Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

321

Nedjelja, 22. April 2007

BMW Concept CS

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

322

Subota, 01. Mart 2008

Naiđoh na tekst o novoj ekološkoj Škodi Superb. Tekst se nalazi na sajtu B92. Baš mi je bilo prijatno da pročitam ovaj kratki tekst.
Evo linka do teksta:

http://www.b92.net/automobili/vesti.php?nav_id=286682

Siguran sam da bar jedan član ovog foruma posebno ceni škodine modele ;).

Nego, kako saznah, sajam automobila se ove godine održava od 13. to 19. marta u Beogradu. Na osnovu termina kada se održava sajam, mislim da ove godine neće biti 'pravog' sajma, i da će ovo biti samo 'Car show'. Sajam automobila u Beogradu se tradicionalno održavao u aprilu. Pošto sam pretprošle godine otišao na Car show razočarao sam se u život, pa ako ova informacija bude tačna, najverovatnije neću otići ove godine (na moju veeeliku žalost).

Phikret je dodao/la ovu sliku:
  • skoda.jpg

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

323

Nedjelja, 02. Mart 2008

Posto je sajam automobila 13-19 marta hoceli iz Pazara biti neki organizovani prevoz. Voleo bih da odem.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

324

Nedjelja, 02. Mart 2008

Citirano

Orginalno od Jahja
Posto je sajam automobila 13-19 marta hoceli iz Pazara biti neki organizovani prevoz. Voleo bih da odem.

Ne verujem da će biti organizovanog prevoza. Nikada do sad nije bilo. Ne verujem da iko ima interesa za tim :). A po svemu sudeći ovaj sajam će biti očajan!

Evo i zvanične informacije sa sajta sajma.

http://www.sajam.co.yu/active/sr-latin/h…am_id/9337.html

Dakle, bio sam u pravu da se ove godine organizuje Bg CAR Show. To je totalni raspad. Bio sam pretprošle godine i ništa nisam video. Zastava je izlagala u sali 1! Eto koliko je kvalitetan Bg CAR Show. Znači sajam tek dogodine akoBogda.

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

325

Nedjelja, 02. Mart 2008

:) Phikrete, ne znam koga si mislio, ali Skoda je dobra ;)
Novi Superb ima jednu unikatnu osobinu a to je da se prtljaznik otvara ili samo kao sedan ili kao peta vrata, mozes da izaberes.

Iako trenutno vozim drugu marku auta, Skoda ostaje u mom dogledu... ;)

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

326

Nedjelja, 02. Mart 2008

;) . A koji voziš sad?

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

327

Ponedjeljak, 03. Mart 2008

Ostao sam u porodici: VW. ;)

Erbakan

Učenik

(0)

Datum registracije: 20.12.2002

• Poruku poslati

328

Subota, 15. Mart 2008

Za ljubitelje VW-a :]
Erbakan je dodao/la ovu sliku:
  • passat cc.jpg
Sve je ovo samo igra! Nema tog muftije koji je vrijedan Vasih zivaca

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

329

Ponedjeljak, 17. Mart 2008

Fin ovaj novi Passat. Nisam ni znao da ce vec izaci novi model...

A sto se tice Superba, evo jedne slike, gde je videt jedinstveno resenje, kad se moze izabrati, da li ce se prtljaznjik otvarati kao sedan, ili kao peta vrata...
Fahro je dodao/la ovu sliku:
  • Superb.jpg

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

331

Četvrtak, 20. Mart 2008

Citirano

Orginalno od Fahro
A sto se tice Superba, evo jedne slike, gde je videt jedinstveno resenje, kad se moze izabrati, da li ce se prtljaznjik otvarati kao sedan, ili kao peta vrata...

Radi se o tzv. twindoor.

Sto se tice Superb B6 sam videla par puta uziva i mogu vam reci da na ulici izgleda jako elegantno i mislim da ce biti omiljen medju kupcima.

Ova modelska paleta ce biti uvedena prvo na prioritna trzista pa tek onda na nasa trzista, tzn. tamo na jesen se nadajte.

[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

• »fahrudin« je muško

Datum registracije: 07.08.2003

• Poruku poslati

332

Petak, 21. Mart 2008

zensko a razumije se u kola 8o :D :D :D vremena se mijenjaju (o)

u cemu je razlika izmedju passata i superba? osim logoá naravno :)

[SIZE=1]
Gospodaru moj,
Ne dopusti da me zavara uspjeh
Niti poraz baci u ocaj .
Podsjecaj me stalno
Da je neuspjeh iskusenje
Koje predhodi uspjehu.[/SIZE]

Erbakan

Učenik

(0)

Datum registracije: 20.12.2002

• Poruku poslati

333

Petak, 21. Mart 2008

Osnovna razlika je u cijeni i imidzu naravno ;)
Posto je skoda kupljena od vw-a tehnicki gotovo i da nema razlike jer je skoda ustvari vw sa logom skode
Erbakan je dodao/la ovu sliku:
  • galerie_interieur_Par_0012_Image.jpg
Sve je ovo samo igra! Nema tog muftije koji je vrijedan Vasih zivaca

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

• Poruku poslati

334

Petak, 21. Mart 2008

Citirano

Orginalno od fahrudin
zensko a razumije se u kola 8o :D :D :D vremena se mijenjaju (o)

u cemu je razlika izmedju passata i superba? osim logoá naravno :)

E jel ti milo bogati sto zensko sta zna? :D

Passat i Superb su u istom segmentu tako da su to auta koja se mogu porovnavati i imaju isto konkurenciju, napr. Ford Mondeo. Posto su oba brenda u koncernu, oni nisu medjusobna konkurencija. Ako eto vec hoces da napravis neku razliku, uzmes dva modela automobila koja se nalaze u istom segmentu, izaberes istu motorizaciju, isti stepen opreme i prema tome pravis razliku, tzv. ociscenje modela.

• »fahrudin« je muško

• Poruku poslati

335

Subota, 22. Mart 2008

ne kuni me ?( a posto vec zakle pa da kazem da mi je simpaticno... :]

izgleda da odavno radis u auto-bransi cim znas u koju klasu spadaju pasat i superb al ostatat teorije nije ispravan, po mom misljenju naravno jer:

passat i superb su tehnicki gledano konkurenti jer se nalazu u istu kategoriju (ko sto si i rekla zajedno konkurisu s mondeom itd) e sad wv je razvio dobru taktiku da isti proizvod prodaje u drugo pakovanje jer ce jedan ceh iz patriotskih i naviknutih razloga, radije odabrat kupit domacu skodu nego nemacki passat... a u ovome istovremeno vidis i slabu tacku... ceh nece odabrat superba umesto mondea, nego umesto passata... i time wv samo suzava svoje kapacitete...

i besel ono zadnji izvestaji da ce vw opet morat da smanji broj zaposlenih usled pada prodaje? ;)
[SIZE=1]
Gospodaru moj,
Niti poraz baci u ocaj .
Podsjecaj me stalno
Da je neuspjeh iskusenje

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

• Poruku poslati

336

Subota, 22. Mart 2008

Ovo sta sam navela nije "teoria" vec praxa. Naravno moze svako imati svoje misljenje. Automobili u koncernu nisu konkurencija. Napr. pri pravljenju price indexa se nalaze modeli koji su konkurencija datome modelu a pored toga - samo kao pregled se nalazi isti model iz koncerna, sto znaci da je to pravljeno radi informacije.

Drugo vise mi dodje nego smesno da se VW angazuje u malo cesko trziste. Radi se o tome da se probudi ideal jedne marke i da vise u muslima kupaca ne bude to samo "jeftino" auto.

Rekla bih da najveca opasnost za autoidustriju dolazi sada, kada je vec se vec proizvodi automobil za cca 1000 EUR, tacnije Tata Nano. Svi su oni sposobne da proizvode skupa i luksuzna auto, ali pitanje je da li sposobni da proizvode nesto ovako jeftino? Viz. slika.

A za radnike, moraju malo da prociste. :)
Dinna_ je dodao/la ovu sliku:
  • GENEVE 2008 190.jpg

• »fahrudin« je muško

• Poruku poslati

337

Subota, 22. Mart 2008

trudis se ali ! :]

http://www.volkswagen.cz/

onog momenta kad su dva automobila dostupna na isto trziste, cak i da su u skroz razlicitoj kategoriji, predstavljaju konkurenciju. jer i sama si navela odlican primer za to - indijski tata-nano koji je skroz druga kategorija automobila ali danasnji autokupac je nepredvidiv i vernih odredjenoj marki je sve manje ;)

jedno me samo interesuje, posto si ti izgleda insider u vw :D

kad bi ja ko potencijalni kupac zeleo da kupim auto, koje bi mi preporucila: seat toledo, wv passat, audi a4 ili skoda superb? ali posteno, sad nisi na poso ;)
[SIZE=1]
Gospodaru moj,
Niti poraz baci u ocaj .
Podsjecaj me stalno
Da je neuspjeh iskusenje

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

338

Subota, 22. Mart 2008

B92

Citirano

Model Mazda 2 dobitnik je priznanja Svetski automobil godine (World Car of the Year – WCOTY) koje mu je uručeno na ovogodišnjem salonu automobila u Njujorku.

Mazda 2 se odlukom žirija, sačinjenog od 47 novinara iz celog sveta, tako našla ispred 38 drugih kandidata među kojima su se nalazili i Ford Mondeo i Mercedes C klase.

Žiri je automobil birao na osnovu brojnih standardizovanih parametara kao što su dizajn, kvalitet, ponašanje na putu i bezbednost vozila.

Nagradu za najbolji dizajn osovojio je model Audi R8 koji se tako našao ispred Mazde 2 i modela Volvo C30. Audi R8 takođe je proglašen i automobilom sa najboljim performansama tako pobedivši BMW M3 i Audi S5.

Nagradu za ekološki automobil godine poneo je model BMW 188d sa Efficient Dynamics sistemom, a na drugom i trećem mestu našli su se SmartForTwo cdi i Volkswagen Passat 1.9 Tdi BlueMotion.

Nakon pojavljivanja na tržištu u Evropi 2003. godine, Mazda 2 popularnost je stekla zahvaljujući svojim dimenzijama i odličnoj funkcionalnosti. Druga generacija modela Mazda 2 pojavila se na tržištu 2007. godine i pažnju na sebe skrenula je modernim dizajnom i enterijerom koji je privukao mlađe kupce.

Šampion 2005. godine bio je Audi A6, dok je titula 2006. godine otišla u “ruke” BMW-a serije 3. Prošlogodišnji pobednik je bio Lexus LS460.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

339

Subota, 22. Mart 2008

Baš mi je drago da je Mazda 2 proglašena za auto godine, jer, makar samo i dizajnom, zaslužuje tu titulu.

Nego, pročitah interesantan tekst na sajtu B92 pa odlučih da ga podelim sa vama. Na ovom linku se nalazi tekst, ali ako pročitate tekst (a i ako ga ne pročitate), morate da pročitate komentare posetilaca.

Ti me komentari nasmijaše ali me i podsetiše na mog (sada već rahmetli) keca koga smo vozili do pretprošle godine kada se dezintegrisao i ja ga prodao nekom privatnom otpadu u Raški i za njega uzeo neverovatnih 75 EUR...

Evo linka do teksta:

http://www.b92.net/automobili/vesti.php?nav_id=289654

A do komentara:

http://www.b92.net/automobili/komentari.php?nav_id=289654

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

• Poruku poslati

340

Četvrtak, 27. Mart 2008

Citirano

Orginalno od fahrudin
trudis se ali ! :]

http://www.volkswagen.cz/

onog momenta kad su dva automobila dostupna na isto trziste, cak i da su u skroz razlicitoj kategoriji, predstavljaju konkurenciju. jer i sama si navela odlican primer za to - indijski tata-nano koji je skroz druga kategorija automobila ali danasnji autokupac je nepredvidiv i vernih odredjenoj marki je sve manje ;)

U praxi to dodje skroz drugacije. Sorry, nisi upravu.

Citirano

Orginalno od fahrudin
kad bi ja ko potencijalni kupac zeleo da kupim auto, koje bi mi preporucila: seat toledo, wv passat, audi a4 ili skoda superb? ali posteno, sad nisi na poso ;)

Posteno i iskreno, svaki kupac ima svoje specificne zelje, nisu sve zelje iste i to sta bih ja sebi kupila ne mora da znaci da bi se tebi svidelo. Jedino bih te mogla pitati, koliko zelis dati novca u automobil i kakve opreme zelis otprlike? Kada bi mozda vise specifikovao svoju zelju onda bi bilo lakse se odluciti koji model izabrati. Sa obzirom da su ova automobila u istom segmentu, onda ovde cisto samo igra ulogu marka za koju se odlucis. Nebih pogresio da izaberes bilo koji automobil iz koncerna.

Social bookmarks