Niste prijavljeni

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

21

Ponedjeljak, 24. Maj 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Opet cu ti napisati heheheh, na ovaj tvoj post novi. Sta drugo da ti napisem, kad je smijesno ono sto navodis i u onom prije i u ovom sad postu. Neznam sta zelis ovim da postignes. Ako ti je merak da me osudis ili na neki pravac koji je zalutao ukazes onda brate ti reci to. :)

Bravo Ed-e, zaista si sljedbenik sredine, i pravovjeran. :)
Informisi se brate o Sufijama, Tekijama, Tesavvufu iz izvora pravih, pa tek onda se izleti ovako.

Nemoj da upadamo u nesto u sto netreba da upadamo, jer si saovim "Tekijama" od sebe napravio lahak "plijen", da tako kazem. :)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško
  • »alBazari« je autor ove teme

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

22

Utorak, 25. Maj 2004

Citirano

Orginalno od bux_ludvig_np

dovoljno sam vam posveto vremena da ne pomislite da nesto vredite kod mene ESELAMU ALEJKUM

Ehhhhh, da nam je vise ovakijeh muslimana! Dje bi nam kraj bio.

Ako nista drugo, a on ti bar lijepu rijec uputi. A kako Poslanik a.s. kaze, i lijepa rijec je sadaka.

Neka te Uzviseni nagradi, brate. Ti si nam posvetio nesto od svojeg vremena iako mi to nismo zasluzili.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

23

Utorak, 25. Maj 2004

Esselamu alejkum

Citirano

Orginalno od Gerilac

Nemoj da upadamo u nesto u sto netreba da upadamo, jer si saovim "Tekijama" od sebe napravio lahak "plijen", da tako kazem. :)

Tebi se Gerilac stvarno čini da su svi protiv tebe i da si ti vječita žrtva. Pa provjeri da li je nešto istina prije nego počneš da se podsmijavaš. Možda ovaj hadis u tumačenju uopšte ne kritikuje sufizam. Raspitaj se malo nemoj, jadan, da te ja učim sufizmu. Ako ti se učinilo malo vjerovatno da se riječ tekija nađe u hadisu evo ti još jedan primjer koji se nalazi u Buharijevom sahihu.

Citirano

GLAVA:

Kada je zovnula (pozvala) majka svoje dijete u molitvi (bivši dijete u molitvi).

A rekao je Lejs: pričao mi je Džafer od Abdurahmana, sina Hurmuza, rekao je: rekao je Ebu Hurejrete, bio zadovoljan Allah od njega, rekao je poslanik Allaha, pomilovao ga Allah i spasio:

"Dozivala je (jedna) žena svoga sina, a on je u (jednoj) ćeliji (tekiji ). Rekla je: "O Džurejdže!" Rekao je: "Bože moj, moja majka i moja molitva (u pitanju su, ili: zovu me)." Rekla je: "O Džurejdže!" Rekao je: "Bože moj, moja majka i moja molitva?!" Rekla je: "O Džurejdže!" Rekao je: "Bože moj, moja majka i moja molitva?!" Rekla je: "Bože moj, neće umrijeti (tj. Neka ne umre) Džurejdž (prije nego) da gleda u lice preljubnica." A sklanjaše se k njegovoj ćeliji (jedna) pastirica (što) pase (čuva na paši) ovce. Pa je rodila (tj. pa se porodila). Pa se reklo njoj: "Od koga je ovo dijete (začeto)?" Rekla je: "Od Džurejdža." Sišao je iz svoje ćelije. Rekao je Džurejdž: "Gdje je ova koja tvrdi da je njezino djete moje (tj. od mene začeto)?" Rekao je (Džurejdž kada mu je donešeno djete na uviđaj): "O mali, ko je tvoj otac?" Reklo je (djete): "Pastir ovaca."

(Riječ u originalu "Babusu" tumače na više načina: mali; dojenče; Babus, vlastito ime djeteta; oče bijede: bijedniče.)

Evo kao što vidiš i ovdje se u prijevodu hadisa pominje tekija, ali ne u kontekstu sufizma.

[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

24

Srijeda, 26. Maj 2004

Selam alejkum Bošnjakinje, Bošnjaci i Bošnjačad.

Slazem se u potpunosti sa tobom Sandzacki sine. Nisam pazljivo procitao post i tako sam na brzaka pogresno skontao poentu. Halalite mi.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Social bookmarks