Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »prcenzajn« je autor ove teme

Datum registracije: 25.05.2005

• Poruku poslati

1

Petak, 21. Oktobar 2005

VLADE DIVAC

Danas se Vlade Divac oprostio od aktivnog bavljenja kosarkom. Covek koji se poistevecivao sa reprezentacijom o koji je toliko toga postigao u svetu kosarke je prestao da igra kosarku. Kazite vase imresije o njemu kao kosarkasu, ali prvenstvenu kao coveku. VLADE DIVAC FOR EVER .

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

2

Petak, 21. Oktobar 2005

Igracka legenda,jedan od retkih Evropljana(ako ne i jedini)koji je 16 sezona u NBA-u,jos od davne 1989-e godine.Briljantna karijera koja nije zacinjena prstenom(a bio je tako blizu)za kraj. ;( ;( ;(
Povratak u La je bio poslednji pokusaj u nadi da ce sa Brajantom i ostalima doci do nedosanjanog sna ali,povrede,kako njegove,tako i ostatka tima su ga u tome onemogucile.Bio je i na All Star mecu sto dobija na znacaju ako se zna koje sve ale igraju na njegovoj poziciji.
Zasluzan je za razvoj mnogih igraca(njegovim asistencijama),a narocito za Stojakovica.
Evo njegovog bilansa u Nba-u:

jedini igrač, pored Karima Abdula Džabara i Hakima Olajdžuvona, koji je sakupio 13.000 poena, devet hiljada skokova, tri hiljade asistencija i 1.500 blokad a. (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)

Pomagao je raznim manifestacijama,organizovao prikupljanje pomoci za svoju zemlju ali i za postradale od nedavnog uragana u Nju Orleansu.Mislim i da je usvojio jedno dete.sve ovo govori i kakav je bio igrac i kakav je covek.
Covek koji je postovan gde god da ode a takvih je iz ove zemlje vrlo malo.
Mislim da zasuzuje oprostaj grandiozniji od Saletovog,sa igracima iz Nba,i svim onima sa kojima je igrao.
Covek koji zna sta je reprezentacija,sta je klub,sta je odnos prema navijacima...jednostavno...Vlade Divac! (o)
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

3

Petak, 21. Oktobar 2005

Divac, igracka legenda. Inace, koliko sam upoznat njegov dres bice povucen iz upotrebe i nalazice se na krovu Arko arene. Zaista briljantna karijera sa jednom jedinom mrljom, a to je kad je zaigrao za Severinu. To je i sam priznao. Sve u svemu otisao je u zasluzenu penziju.
Sit Hungry Doesn't Believe

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

4

Petak, 21. Oktobar 2005

Sjecam se jednom snimak njegovog gostovanja na americkoj televiziji na pocetku karijere gdje on razgovara sa novinarom na kilavom engleskom. Za svaki slucaj tu je prevodilac pored njega, ako zapne. U jednom trenutku novinar ga pita: Sta radite kada dodjete u situaciju da ne razumijte sagovornika? Divac se okrenu prevodiocu i upita: Sta kaze? :D

Sjecam se i kada je na pocetku krize u bivsoj Jugoslaviji na jednoj utakmici (ne sjecam se kojoj) oteo navijacu iz publike hrvatsku zastavu i pogazio je. Kasnije su hrvatski politicari izjavljivali kako je skandalozno to sto je uradio jer se radi o cistokrvnom Hrvatu.

Citirano

a to je kad je zaigrao za Severinu.

Nisam u toku, o cemu se radi?
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

5

Petak, 21. Oktobar 2005

@ed: Jedne godine u NBA ligi bio je tzv. Lock out ili tako nesto, kada su igraci strajkovali te sezona nije pocela na vrijeme. Onda je Divac da ne bi izasao iz forme dosao u Srbiju i igrao za Zvezdu (Severinu) nekoliko utakmica. To je uradila vecina Evropljana koji su tada bili u NBA, naravno svako u svojoj zemilji.

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

6

Petak, 21. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od ed
Sjecam se i kada je na pocetku krize u bivsoj Jugoslaviji na jednoj utakmici (ne sjecam se kojoj) oteo navijacu iz publike hrvatsku zastavu i pogazio je. Kasnije su hrvatski politicari izjavljivali kako je skandalozno to sto je uradio jer se radi o cistokrvnom Hrvatu.

Evo ovako i bez ljutnje molim, iako smatram da je tvoj komentar Ed-e klasicno skretanje s teme (jer ne vidim tvoje misljenje o Divcu kao covjeku a nekmoli kosarkasu sto je cini mi se pokretac teme i zelio cuti tj vidjeti) dacu svoj komentar na ovu izjavu a da bas i ja ne skrenem potpuno s teme jer bih mogao popit' opomenu 8) dacu svoj komentar o Divcu malo nize.

Reprezentacija koja je igrala tog svjetskog prvenstva 1990 u Argentini se zvala Socijalisticka Federativna Republika Jugoslavija sa jasno definisanom zastavom i grbom i u njoj su igrali i Hrvati, Srbi, Bosnjaci, Slovenci, Crnogorci itd...Ja se tacno sjecam komentara komentatora Boze Susec-a kada se doticni dogadjaj desio koji je rekao (pa parafraziram) da je jedan navijac donio hrvatsku zastavu na teren,... , i da u tom trenutku ne trebaju nikome takve provokacije.
Sad nikako se ne slazem sa nacinom na koji je Divac to uradio (jer je primitivan cin bacati tudju zastavu na pod, i cijenim da se doticni navijac moglao ukloniti s terena na mnogo kulturniji nacin) ali po meni toj zastavi u tom trenutku nije bilo mjesta na terenu a koliko me sjecanje sluzi u tadasnje vrijeme je vecina ljudi iz ex-Yu opravdavala taj postupak.

Ovdje mozete cuti i sta Divac kaze o tom dogadaju za zagrebacki Vecernji List (link iz Glas-a Javnosti)

KLIKNI ODJE

Sad o Divcu kao kosarkasu, o njemu kao covjeku neka govore njegova djela.
Nesumljivo jedan od nasih (vasih, mojih) najboljih kosarkasa i mozda uz Kresu Cosica i Dinu Radju najbolji centar ikada na ex-Yu prostorima. Ako ne najbolji ono najpametniji ili ako hocete najinteligentniji u reketu. Clan ubitacne i po meni najjace petorke Zdovc, Kukoc, Paspalj, Divac, Petrovic.
Divcu cestitke za postignuto u karijeri i zelja da mu se na oprostajnoj utakmici pojave njegovi bivsi saigraci i legende ex-Yu kosarke.

Ipak uz duzno postovanje Divcu, smatram da je nas najbolji igrac ikada bio Drazen Petrovic (opet ja malo s teme) 8) .

Zivili
Giovanni
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

7

Petak, 21. Oktobar 2005

Da upravo tako Giovanni. Ja se secam i nekih izjava na TV-u po pitanju toga (ili sto bi ti rekao glede toga) :) . Inace, i ta slika mi je pred ocima, tada sam imao 9 godina i odlicno se toga secam. U svakom slucaju Divac je bio i ostao legenda jugoslovenske kosarke.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

8

Nedjelja, 23. Oktobar 2005

Vlade Divac mi se urezao u secanje kao jedan veoma nesiguran kosarkasa sa linije slobodih bacanja. Secam se moje napetosti i treme i da sam vazda strepeo kad je on morao izvoditi ista a morao je vise puta jer su protivnici primetili da mogu sebi zbog negove nesigurnosti izracunati najvise prednosti ako bas njega fauliraju a bilo je to posebno u velikom broju u zavrsnici utakmice kad se igra na taktici brzih faula. Treba li da spomenem utakmicu u finalu sa Agentinom kad je 3 sec pre samog kraja propustio priliku da sa linije slobodih bacanja obezbedi pobedu Jugoslaviji ali naravno kao obicno iliti kao sto je zaocekivati on to nije ucinio. :-( Tek posle produzetaka ipak su pobedili na njegovu veliku srecu jer verujem da bi pretpeo velike kritike da nije doslo do te pobede a posto bi to bilo na samom kraju negove karijera ne verujem da bi njegove zasluge od ranije mogle potrati jedan takva neuspeh reprezentacije za koji je on sam odgovoran. Smatram da kad bismo postavili sebi poznato pitanja "sta bi bilo kad bi bilo " tj da nisu pobedili u produzecima niko nebi govorio sa tolikim respektom o njegovoj karijeri kao sto se sad govori. On je ipak imao srece da mu ostane ta aura dobrog centra mada je on uvek bio vise poznat po tome kao velik znalac psihologije kojem je uspevalo kao nikom drugom da motivise svoje saigrace i zbog toga je on imao svoju ulogu u timu time sto je on bio vazni na terenu zbog svog zadatak da daje moralnu podrsku saigracima nego li svoji licnim ucinkom u igri. I sami znate nikad nije on postizao veliki broj pojena za to su bili zaduzeni drugi, giovanni je vec pomenuo jednu legendu neprogresljivog i ubitacnog sutera za tri pojena lako pogadjate, naravno, rec je o Drazanu Petrovicu i po meni najboljem nasem igracu svih vremena.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

9

Ponedjeljak, 24. Oktobar 2005

Giovanni, hvala na intervenciji. Ja sam posao od toga da onaj postupak govori o njemu kao covjeku a ako sam masio temu izvinjenje pokretacu teme i ostalima. Ali da iskoristim priliku i dodam da ga za taj postupak nisam ni onda a ni sada ga ne osudjujem, ako je to uopste bitno.

Nazad na temu.

Ja ga se sjecam kao tragicne figure sa finalne utakmice (kojeg finala ne pitajte me) protuv Rusa kada su plavi zahvaljujuci njegovim greskama prokockali sigurnu pobjedu.

I jos jedan detalj, kolege kosarkasi iz LAL su smatrale da je on fenomen po tome koliko brzo moze da zaspe. Kazu kada bi putovali na utakmice da bi on zaspao u avionu prije nego bi zadnji putnik sjeo na svoje mjesto.

A to da je nastupao za Zvezdu je ravno zlocinu :D . Isto kao i onda kada je Dalipagic zaigrao za njih.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

10

Vlade Divac mi je uvijek bio odvaratan.
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

• Poruku poslati

11

Hvala bogu

pa je takvih malo. Ja samo znamda je ta generacija najbolja generacija nase zemlje svih vremena. A znate li sto su to uspeli ? Zato sto su bili kao braca to se najbolje vidi kada su se okupili na Djoletovom ispracaju. Siguran sam da bi i Drazen dosao samo da ga nisu ubili, a ubili su ga samo sto nije hteo da podrzi Tudjmana iz prostog razloga sto je bio apolitican a s druge strane pola mu je familije pravoslavno . Oni su prvenstveno bili veliki ljudi pa tek sve ostalo. Samo mi je zao sto nam se zemlja raspala taman kada su oni trebali da odigraju protiv pravog DREAM tima. Steta. Voleo bih kada bi napravili dostojan oprostaj divcu u prepunoj Areni da vidi i ovaj nas krvavi Balkan Kakvog je coveka ova zemlja iznedrila.

joku

Učenik

(10)

• »joku« je muško

Datum registracije: 04.06.2005

• Poruku poslati

12

Utorak, 25. Oktobar 2005

prcenzajn

Al Ti lupetas gluposti!Kod vas srba sve je teorija zavere.Sto se tice Divca voleli ga, ne voleli imo je briljantnu karijeru sigurno jedan od najboljih kosarkasa sa ovih prostora.Respekt!

• Poruku poslati

13

Utorak, 25. Oktobar 2005

Joku

majke ti batali me. Nista nisam rekao sto nije istina. Ako si mislio na ono o Drazenu to je potpuna istina i da taj uvidjaj nije resen.Ali to nema veze sa onim sto sam ja rekao a ti nisi shvatio.

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

14

Utorak, 25. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od prcenzajn
Siguran sam da bi i Drazen dosao samo da ga nisu ubili, a ubili su ga samo sto nije hteo da podrzi Tudjmana iz prostog razloga sto je bio apolitican a s druge strane pola mu je familije pravoslavno .

Prcenzajn-e,

slazem se da je tada vladala bratska atmosfera u timu i da su to u globalu bila neka bolja vremena no izvinices me sto ti malo miniram temu ali si me pravo zaintrigirao s ovom tvrdnjom o Drazenu pa ako bi mogao ili da objasnis ovako ili na PM.

Ja koliko se sjecam iz novinskih clanaka a najvise prema rijecima njegovog brata Aleksandra, Drazen je poginuo u saobracajnoj nesreci jer je prihvatio ponudu prijateljice da ga odbaci do Zagreba iako je trebalo da sa reprezentacijom Hrvatske taj dan iz Frankfurta odleti kuci. Cak je pri sebi i imao avionsku kartu koju mu je urucio tadasnji trener Hrvatske, takodje jedna od ex-Yu legendi, Mirko Novosel. Znaci po meni ipak je on imao konce sudbine u svojim rukama...

Ajde da malo povezem temu o Drazenu s Divcem, u jednom intervjuu datom nekom americkom kanalu (ne mogu se sad tacno sjetiti) Divca su pitali kakav je odnos njegovih bivsih reprezentativaca prema njemu kada se njihovi timovi sastanu u regularnim tekmama NBA lige, i sjecam se da je Divac rekao da bi se s Radjom i Kukocem uvijek pozdravio fino (s Radjom malo "tajnovitije" u tunelu po Dinovoj zelji), dok je Drazen vrlo cesto ignorisao Divca ne zeleci da se pozdravi i po Divcevoj prici to mu je jako tesko padalo jer se oni znaju jos iz juniorske reprezentacije i famoznog Bormia...

Zivio
Giovanni
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

15

Utorak, 25. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od prcenzajn
Siguran sam da bi i Drazen dosao samo da ga nisu ubili, a ubili su ga samo sto nije hteo da podrzi Tudjmana iz prostog razloga sto je bio apolitican a s druge strane pola mu je familije pravoslavno .

JOJ STO VOLIM TEORIJE ZAVERE
Potpuno netacno. Ubile su ga srpske tajne sluzbe zato sto je poreklom Srbin a ne izjasnjava se kao takav, a sve da krivicu prebace na hrvatsku tajnu sluzbu koja nije htela da ga ubije zato sto nije hteo da podrzi Tudjmana, a hrvatska tajna sluzbe je vec planirala ubistvo Tudjmana zato sto nije hteo da umre, zato da bi sto vise napakostio Drazenu, koji je polu-pravoslavac.
Ovo je sve potpuno tacno zato sto ne moze da se dokaze da nije tacno.
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

16

Utorak, 25. Oktobar 2005

Drazen Petrovic nije ubijen.Poginuo je u saobracajnoj nesreci 06.06.1993.godine u crvenom golfu dvojki.Taj dan dvoumio se dal' da ide avionom (koji je zbog njega kasnio) ili autom.Izabrao je tu drugu soluciju,koja se kobno zavrsila za njega.Istina je da je bio Srbin ,ali ne znam kako se izjasnjavao tamo u Hrvatskoj.No,to je sasvim ne bitno kako se ON izjasnjavao,znam samo da je bio odlican igrac i idol mnogih tadasnjih kosarkasa.Pa eto i ja sam uz brata navijala za Cibonu,a Drazenov poster prirodne velicine gledala sam svaki dan u bratovoj sobi.Njegove utakmice imam i dan danas snimljene na VHS kasetama.Zao mi je sto je tako tragicno zavrsio u najvecem jeku svoje slave,ali valjda mu je to bila sudbina.Tako je zavrsio i Radivoj Korac kad se (ne znam tacno koje godine,mislim da je to bilo 70-ih) slupao u svojoj bubi nedaleko od Sarajeva na magistarli M17.Na tom mjestu i dan danas ima spomenik posvecen tom velikom kosarkasu.
Ova dva covjeka zasluzuju veliko postovanje.
Neka im je laka crna zemlja.
Toliko od mene.
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

• Poruku poslati

17

Utorak, 25. Oktobar 2005

Tulumbo

moja socna zaboravio si da je takodje i Slovenacka drzavna bezbednost bila umesana u to ubistvo jer je Drazen kako rece prethodni vozio crveni golf dvojku koji pretpostavlja se bio ukraden iz skladistaSlovenacke drzavne bezbednosti u Sarajevu pa onda prodat preko neke veze Drazenu. Jel tako bese Tulumbo.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

18

Srijeda, 26. Oktobar 2005

Tema je "Vlade Divac" i sta mislimo o njemu i njegovoj karijeri a ne "Ko je ubio Drazena" ni "ko je najbolji nas igrac svih vremena",pa vas najiskrenije molim da ne skrecete s teme,u suprotnom,moracu da brisem ove te priloge ili da zatvaram temu.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

19

Bravo!!!

Vala Tashke nek i od tebe ovo cuh! Aferim! ;)
Cuj ti neko ubio, Drazena, sto je srbin, :D Divac je veliki igrac obiljezio je jedno vrijeme, na najbolji moguci nacin, kao pravi Sandzaklija. (o) (o) (o)
samo se bojim da ce mu ovi dusebriznici i rodni list, vrlo brzo prebaciti negdje u srbiju brale. :))
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

20

Citirano

Orginalno od galaksija
Drazen Petrovic nije ubijen.Poginuo je u saobracajnoj nesreci 06.06.1993.godine u crvenom golfu dvojki.Taj dan dvoumio se dal' da ide avionom (koji je zbog njega kasnio) ili autom.Izabrao je tu drugu soluciju,koja se kobno zavrsila za njega.Istina je da je bio Srbin ,ali ne znam kako se izjasnjavao tamo u Hrvatskoj.No,to je sasvim ne bitno kako se ON izjasnjavao,znam samo da je bio odlican igrac i idol mnogih tadasnjih kosarkasa.Pa eto i ja sam uz brata navijala za Cibonu,a Drazenov poster prirodne velicine gledala sam svaki dan u bratovoj sobi.Njegove utakmice imam i dan danas snimljene na VHS kasetama.Zao mi je sto je tako tragicno zavrsio u najvecem jeku svoje slave,ali valjda mu je to bila sudbina.Tako je zavrsio i Radivoj Korac kad se (ne znam tacno koje godine,mislim da je to bilo 70-ih) slupao u svojoj bubi nedaleko od Sarajeva na magistarli M17.Na tom mjestu i dan danas ima spomenik posvecen tom velikom kosarkasu.
Ova dva covjeka zasluzuju veliko postovanje.
Neka im je laka crna zemlja.
Toliko od mene.

Otac mu je bio srbin a majka HRVATICA!!
Lichno sam ga JA slushao na TV-u i ACU kako kazhu da se ONI OSJECHAJU POTPUNO KAO HRVATI!!!!!
Inache DIVCA sam zamrzeo ONOG MOMENTA KAD JE PO DVORANI JURIO CHOVEKA SA SHAHOVNICOM!!!!!!????
U ONOLIKOM slavlju njemu to PADA NA PAMET!!
Inache najbolji kosharkash na prostorima EX YU poslije Drazhena je Toni Kukoch!!A Vlade i Radja su tu negdje iza OVIH NEDOSTIZHNIH!!!!!
Moram rechi da me je Sasha Djordjevich uvjek odushevljavao,ON je tu u PRVOJ PETORCI!!!
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Social bookmarks