Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »Chechenac« je muško

Datum registracije: 30.10.2003

• Poruku poslati

21

Utorak, 23. Decembar 2003

ja sam imao 6 operacija , imam 17 godina , i sigurno sam oslobodjen vojske . jel tako?
Kaže Allahov Poslanik a.s.:"Gotovo da je došlo vrijeme u kojem će na vas navaliti razni narodi, kao što divljač navali na svoju žrtvu (cinjiu)." A ashabi upitaše: "Hoće li nas u to vrijeme biti malo, o Allahov Poslaniče?" Poslanik a.s. odgovori: "Ne, u to vrijeme će vas biti puno, ali ćete biti kao pjena na vodi. Allah će isčupati strah iz srca vaših neprijatelja, a u vaša srca će ubaciti vehen". Rekose: " A šta je to vehen, o Allahov poslaniče? Reče: "Ljubav prema dunjaluku i strah od smrti!".

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

22

Citirano

Orginalno od björn
znam da je to tako.ali uvek postoji opcija da se odreknem drzavljanstva SCG.na to sam mislio.

Ako si na to mislio, onda si mislio pogresno.
Jedan od uslova da bi se otpisao iz SiCG drzavljanstva prema vazecem zakonu je da ne postoje smetnje u vezi vojne obaveze. Smetnje ne postoje samo ukoliko je vojna obaveza regulisana.
Pitanje koje se postavlja je sta znaci regulisana vojna obaveza?
Regulisana vojna obaveza znaci da je vojni obveznik odsluzio vojni rok ili je ocenjen kao nesposoban za sluzenje.

Znaci da sumiramo, ukoliko nisi regulisao vojnu obavezu ne mozes se odpisati iz SiCG drzavljanstva, a sve dok posedujes to drzavljanstvo podlezes obavezi o sluzenju vojnog roka.
Kad vojni odsek raspise poternicu za tobom zbog ne odazivanja na vojni poziv a ti se pojavis na granici sa namerom da posetis rodno mesto ;) vrlo je moguce da dodje do detaljne provere identiteta i da umesto u rodnom gradu zavrsis u nekom vojnom zatvoru.
Cinjenica da ti posedujes pored SiCG i Svedsko drzavljanstvo ti u ovom slucaju ne pomaze ni najmanje.

Link: Zakon o jugoslovenskom drzavljanstvu

Kompletan tekst Zakona o drzavljanstvu:
Administrator je dodao ovaj fajl:
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

23

Citirano

Orginalno od Administrator
Jedan od uslova da bi se otpisao iz SiCG drzavljanstva prema vazecem zakonu je da ne postoje smetnje u vezi vojne obaveze. Smetnje ne postoje samo ukoliko je vojna obaveza regulisana.

Eto jos jednog apsurda: Sto bi neko zavrsio vosjku, tj bio obucen da brani zemlju koje ne zeli da bude drzavljanin?
mogu ja da se potpisem i bolje...

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

24

Pozdrav za sve prijatelje foruma...

Čitajući ove postove, skontah u glavnom kao i što je do sada bilo pravilo, da odlazak na služenje vojnog roka, prestavlja opterećenje onima, kako reče Fingers, koji su tek diplomirali i zaposlili se, onda afirmisanim sportistima, ljudima koji su van zemlje ili onima koji se politički neslažu sa trenutnim političkim tokovima...

Fingerse, ja sam otišao u Vijsku kada sam tek završio pripravnički staž, zbog toga nisam uspeo da dobijem rešenje za stalni radni odnos u firmu, i kada sam se vratio tamo je bilo još drugih kolega, i koleginica koji su sa lakoćom popunili to "moje" mesto...

No, mislim da je najjača stvar da se odlazak u vojsku ostavi kao slobodna odluka, onoga koji bi trebao da ide, normalno uz puno upoznavanje sa tim šta je Vojska, kakva su prava dužnosti i obaveze...

Samo slobodna odluka, treba čoveka da vodi na odsluženje vojnog roka, sigurno je da to ima svoje dobre i da ne kažem loše strane, ali tako je najbolje, onaj ko je motivisan neka ide, onaj koji nije nemora da ide...

Ipak se i u vojsci nauči po nešto, ipak se tamo čovek iskali, i ja sam bio, pa nisam jeo svinjsko mese, pa ostadoh živ, doduše 15-ak kg manje, ali sam nadoknadio to vrlo brzo, ali opet treba uvažiti svačije mišljenje...

Lično sam mišljenja da takva institucija mora i treba da postoji, na jednom visoko profesionalnom, moralnom nivou, kao stub bezbednosti i odbrane svake zemlje, mada ona vremenom gubi svoj smisao, jer intergracije dovode do toga, da se granice ukidaju i vremenom će kao i u drugim zemljama doćo do reforme, koja će biti po meri svih, i oni koji hoće i onih koji neće u vojsku...

Pozdrav

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

25

Profesionalna vojska je resenje ... pa ko hoce u vojsku bujrum .... eto neka im krmetine i laznog postovanja starijih .... ja sam im poklonio 9 meseci za kojima zalim ..... a moglo je toliko korisnijih stvari odradit .... sta ces ...
Alime sto se operacija i tih stvari tice najbolje je da fino odes na civilno sluzenje i to bude to ... a ako Bog da ukinuce i to pa nek ratuju za svoju drzavu oni gradjani koji je toliko vole ... !!!
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

26

Petak, 26. Decembar 2003

kako se sluzi civilni rok

Regruti koji se opredele za civilno služenje vojnog roka raspoređuju se u institucije sa kojima je Vojska Srbije i Crne Gore potpisala ugovor o takvom angažovanju. Njihov „vojni rok „ traje 13 meseci, dok oni koji odu u kasarne, u uniformi provedu devet meseci. Oni služe u institucijama koje se nalaze u gradovima u kojima žive. Sama organizacija službe je u nadležnosti institucije koja prima regrute. To u slučaju GAK u Narodnog fronta znači da regruti dolaze na posao kao i ostali zaposleni u toj klinici, to jest rade smene od osam ili 12 sati u zavisnosti od mesta na koje su raspoređeni. O njihovim dolascima i odlascima vodi se precizna evidencija. Posle završetka radnog vremena, regruti odlaze kući i slobodni su do sledećeg radnog dana. Sa Vojskom kao institucijom nemaju nikakvih kontakta tokom roka. Jedini kontakt je osoba koja je u svakoj instituciji zadužena za koordinaciju rada regruta.

Za razliku od onih koji vojni rok služe u kasarnama, „civilni vojnici“ ne polažu zakletvu, nemaju obavezu nošenja uniforme ili, na primer, redovnog brijanja.

mogu ja da se potpisem i bolje...

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

27

Subota, 27. Decembar 2003

Pozdrav

Predugo me nije bilo ovo je najduza pauza koju sam napravio ali sam ipak uspeo da nadjem vremena.

Ova tema mi je privukla paznju i vidim da dosta ljudi nije resila problem sa vojskom.

Naravno ja podrzavam stav o profesionalnoj vojsci.
Ali kolko mogu da primetim i ova varijanta nije losa sa civilnim sluzenjem vojnog roka jos samo kad bi skratili rok civilnog sluzenja bilo bi jos lepse.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

28

Nedjelja, 28. Decembar 2003

Sta je ovo da niko cio dan nista ne napisa, dal ovo zbog izbora, ljudi se cuvaju, nece da se izuvaju prije vode, ja vala reko hajt pa sta bude

ada sta se ljudi bunite zbog vojske, pa kad je mogo Elvis Preasly 18 meseci morete i vi tija 9

a za onoga bjorna, ako imas dva drzevljanstva, mozes regulisati vojnu obavezu u Svetskoj i to ti bvazi i za SRCG, tako da ne moras da se odrices drugog drzevljanstva, al cini mi se da ti to drugo ni nemas

inace ovde je regulisanje vojske jedan dan i to se samo upoznas sa nekim osnovnim stvarima, taj papir poneses u ambasadu i oslobodjen si vojske
malo za promenu

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

29

Ponedjeljak, 29. Decembar 2003

otkud hadalj znas da nemam?hajd me pouci jos nesto o mom zivotu o| nebih znao bez tebe :rolleyes: mozda i nisam iz svedske a?hahaha :))
ma vala necu sluziti tu vojsku taman nikad u yugoslaviju ne otisao.sa svedskim pasosom mogu gde hocu a ovde vojska nije obavezna.sto rece fingersbroken taman fino zavrsis skolu nadjes posao i treba da te poslodavac ceka 9 meseci.nema sanse.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

30

Ponedjeljak, 29. Decembar 2003

brate Bosnjacki, selam alejkum
ti ako imas to sto ja misla da nemas ti onda lijepo trazi od njih da ti daju napismeno da si kod njih resio vojnu obavezu, jer i ako nije obavezna, moraju ti dat to napismeno, e sa tim odes u nasu ambasadu i ovi ti reknu, Bjorn ti si kod nas Cis, i onda ti niko ne more nista, tako si resio svoj veljki zivotni problem
malo za promenu

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

31

Utorak, 30. Decembar 2003

Pa nije bas tako, barem po mom vidjenju i poznavanju ove problematike.
U Vojnom odseku ce ti traziti potvrdu da si obavio vojnu sluzbu u toj drugoj drzavi. Ukoliko u toj drugoj drzavi iz bilo kog razloga ne moras sluziti vojsku onda to moras uciniti u SiCG.
Ako si u toj drugoj drzavi ocenjen kao nesposoban za sluzenje vojnog roka, onda sa tom dokumentacijom treba da se javis vojnom odseku u SiCG i da trazis od njih da te upute na ocenu vojne sposobnosti. Ukoliko i vojna bolnica u SiCG potvrdi da si nesposoban za sluzenje vonog roka onda si na taj nacin regulisao vojnu obavezu.

U nemackoj je starosna granica za sluzenje vojske napunjenih 25 godina zivota. Ukoliko si uspeo legalnim putem da odlozis sluzenje do 25. godine zivota onda automatski bivas oslobodjen vojne sluzbe. To bi po tebi Beksa bio razlog na osnovu kojeg si oslobodjen sluzenja vojnog roka u SiCG, ali nazalost to nije slucaj jer je starosna granica za sluzenje vojnog roka u SiCG napunjena 35-ta godina zivota.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

32

ma hadalj misli sta hoces nemam nameru da tebi dokazujem da imam svedski pasos.KONZULAT kaze isto sto i administrator da se ne moze na taj nacin regulisati vojna obaveza.ali ti si vidovit pa mozda znas nesto sto oni ne znaju :D iz francuske pise da nas uci o propisima u svedskoj :rolleyes: ali hajd staces,ima nas raznih :D
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

33

Ada ja vido ti fin, pa mislio da si iz Finske, kad ti iz Swetske
malo za promenu

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

34

Četvrtak, 13. Maj 2004

Za upis na jednom fakultetu mi je potreban osluzeni vojni rok a posto nema puno vremena do prijavnog ispita moze li neko brzo odgovoriti i objasniti kad je poslednji termin za prijavu i koliko sad traje vojna obaveza postoji li mogucnost posle obavljanja osnovne obuke da se preostali deo isplati u novcu.

Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Dusmanko

Početnik

(10)

• »Dusmanko« je muško
  • »Dusmanko« je zabranjen

Datum registracije: 09.03.2004

• Poruku poslati

35

Četvrtak, 13. Maj 2004

VOjska Rul3z

Sad kad sam ja zavrsio nek je vrate na 12 najbolje resenje o|

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

36

Četvrtak, 13. Maj 2004

ja sam imao srece da sam otisao u vojsku 1999 i proso sam ko Mis u Gvozdjaru....
al sto kaze dusmanko kad sam ja bio neka je produze vala na 2 godina ako hoce ...
vojska je cisto ispiranje mozga omladini ova danasnja kakva jeste VSiCG je jedna od najbednijih i najneobucenijih Armija ...

ja sam sluzio za dvojicu trenutni vojni rok je 8 meseci a ja bio godinu i nesto .... X( o| xx(
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

37

Petak, 14. Maj 2004

Ovakvim odgovorima mogu vam reci usamljujete sami sebi. Od egoizma i samoznanja zaziru i preziru svi. Za salu postoje druge puno priladnije teme.

Posto mi je pitanje od posebne vaznosti postavicu ga ponovo uz nadu da ce odgovoriti samo oni koji pouzdane informacije imaju.

1. Koliko traje vojni rok?
2. Kad su krajni termini za prijavu u vojsci?

Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

38

Petak, 14. Maj 2004

DAVINIĆ: SEPTEMBARCI SLUŽE VOJSKU 8,5 MESECI | 11:07 | Izvor: B92

Beograd -- Poput prethodnih klasa, i vojnicima septembarske klase, vojni rok biće skraćen, izjavio je za B92 ministar odbrane SCG Prvoslav Davinić:

“Pitanje dužine služenja vojnog roka reguliše se zakonom. Sada je to regilisano na devet meseci, ali načelnik Generalštaba je u mogućnosti da vojnike koji se nalaze na odsluženja vojnog roka pusti ranije. On je prošle nedelje doneo odluku da se ova generacija vojnika pusti 15 dana ranije, tako da će oni služiti 8,5 meseci”, rekao je Davinić.

Prijavit se za sluzenje vojske mozes za svaku od redovnih klasa, sledeca je junska.

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

39

Subota, 28. August 2004

Otvorena mogućnost otkupa vojnog roka za sve

Zamenik ministra za dijasporu Aleksandar Čotrić izjavio je u petak da se Generalštab Vojske SCG slaže sa inicijativom za uvođenje mogućnosti otkupa vojnog roka, ali pod uslovom da to bude dostupno svim državljanima SCG. Ministarstvo je "19. avgusta dobilo odgovor od Generalštaba, odnosno od Sektora za popunu, mobilizaciju i sistemska pitanja, u kojem se navodi da VSCG nije protiv uvođenja otkupa vojnog roka, s tim da to pod jednakim uslovima mogu da ostvare svi državljani SCG, bez obzira na to gde žive, i da se to normativno i detaljno reguliše", rekao je Čotrić na konferenciji za novinare. Čotrić je izrazio očekivanje da će to pitanje "do decembra biti zakonski regulisano i da mladići iz dijaspore više neće biti u strahu da će biti uhapšeni kada dođu na granicu ili biti primorani da se odriču državljanstva". Prema njegovim rečima, samo prošle godine državljanstva SCG odreklo se 50.000 mladih ljudi, najviše zbog problema sa odsluživanjem vojnog roka.

HeheH,za mene jako pozitivne vesti,pa rekoh mozda ima jos takvih slucajeva...

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

40

Subota, 28. August 2004

Citirano

Orginalno od šišmiš
za mene jako pozitivne vesti,pa rekoh mozda ima jos takvih slucajeva...

ima, ima :O

sal još da vidimo koliko ištu para 8o

dobra vijest u svakom slučaju

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Social bookmarks