Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1

Srijeda, 18. Januar 2006

Za sve potencijalne iseljenike

Pa da vidimo sta bi se desilo kad bi drzava u kojoj zivimo postala potpisnica shengenskog sporazuma?
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

2

Srijeda, 18. Januar 2006

He he he Admine :)
Iskrena da budem vec mogu da zamislim kako ce izgledati vecina odgovora.

Ja glasah.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

3

Srijeda, 18. Januar 2006

Sto se tice Evrope tesko bih se opredelio za Iseljenje.A kada bi bila Kanada u pitanju ne bih razmisljao t.j sad bih krenuo iz ovih stopa.
" Bilen alemlere rahmettir "

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 19. Januar 2006

Nisam extremni patriota i ne volim toliko jako Bosnu.Vjerovatno bih je iz daleka mnogo vise volila.Za nekoliko godina ne vidim sebe tu na Balkanu.Bice mi draze da iz neke druge drzave volim Bosnu i pricam o njoj sve najljepse.
Toliko. :)
P.S. Stvarno je lako predpostaviti kakva ce biti vecina odgovora.To je bar kristalno jasno :)
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

5

Pa 99% tih sto su se iselili ili bi se iselili u ovom gore navedenom slucaju iz Sandzaka su sirotinja manje-vise. Znam prilican broj ljudi koji kad bi ostavili ono u Pazaru izgubili bi mnogo jer oni vec imaju ono sto ljudi u evropi sticu recimo u periodu od 10 god ili vise.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

6

evo ja licno bi se vrlo radi iselio iz dojclanda ... :] ukoliko se ukaze prilika, ali vrlo dobra prilika onda cu to i uradit ...

Cilj :

Br.1: Australija
Br.2: Kanada
Br.3: Novi Zeland

A za pazar se vracam kad / ako budem doziveo penziju :P

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

7

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
evo ja licno bi se vrlo radi iselio iz dojclanda ... :]

I ja isto. Ako Bog da, cilj je:

1. Istanbul
2. Dubai
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

8

Mislim da je Istanbul bolji od Dubaija :-).Inace da pomenem ja sam trebala da idem u Istanbul 2000-ite godine (nije bila u pitanju udaja,vec nesto vezano za skolovanje),ali eto...ne odoh ,nije se dalo .

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

9

Citirano

Orginalno od ed

2. Dubai

Bogami ed-e ti ni manje ni vise no Dubai?! :D

@ Galaksijo sto mislis da je Istanbul bolji od Dubaia?
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

10

Ne znam sto rekoh Dubai, gledah sinoc jednu reportazu otud pa onako usput uzdahnuh, rekoh, bilo bi lijepo otici tamo.

Cudno se nesto desava sa mojim boravkom ovdje u D. Sto mi je status bolji ja sve manje zelim da ostanem ovdje ?( Zapravo mozda i nije cudno, jer, to osjecanje nema veze sa mojim statusom. U pitanju su djeca, njihova buducnost ... O Njemackoj mozemo u superlativu govoriti po mnogim pitanjima ali u slucaju odnosa drzave prema djeci i porodici moram reci nije sjajno. Zapravo, zalosno je.

A za Istanbul ne treba objasnjavati. Ko je jednom bio sve mu je jasno :)

Nego da se vratimo na temu ako je to uopste moguce u mom slucaju jer ja nisam potencijalni iseljenik. Mi koji smo vec odselili mozemo da govorimo sa aspekta planova o povratku. U pogledu Pazara ne zelim da donosim prebrze zakljucke ali bojim se cinjenice da ne osjecam vise onu toplinu koju sam nekada osjecao dok bih tamo boravio. Nadam se da je prolazno.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

11

Evo ja pojacah u anketi ovaj procenat pored opcije Batee, ne dam ja Pazar.

Naravno, ovo se u potpunosti poklapa sa mojim razmisljanjem. Ne dam ja bate Pazar. Nekada kada sam bio drugacijeg sklopa zelio sam otici iz Pazara, cak sam i isao, ali sad sa ovim sklopom, ne bih nigdje mrdao odavde.

Ako bih i isao negdje iz Pazara isao bih striktno samo po zadatku, da zavrsim recimo neku skolu i da se vratim nazad i sluzim Sandzaku.

Proslo je vrijeme kada sam mislio da mene Pazar ne zasluzuje, ili da mi je tijesan, ili da cu negdje nesto bolje naci, ili ovo ili ono. Kada kazem nesto bolje mislim na sustinu zivota, a ove formalne stvari kao sto su skola, itd. naravno ima ih svugdje boljih, pa stoga bi to bio i jedini moguci razlog mojeg odlaska, ali samo za vrijeme tog skolovanja. Nakon toga odmah nazad u Pazar.

Pazar je upravo mjesto u kojem bih volio i zivjeti i raditi i umrijeti, insallah.

Jedino mjesto koje bi eto u nekim ekstremnim situacijama moglo zamijeniti Pazara jeste Sarajevo i moja Bosna.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

12

Bateee, nedam ja Pazar!

Nema beganje, ni kad se ratovalo nije se begalo (bar niko iz moje porodice). I nece se begat pa makar granate padale!

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

13

Root bolje je da cutis...da su ti padale granate pitala bi te tad da li bi otisao u misiju rupu :(

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

14

Ups, zaboravih da kazem da bi svakako bilo lijepo imati mogucnost slobodno putovati po evropi. Dakle, fino bi bilo da ova drzava udje u te Sengen drzave i da se mozemo slobodno kretati. To bi vjerovatno donijelo neke prednosti ekonomske, prije svega.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

15

Petak, 20. Januar 2006

Setnja nista ne donosi osim praznijeg dzepa.Treba se radit Spaine i kad se fino zaradi onda se moze setat.Ali u granicama normale,mada mislim da je Dubai mnogo lep ali drzavljanstvo "malo morgen" a Istanbul uh sa nekih 20.000.000 miliona ljudi WOOOOOOOWWWW " Ed " nesto me tera da mislim da se ti na taj zivot ne bi navikao.
" Bilen alemlere rahmettir "

• »fahrudin« je muško

Datum registracije: 07.08.2003

• Poruku poslati

16

Petak, 20. Januar 2006

pusto ostrvo i harem zena ili sahara i harem zena 8)

u svakom slucaju zemlja dje se cuje ezan

[SIZE=1]
Gospodaru moj,
Ne dopusti da me zavara uspjeh
Niti poraz baci u ocaj .
Podsjecaj me stalno
Da je neuspjeh iskusenje
Koje predhodi uspjehu.[/SIZE]

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

17

Petak, 20. Januar 2006

Selam

Citirano

Orginalno od galaksija
Root bolje je da cutis...da su ti padale granate pitala bi te tad da li bi otisao u misiju rupu :(

Galaksijo jos jedno upozorenje ali ovaj put ne zelim biti drzak? Veliki broj Sandzaklija je bio prisutan tamo gdje su padale granate i nisu bjezali u misije rupe, nego su dolazili dobrovoljno da te brane i da bi ti izasla iz misije rupe.

Da se i ja malo osvrnem na temu, nije lose imati mogucnost slobodnog kretanja, ali svakako je bolje uciniti sve da tih pokretanja masa prema vani bude sto manje. Ja sam u Parizu evo dvije godine vjerujte mi nije pretjerivanje ako svaki dan od kako sam dosao nisam zazalio za Sarajevom tj. Najnovijim Pazarom :D . A isto tako sve je manje mogucnosti da ovdje ljudi mogu doci kao nekad nesto malo zaraditi i sepuriti se. Sve je manje i socijalnih fondova koji ne podnose vise teret onih koji nerade.
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

18

Petak, 20. Januar 2006

Citirano

Orginalno od annonimus
" Ed " nesto me tera da mislim da se ti na taj zivot ne bi navikao.

Ma bih. Na lijepo se lahko navic :D

Selam alejküm ve güle güle :D

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

19

Petak, 20. Januar 2006

Citirano

Orginalno od harunh

Citirano

Orginalno od galaksija

Galaksijo jos jedno upozorenje ali ovaj put ne zelim biti drzak? Veliki broj Sandzaklija je bio prisutan tamo gdje su padale granate i nisu bjezali u misije rupe, nego su dolazili dobrovoljno da te brane i da bi ti izasla iz misije rupe.

Ok harunh ,izvini molim te a ko si to ti da mene upozorovas???I tebi savjetujem da cutis ,jer STA SE DESAVALO ovdje ja znam jer sam bila 4 godine,prema tome TI mi nemas sta reci...izgubila sam najmilije,gledala sam smrt u oci ,vidjela sam mnogo toga sto ne bih nikome pozeljela da vidi...a TI mi kazes da je neko dosao da me brani da bih izasla iz misije rupe.Stvarno(poslije svega) nije BITNO ko je branio Bosnu,ali sam si me povuko za jezik da ti kazem da je Sandzaklije sigurno nisu branile.Pa na cast nek ti bude efendijo ... da imas pojma cutao bi o tome,ali vidim da nemas...Ako lazem ja...onda ne zaboravi efendijo da Allah sve vidi,pa nek je onda meni na sramotu ako lazem.Onom svojom recenicom nisam nikoga nicim izazvala,al u tebi izgleda jesam.

Sto se tice Istanbula,ja mislim da je to super grad i ed nije pogrijesio sto ga je izabrao.Jedino ne znam sto se tice standarda ,ali u svakom slucaju bolji je nego u Sandzaku.Istanbul me podsjeca na evropske gradove i zaista kad odes tamo imas osjecaja kao da si u Evropi.
Arapske zemlje ne bih nikad odabrala.Takodjer imala sam priliku da odem i u Katar,ali srecom pa nisam...
Zemlja u kojoj bih ja voljela da zivim ne mora biti islamska... ja islam nosim sa sobom u srcu gdje god da podjem ,pa taman zavrsila na Antartiku :- )
Zemlja u kojoj bih ja voljela da zivim je Italija.
Toliko :)

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

20

Petak, 20. Januar 2006

Galaksijo!

Opet ti je jezik brzi od pameti. Haj taj islam sto ti je u srcu premesti malo i u mozak.

Social bookmarks