Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 27. Novembar 2006

Windows Vista

Pre nekih 10-tak dana napokon se pojavila finalna verzija operativnog sistema Windows Vista. Za sada je Vista u ponudi samo za pretplatnike MSDN-a.

Finalnu verziju sam pre nekih nedelju dana instalirao na svom racunaru i mogu reci da su svi nedostaci koji su postojali u beta verzijama uklonjeni.
Naravno da bi iskoristili sve mogucnosti koje Vista nudi, potreban je prilicno aktuelan hardware.

Vista se nudi u 4 razlicite verzije i to : Home basic, Home premium, Business i Ultimate a za krajnje korisnike bit ce dostupna krajem januara 2007.

Vista je najsigurniji operativni sistem iz porodice Micro$oft do sada. Deo sigurnosnog koncepta pod nazivom User Account Control, stiti korisnika od mogucnosti da destruktivni programi (virusi, trojanci, crvi...) iza njegovih ledja vrse izmene u sistemu.
Pored toga u startu su oduzeta prava korisnickom nalogu, cak i administratorskom, da pise u windows i programskom direktorijumu kao i u registarskom kljucu Local_Machine.
Cim se pojavi potreba za jednu ovakvu izmenu, pojavljuje se novi prozor na ekranu gde korisnik treba manuelno potvrditi izvrsenje ovakve akcije. Tek nakon toga Vista dodeljuje odgovarajucem procesu odgovarajuce pravo za izvrsenje.

Vrlo privlacna novina je potpuno novi opticki dizajn pod nazivom Vista Aero.
Po navodima Micro$ofta u Vistu je ugradjeno vise od hiljadu novina u odnosu na prethodni operativni sistem.

Administrator je dodao/la ovu sliku:
  • Vista_Screen.jpg
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

2

Srijeda, 29. Novembar 2006

Na ovoj strani mozete videti system requirements za Windows Vista. Mislim da ce za vecinu korisnika usko grlo da bude RAM memorija. Pise da moze da je za osnovnu verziju dovoljno i 512 MB rama, ali je ja ipak bez 1GB ne bih instalirao. Mada mislim da bi se ulaganje dodatnog novca za pojacanje konfiguracije, koja bi mogla da podrzi zadovoljvajuci rad Viste u ovom slucaju ispalilo.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

3

Utorak, 05. Decembar 2006

Jos uvek nisam imao priliku da instaliram Vistu kod kuce, ali iskustva od ljudi koji su to uradili govore da je zver poprilicno gladna memorije. Bilo bi fino da ljudi koji testiraju Vistu opisu svoju masinu i koliko je opterecenje. Doduse, verujem da ce kod mene da radi OK, posto imam 4GB memorije.

Evo interesantnog pogleda iz perspektive Linux community-ja

http://www.redherring.com/Article.aspx?a…Vista+No+Threat

There has been a lot of talk around how Vista has taken way too many people and resources to build. Mr. Perens said that it required a 28-person team to create just the “logout” options in Vista. :))

Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

miki_cpp

Početnik

(10)

• »miki_cpp« je muško

Datum registracije: 10.11.2006

• Poruku poslati

4

Utorak, 05. Decembar 2006

Skinuo sam Vistu beta2 pre oko 2 meseca...
Instalirao je kao drugi sistem na D particiji. Prvi problem su bili driveri koji se ne mogu naci. Drugi problem je sto mi je uticao na postojeci XP. Poremetio mi je grafiku. Jednostavno desavale su se cudne stvari sa XP. Malo zbog drivera malo i zbog novih problema uninstall-irao sam vistu i nastavio po starom.
Disign viste je super, al rano je jos za nju. 'Dobri' stari XP.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

5

Srijeda, 31. Januar 2007

Gledam sinoc na njemackim vijestima, kazu da je ovaj operativni sistem toliko zahtjevan u pogledu hardvera da tenutno tek nekih 15% korisnika racunara moze da racuna sa mogucnoscu instaliranja istog.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

beba20

Početnik

(10)

Datum registracije: 11.11.2002

• Poruku poslati

6

Srijeda, 31. Januar 2007

kad se setim kad sam updejtovala svoj windows 95 sa windows 98 koja radost a sad vec vista, dizajn im je lijep 8) neznam kolika mu je cijena?? neverujem da ce mo ga jos dugo imati na 250 mb rama.
stalicemo jos dozivet? kompjutere sto pomocu nasih misli rade. Meni je Smijesno sto u starije filmove koje prikazju buducnost imaju programe koje pricaju sa njima onaj neki kompjuterski glas. Eto to jos nisam cula.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

7

Utorak, 23. Oktobar 2007

Vista na srpskom

Vlasnici Vista operativnog sistema u verziji Ultimate ili Enterprise od danas mogu putem update-a instalirati i govorne pakete za srpski i hrvatski jezik.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Maputo

Učenik

(10)

• »Maputo« je muško

Datum registracije: 13.11.2006

• Poruku poslati

8

Srijeda, 24. Oktobar 2007

Ja Vistu imam vec mesec dana i potpuno sam nezadovoljan njome! Posle one silne najave i predugog cekanja, pa najava o poboljsanjima kernela u odnosu na XP, mislim da smo dobili sistem koji je neuporedivo nestabilniji od XP-a, a pritom mnogo zahtevniji... Vec posle nedelju dana sam odlucio da oprobam Linux, sto sam i uradio. I mogu vam reci da sam prezadovoljan. Dobio sam svu onu 'fensi' (cak i mnogo vise) grafiku i barem cetiri puta rastereceniju memoriju. A na stranu sve one mogucnosti koje Linux pruza 'advanced' korisnicima... Jedino je mozda mali nedostatak sto ga nije tako lako instalirati, pogotovo ako korisnik nema puno iskustva sa kompjuterima.
Najveci problem je izgleda sto je Microsoft stvorio toliku zavisnost korisnika o svojim sistemima, a posebno o aplikacijama koje se prave za njih. A kada tome dodamo i nekoliko godina stvarno uspesnog XP-a, i to bas u ono vreme kad su PC racunari masovno poceli da se useljavaju u nase domove i mnogi prvo znanje o kompjuterima bas na njemu sticali, izgleda da mnogima samo preostaje da nabave neku bolju konfiguraciju, zazmure, i 'progutaju' ovaj novi Microsoft-ov promasaj ... !

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

9

Maputo, ja Vistu koristim od novembra prosle godine, i do sada imam samo reci pohvale.

Vrlo je bitno da je racunar dizajniran za Vistu, to jest da hardverski zadovoljava potrebe operatvnog sistema. Ako je to tako, onda je sve OK.

Maputo

Učenik

(10)

• »Maputo« je muško

• Poruku poslati

10

Nedavno sam kupio laptop marke Dell, i u paketu sa njim je i dosla Vista (Home Basic). Konfiguracija od 2gb RAM-a, 120gb harda i Intel Core 2 Duo na 1.5 GHz bi trebalo da zadovolji ... Hocu da kazem da je ovo moj licni dozivljaj Viste, bez pretenzija da namecem neko opste misljenje. Ali opet ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da mi samim startovanjem sistema, bez ikakvih drugih programa, najmanje 700 mb memorije vec bude zauzeto ...

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

11

VISTA i sve cetiri verzije je sjajan OS medjutim zaista trazi shto noviji hardware i dosta dosta post-shtelovanja....

Sve preporuke, posebno ako imate love :D
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

12

Srijeda, 06. Februar 2008

SP1

Microsoft je najavio da ce SP1 za Vistu biti dostupan sredinom marta meseca.
Proizvodjaci racunara su isti dobili vec pocetkom ove sedmice.

Za one koji ne mogu da cekaju mart, evo nacina kako da SP1 vec sada instaliraju:

http://www.winfuture.de/news,37331.html

Administrator je dodao/la ovu sliku:
  • VistaSP1.jpg

Maputo

Učenik

(10)

• »Maputo« je muško

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 10. April 2008

Windows Vista source code

Malo sale nije na odmet... :)
Maputo je dodao/la ovu sliku:
  • Windows Vista Source.jpg.gif

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 10. April 2008

hahaha! Maputo, poštovanje za ovaj source code! (o)
我还记得

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 10. April 2008

Maputo respect! (o)

Dobra je ona

Check() ... DoubleCheck() ... TrippleCheck() i

SearchAndDistroy()

;)

Maputo

Učenik

(10)

• »Maputo« je muško

• Poruku poslati

16

Četvrtak, 10. April 2008

heheh... meni je posebno interesantna druga po redu iteracija :))

Social bookmarks