Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

201

Ponedjeljak, 23. Maj 2005

Citirano

Orginalno od ed
Evo ceske prage iz 19.. zaboravih koje :D. Da Cesima nije bilo komunizma daleko bi dogurali ...

Imas pravo :D, ali Cesi bogami guraju i tako, posle komunizma.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

202

Fahro, ja sam Cesku upoznao preko sarajevskih tramvaja i to krajem osamdesetih. Jos tada sam pretpostavljao da su oni nesto drugaciji od ostatka istocnog bloka. Prije pet godina sam tamo boravio dvije hefte i potvrdile su se moje pretpostavke. Mada za Skodu ocigledno nisu imali snage vec je morao VW da intervenise.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

203

ed: 17.11.89 je bila revolucija (doduse bez oruzja, na srecu :) ) u Ceskoj i pao je komunisticki rezim.

Od te godine se promenilo puno, puno stvari.
Trebalo bi da malo prosetas i na ovu stranu, posle toliko godina. Ne boj se, niko te nece uhoditi :))

A da ne skrecem sa teme, evo kako je VW stvarno puno pomogao da Skoda dobije svoj novi image:
Fahro je dodao/la ovu sliku:
  • Octavia 2.jpg

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

204

Utorak, 24. Maj 2005

Mnogo mi se svidja ;(
Elvinov babo je dodao/la ovu sliku:
  • 13851_1104248299151.jpg
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

205

Utorak, 24. Maj 2005

Haj sto imas los ukus ;(

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

206

Utorak, 24. Maj 2005

Odkako je Tashke postavio svoj avatar ja sam bio ubedjen da se radi o petici. Kad je Fahro pomenuo da to u stvari nije petica nego trojka, onda sam se dobro zagled'o u avatar i pokusao da utvrdim sta je Fahra nateralo na pogresan zakljucak. To je jedino mog'o da ucini veci usisnik za vazduh na Tashketovom avataru nego na slici, ali eto Elvinov_babo je pojasnio da je u pitanju M5 serija :). Mada zanimljiva je cijela ova prica sa sa jednog drugog aspekta, daklem. ;). To pokazuje koliki je nivo poznavanja BMW-ovih modela najgrlatijih pristalica na forumu :)) ;). A takodje otkriva nam da ipak dizajneri u BMW-u zureci da odgovore Mercedesu, VW, Audiu u nedostatku kreativnih ideja pribegose preplakanju dizajna petice i pakovanju u novi proizvod pod imenom TROJKA :).
@Ed. Kad bi jos imao da nam postavis sliku FORDA T. Mozda je i njega bilo tamo. Ne znam koliko ljudi zna nesto o tom autu, ali meni je ta prica vezana za njega bas interesantna. Ukratko: Oznacio je istorijsku prekretnicu u automobilskoj industriji. To je prvi automobil koji se proizvodio na pokretnoj traci, jos davne 189? (?- nisam siguran koje, a mislim da je 1891 :) ). Njegov tvorac je Henry Ford i zanimljivo je da se proizvodio samo u crnoj boji (jer se najbrze susila), da je na svake 24 sekunde, sa pokretne trake silazio po jedan nov Ford T... Zanimljiva prica.

@Elvinonv_babo: Da li ti mozda vozis SAAB? To je auto koji me takodje impresionira, s obzirom na njegov originalni dizajn (SAAB je ako se ne varam proizvodio, ili jos uvek proizvodi i avione?). Takodje je zanimljiv podatak da je SAAB trenutno najbezbedniji auto!

@Fanovi BMW-a (Tashke i Fahro) Na kojem li je mestu BMW? I evo vam ovu zanimljivu stranicu www.bmw-shop.com .Zanimljive modeli BMW-a. Ja inace mnogo volim makete automobila.

A, da. neko pomenu ceske tramvaje :). Ja se jos uvek vozim u njima. I nedavno su u Beogradskom GSP-u nabavili nekolko novih "ČKD PRAHA" tramvaja. I verovali ili ne, isti su ko i oni od prije dvadesetak godina :). Mada, pretpostavljam da oni imaju širi asortiman i da su ovi tramvaji u kojima se ja vozim samo jedan od modela? Da li sam u pravu?

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

207

Utorak, 24. Maj 2005

Na zalost, tog fordovog modela nije bilo izlozenog. Zapravo, osim ovoga sto sam prikazao bio je jos samo jedan automobil kojem cak ni marku nisam zapamtio, mislim da se danas vise i ne proizvodi, barem ja nisam cuo za tu marku.

A evo sa googlea fotografije koja ide u prilog tvojoj prici.

Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

208

Utorak, 24. Maj 2005

juce na ulici vido ovo cudo

brateeeee ne da bese auto

ja dosad nijesam vido sta lepse, mozda sam takav utisak jer se ne vidja svaki dan, al bar za mene ferrari je nista pored ovog
hadalj je dodao/la ovu sliku:
  • slr.jpg
malo za promenu

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

209

Utorak, 24. Maj 2005

Phikrete,mogu li ja(i naravno svi ostali),i imam li ja pravo da volim i budem ljubitelj neke marke automobila????ili i ti mislis da niko NORMALAN ne bi trebalo da bude ljubitelj bmw-a ko sto 'neko' misli da niko NORMALAN ne moze da navija za Sumahera????
Ja bi mnogo vise bio srecniji kad bi i ti i ostali pisali o markama i automobilima (i onjihovim dostignucima)koje vi volite a ne samo da trazite mane one koje ne volite ;)
Evo sad ispade,bmw juri i za audijem i za golfom,a dobro se zna u automobilskoj industriji 'ko kosi a ko vodu nosi' i mislim da ti ona konstatacija barem kada je bmw u pitanju nimalo nije na mestu,jer,kao sto sam i naveo zvanicne podatke iz prosle godine(a verovatno ce neko i ove podatke iskriviti i kazat da nisu tacne al dobro...)
da je bmw prodao najvise automobila i naravno,zaradio najvise para(kad kazem 'najvise',mislim vise od po meni jedinog konkurenta -mercedesa),al verovatno su svi ti kupci NENORMALNI pa placaju po 40000-50000 evra za neki tamo bmw koji juri ostale proizvodjace i ne nudi nista novo. ;)
p.s.makar se bmw,ako nista drugo,ne prevrce na zvanicnoj prezentaciji ko 'neki mnooogo bolji' automobili ;)
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

210

Srijeda, 25. Maj 2005

Citirano

Orginalno od Phikret
@Fanovi BMW-a (Tashke i Fahro) Na kojem li je mestu BMW? I evo vam ovu zanimljivu stranicu www.bmw-shop.com .Zanimljive modeli BMW-a. Ja inace mnogo volim makete automobila.

Mislim da je BMW veoma bezbedan auto. SAAB i VOLVO su uvek bili poznati za svoju bezbednost, pa se ta "tradicija" nastavlja, ali u danasnje vreme nema puno stvarnih razlika izmedju auta u slicnoj kategoriji.

Citirano

Orginalno od Phikret
A, da. neko pomenu ceske tramvaje :). Ja se jos uvek vozim u njima. I nedavno su u Beogradskom GSP-u nabavili nekolko novih "ČKD PRAHA" tramvaja. I verovali ili ne, isti su ko i oni od prije dvadesetak godina :). Mada, pretpostavljam da oni imaju širi asortiman i da su ovi tramvaji u kojima se ja vozim samo jedan od modela? Da li sam u pravu?

Mislim da sam u Pragu za sada video samo jedan model tramvaja ;)

A da dopunim: ovo je jedan novi ruski proizvod... Zove se "Pobeda":
  • Pobeda[3].jpg

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

211

Četvrtak, 26. Maj 2005

Citirano

Originalno od Phikret
@Elvinonv_babo: Da li ti mozda vozis SAAB? To je auto koji me takodje impresionira, s obzirom na njegov originalni dizajn (SAAB je ako se ne varam proizvodio, ili jos uvek proizvodi i avione?). Takodje je zanimljiv podatak da je SAAB trenutno najbezbedniji auto!

:]
Elvinov babo je dodao/la ovu sliku:
  • SAAB 95 Vector.JPG
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

212

Petak, 27. Maj 2005

Citirano

Orginalno od Tashke
Phikrete,mogu li ja(i naravno svi ostali),i imam li ja pravo da volim i budem ljubitelj neke marke automobila????ili i ti mislis da niko NORMALAN ne bi trebalo da bude ljubitelj bmw-a ko sto 'neko' misli da niko NORMALAN ne moze da navija za Sumahera????
Ja bi mnogo vise bio srecniji kad bi i ti i ostali pisali o markama i automobilima (i onjihovim dostignucima)koje vi volite a ne samo da trazite mane one koje ne volite ;)
Evo sad ispade,bmw juri i za audijem i za golfom,a dobro se zna u automobilskoj industriji 'ko kosi a ko vodu nosi' i mislim da ti ona konstatacija barem kada je bmw u pitanju nimalo nije na mestu,jer,kao sto sam i naveo zvanicne podatke iz prosle godine(a verovatno ce neko i ove podatke iskriviti i kazat da nisu tacne al dobro...)
da je bmw prodao najvise automobila i naravno,zaradio najvise para(kad kazem 'najvise',mislim vise od po meni jedinog konkurenta -mercedesa),al verovatno su svi ti kupci NENORMALNI pa placaju po 40000-50000 evra za neki tamo bmw koji juri ostale proizvodjace i ne nudi nista novo. ;)
p.s.makar se bmw,ako nista drugo,ne prevrce na zvanicnoj prezentaciji ko 'neki mnooogo bolji' automobili ;)

Imate pravo, brate sto nebi imali :). Svako ima pravo na gresku ;). Salim se :)). Ja dam pomenuo u prethodnim postovima da mi dizajn BMW-a bas ne "lezi " a da mi itekako lezi dizajn Audija, npr, ili Mercedesa ;). Ne secam se da sam ikada rekao da niko normalan ne moze da voli BMW :). A takodje nisam rekao ni da BMW juri za Golfom nego za VolksWagenom :)).

@Hadalj: Ova slika SLR-a sto si postovao je iz njegove prototipske faze. SLR kao gotov proizvod se u nekim sitnim detaljima razlikuje od ovog. Na primer u auspusima :). Evo slike. Proslog petka vidoh CLS... Behu luksemburske tablice, a on "ka oko"...
Phikret je dodao/la ovu sliku:
  • Sajam 015.jpg

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

• Poruku poslati

213

Petak, 27. Maj 2005

Citirano

Orginalno od Phikret
@Hadalj: Ova slika SLR-a sto si postovao je iz njegove prototipske faze. SLR kao gotov proizvod se u nekim sitnim detaljima razlikuje od ovog. Na primer u auspusima :). Videcete, postavicu sliku. Proslog petka vidoh CLS... Behu luksemburske tablice, a on "ka oko"...

Slike SLR-a su vec postovane u ovoj temi a jedna od njih, sa sajma u Frankfurtu od pre skoro 2 godine, se nalazi ovde:

http://forum.novipazar.org/thread.php?th…d=30&page=6#116

SLR Web-Special:

http://62.27.44.109/slrlive/webspecial/f…ang=en&mode=int
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

214

Subota, 28. Maj 2005

Evo za ljubitelje Skode - Octavia II u potpunoj tami :D
  • Octavia 3.jpg

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

• Poruku poslati

215

Ponedjeljak, 30. Maj 2005

;)
Administrator je dodao/la ovu sliku:
  • wall_431.jpg
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

216

Evo za Fahra jedna slika posto je veliki meraklija za Skodu, a ima i pravo ;). Mada moze je ko god hoce :)).

Evo sa desne strane ka tvoja Octavia

A prosle godine mi se svideo jedan Skodin koncept. Zvao se Skoda Roomster. Na zalost nemam sliku ali je stvarno unutra kao u sobi
Phikret je dodao/la ovu sliku:
  • Skoda_Yeti.jpg

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

217

Evo Skode Roomster... Dobar auto (bar tako izgleda), ali ko zna da li ce ikada biti u seriovoj proizvodnji.
Isto kao i Skoda Tudor, coupe na bazi Octavie (stare Octavie)...
  • Roomster Tudor 1.jpg

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

218

Dejvid Bekam je mirne duše otputovao u Njujork gde se pridružio reprezentaciji Engleske na turneji po Severnoj Americi. Razlog za mirnoću nisu dobri rezultati sa madridskim Realom već kupovina dva blindirana džipa BMW X5s kojim će prevoziti sinove Bruklina, Romea i Kruza.

- To nisu obični džipovi već su opremljeni u stilu Džejmsa Bonda. Imaju sve što možete da zamislite. U stvari, niko od nas nije toliko maštovit. Dejvid je presrećan - rekao je prijatelj porodice Bekam.

Džipovi su plaćeni po 180.000 evra, a izvor dnevnika „San“ tvrdi da su identični džipovima koje koriste britanske specijalne jedinice SAS.
Oklop BMW-a je otporan na bombe i metke, a ugrađen je i uređaj koji prečišćava vazduh, tako da su putnici sigurni i od hemijskih otrova.

Da je reč o sigurnom automobilu pokazao je i udes Vejna Runija, koji je izašao bez ogrebotina iz običnog BMW X5 posle direktnog sudara. Viktorija Bekam takođe vozi X5 , dok Dejvid ni sam ne zna šta ima u garaži - „rols-rojs“, nekoliko „ferarija“, „lamborgini“, „aston martin DB7“...

Evo i Bekam vozi bmw i pored tolikih automobila koje ima,nije nasao za shodno da izabere barem jedan mercedes :)) :)) :)) :)) :))
a bmw-a ima nekoliko.zna covek sta vredi 8)
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

219

Utorak, 31. Maj 2005

Fahro nisam znao za ovu Skodu Tudor.Ali ona meni spreda vise lici na Skodu Superb, mada linija jeste Octavijina.

@Tashke: Snob kupio dva BMW-a ;). Mislim, sta reci...

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

220

Utorak, 31. Maj 2005

Citirano

Takodje je zanimljiv podatak da je SAAB trenutno najbezbedniji auto!

Odakle ovaj podatak dolazi? Nekad smo svi mislili da su Volvo i Saab najbezbjedniji automobili, al imam osjecaj da su to samo bile "predrasude", posebno sam skeptican sad od kako su te dvije marke u rukama Amerikanaca. Recimo Renaultovih svih 7 novih modela je uzelo 5* od NCAPa, pa eto to moze biti jedan koristan podatak npr, nesto opipljivo. Mada ja i dalje mislim da su shvabe neprevazidjene po ovom pitanju. Odakle? Pa predrasuda naravno :)
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks