Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško
  • »Tulumba4All« je autor ove teme

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 26. Septembar 2002

Za one koji zele vise da znaju ...

... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

2

Srijeda, 02. Oktobar 2002

Zaboravih!

zaboravih da vam spomenem ovaj link koji kao podsajtove imaju nekoliko podpodpodgrupa sa fantasticnim opisima, radnjama, rasclanjenim stvarima i podrskom......

Ima tu na tone dzabe literature o svemu... bash o svemu samo valja malo tragati, pogledajte

http://www.astalavista.box.sk
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 03. Oktobar 2002

Setih se...!

Ako nešto ne nađete na gore navedenom linku potražite na Internetu... :D :D :D :D , i tamo ima puno toga...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 03. Oktobar 2002

A kom se ne svidja Google moze da proba AllTheWeb
... And Tulumba for all

[/SIZE]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

5

Ponedjeljak, 28. Oktobar 2002

Bilo da vas interesuje elektronika, nauka, računarska tehnika ili neka druga oblast... pravo mesto za vas je EDUCYPEDIA
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 04. Mart 2004

KULTURA - HUMANIZAM - EDUKACIJA - NAUKA I TEHNIKA -SPORT

Sve na jednom mestu

Mene konkretno zainteresova ovo

a verujem da će se naći za svakog po nešto...

i ... bode mi oči

7

Četvrtak, 15. April 2004

Citirano

Orginalno od Tulumba4All
A kom se ne svidja Google moze da proba AllTheWeb

Tanko je ovo za google...Nista ne pomaze da se roni duboko (po webu) kao google :)
mogu ja da se potpisem i bolje...

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 15. April 2004

Citirano

Orginalno od fingersbroken
Tanko je ovo za google...Nista ne pomaze da se roni duboko (po webu) kao google :)

Tanko jeste. Naveo sam cisto zato da bih naglasio koliko je vazno da google dobije zdravu konkurenciju.

Problemi sa google-om su:
1. Za sad nemaju konkurenciju. Posledica toga je da nemaju zelju za unapredjenje servisa. Odnosno svako unapredjenje je vodjeno cisto komercijalnim razlozima. Ne postoji napor da privuku nove korisnike, jer novi korisnici trenutno nemaju izbor - moraju da koriste google.
2. Google je privatna kompanija - znaci nemaju javnu odgovornost. Ne mozes da ih tuzis ako tvoj site nije naveden na google-u. Ne postoji nikakva kontrola kako se cuvaju podaci o tvom site-u. Rangiranje postoji, ali ne postoji nacin da rangiranje ispravis ako je pogresno. Primer ovog su takozvane google bombe. Npr. otkucas "out-of-touch executives" (sa navodnicima) u google i odes na prvi link (ili pritisnes "I feel lucky" dugme). Pored toga sto ces biti iznenadjen stranicom koju dobijes :D , primetices da na celoj stranici ne postoji izraz "out-of-touch executives".

Vise o ovome mozes naci ovde .
... And Tulumba for all

[/SIZE]

9

Četvrtak, 15. April 2004

To si sve u pravu... Konkurencija bi pojacala kvalitet ali je nazalost nema... Al to govori i u prilog tome koliko je google ispred ostalih. I feel lucky se ne racuna.. sam mu naziv govori.. tu google 'naduvan' trazi :D..
Nego zanimljivo je da na yahoo-u rangiranje vrse ljudski experti (u direktorijume) dok na google-u to cini kompijuter (sto deluje na prvi pogled svima logicnije)...
Radi se i na inteligentnim trazilicama... ali da bude komercijalna (tj dzabe) i efikasna ko google... to nesto ne mzoe u skorije vrijeme da se sredi..

Procital ono koliko g(oogle)mail nudi free web prostora? citav giga.... Samo se bune ljudi zbog eventualnog narusavanja privatnosti... danas sam to negde postirao... evo ovde
mogu ja da se potpisem i bolje...

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 15. April 2004

Internet pretrazivaci su "sledeca velika stvar". Poznato je da ce Microsoft da ubaci internet pretrazivac u jezgro (core) sledeceg operativnog sistema (code name Longhorn), sa cime ce verovatno ponovo da bude na optuzenickoj klupi za monopolsko ponasanje - bas kao sto je sada slucaj sa IE u Americi i Win Media Player-om u Evropi. BTW, MS je pokusao da resi problem jednostavno - kupovinom Google-a - ali to nije proslo.

Novost u svetu pretrazivaca je A9.com, Amazon-ov pretrazivac, sa kojim oni pokusavaju da preuzmu deo kolaca. Interesantno. No, postoji caka - oni i dalje koriste gro Google tehnologije, sa paralelnim razvijanje svoje pretrazivacke tehnologije. Link: http://generic.a9.com/

Da se vratim malo i na temu: probajte ovu stranicu, ako vec niste, za sva pitanja tipa: 'Cemu ovo sluzi? (a uz to i ne radi)': http://www.howstuffworks.com/
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

Social bookmarks