Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško
  • »björn« je autor ove teme

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

1

Petak, 02. Januar 2004

X-box, PS2 ili Game Cube?

vas savet za kupovinu? thnx
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 02. Januar 2004

Pozdrav,

I ja sam stajo prije jedno 3 meseca pred istim problemom ko i ti, nisam znao sta da uzmem, posto sam vec imo ps1 i posto sam bio njom zadovoljan odlucio sam da uzmem i drugi deo, i mogu ti rec da sam u "skoro svakom" smislu zadovoljan sa dvojkom, nije za dzabu na prvom mestu svetske rank liste ...

Alii... da sam u to vreme znao o x boxu ovo sto sad znam, onda bi odluka pala 100% na x box, cak i razmisljam da prodam svoju ps2 i da uzmem xbox, sto se tice graficnog kvaliteta igrica, mogu reci da su skoro sve iste, cak i Game Cube koji duplo manje kosta od ps2 i x boxa ima identicnu grafiku, dakle ako gledas ssa grafickog aspekta mogu ti preporucit sve tri konzole, a posto nije sve u grafici moraju se pogledat i ostale mogucnosti koristenja ovih konzoli, npr. PS2 i Xbox mozes da koristis ko DVD Playere, sto ti u jednom stedi da kupujes standalone dvd player jer mozes preko njih da gledas filmove, kao drugo za ps2 i xbox imas puno vise igrica za izbor, bas iz tog razloga jer se ove dvije konzole pbolje prodaju od cuba tako da se programerima ne isplati programirat bas svaku 0815 igricu za cube, izbace samo one koje su popularne i kod kojih su sigurni da ce se prodat...Takodje mozes u ove dve navedene konsole da slusas mp3 muziku, sto je takodje jedan vazan aspekt.

Eh sad idemo kod onog sto bi mene nateralo da kupim xbox, to jeste, x box se ponasa isto ko obicni pc, tacnije receno x box je jedan PC okicen komponentama koi su potrebni za game station, imas puno razlicitih varianti da izmenis konzolu, na primer ubacis hard disk, trenutno su kolko ja znam dosli do 150 gb, uz pomoc addon chipa koji ode u germaniju kosta 60 eura sa inslalacijom, mozes da odes u video klub, iznajmis igricu, kopiras je na hard disk i igras dok ti je volja, tako da na jednom hard disku mogu da stanu do 80 razlicitih igrica, takodje imas i razlicitih programcica za xbox, zafrkancija, playera itd, nisam bas tolkol uucen u tu materiju ali samo cinjenica da mozes da kopiras igrice na har disku je za mene razlog zbog cega bi uzo xbox, ovo cisto gledam iz financiskog aspekta, jer jedna igrica kosta oko 40-60€ tako da se nakon odredjenog vremena ispale 100-200€ vise investirat u xbox, barem znas posle sta imas.

I evo jos jedna varijanta koju ti preporucujem, sredinom ove godine izlazi ps3 koja ce takodje imati sopstveni hd i koja ce agirat ko "pc", ako mozes do tad da cekas onda bi ti bilo najbolje da to uradis, mislim da ce ps3 biti jedna od najboljih konzoli koja ce u buduce izac, jer firme ko ibm, sony i toshiba zajedno rade na tom projektu.

nadam se da sam malo mogo da ti olaksam odluku.

Pozdraf

And hepi nju jia svima...:-)

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

3

Petak, 02. Januar 2004

fala burko:)
mislim da je x-box jaka.ovde u svedsku je game cube bila jeftina na snizenje ali slabo igrica za nju...
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

4

Subota, 03. Januar 2004

Znam da je grafika od Game Cube-a bolja od PS dvojke, ali zato igrice nisu, zbog cega je i PS2 duplo skuplji, bar ovde u Americi. Game Cube je 99$ dok je PS2 199$! Sto se tice grafike i cene X-Box-a, nisam bas upoznat sa time, ali znam da se najbolje igrice mogu naci za PS2. A zar konzole ne kupujemo zbog igrica?? ;)
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

Alen

Početnik

(10)

• »Alen« je muško

Datum registracije: 21.01.2004

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 22. Januar 2004

PlayStation 2

Koliko se krece u Pazar PS2 polovan??
Nasao sam kod jednog tipa za 165 eura necipovan, koriscen godinu dana, jel to skupo??

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

6

ovde u svedskoj za te pare mozes da uzmes nov.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

7

ja bi mu najvise dao 100 ojra i ni cent vise, ko sto rece björn, ovamo po nemackoj na primer ima za 180 ojra sa dvije igrice i dva dzojstika

Alen

Početnik

(10)

• »Alen« je muško

• Poruku poslati

8

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
ja bi mu najvise dao 100 ojra i ni cent vise, ko sto rece björn, ovamo po nemackoj na primer ima za 180 ojra sa dvije igrice i dva dzojstika

Moguli ikako tamo da ga kupim preko vas dvoice, ako nije neki problem??

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

9

Pa tesko, jer kad bi ode uzo ps moro bi i da platis za prevoz tako da bi ti na kraju ispalo ko kad bi uzo tu za 165 ojra...jedino kad bi naso nekoga sto ide za np pa da ti ponese ....

Alen

Početnik

(10)

• »Alen« je muško

• Poruku poslati

10

Samo mi ti reci koliko je tamo nova sa ugradjenim cipom i sa ostalom opremom...
Mozda je i bolje polovna tamo su sigurno ocuvane i jeftine.
E sad za prevoz kako bi bilo postom pouzecem da se salje kolika bi bila postarina?
Ja sam inace iz Rozaja.
Dali se isplati tamo da uzmem??
:klanja:

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

• Poruku poslati

11

Kao sto rekoh, ja glasam za PS2. Mada, primetio sam na drugim forumima (stranim), ljudi se mnogo pale na X-Box, i izgleda da je dobra konkurencija PS-u. Ali, jos uvek je PS2 najskuplja konzola na danasnjem trzistu, sto i ocenjuje njegov kvalitet i prodaju.

Hteo sam da pitam, da li postoji cip za PS2 pomocu kojeg konzola moze da cita "falsh" CD-e? Imam PS jedinicu, koju vise ni ne koristim, i znam da za nju postoji cip. Postoji li za dvojku?
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

Alen

Početnik

(10)

• »Alen« je muško

• Poruku poslati

12

Petak, 23. Januar 2004

Citirano

Orginalno od Muki
Kao sto rekoh, ja glasam za PS2. Mada, primetio sam na drugim forumima (stranim), ljudi se mnogo pale na X-Box, i izgleda da je dobra konkurencija PS-u. Ali, jos uvek je PS2 najskuplja konzola na danasnjem trzistu, sto i ocenjuje njegov kvalitet i prodaju.

Hteo sam da pitam, da li postoji cip za PS2 pomocu kojeg konzola moze da cita "falsh" CD-e? Imam PS jedinicu, koju vise ni ne koristim, i znam da za nju postoji cip. Postoji li za dvojku?

Postoi :D
Imas vise vrsta kao na primer Mesija,Magic,Mars....

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

• Poruku poslati

13

Petak, 23. Januar 2004

Hvala na informaciji. Videcu da i ja uzmem jedan. Ja bih jos odavno uzeo ovde u Americi, al' sumnjam da bi radio u Evropi, jer oni ne koriste 220 volti ovde, drugaciji su im utikaci i stekeri i sve. I imaju NTSC igrice, a ne PAL :)
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

14

Petak, 20. Februar 2004

ovdje su sad na sceni snizenja pa je cena X-box i PS2 pala za oko 50evra. mada mogu reci da si pazarac u pravu X-box je jako mocna masina 8)

Social bookmarks