit će se svečanost povodom postavljanja kamena temeljca za izgradnju Islamskog centra u organizaciji Medžlisa IZ-e Rijeka.

Svečanosti će prisustvovati delegacija Islamske zajednice u sastavu: reisulema IZ-e u BiH dr. Mustafa ef. Cerić, glavni muftija IZ-e u Srbiji Muamer ef. Zukorlić, rektor Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru dr. Mevlud ef. Dudić, muftija zagrebački Šefko ef. Omerbašić, slovenački muftija dr. Nedžad ef. Grabus, reisulema IZ-e u Makedoniji Sulejman ef. Redžepi, muftija IZ-e na Kosovu Naim ef. Trnava i reis IZ-e u Crnoj Gori Rifat Fejzić te ostali bosanski muftije i predstavnici Islamskih zajednica iz država okruženja.
Programu će također prisutvovati brojni gosti iz javnog i političkog života Republike Hrvatske, među kojima su Stjepan Mesić - predsjednik Republike Hrvatske, Jadranka Kosor - premijer Vlade Republike Hrvatske i zagrebački gradonačelnik Milan Bandić.

Početak svečanosti je predviđen za 11 h, te će se tom prilikom prisutnima prigodno obratiti: reisu-l-ulema Mustafa ef. Cerić, zagrebački muftija Šefko ef. Omerbašić, predsjednik RH Stjepan Mesić te premijerka Vlade RH Jadranka Kosor.

http://www.islamskazajednica.org/index.p…12&article=2972
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

20

Nedjelja, 04. Oktobar 2009

lijepo lijepo drago mi je čuti, posebno zbog državnog vrha Hr da malo pokažu evropskom narodu slovencima koji još opstruiraju izgradnju džamije u ljubljani - u rijeci živi stvarno puno muslimana, najveći broj njih sa područja kraine izbjegao 95 godine zbog odanosti abdiću
nadam se da će i ovo biti jedan važan čin u nizu do konačnog pomirenja svih Bošnjaka
Na vatru odgovori vatrom !

Social bookmarks