Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

61

Utorak, 27. Januar 2004

Danke PaZaRaC !!!

P.S. Antivir stalno aktiviran 8) .

Opet ja, slicica se lakse zapamti...
:O

pink je dodao/la ovu sliku:
  • mydoom.jpg
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

62

Utorak, 27. Januar 2004

To je najnoviji virus koji se zove mydoom.

Kao i vecina "crva" i "trojanaca" siri se preko Microsoft e-mail klijenata.

Najbolja borba je firewall (ZoneAlarm i sl), MailWasher (anti-spam i sl) i neki drugi mail klijent (The Bat ... ).

Ako morate da koristite Microsoft outlook i outlook express iskljucite "preview pane" i NIKAD ne otvarajte dokument ili fajl za koji ne znate sta je.

Vise o ovom virusu ovde i ovde . Ako ste slucajno zarazei ovim virusom, mozete ga ukinuti ovde.

... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

63

Četvrtak, 29. Januar 2004

Ovaj novi kompjuterski virus, poznat pod nazivom "W32/MyDoom-A worm", proširio se internetom vrtoglavom brzinom. Danas je objavljeno da je ovaj virus u prvih 36 sati svoje aktivnosti uspeo da zakrči internet sa 100.000.000 inficiranih poruka, čime je postao "uspešnji" od virusa "Sobig.F", do sada najrazornijeg kompjuterskog virusa. Novozelandski telekom objavio je da blokira oko 1.000 virusa svakog minuta u svom sistemu za razmenu e-pošte. Po nekim izveštajima koji su se pojavili na lokaciji "Slashdot", virus će verovatno probati da koordinirano napadne web lokaciju grupe SCO sa svih zaraženih računara. Grupa SCO (nekada distributer Linuxa Caldera) tužila je IBM zbog navodnog prenošenja zaštitnog koda Unixa u Linux i traži da svi korisnici Linuxa plate odgovarajuće licence. Zbog toga je njihova web lokacija nekoliko puta napadana i blokirana prošle godine.
mogu ja da se potpisem i bolje...

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

64

Izasao je novi virus koji se siri preko email-a koji se zavrsava u ovim ekstencijama: .bat, .cmd, .exe, .pif, .scr, or .zip .. detaljnije informacije mozete naci ovde !

[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

65

Citirano

Also Known As: W32/Mydoom@MM [McAfee], WORM_MIMAIL.R [Trend], Win32.Mydoom.A [Computer Associates], W32/Mydoom-A [Sophos], I-Worm.Novarg [Kaspersky]

Dince, to je jedan te isti virus o kome zadnje vreme pricamo, samo sto ga symantec drugacije naziva ;)

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

66

:O :O :O :O :O

Hvala Pazarac! Drugi put cu biti malo opreznija!
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

67

Petak, 30. Januar 2004

Meni vec duze vrijeme dolazi mail od microsofta (pise "Microsoft" security@microsoft.com ) sa naznakom Use this patch immediately! i sa porukom:
Dear friend , use this Internet Explorer patch now!
There are dangerous virus in the Internet now!
More than 500.000 already infected!

Ignorisao sam ga sve do danas kad rekoh daj da vidim o cemu se radi. Kad pokusah da skinem fajl javi mi poruku koju vidite na slici. O cemu se radi, zna li neko?

ed je dodao/la ovu sliku:
  • virus.jpg
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

68

Petak, 30. Januar 2004

http://vil.nai.com/vil/content/v_100980.htm

Dopuna

Taj prvi link sto sam napiso je malo novija verzija od toga na tvom racunaru, evo objasnjene za tvoju varijantu virusa.

http://vil.nai.com/vil/content/v_100560.htm

69

Utorak, 03. Februar 2004

Pazarac ed cini mi se nije pokupio taj virus jer je yahoo prvo skenirao attacment pre nego ga je downloadovao te mu otkrio virus i nije ga ni skinuo... Za svaki slucaj ed skeniraj komp nekim antivirusom, ili samo pronadji na symantec stranici (ili nekoj drugoj) fix za taj virus i pokreni ga na svom racunaru. Ako virusa ima (a ja mislim da tog nema) fix ce ga otkloniti.

A to microsoft security fazoni su trikovi za isporuku virusa. Microsoft te za patch obavestava putem windows automatic updat-a..
mogu ja da se potpisem i bolje...

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

70

Utorak, 03. Februar 2004

Hvala obojici. Mislim da je mreza na kojoj radim dobro zasticena i da nema opasnosti od virusa ali mi je bio zanimljiv ovaj trik sa microsoftovom adresom.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

71

Srijeda, 04. Februar 2004

Šta treba da znate o Mydoom worm-u

varijantama Mydoom.A i Mydoom.B

Worm (crv) Mydoom u svojim varijantama A i B se u ovom trenutku brzo širi raznim računarskim mrežama. Virus pokušava da namami primaoca e-mail poruke da otvori file attachment , najčešće sa .zip ekstenzijom. Ako se otvori takav fajl, virus najčešće instalira maliciozni kod na korisnikov računar i šalje svoje kopije na e-mail adrese u korisnikovom imeniku ( address book ). Obe verzije ostavljaju fajl na korisnikovom računaru da bi omogućili kasniji zlonamerni upad. Mydoom.B takođe blokira pristup veb sajtovima, uključujući www.microsoft.com i sajtove nekih proizvođača antivirusnog softvera.

Kako otkriti da je računar zaražen Mydoom worm-om
Na operativnim sistemima Windows XP, Windows 2000, or Windows NT 4.0:

Kliknuti na Start , pa Run
U Open box-u popuniti sa cmd
Kliknuti na OK i otvara se crni komandni prompt koji prikazuje C:\....>
Otkucati u komandnom promptu cd \ i pritisnuti ENTER . To će vas pozicionirati u root folder C:\
Da biste proverili Mydoom.A otkucajte dir shimgapi.dll /a /s
Pritisnite ENTER
Sačekajte neko vreme:
Ako je rezultat File Not Found , niste zaraženi Mydoom.A virusom.
Ako se u rezultatu pojavljuje tekst Totals files listed (spisak fajlova može da varira), računar je zaražen Mydoom.A virusom.
Da biste proverili Mydoom.B otkucajte dir ctfmon.dll /a /s Sačekajte neko vreme:
Ako je rezultat File Not Found , niste zaraženi Mydoom.B virusom.
Ako se u rezultatu pojavljuje tekst Totals files listed (spisak fajlova može da varira), računar je zaražen Mydoom.B virusom.

Na operativnim sistemima Windows Millennium Edition, Windows 98, or Windows 95:
U Open box-u otkucajte command
Otkucati u komandnom promptu cd \ i pritisnuti ENTER . To će vas pozicionirati u root folder C:\
Da biste proverili Mydoom.A otkucajte dir shimgapi.dll /a /s
Pritisnite ENTER
Sačekajte neko vreme:
Ako je rezultat File Not Found , niste zaraženi Mydoom.A virusom.
Ako se u rezultatu pojavljuje tekst Totals files listed (spisak fajlova može da varira), računar je zaražen Mydoom.A virusom.
Da biste proverili Mydoom.B otkucajte dir ctfmon.dll /a /s
Sačekajte neko vreme:

Ako je rezultat File Not Found , niste zaraženi Mydoom.B virusom.
Ako se u rezultatu pojavljuje tekst Totals files listed (spisak fajlova može da varira), računar je zaražen Mydoom.B virusom.

Ručno uklanjanje Mydoom worm-a

U slučaju da ste na računaru ustanovili da ste zaraženi Mydoom worm-om, a nemate instalirani antivirusni softver koji može da ga ukloni, ovaj virus možete obrisati ručno, sledeći navedene instrukcije.

Na operativnim sistemima Windows XP, Windows 2000, or Windows NT 4.0:
U Open box-u popuniti sa cmd
Za brisanje u komandnom promptu otkucajte sledeće:
del /F %systemroot%\system32\drivers\etc\hosts
pritisnite ENTER
echo # Temporary HOSTS file >%systemroot%\system32\drivers\etc\hosts pritisnite ENTER
otkucajte: attrib +R %systemroot%\system32\drivers\etc\hosts
pritisnite ENTER
Posle ovih komandi uradite sledeće:
Na operativnom sistemu Windows NT 4.0 restartujte računar
Na operativnom sistemu Windows 2000 ili Windows XP nemojte restartovati računar, umesto toga u komandnom promptu otkucajte ipconfig /flushdns i pritisnite ENTER .

Na operativnim sistemima Windows Millennium Edition, Windows 98, or Windows 95 :

U Open box-u otkucajte command
U komandnom promptu otkucajte del c:\windows\hosts pa zatim ENTER .

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

72

Utorak, 16. Mart 2004

Najnovije :

Virusname: [SIZE=4]Worm/Netsky.K [/SIZE]
Alias: W32.Netsky.K@mm, W32/Netsky-J, Win32.Netsky.J, W32/Netsky.j@MM
Viren Typ: Wurm
Dateigröße: 22.016 Bytes
Betriebsysteme: Microsoft Windows 9x/NT/2000/XP/Server 2003
Ursprung: unbekannt
Datum: 08.03.2004
Schadensroutine: Versendet sich per Email
VDF Version: 6.24.00.44

Schaden : low
Verbreitung : medium

etc...

Pripazite za svaki slucaj.

[SIZE=4]Worm/Netsky.J
Worm/Sober.D[/SIZE]

...a mene upravo poseti Worm/Netsky.D.Dam :D

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

• Poruku poslati

73

Utorak, 16. Mart 2004

Citirano

Orginalno od pink
...a mene upravo poseti Worm/Netsky.D.Dam :D

Od te sorte dobijam dnevno 20 komada u zadnjih desetak dana.

Svi mi dolaze uglavnom od registrovanih clanova foruma. :))
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

74

Utorak, 16. Mart 2004

Citirano

Orginalno od Administrator

Svi mi dolaze uglavnom od registrovanih clanova foruma. :))

Kuku, da ti nisam ja poslala koji? 8o Ako jesam sama cu ih brisat, samo nemoj da se ljutis...

Vala ja inace brisem bez selekcije sve mails od nepoznatih posiljalaca...a eto ti velis dobijas i od nas koje poznajes....danas prvi put greskom otvorih mail, te vidoh da je vaj Wurm tu ( opet sreca ne bi nista opasno ;) )

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

75

Utorak, 16. Mart 2004

Ne mora da znaci da Virus dolazi bas sa te Email adrese koja je upisana u Mail Sender, meni se takodje ponekad javljaju osobe i zale se da sam im ja poslo virus sa mojeg emaila sto definitivno nije tacno jer mi je pc cist ka apoteka:)

U mom slucaju je bilo tako da je kompjuter mog druga bio zarazen, posto je on imao moju email adresu u Kontaktima virus je sam uzo email i koristio je ko sendera...

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

• Poruku poslati

76

Utorak, 16. Mart 2004

Absolutno tacno, PaZaRaC.

Dakle ako covek ima instaliran dobar AntiVirus program i ako ga redovno (citaj dnevno) aktualizira onda je na sigurnoj strani i moze prilicno opusteno citati dobijene mail-ove u kojima se tvrdi da je vas racunar poslao virus putem e-maila.

Citirano

Orginalno od pink
Kuku, da ti nisam ja poslala koji? 8o Ako jesam sama cu ih brisat, samo nemoj da se ljutis...

Salji Pink slobodno, mene ti mail-ovi ne uznemiravaju, isti bivaju automatski izbrisani, da ih cak i ne vidim ;)
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

77

Utorak, 16. Mart 2004

Ja vec 2 godine ne koristim outlook ili outlook express kao email klijent. I gle cuda niti jedan virus. 8)

Naravno tu je i anti-virus (AVP) i ZoneAlarm.
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

78

Srijeda, 17. Mart 2004

Citirano

Originalno od Administrator : Salji Pink slobodno, mene ti mail-ovi ne uznemiravaju, isti bivaju automatski izbrisani, da ih cak i ne vidim

Ti ih cak ni ne vidis , a znas da sadrze viruse i da su poslani od "nas" ? :D

Citirano

Orginalno od Tulumba4All
Ja vec 2 godine ne koristim outlook ili outlook express kao email klijent. I gle cuda niti jedan virus. 8)

Naravno tu je i anti-virus (AVP) i ZoneAlarm.

Isto tako, prilikom svakog start-a systema automatski se aktiviraju AVP, ZoneAlarm i Luke Filewalker se ubi setajuci. Meni ovo predstavlja dovoljno zastite 8) .

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

79

Ponedjeljak, 22. Mart 2004

Uh, do sad sam se igro sa Virusom jurke po cijeloj Firmi...

Nova varijanta od Virusa Netsky, ovaj put Netsky.P.

Procitajte sami...

http://vil.nai.com/vil/content/v_101119.htm

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

80

Utorak, 23. Mart 2004

Meni se comp pokvari prije 10 dana sam se ugasi, pa reko mozda je neki virus, zato bi hteo znat znal ko dje ima da se nadje kakv Anti Virus za dzabe.
Meni zo vala da dam 70 Eura il kolko ti vec za ona Norton AV, al opet ako nema za dzabe onda se more bit mora platit.
malo za promenu

Social bookmarks