Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško
  • »Nihad« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 27. August 2012

Windows 8

Microsoft je pre nekoliko sedmica zavrsio svoj novi OS Windows 8. Od pre dve sedmice Windows 8 je dostupan za download preplatnicima MSDN-a.
Imao sam prilike da instaliram Enterprise verziju 8-ce pod VMWare Workstation 9 i pomalo testiram. Moram priznati da mi navikavanje na novi Metro stil Windowsa vrlo tesko ide. Jednostavno, stvari se ne nalaze na mestima gde su prije bile :)

Buduci da nemamo puno izbora ne preostaje nam nista drugo vec da se, hteli mi to ili ne, prilagodimo novom izgledu ovog najrasprostranjenijeg operativnog sistema za personalne racunare.

Da li je neko od posetilaca OFNP-a do sad imao prilike da testira Win 8? Utisci?

Nihad je dodao/la ovu sliku/e:
  • Win8.jpg
  • Win8_2.jpg
  • Win8_3.jpg
  • Win8_4.jpg
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

2

Utorak, 28. August 2012

Upravo skidam, probaću na VMWare. Volim promene, tako da ce mi ovo neminovno prilagodjavanje lakše pasti.
我还记得

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

3

Utorak, 28. August 2012

Bitno je da koristis VMWare Workstation u verziji 9 koja je izasla pre neki dan. Tek u ovoj novoj verziji je ugradjena puna podrska za Win 8.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

4

Petak, 07. Septembar 2012

Ja ga koristim nekih dva meseca, meni je bolji od win 7 ultimate.A sto se tice int.pretrazivaca nojbolje radi Opera.Jos jedna lepa stvar je, a koja nije radila na win 7, je brzo prepoznavanje mobilnih i njihovo povezivanje.Primera radi, na poslu smo dobili Nokia Asha 302 nije bilo sanse da prebacis neku stvar tel-pc i obrnuto na win 7, ali win 8 to radi bez ikakvih poteskoca.

Ara radio si na win 95 heheheh neverujem da se neces snaci sa win 8 :)
" Bilen alemlere rahmettir "

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

5

Utorak, 25. Decembar 2012

Uputstvo za Windows 8:

http://howto.cnet.com/8301-11310_39-5752…dows-8-roundup/

Keyboard Shortcuts:

Charms
Win+C: Open charms
Win+Q: Search charm
Win+H: Share charm
Win+K: Devices charm
Win+I: Settings charm

Search
Win+Q: Search apps
(tip: an even easier way to search apps is to just begin typing from the start screen)
Win+W: Search settings
Win+F: Search files

Windows 8 Apps
Win+Z: Get to app options
Win+.: Snap app to the left
Win+Shift+.: Snap app to the right
Ctrl+Tab: Cycle through app history
Alt+F4: Close an app

Desktop
Win+D: Open Desktop
Win+,: Peek at desktop
Win+B: Back to desktop

Other
Win+X: Open system utility settings menu
Win+PrntScrn: Take screenshot and save to Pictures
Win+Tab: Open switch list
Win+T: Preview open windows in taskbar
Win+U: Open Ease of Access Center
Ctrl+ESC: Start screen
Win+Enter: Open Windows Narrator

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

6

Srijeda, 23. Januar 2013

Nisam imao vremena da probam ranije, evo tek prije 20-ak dana. Vrrrlo interesantna novina! Ne smijem se jos usuditi da kazem da sam odusevljen, ali blizu sam. Mozda mi kod Osmice smeta cinjenica da PC definitivno postaju personalni, zbog logovanja i slicno. Meni licno to ne smeta, jer moje kompjutere niko drugi ne koristi, a i na raspolaganju je pregrst zanimljivosti preko Live servisa.

Start Menu - pobedio!
我还记得

pajke

Početnik

(10)

• »pajke« je muško

Datum registracije: 07.09.2013

• Poruku poslati

7

Utorak, 10. Septembar 2013

Ja se nekako ne mogu navici na 8-icu! 7-ica je za mene i dalje neprevazidjena, mozda sam se i previse navikao na nju, ko zna.

OOOO1

Početnik

(10)

• »OOOO1« je muško

Datum registracije: 09.09.2011

• Poruku poslati

8

Ponedjeljak, 18. Novembar 2013

Windows 8 update

Tek sa update 8.1 normalni korisnici mogu relativno, ali relativno lako da se snadju u 8. Ali, sta god da urade to uopste nije bitno jer Windows de fakto nema konkurenciju.

Na zalost korisnika.

Slične teme

Korišteni tagovi

Microsoft, Windows

Social bookmarks