Niste prijavljeni

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško
  • »hadalj« je autor ove teme

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

1

Subota, 29. Maj 2004

Vizija Sandzaka

bas me interesuje kako vidite Sandzak za neih 20 godina, sta je realnost a sta fikcija.

PS. covek bez vizije se jednostavno vrti u krug
malo za promenu

swissboy

Početnik

(10)

• »swissboy« je muško

Datum registracije: 29.05.2004

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 30. Maj 2004

• Vidim integraciju sa okolinom.
  • Vidim jacinu u razlicitost naroda.
  • Vidim magnet za financiske transakcije.
  • Vidim potencijal otvernih misli koji vodi u jakim skolama, fakultetima i institucijama.
  • Vidim jacinu sportskih zvezda.
  • I sto je najbitnije: Vidim spremnost za sve ove vizije.

Sta vi vidite?

• »pustinjar« je muško

Datum registracije: 11.01.2003

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 31. Maj 2004

Sandzak za 20 godina

Pazaraski dzins i dalje u modi.
Univerzitetska misao i misija prosireniji.
Narod ce biti teze obmanuti.
Nece imati ni jednog Kineza u cijelom Sandzaku.
I dalje ce biti podijeljen na crno-srpska dva dijela.
Porezi ce biti i dalje najveci.

i posto smo slabo medijski osposobljeni, onda molim Allaha da nam dadne makar jednu medijsku kucu!!!

p.s. medijsku kucu u pravom smislu rijeci, ne rezimsku. xx(

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

4

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Upravo vizije su i najveci problem u sagledavanju realnosti i sadasnjosti. :) Neko je vidio njemacku pa odmah ima neku vizuju tog tipa, neko vidio italiju, pa odmah ima viziju tog tipa, itd. :)

Ja nema tih vizija, ja gledam situaciju od danas do sutra. Samo nek je Vodjstvo kako treba i idemo dalje. DA mi budemo na istini, a da li cemo u dunjaluku uspjeti ili ne to Allah odredjuje, samo eto da mi budemo ispravnu u oba slucaja.

A za 20 godina vidim Sandzak kao jedan region, dakle i severni i juzni dio zajedno. I naravno vidim Sulejman Ugljanina na celu. :) I naravno divnu Regionalnu TV kao najjacu Televiziju koja fino i lijepo slijedi i prati svojeg Lidera i dalje. :):):)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

• »pustinjar« je muško

Datum registracije: 11.01.2003

• Poruku poslati

5

Citirano

I naravno divnu Regionalnu TV kao najjacu Televiziju koja fino i lijepo slijedi i prati svojeg Lidera i dalje.

ASPEKAT MOG SAGLEDANJA MEDIJA U SANDZAKU, KAO STUDENTA NOVINARSTVA 4. GOD., I OSOBE KOJA CE SE INSALLAH TIM POSLOM BAVITI PROFESIONALNO, NARAVNO DA CE SE RAZLIKOVATI OD POLITICKIH NAGONA LJUDI.

P.S. u ovome nema nista lose i ogradjujem se da na bilo kakv odgovor necu REPLICIRATI!! hvala

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

6

Ja bih, naravno, samo da pojasnim malo neke stvari da ne bi doslo do zabune neke ili do pogresnog shvatanja.

Ni ja nisam u mojem postu a ni zivotu vodjen politickim nagonom, vec vjerom i vjerskim nagonom, ako se to smije tako nazvat. Samo eto opet dolazimo to toga kako ko shvata vjeru i kako je u vaktu u kojem se nalazi i prostoru, shvata. Nista drugo.

Eto tako.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

• »Sestovoboy« je muško

Datum registracije: 05.11.2002

• Poruku poslati

7

Zanimljiva tema!

Kako bese naslov "Vizija Sandzaka"?

Najprostije sto moze:
NE VIDIM GA NI ZA 5, A NE ZA 20 GODINA!

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

8

TOOOO! Sestyyyyy!!! Samo zustro, e to volim. :)

Naravno ostaje nam samo da gledamo i cekamo. I naravno da svako radi svoje. :)

E Sesty, Sesty, kada bi ti samo znao sta ja znam drugacije bi razmisljao, samo je problem kod tebe sto ti neces ni da cujes. :) Kada bih ti ispricao sta kazu nase stare knjige. Heheeeee.

Dobro bi bilo da malo spustis oruzje i da popricamo. Ha?

Allahimanet.

• »Sestovoboy« je muško

• Poruku poslati

9

Pozdrav za Gerilca!

Za dijalog sam uvek raspolozen NO PROBLEMO!
Samo sam izneo svoje misljenje, a to sto se ono nekom ne svidja nisam ja kriv.
Voleo bih da me malo prosvetis posto kazes da nesto sto ti znas, ja neznam.
IZVOLI!

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

10

Naravno da si iznio svoje misljenje i ja ga postujem. Tvoje misljenje je da ne vidis buducnost Sandzaka ni za 5 a kamoli 20 godina. :) Meni uopste cak i ne smeta tvoje misljenje, jer sta bih imao od toga sto bi mi smetalo, zar ne? Realnost je da ti tako mislis.

A sto se tice ovog "prosvjetljenja", ono je moguce, ali ako postavis pocetne uslove zato, a to je da prije svega pristupis fer i korektno dijalogu i naravno obavezno iskreno. Dakle, nema bjezanja od cinjenica i naravno da imas jaku zelju i volju za saznavanjem Istine.

Pored ovih gore uslova navedenih, potrebno je da se oslobodis predrasuda proslosti i fatamorganskih vizija buducnosti, jer to dvoje te zaustavlja i koci da realnost vidis i da shvatis. Ako to uspijes onda mozemo. Ja sam uvijek za. :)

Necu se buniti, niti ljutiti, ako ipak ne pristanes na ovo, vec ostanes pri svojoj "istini", iz razloga sto ti je draga i sto bi pretjerano bolno i nezamislivo bilo da se nje odreknes. Ovim naravno ti nisam zelio reci da je tvoja "istina" irpavna ili neispravna, vec sam samo htio reci da je tvoja, a to nije nikakav dokaz ispravnosti iste. Razmisli malo.

A Sandzak? Sandzak ko Sandzak, bit ce sa njim sta ce bit. Kako Allah odredi. :)

Allahimanet.

• »Sestovoboy« je muško

• Poruku poslati

11

Pozdrav!

Mada neznam ko je postavio te pocetne uslove i neznam dali ih ti ispunjavas, ustvari nije ni vazno, da bi ti dosao do tog zakljucka morat cemo pocet da komuniciramo zato samo napred da pokusamo mozda je to pocetak neceg dobrog.
Zao mi je sto nema vise Srba na ovom forumu da mozemo lepo da razmenimo misljenja i konacno pocnemo pricati izmedju sebe.
Molio bih te da barem ovde ostavimo svoje "LIDERE" po strani i pricamo kao normalni ljudi bez utcaja kojekakvih "LIDERA".
Mislim da smo za toliko pametni da imamo svoje misljenje da ne kojekakvi ne trebaju.

Sto se sandzaka tice mislim da ga nece biti zato sto cini mi se u Novom Pazaru polako ali sigurno sve staje, bicemo gori od Kragujevca(moje misljenje) ako nastavimo ovako.

Ostat ce samo par mocnika koji ce ziveti kao carevi a ustatak ce se samo trudit da prezivi. E te mocnike nece biti briga ni za Sandzak, ni za Rasku oblast, ni za Srbiju, bice im vazno samo kako da svoj kapital uvecaju i nista vise.

Evo obrazlozenja za moje misljenje.
Da vidimo tvoje!

hesen

Početnik

(10)

• »hesen« je muško

Datum registracije: 20.05.2004

• Poruku poslati

12

Vidim Sandzak kakav je do 1953 godine (to je ovaj kakvog ga vecina zna, sa sadasnim opstinama:Leposavice Zubin Potok i Zvecan sa Bosnackom mahalom)po Berlinskom kongresu.

Vidim Sandzak sa nacionalnim i pogotovo verskim(slabljenje monotoistickih a jacanje alternativnih vjerovana, npr.Ahmedije,Jahovini svedoci ,Budizma i pogotovo Manihejstva-Bogumilstva)slobodama.

Sandzak suveren( ne autonomija)i integrisan sa okruzenjem ,da nerazdvaja Srbiju(po
Berlinskim kongresu)sa Crnom Gorom(p.B.k.)a da spaja Bosnu sa istokom.

Pored postojecih rudnika(deo Trepce,Belo brdo, Kopurice,Crnac,Stavalj Pljevlja) i dr.
Aktivirat i druge kao Medenovac velike zalihe, rude bakra sa znatnim procentomZlata i srebra.
Izgradit termoelektranu u Bijelim vodama sa potkopom ispod r. StavljaI toplovda do
N. Pazara.Zalihe uglja garantuju ekonomsku opravdanost .

Uradit generalni urbanisticki plan Sandzackih gradova.(Pazar je prvi uradijo 1460god.Drugi negde oko 1951god ,a vec 15 godina nijedan nije na snazi. Smenit i kaznit ONE koi favorizuju PRIZEMNO I RURARNO.

Medie profesionalizovat,nema NEZAVISNIH media.
Hitno omogucit povratak “izbeglica” iz N. Pazara unutar Sandzaka(Plav,Bosnjacka mahala,Orlje …)da bi se vratili MI koji sm i zbog NJIH izbegli.JA zivim u jednoj pedini na istokuSandzaka.

Sport je poseban problem, za pocetak jos jedan fudbalski klub,premnogo je navijacke energije.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

13

E to je cini mi se vec bolje Sestovo boy, vidis kako moze da se nesto i kaze, a da to ne bude na inat drugome. Niko tebe nece lincovati ako izneses svoje misljenje, koje se cak suprotstavlja misljenju vecine na Forumu. Naravno i meni je zao sto nema vise Srba na Forumu, to bi dobro bilo, jer bi Forum tada dobio na realnosti.

Ne razumijem te samo zasto pominjes lidere, jer ja ih nisam spomenuo u razgovoru sa tobom. Ti naravno, sto se mene tice mozes imati lidera i treba da imas lidera, a ne da se kreces haoticno. Naravno, ovdje necemo sukobljavati svoje Lidere, vec stavove i misljenja.

Jos jedna, stvar, nesmijemo preci u udvaranje jedan drugome, vec da iznesemo stavove bas onako kakve ih imamo i da ih obrazlozimo.

Moja vizija i za sta se ja naravno i borim (ne pomisljaj odmah na oruzje) je da se Sandzaku vrati autonomija kakvu je imao odlukom Berlinskog kongresa. Sa svim opstinama koje mu pripadaju. Naravno u drzavi kojase zove Srbija i Crna Gora. I naravno takav jedan region bi postovao sva prava i vjerska i nacionalna i ekonomska i sve po evropskim standardima.

E sada bih aj tebe pitao, jesi li primjetio da je Sandzak ili kako ti to nazivas Raska oblast, najzaostaliji Region u drzavi? I ekonomski i edukativno (skole, fakulteti, itd.). Jesi li to primjetio? Reci mi imamo li u mnogome za to zahvaliti srpskom "nacionalizmu"??

Dakle, mislis li da u selekciji i razvoju drzave nije jednu jaku ulogu odigralo i to sto Bosnjaci nisu Srbi? Pruga nas je mimoisla, urbano smo nesredjeni, putevi medjugradski (regionalni) su nikakvi, ako ih ima. I naravno nijedan vazniji put nije prosao kroz pazar, samo eto poneki omanji. Dakle drzava je gledala na svaki nacin da osiromasi ovaj region. Slazes li se samnom kada ovo kazem? I slaze li se samnom kada kazem da se je to radilo sve iz jednog razloga, zato sto nismo Srbi??? Dakle, u sustini moje pitanje je da li je na razvoj Regiona ovog utjecalo to sto nismo Srbi, tj. sto ne pripadamo vecinskom narodu???

Allahimanet.

• »Sestovoboy« je muško

• Poruku poslati

14

Gerilac lidere nisi pominjao u razgovoru samnom ali vidim da se u nekim tvojim postovima cesto pozivas na njega!
Mislim da nemamo razloga da se udvaramo ni ja tebi ni ti meni, neznam zasto bi to radili ako ne zavisimo mnogo jedan od drugog- DIREKTNO!
Ti na sandzak gledas kao na autonomiju po odluci Berlinskog kongresa, a mene asocira na doba turske okupacije kada je moj narod mnogo propatio i zato nisam vezan za taj naziv i iskreno ne volim ga!
Ne treba zaboravit da su Turci davno proterani sa ovih prostora, i ne vidim razlog da se vezujemo za neke njihove tvorevine koje su i oni ukinuli.
Da je jedan od najzaostalijih sam primetio i mislim da za to nije razlog samo politika koja se vodi zadnjih nekoliko godina vec je to jos iz vremena TITA, tada su pravljeni putevi i pruge koje su nas zaobisle. A verovatno znas da smo u njegovo vreme svi bili JUGOSLOVENI tako da to nema veze sa Srbima i Bosnjacima.
I smesno mi je pitanje da li razvoj ovog regiona zavisi od toga sto niste svi Srbi ako znas podatak koliko Srba zivi u tom tzv Sandzaku( oko 50%) i malo vise. Proveri podatak! Mada nisam siguran koje sve opstine svrstavas tu.
Znaci da to veze nema sa Srbima i nesrbima!
Pozdrav!

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

15

E to je opet nesto, dakle otvaramo se fino i hrabro. E pazi sad, prvo naravno da se pozivam na Lidera, jer je on moj Lider, ali to je tako kada razgovaram sa ovim da tako kazem "mojim". A sa tobom necu pominjati Lidera, jer nema potrebe.

E sad mi reci, zar to nije razlog cijelog nerazumijevanja i nesporazuma u ovom Regionu, mislim na to "iz doba Turske". Razgovor o turskom razdoblju srbije je jedna posebna tema koju bi bilo interesantno da popricamo, jer meni je poznata historija kakvu ti znas, kakvu sm i ja u skoli ucio, ali neznam da li bi ti volio da cujes verziju kakvu ja znam i kakvu sam naucio van skole (u kojoj je srpska historija), a znamo da historiju pisu pobjednici.

Dakle, zelis da kazes da je glavni i jedini razlog za tvoje nepriznavanje Sandzaka to sto te podsjeca na Turke i na proslost???

Ovo sto kazes za jugoslovene i za tita, je opet diskutabilno, jer meni je poznato da se je u tim komunistickim redovima veoma dobro kamuflirala i mnogo bolje snasla srpska akademija nauka i umetnosti, tj. Srbi su se mnogo bolje "uglavili", nego Bosnjaci, tadasnji bezimenci, a malo kasnije muslimani.
Tako da se je srpski "nacionalizam" sprovodio lagano i stihijski i pod kapom komunistickom. A o tome ima masa dokaza.

E sada da sagledamo i ovo pitanje gdje ti kazes da u Sandzaku takodjer zive i Srbi. Pogledaj dobro po Sandzaku ili Raskoj oblasti (mada Raska oblast se ne poklapa sa Sandzakom) i vidjet ces kako je izgradjivano i razvijano. Pogledaj industrijska zona gdje se nalazi u Pazaru, pogledaj Nova Varos koliko ima zgrada, toliko ni Pazar nema. Pogledaj velelepne mostove i zgrade u Priboju, tacnije u Novom Priboju, itd. A pogledaj Sjenicu, Tutin, itd. A pogledaj takodjer i procentualni odnos Srba i Bosnjaka u tim gradovima. Nemoj Sestovo Boy, da zmuris, rekli smo da cemo da budemo otvoreni i iskreni. A ja sam jos predlozio da se i predrasuda proslosti oslobodimo i takodjer fatamorganskih vizija buducnosti.

Dakle, turska historija nije bas onakva kakvu si je ucio u skoli, vec su je Srbi pisali, onako kako njima odgovara.
U komunizmu su se bolje snasli nego mi, pa su to i iskoristili, znas i sam da je u komunizmu imao i srpski jezik i Srbin kao nacija.

I ti ljudi koji su se u tim institucijama nalazili su uticali i za vrijeme komunizma i poslije njega da se u Sandzaku izgradjuje samo onamo gdje su Srbi vecinski narod, a da se slabo ili nikako ne izgradjuje tamo gdje su Bosnjaci vecinski narod. Ako hoces realno da pogledas i da razmislis, pogledaj i razmisli. Ja sam masu puta prolazio kroz sandzacke gradove i to posmatrao.

Allahimanet.

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško

Datum registracije: 30.06.2003

• Poruku poslati

16

Lose je razbijati iluzije drugim ljudima ali ovde mnogi moji sugradjani muslimanske veroispovesti i dalje zive u iluzijama i proslosti. U ustrojstvu nekadasnje turske carevine je postojalo na hiljade Sandzaka. Sandzak je turska rec za jednu vojnu oblast. Tzv. Novopazarski Sandzak je prestao da postoji 1878. godine. Sandzak u danasnjem realnom svetu ne postoji. Sto se tice unutrasnjeg ustrojstva republike Srbije postoje Zlatiborski i Raski Okrug. Sto se tice teritorije Crne Gore tamo postoji Crna Gora kao republika/drzava i nista vise. Bosnjaka u Srbiji prema poslednjem popisu ima 136.000 sto je 1.6% ukupnog stanovnistva u Srbiji i veecina su u tri opstine u Srbiji - Novom Pazaru, Tutinu i Sjenici. Ja sam prvi za to da svaka nacionalna grupacija koja zivi u Srbiji uziva najveca moguca individualna, verska i kulturna prava u skladu sa najvisim evropskim konvencijama o ljudskim pravima. Ali sam protiv i uvek cu biti prekrajanju granica moje zemlje i pravljenju nekih novih kvazi tvorevina na nacionalnoj osnovi. Takve stvari vode u neumitne sukobe i nadam se da medju pripadnicima Bosnjackog naroda postoji dovoljan broj ljudi koji to uvidja i zeli takve stvari da izbegne. Mislim da ovo postojece uredjenje drzave Srbije, kakvim jeste danas, zadovoljava sve i da i Srbi i Bosnjaci imaju dovoljan okvir za dalji razvoj, i da je teritorija Zlatiborskog i Raskog Okruga koje naseljavaju Srbi i Bosnjaci u Srbiji dovoljno velika i bogata za sve.

U Evropi uopste su sada u trendu integrativni procesi tj ujedinjavanje izmedju drzava a ovde kod nas jos neki zive u proslosti i hteli bi da prave dezintegrativne procese.

Inace ovo sto govori Gerilac da su Bosnjaci u Srbiji diskriminisani do sada bili, barem sto se tice opstine Novi Pazar - nije istina. Podseticu samo cenjene diskutante da su Srbi bili vecina u opstini Novi Pazar na svim popisima od 1961. godine(da ne bude zabune Pravoslavni u odnosu na Muslimane). 1961. godine u opstini Novi Pazar je zivelo 28.000 Srba koji su pretezeno bili koncentrisani u seoskom pojasu kao i 22.000 Muslimana koji su bili koncentrisani u pretezno gradskom pojasu. Na popisu iz 1971. godine se situacija drasticno menja i u opstini zivi tada 32.000 Muslimana i 24.000 Srba. Primecujemo da se broj Muslimana povecao za 10.000 stanovnika a Srba smanjio za 4.000 . Logicno svi znamo niti Muslimani imaju neki neverovatan natalitet niti Srbe u Pazaru karakterise bela kuga vec je rec o tome da Srbi u Pazaru, ogromna vecina nisu imali mogucnost zaposljavanja u drzavnim preduzecima a Muslimani jesu jer se na nivou opstine vodila diskriminaciona politika zaposljavanja po nacionalnom kljucu 4 muslimana na jednog Srbina. Svi mi koji smo Pazarci znamo da je ovakva struktura bila maltene u skoro svakom preduzecu. Iz tog razloga je doslo do velikog priliva Muslimana iz drugih opstina u Novi Pazar i iseljavanja Srba , zbog nemogucnosti zaposlenja, u Kraljevo, Kragujevac, Beograd... Naravno svi znamo takodje da preko 50% danasnjih stanovnika Novog Pazara nije rodjeno u opstini Novi Pazar vec u drugim opstinama tj da su doseljenici. Eto recimo ni lider najvece politicke partije Bosnjaka Sulejman Ugljanin, nije iz Novog Pazara vec iz Mitrovice. Sta dalje da pricamo.

Ovakva situacija se odrzala maltene do danasnjih dana sa izuzetkom perioda od 1991. do 2002. godine kada je zaustavljeno iseljavanje Srba iz Novog Pazara .

Danas u opstini Novi Pazar zivi 20.000 Srba i 65.000 Bosnjaka. Srbi cine vecinu u 69 naselja u opstini a Bosnjaci u 29. 2/3 opstine katastarski je u vlasnistvu Srba. Srpski delovi opstine i ako cine dvotrecinsku vecinu totalno su ekonomski, putno i infrastrukturno zapostavljeni. Navescu samo recimo podatak da deo grada, u kojem zivi glavnina Srba , Dezevski put i Sestovo maltene tokom cele godine imaju otezano snabdevanje vodom ili ga (pogotovo u letnjim mesecima) nikako nemaju. A izvor vode je takodje u delu opstine gde su Srbi vecina - u Sopocanima. Izvor u srpskom delu - a Srbi nemaju vode. Na zalost od sadasnjih opstinskih struktura ne postoji nikakva zelja ni volja da se ovi problemi rese, zbog toga mislim da se Srbi u opstini Novi Pazar moraju organizovati na neke drugacije nacine u cilju zastite svojih ekonomskih, nacionalnih i drugih interesa.

Unapred se izvinjavam ako je nekom ovaj moj post bio predug.

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

17

"Logicno svi znamo niti Muslimani imaju neki neverovatan natalitet niti Srbe u Pazaru karakterise bela kuga vec je rec o tome da Srbi u Pazaru, ogromna vecina nisu imali mogucnost zaposljavanja u drzavnim preduzecima a Muslimani jesu jer se na nivou opstine vodila diskriminaciona politika zaposljavanja po nacionalnom kljucu 4 muslimana na jednog Srbina. Svi mi koji smo Pazarci znamo da je ovakva struktura bila maltene u skoro svakom preduzecu. Iz tog razloga je doslo do velikog priliva Muslimana iz drugih opstina u Novi Pazar i iseljavanja Srba , zbog nemogucnosti zaposlenja, u Kraljevo, Kragujevac, Beograd..."-originalno od Brzi... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Aman, Brzi, ti brzom brzinom, napriča ovde tolike nebuloze, da mi je veruj posle ovoga mnogo lakše razumeti tvoje zablude...

Više puta smo o ovome rasspravljali i dolazili do zaključaka, kako ove tvoje pretpostavke, valjda, ne znam ni šta us, niu istinite, pa nemam nameru ovde da te demantujem...

Ali možemo brate, priupitat neke poštene bivše sugrađane, koji su na vreme dobro utopili svoja imanja, kuće, placeve i tome slično, a za iste pare po unutrašnjosti Srbije,nakupovali bagatele, deset puta veća imanja, nepokretnosti i još šta već, normalno dobili bolja i atraktivnija radna mesta ( što da radi u nekom trećerazrednom preduzeću, bolnici, ustanovi, koju niko ne podržava, kada može da radi u ministarstvu, klinici i tome slično)...

Da ne idemo dalje, moj prvi komšija je za svoju kuću dobio 200,000 eura, a za zemlju tri lokala u centru jednog grada ( ukoliko te baš zanima, mogu ti i kazati ko je na PM), a deca su mu se zaposlila u Beogradu u Ministarstvu, pa jel normalno da se odseli iz Pazara, ili sa bilo kojeg drugog mesta, veruj mi i ja bih odmah otišao, kad bi mogao tako da uradim...

Nema tu brate, niakvih pritisaka, ključeva i čega ti sve nabroja, pare brate, sve je ekonomija, samo treba biti pošten i reći to...

P.S.

No ja odlutah od teme, ljutiće se Admin...
Ima za to kutak za sporni trenutak, i još mnogo sličnih tema u kojima smo ove stvari pojašnjavali...

Pozdrav

hesen

Početnik

(10)

• »hesen« je muško

Datum registracije: 20.05.2004

• Poruku poslati

18

Berlinski Kongres je vazniji za Srbe nego za Bosnjake.
Srbija na Kongresu dobija priznanje,i nakon toga od nikog nikada za sledece vojne pohode
Bosni se to samo potvrduje ,skupa sa Sandzakom i Bokom
Teritoriju koju sam pomenuo tz.Severna Mitrovica nikada nije bila van Sandzaka
Srbi jesu vecina,ali ne i preko 50% jer ima znatan procenat Albanaca Crnogoraca i drugih.
Najverovatnije regionanli ce izbori biti 20005. , pa predlozite guverneraSandzaka,kojega ce mo glasati.

Hvala

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

19

Citirano

Orginalno od Sestovoboy
Kako bese naslov "Vizija Sandzaka"?

Najprostije sto moze:
NE VIDIM GA NI ZA 5, A NE ZA 20 GODINA!

Gerilac, neznam zasto si ga napao. Covek je verovatno planirao da se iseli u Kragujevac, Beograd ili neki drugi grad te zbog toga kaze da ga nece gledati
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško

Datum registracije: 30.06.2003

• Poruku poslati

20

Utorak, 01. Juni 2004

Pusti me tih prica hadzied. Prodao je jedan u 1000 slucajeva koje ja znam. Sto ti recimo ne prodas tvoju kucu eto za 150.000 evra pa kupis 3 takve u Sarajevu i tako to? Kad je mogao tvoj komsija da je proda za 200.000 mozes i ti za 150.000 valjda? Sto da radis u jednom trecerazrednom zdravstvenom centru tipa Bolnice u Pazaru gde je sve u raspadu mesto da radis u nekom modernom bolnickom centru u Sarajevu? Ili recimo Sjenici? Tamo su nekretnine dzab-dzabe. A sobzirom da radis u zdravstvu racunam da bi ti plata bila ista ko radio u bolnici u Sjenici ko u Pazaru. Suplja prica.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks