Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko
  • »zuti cvijet« je autor ove teme

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 21. Januar 2007

Pomažite ljudi, spremam ispit iz informatike pa sam na muku ;(
Imam HTML fajl koji bi trebao da ima neku sliku na kojoj je link i jos dva linka pored. Kako da te linkove izmijenim, tako da jedan vodi na My documents i na neki folder u My documenstu a link sa slike na Google? Problem je što se meni ta slika uopšte ne vidi a ne znam zašto :( Takođe treba da tu sliku (koja bi trebala da se vidi) zamijenim nekom drugom slikom nacrtanom i Paintu a ja nemam pojma kako ;(
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

2

Eh sad je mene tesko to objasnit upotrebljavajuci nase rijeci za ovo sto zelim objasniti
Ti mozes da izmijenis put do tih linkova u izvornom kodu html dokumenta

izvorni kod (valjda se tako zove na nasem jeziku)

Njega ces naci kada klikes gore u Pokazi (ili sta vec pise u tvojem browseru, zavisi od jezika i browsera)

Kad kliknes na izvor, onda ti se otvara cio html kod te stranice.

Potrazi tu linkove za slike koji te interesuju, i izmijeni put do njih prema tvojoj potrebi.
Nezaboravi to onda usparati pod istim imenom, naravno sa istim fil zavrsetkom (.html ili .htm zavisi koji zavrsetak je bio)

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

3

Haj da objasnim od početka. Zadatak glasi ovako

U Internet Explorer- u, na Web stranici www.w3.org izabrati “W3 A to Z” -> “HTML” ->“Tutorials” -> “Getting started with HTML, by Dave Raggett”.
Download-ovati Raggett – ov tutorial, a zatim prekopirati odgovarajuci HTML kod
(oznacen zelenom bojom) u Notepad i zapisati dobiveni fajl pod imenom zadatak3.html
(koristeci opciju All files u File Type). Tekst za prikazivanje treba prevesti na nas jezik, a umesto slike Raggetta ubaciti sliku koju cete sami nacrtati koristeci MS Paint. Linkove prepraviti da pokazuju na My Documents i na neki folder u My Documents, a link sa slike na www.google.com.

Ja sam dakle skinula su stranicu, iskopirala to što mi je trebalo u Notepad, snimila file kao html, prevela na naš jezik, ali kad ovorim fajl ne vidi se slika koja bi trebala da se vidi. Ne znam kako da izmijenim i ubacim drugu sliku kad i sa ovom nešto nije u redu. Kad prepravim linkove, ne funkcioniše kako bi trebalo. Nešto sam uradila pogrešno :(
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

4

Cvijete, pokusao sam da ti obijasnim ovde, ali nema sanse, zbog problema koje pravi forum prilikom pokusaja da izvrsi HTML kod koji ovde pisem kao primer. Zbog toga ti saljem na PP u Word dokumentu obijasnjeno sta i kako treba da radis.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

5

Iha, dokle bi stigli kad bi svako mogo da ubacuje u Forum svoj HTML code :D

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

6

Pazarac, ukucaj najobicniji HTMLkod za postavljanje slike, pa ces videt sta ce se desit.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

7

Ubacivanje HTML, PHP ili bilo kojeg drugog code-a u priloge nije dozvoljeno. Za tu svrhu postoji opcija . Npr:

PHP Source kod

1
2
3
4
5
<html>
<body>
The content of the body element is displayed in your browser.
</body>
</html>
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

8

Ponedjeljak, 22. Januar 2007

Hvala puno E te efe i ostalima koji su se javili na PM!

@ef, na osnovu tvog objašnjenja, ubacila sam sliku, podesila linkove za My documents i folder, ali nikako da napravim da slika vodi na Google :( Opet ne znam šta nije u redu :(
‚‚Malom Radojici su zabijali de&#269;ake pod nokte" (nepoznata djevoj&#269;ica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

9

Utorak, 23. Januar 2007

Ne znam gde pravis gresku, ali moras da stavis: http://www.google.com/ , ne moze samo: www.google.com

Social bookmarks