Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

241

Subota, 04. Juni 2005

he he ada verujes i ja se zestoko rastezem izmedju ta dva.

i meni je Range Rover mlogo jak, a cini mi se i da je skuplji, ne?
malo za promenu

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

242

Nedjelja, 05. Juni 2005

Ne znam, da ti pravo kazem...
Verov atno zbog toga sto jos nisam ozbiljno razmisljao o kupovini :D
Ali pogledacu...

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

243

Ponedjeljak, 06. Juni 2005

Dobar je Range Rover ali isto tako dobar je ovaj Tojotin (testiran nekih 1500 km) novi koji za razliku od starog ima jednu brzinu vise.Stari je bio automatik sa 4-brzine a novi je sa 5 pun nekih navigacija,koze, da skratim smrdi na PARE :)

Ali meni se najvise dopada Porshe Chayene I'm 2 Sexy :)
" Bilen alemlere rahmettir "

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

244

Dominacija BMW-a

Rezultati tradicionalnog izbora najboljeg motora godine na svetu bili su ovog puta pomalo iznenađujući. [SIZE=3]Nemački BMW je sa svojim motorima pobedio u čak četiri kategorije, i što je važnije njegova dva motora su na prva dva mesta u apsolutnom izboru. [/SIZE] Za motor godine proglašen je BMW 5.0 V10, koji je nastao na temelju iskustava stečenih u takmičenju F1. Osim maksimalne snage od 507 KS žiri je posebno istakao njegovu malu masu od 240 kg, što je na nivou V8 motora. Drugo mesto zauzeo je BMW 3.0 tvin-turbo dizel (agregat sa dva turbopunjača). Kao i prethodnih nekoliko godina nagrađivani su motori sa niskom emisijom izduvnih gasova, gde su, naravno, prednjačili japanski konstruktori.

Međunarodni motor 2005. godine:

1. BMW 5.0 V10

2. BMW 3.0 tvin-turbo dizel

3. Tojota 1.5 hibrid

Najbolji novi motor 2005:

1. BMW 5.0 V10 (M5 i M6)

2. Ferari 4.3 V8 (F430)
3. Tojota 3.3 hibrid (leksus RX400h)

Najekonomičniji motor:

1. Tojota 1.5 hibrid (prijus)

2. Tojota 3.3 hibrid (leksus RX400h)

3. FIAT-GM 1.3 dizel (fijat panda i punto, lanča ipsilon, opel tigra i korsa, suzuki ignis i svift)

Motor sa najboljim performansama:

1. BMW 5.0 V10 (M5 i M6)

2. Ferari 4.3 V8 (F430)

3. AMG Mercedes 6.0 biturbo (SL 65 AMG i CL 65 AMG)

Najbolji do 1.0 litara zapremine:

1. Honda 1.0 IMA

2. Smart Brabus (rodster)

3. Tojota 1.0 (jaris)

Najbolji od 1.0 do 1.4 litra zapremine:

1. FIAT-GM 1.3 dizel (panda, ipsilon, korsa, ignis itd.)

2. Honda 1.3 IMA hibrid (sivik)

3. PSA-Ford 1.4 dizel (sitroen C2 i C3, pežo 206 i 1007, ford fijesta)

Najbolji od 1.4 do 1.8 litara zapremine:

1. Tojota 1.5 hibrid (prijus)

2. Tojota 1.8 VVLT-i ( tojota selika i korola, lotus eliz)

3. PSA-Ford 1.6 dizel (sitroen C4 i C5, pežo 206,307 i 407, ford fokus i C-MAX, mazda 3)

Najbolji od 1.8 do 2.0 litra zapremine:

1. Folksvagen 2.0 FSI Turbo (audi A3 i A4, golf GTI)

2. Honda 2.0 (S 2000)

3. BMW 2.0 dizel (X3, 120d, 320d)
Najbolji od 2.0 do 2.5 litara zapremine:

1. Honda 2.2 dizel (akord, CR-V, FR-V)

2. BMW 2.5 (325, 525)

3. Ford 2.3 hibrid (eskejp HEV)

Najbolji od 2.5 do 3.0 litra zapremine:

1. BMW 3.0 tvin-turbo dizel (535d)

2. Honda 3.0 hibrid (akord)

3. BMW 3.0 (330, 530, 630 i 730)
Najbolji od 3.0 do 4.0 litra zapremine:

1. BMW 3.2 (M3)
2. Porše 3.8 (911)

3. Tojota 3.3 hibrid (leksus RX400h)

Najbolji iznad 4.0 litra zapremine:

1. BMW 5.0 V10 (M5 i M6)

2. Ferari 4.3 V8 (F430)

3. Folksvagen 5.0 V10 dizel (tuareg i feton).
Kao sto se iz prilozenog vidi,bmw je bez konkurencije osvojio gro prvih mesta,a mercedes je zauzeo samo jedno trece mesto u svim kategorijama!!!
A za one koji ca rec da je ovo namesten izbor ili slicno(mislim prevashodno na Phikreta koji je,na moje licno zaprepascenje poceo da trazi mane u svemu i svacemu sto ne voli),podaci su preuzeti sa b92.net te se isti mogu tamo proveriti,a b92 je ih je takodje preuzeo sa medjunarodnog izbora za motor godine 2005.
Phikrete,cifre ne lazu,broj prodatih automobila,broj osvojenih nagrada,broj fanova bmw-a govore ko je TATA u automobilskoj industriji.(naravno,trenutno )i bice na tom mestu samo ako nastave da ovako predano rade.
Fahro,Admine,sta mislite o ovim podacima?
Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • motor bmw.jpg
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

245

Ada Tashke namesteno! ;). Salim se. Bas sam danas ovo procitao na sajtu B92 i bilo je samo pitanje trenutka kad ces ti ovo da citiras ;). Dobri motori, nema sta :)), ali ja i dalje ne preferiram dizajn BMW-a :(

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

246

Utorak, 07. Juni 2005

Novi Hummer H3 izlazi sledece godine u prodaji,jedva cekam (o) xx(
Elvinov babo je dodao/la ovu sliku:
  • 2006 Hummer H3.jpg
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

247

Četvrtak, 09. Juni 2005

Pa valjda neces izneveriti SAAB?
det er inte moejlig!

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

248

Petak, 10. Juni 2005

Ma nema veze Fahro oboje su u istoj grupi: GM, mada se oko ovog Hummera vrte neke legende nije jasno zbog cega. Ono, kazu ratno vozilo, prilagodjeno za asfalt pa covjek kaze ovo nema odera, nedaj boze da koga udari. E da bas nije tako pokazuje sljedeci snimak:

Ovo kamionce iza ga je raznijelo ko konzervu ;)
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

249

Petak, 10. Juni 2005

muhadzer e... ali ovo je hummer 2,nije 3 :D

Fahro ne bi izneverio SAAB.
PS:(det är inte möjligt). :D
  • SAAB 9-7x.jpg

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

250

Petak, 10. Juni 2005

Citirano

Orginalno od Phikret
ali ja i dalje ne preferiram dizajn BMW-a :(

A koji preferiras,zastavin jel? 8)
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

251

Subota, 11. Juni 2005

Neznam dali je uradjen ikad bolji auto od ovoga.

Juce ja na trening, i slusam kako se dvojica turaka nesto prepiru oko automobila, mladi momci, tu nedje 27 - 28, ova jedan kaze moj Carrera 911 bi tvojeg pocijepo, ono decija posla ko pazarci sto bi se prepirali oko automobila, ovaj drugi kaze, am nema sanse protiv mojeg cls amg-a ... ja zinuo i slusam, reko glje sto sanjaju ljesevi turski :D Kad ja izadjem posle treninga pred vrata kad ono carera 911 turbo i cls amg preparkirani direktno pred ulaz 8o 8o
PaZaRaC je dodao/la ovu sliku:
  • clsamg.jpg

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

252

Subota, 11. Juni 2005

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
ja izadjem posle treninga pred vrata kad ono carera 911 turbo i cls amg preparkirani direktno pred ulaz 8o 8o

ada ukradjeni bogoti
malo za promenu

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

253

Subota, 11. Juni 2005

Samo i ova kola imaju jednu mahanu.

Nevalja im sto nisu moja...
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

254

Ponedjeljak, 20. Juni 2005

Citirano

Orginalno od muhadzer
Ma nema veze Fahro oboje su u istoj grupi: GM, mada se oko ovog Hummera vrte neke legende nije jasno zbog cega. Ono, kazu ratno vozilo, prilagodjeno za asfalt pa covjek kaze ovo nema odera, nedaj boze da koga udari. E da bas nije tako pokazuje sljedeci snimak:

Ovo kamionce iza ga je raznijelo ko konzervu ;)

Ovo je bio direktan sudar. Primetite da na Hummeru kabina nije nimalo ostecena. Sofersajbna je samo naprsla. Na BMW-u bi izletela ;).

@Tashke: Pa izmedju zastave i bmw-a je mrtva trka :)) FOTO FINISH ;)

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

255

Petak, 24. Juni 2005

Citirano

Izvor : B92.net

Nova predsednička limuzina Nema sumnje da će potpuno nova Mercedesova S klasa uzburkati tržište prestižnih limuzina. Prvo zvanično predstavljanje biće na predstojećem jesenjem Salonu automobila u Frankfurtu, a prodaja je najavljena za proleće naredne godine. Po trenutno dostupnim informacijama biće dobro da se kupci što pre upišu na listu čekanja, jer će ona biti sigurno veoma duga. Zašto? Osam godina aktulena S klasa dominira tržištem predsedničkih limuzina i prodata je do danas u preko 430.000 jedinica. Međutim, nova limuzina donosi dosta pozitivnih novosti. Naravno, da je veća i udobnija od prethodne za nekoliko santimetara u svim pravcima. Uvodi se novi radarski sistem, koji po navodima konstruktora, treba da smanji mogućnost sudara sa 40 na 11 posto. Vozaču je ostavljena mogućnost da multifunkcionalnim tasterima na upravljaču dodeli funkcije koje on želi, a posao mu je dodatno olakšan ogromnim LCD ekranom na centralnoj konzoli koji prikazuje sve bitne podatke. Može se doplatiti i za infracrvenu kameru koja noću povećava vidljivost za 150 metara u odnosu na vidljivi spektar. Svi menjači su automatski sa sedam stepeni prenosa, a biće ponuđeno četiri motora, od kojih najjači benzinac V12 ostvaruje 517 KS i neverovatni obrtni moment od 830 Nm pri samo 1.900 obrtaja radilice u minuti. Međutim, šlag na tortu predstavlja podatak da je rukovodstvo Dajmler-Krajslera naložilo test vozačima da za razliku od aktuelne S klase sa novom prevezu duplo više, čak osam miliona kilometara, kako bi stvorili najpouzdaniji automobil na svetu!

Tashke?
;)
Phikret je dodao/la ovu sliku:
  • sclass.jpg

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

256

Petak, 24. Juni 2005

Svaka cast!!! pa kako ne shvatas da ja ne pokusavam da nadjem manu necemu sto je nema ili ih ima vrlo malo kao ti sto radis bmw-u:te ti se ne svidja ovo te ono,te ne svidja ti se dizajn,te isti je ko zastavin...a ZNAS ustvari da je bmw(kao i mercedes)vodeci gigant u proizvodnji automobila.ja bas volim kad izneses ovakve podatke ali ne zbog mene,da bi meni nesto dokazao,meni u inat,vec zato sto su ovakve informacije dostojne da se prezentuju!
P.S.Barem od tebe ocekujem da 'volis ono sto ti se svidja a postujes ono sto ti se ne svidja', a ne 'mrzis i omalovazavas ono sto ti se ne svidja'.zar ne??? ;)

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

257

Nedjelja, 26. Juni 2005

Nemo' tako Tashke, ti znas da ja nikad ne bih tebi nesto nazao ucinio ;). Ja to samo malo da te sikiriki. Evo u znak dobre volje saljem jedan poklon tebi i ostalim ljubiteljima BMW-a.

P.S. Ja to Tashke samo malo da te SIKIRIKI, a necu vise. Ruku na srce, ne bih se ja bunio kad bih dobio BMW-a na nagradnoj igri Delta sladoleda. U ovom kolu dodeljuju Trojku. A ti znas da se meni trojka svidja ;)
Phikret je dodao/la ovu sliku:
  • bmw.jpg

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

258

Nedjelja, 26. Juni 2005

Citirano

Orginalno od Phikret
Ruku na srce, ne bih se ja bunio kad bih dobio BMW-a na nagradnoj igri Delta sladoleda. U ovom kolu dodeljuju Trojku. A ti znas da se meni trojka svidja ;)

E bas zbog ovoga je mene i nerviralo ono sto pises o bmw-u,jer znam da ti se svidja samo sto ti se mercedes vise svidja,a kod mene je obratno.postovanje za sliku (o) (o) (o)
Konacno da zakopamo sekire 8) :))
P.S.U znak pomirenja postavio bih neku sliku mercedesa ali ZAISTA nemam nijednu,ti znas koliko ja NE volim mercedes :]
Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • download_serija5_limuzina_02_resize.jpg

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

259

Ponedjeljak, 27. Juni 2005

Aaaa Tashke ti je zakopa i odmah je iskopa :D . Ovu zadnju sliku koju si postavio cu shvatit' ko poluprovokaciju ;), posto bi cista provokacija bila da si mi postavio onu ruznu sedmicu.... hej daleko bilo... Ova se nekako i moze gledat... Samo kratko :))

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

260

Nedjelja, 03. Juli 2005

Eto ja bio na drag racing-u pa rekoh da podelim nekoliko fotosa sa ljubiteljima iste vrste sporta :D
  • Tullinge 2005 005.JPG

Social bookmarks