Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 13. August 2009

Windows 7 - finalna verzija

Od pre nekoliko dana na TechNet/MSDN-u je dostupna i finalna verzija operativnog sistema Windows 7.
Moja prva iskustva su veoma pozitivna. Imam utisak da je sedmica na istom racunaru puno brza od Viste.

U svakom slucaju veliki broj firmi koji nije zeleo preci na Vistu zbog problema sa kompatibilnoscu svojih aplikacija, ubrzo ce preci na Windows 7 koji poseduje istinski XP modus.
Windows 7 XP modus nije nista drugo do novi Microsoft Virtual PC 7 sa besplatnim XP image-om.
Programi instalirani u virtualnoj masini se automatski integrisu u start meni host sistema, u ovom slucaju Windows 7, odakle se direktno mogu pokrenuti. Nakon pokretanja programa, sve sto ukazuje na virtualnu masinu je prozor u kome se program izvrsava (VirtualBox).

Detaljne informacije:
http://www.microsoft.com/scg/windows/windows-7/

Administrator je dodao/la ovu sliku:
  • Windows-7-Final.jpg
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

2

Subota, 22. August 2009

Windows 7 - XP Mode
Administrator je dodao/la ovu sliku:
  • Win-7---XP-Mode.jpg
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

3

Utorak, 08. Septembar 2009

Instalirao sedmicu Ultimate! Prezadovoljan! :D
Bojao sam se nekompatibilnosti, ali sam po instalaciji video da je skoro sve prepoznato (o)
Satelitsku karticu sam instalirao preko update, i sve je ok.
Neće mi još Sound Forge 8, zato što .NET 1.1 neće da se instalira. Sound Forge 9 i noviji će raditi, tako da je i to OK.
Nisam našao verziju Alkohola koja bi radila, mada sam se snašao sa UltraISO.
Gaming performance je excellent!! :D
Imam utisak da je ovo jedini Windows koga niko ne kritikuje. Mada, pojaviće se tužbe zbog krađe patenata. Živi bili pa videli. Ovaj Windows je pokupio sve najbolje iz mnogih drugih OS-a.
To je prvi utisak... :)
我还记得

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

4

Srijeda, 09. Septembar 2009

Ukoliko ne mozes da nadjes resenje da aplikacije koje su ti preko potrebne "prorade" na sedmici, procitaj uvodni prilog i instaliraj iste u XP mod-u ;)

Running Windows XP Mode with Windows Virtual PC

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

5

Srijeda, 09. Septembar 2009

E, hvala puno! :) Biće od koristi.
我还记得

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 10. Septembar 2009

Juce sav sretan sto sam konacno dobio RTM verziju od Windows 7 Ultimate 64bit, trk kuci da instaliram na PC, otkazo trening i sastanak sa drugom samo da bi mogo da instalirm novi OS, i sta bi kad ubacih DVD ... Your CPU does not support 64bit version of Windows 7 X( X(

sad evo skidoh 32bit verziju pa da vidimo sta ce bit.

Inace sam Win 7 koristio kao RC verziju i bio sam prezadovoljan, programe koje sam koristio do sad na XP-u su bez problema funkcionisali, neke drivere sam morao da koristim od Viste, al takodje bez problema.

Ovo ce bit prvi OS koji cu od pocetka da koristim, do sad sam uvek cekao dok bi izaso prvi servicepack, al kod 7 imam osecaj da ce od pocetka bit stabilan OS.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 10. Septembar 2009

hehe! Ista stvar, samo što uopšte nisam ni znao da sam skinuo 64-bitnu Sedmicu o|
Ako ti zatreba aktivacija, imam ju :D
我还记得

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

8

Subota, 12. Septembar 2009

Imam pitanje za vas koji ste probali novu sedmicu. Kakve računare koristite, koliko rama, koje grafičke, procesore i kako vam se ponaša sedmica?

Da li je zahtevnija od Viste (koju nikad nisam koristio, preskočiću direktno sa XP-a na Win7)?

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

9

Dobro pitanje, zbog jedne zanimljivosti koju sam primetio.
Kod Viste postoji nešto kao "indeks performansi" računara na kome je instalirana.
Ne sećam se kako se tačno zove, pošto ovo pišem s posla. Vista mi je prikazivala indeks od 5.9, što je super. Međutim, kad sam na ISTOM računaru instalirao Sedmicu, indeks se popeo na 6.9.
Možda je to indikacija bolje optimizovanosti Sedmice...
Inače, koristim solidnu mašinu: 3.0 core2duo 6mb casha, 4GB RAM, ATI HD3850 512 DDR3. Ostalo je manje bitno...
我还记得

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

10

@Phikret

Do sad sam win 7 uvek koristio na prilicno brze racunare u firmi ...

Evo pre 2 dana sam instaliro Win 7 ovde na kucni PC, znaci sa XP-a na 7 (Vistu sam takodje preskocio)

P4 3.2GHZ, 1 GB RAM :D ATI X1800, funkcionise bez ikakvih problema, nisam ocekivo ovakav performance, prezadovoljan sam ... (o) Sto se brzine tice ne vidim nikakvu razliku izmedju XP-a i 7, pogotovu kad se deaktivira ovaj Win7 dizajn ... ove dzidza midze ko transparetni prozori itd ...

sadat84

Početnik

(10)

• »sadat84« je muško

Datum registracije: 09.09.2008

• Poruku poslati

11

Utorak, 04. Maj 2010

poz

Matrix dzesi kolega nema te
posaljimi linkove za sedmicu 32 bitnu
poz iz france