Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško
  • »Optimus« je autor ove teme

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

1

Srijeda, 18. April 2007

Web-stranica Univerziteta u NP (Internacionalnog Uni.)

Ne znam da li ovo zasluzuje da bude zasebna tema (ili je mozda o ovome vec bilo reci) ali bih voleo da cujem komentare o izgledu/funkcionalnosti web stranice Internacionalnog Univerziteta - NP www.uninp.edu.yu
Prvo, na ovo me je navelo to sto sam ja licno pokusavao da koristim sadrzaje te stranice ali, nazalost, ona skoro i da se ne azurira (npr. podaci o upisu su jos za proslu godinu a upis je za mesec i po dana) izuzev dodavanja informacija o dogadjajima na fakultetu.
Smatram da jedan Uni. koji ima u svom sklopu fak. za informatiku ne sme da ima onakvu stranicu i recimo da to sto ima tamo nije prevedeno na Engleski/Turski/Arapski (a ima fakultete za sve te jezike)i u naslovu mu stoji da je Internacionalne prirode.

I da pojasnim, ovim postom nemam nameru da dovodim u pitanje strucnost onih ljudi koji uredjuju stranicu, vec sam samo hteo da kao korisnik te stranice iznesem svoje misljenje.

Iskreno se nadam da ce moje kritike da dopru do webmastera tog sajta i nadam se da ce taj sajt da bude za primer :D .

Evo recimo kako izgledaju sajtovi privatnih univerziteta u Srbiji:
http://www.megatrend-edu.net/
www.union.edu.yu/

Nemoj ništa silom, uzmi veći čekić!

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 19. April 2007

Ne znam ko si Optimuse ali aferim na temi. Upravo ovih dana sam uocio isto sto i ti ali nije mi palo na pamet da otvorim temu sa ovim naslovom. I ja sam, da kazem, korisnik tog sajta ali, na moju zalost, nemam neke fajde od njega.

Jedna stvar koja mi se posebno ne svidja je da u odeljku "studenti" koja bi trebala da je prepuna sadrzaja nema nista. Izvrsno bi bilo kad bi oni linkovi "nastava", "predavanja", posebno "prijava ispita" i ostali bili azurirani. Na sajtu se povremeno postave izvestaji o odbrani doktorskih disertacija. To je uglavnom i jedino sto se mijenja na njemu, a ja mislim da bi sadrzaj sajta bio mnogo bitniji studentima nego postdiplomcima.

Jos jedna zamjerka je sto na dosta mjesta ima gramatickih gresaka sto ne prilici sajtu jednog univerziteta kakav je ovaj.

Moglo bi na njemu da bude vise slika studenata sa predavanja, zivota na Univerzitetu, one guzve po hodnicima....

Koliko znam sajt rade studenti informatike zajedno sa nekim asistentima ali ja na zalost ne znam nikog od njih da im ovo i licno kazem.

Mozda bi Altuna mogla (siguran sam da ona poznaje ljude koji rade na sajtu) da prenese ovu nasu konstruktivnu kritiku.

Smatram da je i u interesu tog Univerziteta da ima redovno azuriran sajt sa "pismenim" sadrzajima.

Da ne bude da samo kritikujem voljan sam da ucestvujem sa svojim skrominm znanjem i velikim entuzijazmom da se sajt preuredi i redovno azurira.

Ako neko od ljudi koji rade na sajtu ovo cita neka mi se javi na PM.

[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 19. April 2007

Hvala Tutinac, inace sto se tice toga ko sam - zemljaci smo (nozda neko koleno unazad :D )

Jos jedan motiv zbog koga ovo pisem je taj da sam skoro nesto petljao oko nekog Open Source CMS-a (nesto kao web portal) tj nije oko nekog nego oko Joomla-e (www.joomla.org) i odusevljen sam kako ta stvar radi i sa kakvom lakocom moze dase preradi (i bez poznavanja php-a). Video sam dosta sajtova fakulteta koji su radjeni uz pomoc Joomla i mogu da kazem da to izgleda fantasticno. Joomla ima veliki broj interaktivnih komponenti i omogucava veliki broj usluga i sve je besplatno - a mogu da zamislim kako bi to sve izgledalo kad bi ga preradio neko ko se bavi PHP-om (a takvih sigurno ima na Uni)... a i na kraju krajeva postoje na netu namenski sabloni za ovakve sajtove tako da omogucavaju npr. prijavu ispita online, rezultate sa ispita, download, i ono sto mene odusevljava recimo konsultacije sa profesorima preko messengera/chata!!!

Kakav god da je taj Univerzitet, mislim da je najmanje sto moze da se uradi je dobra web stranica i kao sto rece Tutinac i ja sam spreman (u okviru svojih sposobnosti) da pomognem ..... i svakako da pozivam ljude koji znaju webmastera da ga/je obaveste da nam se pridruzi u diskusiji ali ponavljam da nikako ne raspravljamo o strucnosti nego samo o idejama kako da sajt unapredimo!!!!

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

4

Ponedjeljak, 25. Juni 2007

Da li se ovo na www.uninp.edu.yu priprema neka reorganizacija mozda...

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

5

Da.U pitanju je potpuna promjena stranice. Izgleda da su nase kritike koje sam ja azurno prenosila urodile plodom. :O

Ja sam vec vidjela kako bi trebalo novo izdanje da izgleda, svidja mi se, a nadam se da cete i vi uskoro imati priliku da bacite oko na nju.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

6

Super.

Nadam se da ce izgledati ozbiljnije nego sto je ovaj do sad.

Ko kaze da je Forum samo dokolica... :D

Kad li ce biti postavljen ?

Muhammed_Alim

Zlatna sredina

(10)

• »Muhammed_Alim« je muško

Datum registracije: 29.03.2004

• Poruku poslati

7

Nadam se da ce im (nam) sajt biti obogacen planom i PROGRMOM za svaki odsjek, kao sto sam upravo skinuo planove i programe sa sajta Univerziteta u Mostaru Dzemal Bijedic - www.unmo.ba :) tu planovi pokazuju koji sve imaju predmeti na svim godinama, a programi detaljno prikazuju svaki predmet, sta se uci, koja se literatura koristi, ko su profesori ( neki imaju i po 99 stranica u pdf formatu). Mislim super stvar...

„Moguce“ upita „Nemoguce“: Gdje zivis? Rece: U snovima nesposobnih.

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

• Poruku poslati

8

Citirano

Orginalno od Altuna
Da.U pitanju je potpuna promjena stranice. Izgleda da su nase kritike koje sam ja azurno prenosila urodile plodom. :O

Ja sam vec vidjela kako bi trebalo novo izdanje da izgleda, svidja mi se, a nadam se da cete i vi uskoro imati priliku da bacite oko na nju.

Svaka cast Altuna!!! (o) (o) (o)

Ja sam zamalo pomislio da ce onako da traje......

Pa cemo inshAllah da nastavimo sa kritikama (nadam se pozitivnim) kad budemo videli novu stranicu!!!!

E red je bio da i mi sa foruma na nesto uticemo (nadam se da jesmo). :D :D :D

Da se pridruzim pitanju Tutinca: Kad ce da postave stranicu??????

Shele

Učenik

(10)

• »Shele« je muško

Datum registracije: 08.06.2006

• Poruku poslati

9

Petak, 13. Juli 2007

Ne znam koliko ste informisani u vezi ove web stranice Internacionalnog Univerziteta (ali posto sam ja student pomenutog Univerziteta, fakultet za informatiku), celu ovu web stranicu trenutno odrzava 'jedan' coek, tj. asistent Selver Pepic ... Eto, toliko o tome ;)
AMG

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

• Poruku poslati

10

Petak, 13. Juli 2007

Citirano

Orginalno od Shele
Ne znam koliko ste informisani u vezi ove web stranice Internacionalnog Univerziteta (ali posto sam ja student pomenutog Univerziteta, fakultet za informatiku), celu ovu web stranicu trenutno odrzava 'jedan' coek, tj. asistent Selver Pepic ... Eto, toliko o tome ;)

Pa zasto se ne oformi grupa studenata koja ce da odrzava ovaj sajt. Ti recimo mozes da pokusas to i taman imas ocenu vise kod profesora a pride usavrsis web-dizajn.

A iskreno mislim da uopste nije problem da samo jedan covek odrzava ceo sajt zato sto znam ljude koji odrzavaju mnogo zahtevnije sajtove pa sve funkcionise besprekorno!

Mislim da je ovde vise problem marketinske strategije Uni-ja nego sto je problem samo odrzavanje sajta!

Shele

Učenik

(10)

• »Shele« je muško

Datum registracije: 08.06.2006

• Poruku poslati

11

Subota, 14. Juli 2007

Jeste to sve lepo sto ti pricas i tacno je i treba da je tako, ali ima tu druga strana.. Nisu uopste dali studentima da odrzavaju, nego je Univerzitet oformio nesto kao udruzenje informaticara gde ima par (moze se reci dobrih racunara) i tu uglavnom borave asistenti (naravno informaticari) i oni vode racuna oko svih 'racunarskih sistema' na celom Univerzitetu.. Tako da je jedan od njih (Selver Pepic) uzeo da sam radi sajt (sto kad malo bolje pogledam, osim onih opstih vesti drugo se i ne azurira )... I sta sad, ja treba da se tu namecem kad oni nece :rolleyes: Mislim .... ;) Ja sam rad da pomognem, nikad nisam bezao od tih stvari.. Ali za dzabe kad druga strana nece ni da cuje .... 8o
AMG

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

• Poruku poslati

12

Subota, 14. Juli 2007

Ne birni Shele, nadam se da cemo ;) to da uskoro promenimo, inshAlah!!!

• »linalena« je žensko

Datum registracije: 21.05.2007

• Poruku poslati

13

Nedjelja, 19. August 2007

ne bi bilo lose za promenu da neko na spomenutom sajtu da korisnu informaciju kao sto su datumi o zakazanim ispitima. sva sam zbunjena i ne znam sta cu pre, cemu da dam prioritet.... ?(
Ako vam deluje da je sve u redu....NESTO vam je promaklo....

Social bookmarks