Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

141

Utorak, 28. Oktobar 2003

Citirano

NISSAN 350Z.
DOBAR AUTO KOJI NIJE BAS POPULARAN U EVROPI

Elvinov babo je dodao/la ovu sliku:
  • BIL-18s30nissanstor_368.jpg
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

142

Utorak, 28. Oktobar 2003

Ko kaza da nije popularan,ali samo cabrio verzija :]
  • BIL-18s30nissaninne_368.jpg

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

143

Petak, 16. Januar 2004

Novi Volvo S40!

Bas me zanima vase misljenje o ovom autu!

Malo vise o autu ovde !!
  • P1S_1_0_BIG_1_348[1].jpg

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

144

Subota, 24. Januar 2004

Za ljubitelje Mercedes-Benz-a!!!
  • 2004-Mercedes.JPG

145

Četvrtak, 29. Januar 2004

Juce i prekjuce sam bio (nekakvim poslom) na sepangu (stazi formule 1 ovde u Maleziji), i imao sam prilike da uzivam u dva razlicita prizora. Prvi je bio sacinjen od 10-ak motora od po hiljadu kubika koji zarad potrebe snimatelja 'lete' punom brzinom najvecom pravinom na stazi.... zamislite brzinu!!! Jedan od vozaca mi je rekao da je isao 280km/h..
Nakon toga kad su motoristi oslobodili stazu, na scenu su stupili automobili... E TO ME JE ODUSEVILO... bili su BMW M3 (cls ako sam dobro zapamtio), tri porsche carrera 4, i ferrari modena 360 (zute boje). BRRRRRRRRRRR.. kako to letiiiiii... neverovatno.. meni se cini da su isli brze od motora, a po prici vozaca ferarija i jesu... on kaze da je razvio blizu 300km/h... brrr.. to je letelo. A zvuk.... ma kao u snovima.. ferari je apsolutno najjaci cini mi se bio, ali da su mi ponudili (haha) jedan od tih automobila prosto ne znam na koji bih se odlucio... BMW im je fenomenalno parirao (a vozio ga je prvak malezije kazu), i ne samo to vec mi se najvise svidelo kako uletava klizeci u krivine (ali to je do vozaca bilo). Jedino zalim sto nisam imao aparat sa sobom, a ostalo mi je sve bio dozivljaj za pamcenje koji evo delim ovde sa vama :)
mogu ja da se potpisem i bolje...

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

146

Četvrtak, 29. Januar 2004

ccc, zadjavola uvek nosis aparat za sobom...

Ferrari Modena = 400 kobila...mogu da zamislim kako to ide...

Bas me zanima kako ce se ova SLR sto ce da izadje pokazat, mislim da ce imat dobre sanse sa svojim 550 konja :D

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

• Poruku poslati

147

Četvrtak, 05. Februar 2004

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
Bas me zanima kako ce se ova SLR sto ce da izadje pokazat, mislim da ce imat dobre sanse sa svojim 550 konja :D

Mala ispravka, Mercedes SLR ima 626 konjskih snaga :)
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

148

Utorak, 10. Februar 2004

Zaboravih da ispricam: onog dana kad sam imao prilike da uzivam u prizoru prekrasnih motora i automobila primetio sam nesto sto mi je upalo u oci istog momenta kad sam to ugledao na nekolicini motora.. naime, vecini motora je na auspuhu stojala nalepnica sa znakom "Akrapovic exhaust system technology" (Akrapovic je sa nasim C (ono kako se nasa prezimena zavrsavaju.. oprostite nemam to slovo :) ). Vozaci motora nisu mogli da mi kazu (nisu znali) odakle potice taj izduvni sistem, ali kazu da je najbolji te ga stoga koriste. Juce potrazih malo po netu i kako nadjoh ispada da je taj sistem iz Slovenije (osnivac Igor Akrapovic jos 1990. god). Komsije Slovenci svojim proizvodima daleko u svet stizu. Jednom sam ovde u apoteci dobio mast iz Krke :). A ovaj izduvni sistem je izgleda itekako popularan i dobro cenjen u svetu motorista... Vise o tome mozete pogledati na njihovom web situ www.akrapovic-exhaust.com ili http://www.akrapovic-ai.si A samo ako ukucate Akrapovic exhaust system na google po broju rezultata bice vam sve vec jasno. Svaka im cast od mene :).

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

149

Utorak, 10. Februar 2004

Ih, ne verujem da su to bili pravi motoristi cim neznaju odakle je akrapovic :)

Akrapovic je jedan od najboljih Auspuf sistema, u stvari Akrapovic je najbolji auspuf sistem za motore, na seriske motore je to jedini sistem koji doprinosi dobar zvuk + nekolko konjskih snaga vise sto kod ostalih modela ko bos, huric itd nije taj slucaj, oni doprinose samo dobar zvuk ali kradu par konja od motora...moze se rec da je akrapovic monopol na ovom trzistu, sto moze i da se primeti po ceni celog sistema, od 1000€ pa na vise...

P.S @ Administrator : dje ti je onaj avatar sa BMW-om, mogulj da ga uzmem :D ;)

150

Utorak, 10. Februar 2004

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
Ih, ne verujem da su to bili pravi motoristi cim neznaju odakle je akrapovic :)

Vozaci pravi i to takmicari, tj profesionalci. Al kad ti njih pogledas.. ne bi im dao motore ni da cuvaju a ne da ih voze :)) Ako generalizijumo takvi su oni u mnogim stvarima.. Cisto se vidi tu razlika u mentalitetima: Nas covek bi o motoru/autu koji vozi (ili bilo sta cim se bavi) sve znao, dok ovi ovde to rade bez ikakvog interesa o sredstvima koja koriste.. niti ih zanima niti znaju nit izgledaju sposobni da saznaju. Al covece voze ko ludi :D

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

151

Ponedjeljak, 16. Februar 2004

Mnogo ni se svidja ovo auto...eto samo da znate. ?(
  • getimage2.jpg

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

152

Petak, 12. Mart 2004

mod : 07/01 - E39, 525d, 163ks....
PaZaRaC je dodao/la ovu sliku:
  • front.jpg

153

Subota, 13. Mart 2004

@ PaZaRaC : Neka ti je hairli i dobro da te sluzi.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

154

Četvrtak, 22. April 2004

Proton (prozizvodjac automobila iz Malezije) je izbacio novi model koji je ovog puta kompletno domaci prozivod... Proton Gen 2. Dosad su automobile radili po raznim licencama (za sasiju, za motor, za ovo za ono.. ), ovog puta su resili da se oprobaju sa kompletno svojim dizajnom (za izgled ne pitajte ako lici na neki drugi auto, tu vise je postalo kao sa odecom: sve jedno na drugo lici (osim ako nije mercedes, audi, bmw, porsche il ferari :) ). Najvaznije dostignuce (kako sami tvrde) je in-house dizajn motora automobila.. (zato su valjda kupili lotus da bi mogli da koriste njihove inzinjere :D ). Mozda nesto od svega i bude da valja... A kako stite svoju industriju (na domecem trzistu) definitivno ce im se (kad tad) isplatiti :)..
fingersbroken je dodao/la ovu sliku:
  • proton gen2.jpg

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

155

Petak, 23. April 2004

Novi BMW M5.
Samo 500 ks
  • BMW M5.JPG

MrX

Početnik

(10)

• »MrX« je muško

Datum registracije: 29.01.2005

• Poruku poslati

156

Subota, 12. Mart 2005

I ljubitelje dobre kapljice

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

157

Subota, 12. Mart 2005

Ovo je za RESPECT
annonimus je dodao/la ovu sliku:
  • Sto sam SNAZAN.jpg
" Bilen alemlere rahmettir "

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

158

Subota, 12. Mart 2005

EDIT: odgovor je bio na anonimusov komentar za Ferrari 612, ali posto je isti promenjen, ni odgovor nema smisla :D

Citirano

by fingers

Najvaznije dostignuce (kako sami tvrde) je in-house dizajn motora automobila.. (zato su valjda kupili lotus da bi mogli da koriste njihove inzinjere )

Nece se bas usreciti sa lotusovim inzinjerima. :D

Noviji modeli lotusa uglavnom koriste druge motore, zbog izrazite nepouzdanosti originalnih. Tako US verzija Lotus Elise koristi Toyotin 1.8 motor, malo pojacan na 190 HP. No, da je Lotus legendaran auto, bez obzira na nedovoljan kvalitet, to stoji.
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

159

Subota, 12. Mart 2005

Chon... evo ga:)

Juce sam ga video ovde kod nas u Skoplju samo u crvenoj boji.
annonimus je dodao/la ovu sliku:
  • Ferrari 612 Scaglietti 2005.jpg
" Bilen alemlere rahmettir "

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

160

Subota, 12. Mart 2005

Majstore, evo ga moj originalni komentar :D

Jeste limitirana serija, ali nije bas da ih je samo deset na svetu ;)

"At the 2003 New York International Auto Show, Ferrari introduced a limited-production Pininfarina-designed Challenge Stradale. Created to participate in the Challenge racing series, the Stradale brought motorsports technology and experiences to regular roads. Only 200 examples of the street-legal coupe were earmarked for the U.S. market — half the total production. Each one was spoken for long before the first cars left the Italian factory."

http://www.cars.com/go/crp/makesPF.jsp?make=Ferrari&year=2005&aff=national
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

Social bookmarks