Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško
  • »SaNdZak« je autor ove teme

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 16. Februar 2006

VUCIJA DOLINA OPERACIJA IRAK

Selam,

Jucer sam imao priliku da pogledam dosada najskuplji i najbolji Turski film. Radi se o filmu Radzija Sasmaza koji se zove "Kurtlar Vadisi Irak" sto bi na Bosanskom jeziku znacilo "Vucija dolina operacija Irak".

Tema filma je Americka okupacija i genocid nad Irackim narodom. Gledaocima se na hollywoodski nacin predstavljaju mucenja zatvorenika u zloglasnom zatvoru Abu Gureib. Poruka filma da ce se ovakvi zlocini, okupacije i genocidi ponavljati nad muslimanima,sve dok se ne uspostavi muslimansko jedinstvo. (primjer Osmanlija)

Inace premijera filma u Njemackoj je bila prosle srijede i dosada je film gledalo oko 2 miliona ljudi. Americke novine su preporucile americkim vojnicima da se drze podalje od bioskopa gdje se film prikazuje.

Na donjem linku mozete pogledati zvanicnu prezentaciju filma.

http://www.valleyofthewolvesiraq.com/

Zanimljiv komentar u vezi filma mozete procitati i na dolje navedenom linku Njemackog sedmicnika Der Spigel.
http://www.spiegel.de/kultur/kino/0,1518,400677,00.html
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 16. Februar 2006

Citirano

Orginalno od annonimus
Preporuka

Pogledajte " KURTLAR VADISI IRAK'DAN " nema nam Juskos-a pa da vam potvrdi moju preporuku.Nisu to nekadasnji filmovi i serije turske produkcije.Serija Kurtlar Vadisi je dostigla jedno odlicno nivo.Sta vise reci kad su se u seriji pojavili Seron Stoun i Endi Garsija.Cela serija se odnosi na MASONSKE LOZE kako u Turskoj tako i u celom svetu.

P.S

Pitajte juska koliko su spremni Turci da uloze za VATAN i koliko ta recenica ima znacenje kod Turaka.Kamo srece da smo i mi takvi !!!

;)
" Bilen alemlere rahmettir "

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

3

Petak, 17. Februar 2006

Bas lijepa ova vijest. Bas me zanima moze li se negdje kod nas naci taj film i hoce li uopste dolaziti u nase bioskope. Vjerovatno hoce.

A naravno da za primjer treba uzeti Osmanlijsko carstvo. :)

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

4

Subota, 18. Februar 2006

Kod nas ga ima na DVD-u po ceni od 3-eura.Kao i vecina Filmova snimano je kamerom u Bioskopu :D

Eh tih lopova ctctctctctct

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 02. Mart 2006

Neki njemacki politicari a prije svih Edmund Stoiber, premijer Bayerna traze zabranu prikazivanj ovog filma u Njemackoj pod izgovorom da je 'antizapadni i antisemitski'. Centralni savjet Jevreja se takodje oglasio i apeluje na bioskope da ga ne prikazuju. Interesantno, niko vise ne govori o slobodi medija.

Ja sinoc pogledah film. Razlika u produkciji, scenografiji, kvalitetu scenarija .... izmedju turske i americke kinematografije je ocigledna ali to nije pokvarilo ugodjaj. Raduje me cinjenica da su Turci otvorili ovaj front na kojem su Amerikanci neprikosnoveni a mi bili tatalno nezastupljeni. No, bitno je da je poruka svijetu poslata i preko bijelog platna postala pristupacna masama. Zasto bi samo Amerikanci imali Ramba ili tajnog agenta 007.

Bravo Turci (o)

p.s. Glavnog negativca Sema glumi Billy Zane, siroj publici poznat po ulozi u 'Titaniku'

Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

6

Nedjelja, 04. Mart 2007

Ja imam ovaj film ako nekog zanima. Ko hoce, moze mi se javiti.
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

7

Nedjelja, 04. Mart 2007

Taj Film je stara prica.Sada je izasao novi serijal " Kurtlar Vadisi " nakon prve serije Drzava Turska je zabranila daljne emitovanje serije o|

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

• Poruku poslati

8

Nedjelja, 04. Mart 2007

Citirano

Orginalno od annonimus
Taj Film je stara prica.

Sorry, annonimus :))

Citirano

Orginalno od annonimus
Sada je izasao novi serijal " Kurtlar Vadisi " nakon prve serije Drzava Turska je zabranila daljne emitovanje serije o|

Ovde bi dobro dosla izreka, da je zabranjeno voce najsladje.
Ako je u Turskoj zabranjen, ne znaci da zabrana vazi za cijeli svijet.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

9

Nedjelja, 04. Mart 2007

Ok je ;)

Tacno Karakterna,ali ovo nije Spanska serija koja kosta 1 € od serije :) Sta vec jos nisu prodali prvi serijal,a kamoli drugi koji jos nije ni gledan.Zbog cega nije prodat prvi serijal,sta mislis?

annonimus je dodao/la ovu sliku:
  • kurtlarvadisi_top.jpg

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

10

Nedjelja, 04. Mart 2007

Pre 3 godine se poceo emitovati filmski serial "Kurtlar vadisi".Koji je dosada u Turskoj najbolje uradjeni serijski film...i gluma i scenografija i sve ostalo. Te se na karaju serijala snimio i film. Film je jako dobar a i poruka preko njega preneta.Ja sam citala u novinama, da je amerika,odmah nakon prvog prekazivanja zabranila taj film.Jer navodno prlja americke vojnike, koji to nikad nisu uradili.
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

Abd Ahmed

Početnik

(10)

• »Abd Ahmed« je muško

Datum registracije: 02.02.2007

• Poruku poslati

11

Nedjelja, 04. Mart 2007

Jel vi pricate o filmu "dolina vukova"? Onaj gdje vojnici upadaju na svadbu i ubijaju?

Kad sam usao u jedan klub da potrazim taj film vlasnik me je fino zamolio da napustim radnju dok nije pozvao policiju. Kasnije su mi rekli da je to on dozivio kao provokaciju.Mada, ja ni danas ne znam zasto.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

12

Nedjelja, 04. Mart 2007

Da o tome pricamo,mada smo malo i seriju ubacili u razgovoru ;)

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

13

Nedjelja, 04. Mart 2007

Gledala sam samo neke dijelove iz tog filma, i to bas nedavno. Film je jako potresan. Nakon toga sam trazila da ga kupim negdje. U par radnji u Pazaru su mi rekli da nemaju i uputili me kod prodavaca na pijaci. Tamo ga jos nisam trazila ( al insallah hocu jer mi se jako dopalo to sto sam gledala ).

Film je jako dobar. Scene na svadbi i u dzamiji (pri kraju filma ) su jako potresne.
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

• Poruku poslati

14

Nedjelja, 04. Mart 2007

Citirano

Orginalno od Abdul-Ahmed
Kad sam usao u jedan klub da potrazim taj film vlasnik me je fino zamolio da napustim radnju dok nije pozvao policiju. Kasnije su mi rekli da je to on dozivio kao provokaciju.Mada, ja ni danas ne znam zasto.

U Pazaru?

annonimus, razumem ja tu politiku. Ali pravo da ti kazem, ne bi ni film ni seriju gledala da nisam slucajno naletela na njega. A drago mi je da sam naletela bar na jednu opciju.

i-Mana, mogu ti ga ja poslat preko msn-a, ali tebi bi verovatno za to trebala vecnost? Koliko traje da sa pazarskom mrezom skinete 200 mb?

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

• Poruku poslati

15

Ponedjeljak, 05. Mart 2007

Citirano

Orginalno od Karakterna
i-Mana, mogu ti ga ja poslat preko msn-a, ali tebi bi verovatno za to trebala vecnost? Koliko traje da sa pazarskom mrezom skinete 200 mb?

Pa dobro, mozda ne vjecnost ali nesto manje od 24 h sigurno da :(
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

16

Ponedjeljak, 05. Mart 2007

Gledao sam film. I nije mi se svideo. Ideja da se i preko filma predstavi druga strana price je dobra. Medjutim, nije mi se svidelo to sto je film uradjen kao stotine filmova koji su Amerikanci uradili o Vijetnamu. Verovatno je to moglo da se uradi na mnogo bolji nacin, ali ako Bog da bice i toga. Vazno je da se od necega krene.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Abd Ahmed

Početnik

(10)

• »Abd Ahmed« je muško

• Poruku poslati

17

Utorak, 06. Mart 2007

Citirano

Orginalno od Karakterna

Citirano

Orginalno od Abdul-Ahmed

U Pazaru?

Ne u Pazaru, to je bilo u Podgorici. U Pazaru sam ga nasao, i to vjerovali ili ne, kod pirata na pijac. Imana, trebala si potrazit. ;) Doduse, nije imao covek gotovo, no sam narucio pa mi sgotovio. Ako si zaiteresovana Imana, posudicu ti ga, ili jos bolje, narezacu ti.

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

• Poruku poslati

18

Utorak, 06. Mart 2007

E fino...Super.Hvala. Ako ti je lakse reci mi gjde si ga uzeo pa cu ja sama potrazit.

Karakternoj hvala na ponudi.

CRNI

Učenik

(10)

• »CRNI« je muško

Datum registracije: 28.11.2006

• Poruku poslati

19

Utorak, 06. Mart 2007

Da je i 1% prikazanog istinito, pa je mnogo! Da je vise takvih pokusaja da se prikaze pravo stanje na terenu, bilo bi sve drugacije!!!

Abd Ahmed

Početnik

(10)

• »Abd Ahmed« je muško

• Poruku poslati

20

Utorak, 06. Mart 2007

To moze da kaze samo jedan laik. Zar stvarno mislis da se takve stvari nisu djesavale i da se ne djesavaju i sada?

Trebao bi da pogledas jos neke filmove,npr: Put u Gvantanamu je takodje dobar...i jos neki.

Social bookmarks