Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško
  • »rime« je autor ove teme

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 24. April 2008

Zagonetke

Video sam da postoji tema resite ove zadatke tu su u pitanju bili matematicki zadaci.Pa sam otvori ovu novu temu sa logickim u nkoj mozete odgovarati na postojece i naravno postavljati nove

Muškarac je upucan u autu .Na njegovoj odjeći nije bilo tragova baruta što znači da se neradi o samoubojstvu i da je osoba koja ga je ubila bila izvan auta.Međutim,svi prozori su bili dignuti,a i vrata od auta su bila zaključana. Nakon analize
mjesta zločina, utvrđeno je da su jedine rupe od metka bile na čovjeku - dakle, na autu ništa ni ogrebotine.Ključevi su prnađeni u autu.Kako je muškarac ubijen?

Trenutno ga nemaš i ne treba ti. Ali, ako ga ikad budeš trebao i ne budeš ga imao, više ti nikad neće trebati.

Padala je kisa tri coveka su igrala karti oni su imali tri potpuno ista auta sve je bilo isto apsolutno sve i jedan covek ustane upali svoj auto odveze se ubije coveka vrati se parkira auto na isto mesto i ode da igra karti.Kada dodze inspektor izadze iz auta i odmah nanisani onaj auto u kom je bio onaj covek koji je pocinio ubistvo.Otkud je on znao ko je pocinio ubistvo

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 24. April 2008

Prva zagonetka: Odgovor je valjda da je taj covek bio ranjen, pa je seo u kola da se odveze do bolnice, i u medjuvremenu je riknuo.

Druga zagonetka. Sta ja znam, mozda neko sredstvo za samoodbranu :).

Treca zagonetka. Covek je mozda parkirao auto na isto mesto, ali su mu u medjuvremenu saigraci otisli jer nisu hteli vise da igraju?

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 24. April 2008

3-ca zagonetka..............verovatno ga je udario autom, i zato je znao koje je auto.A coveka je poznao po tome sto je pokisao......( padala je kisa )
" Bilen alemlere rahmettir "

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 24. April 2008

Citirano

Orginalno od Phikret
Prva zagonetka: Odgovor je valjda da je taj covek bio ranjen, pa je seo u kola da se odveze do bolnice, i u medjuvremenu je riknuo.

Druga zagonetka. Sta ja znam, mozda neko sredstvo za samoodbranu :).

Treca zagonetka. Covek je mozda parkirao auto na isto mesto, ali su mu u medjuvremenu saigraci otisli jer nisu hteli vise da igraju?

Ubijen je u kolima i na licu mesta

Sredstvo za samoodbranu mozes da uvek imas kod sebe

Saigraci su ostali i ceka li ga

anonimus nije ga udari autom vec je samo otisao na to mesto ubio ga iz pistojla seo u auto i vratio se parkirao auto na isto mesto i otisao da igra

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 24. April 2008

1. Ubijeni se nalazio u kabrioletu.

2. -

3. Ispod dva auta koja se nisu pomjerala je ostalo suho, ispod ubicinog auta je napadala kisa.

Zagonetka:

Imas deset casa i u svakoj casi deset kuglica. Svaka kuglica tezi 10 grama osim u jednoj casi u kojoj svaka od deset kuglica tezi 9 grama. Na raspolaganju je vaga za tacno mjerenje i jedna prazna casa. Kako ce te iz samo jednog mjerenja pronaci casu u kojoj su lakse kuglice. Vizuelno niti podizanjem casa se ne moze utvrditi o kojoj casi je rijec.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 24. April 2008

Citirano

Orginalno od ed
1. Ubijeni se nalazio u kabrioletu.

2. -

3. Ispod dva auta koja se nisu pomjerala je ostalo suho, ispod ubicinog auta je napadala kisa.

prva i treca su tacne i mislim da si dovoljno objasni za sve ostale

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

7

Petak, 25. April 2008

Citirano

Orginalno od ed
Zagonetka:

Imas deset casa i u svakoj casi deset kuglica. Svaka kuglica tezi 10 grama osim u jednoj casi u kojoj svaka od deset kuglica tezi 9 grama. Na raspolaganju je vaga za tacno mjerenje i jedna prazna casa. Kako ce te iz samo jednog mjerenja pronaci casu u kojoj su lakse kuglice. Vizuelno niti podizanjem casa se ne moze utvrditi o kojoj casi je rijec.

Pošto verovatnoća da cemo da izvučemo baš onu čašu koja je lakša iznosi 0.1, znači da ćemo verovatno pri jednom merenju pronaći onu čašu koja nije lakša :), jer je verovatnoća veća i iznosi 0.9 :))

Šalim se. Imam jedno rešenje, ali nisam siguran da li se ovo moje merenje može okarakterisati kao jedno merenje ili kao više merenja :).

Stavimo praznu čašu na vagu i onda redom iz svake čaše vadimo po jednu kuglicu i ubacujemo u praznu čašu. Pošto se radi o preciznoj vagi primetićemo trenutak kad se težina čaše poveća za 9 grama, a ne za 10. Tako, poslednja čaša iz koje smo izvadili kuglicu je ona koju smo tražili.

E sad. Meni ovo ne liči na jedno merenje, već na X merenja :) u zavisnosti kada smo naišli na traženu čašu, ali je svakako brže nego da svaku čašu uzimamo pojedinacno i merimo je. :))

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

• Poruku poslati

8

Petak, 25. April 2008

Ja mislim da to ide ovako

iz prve case uzmemo jednu kuglicu iz druge dve iz trece tri...iz desete deset i stavimo ih u praznu casu u casu bi trebalo da se nalazi 55 kuglica i da tezina iznosi 550g ali posto imamo lakse kuglica iznos ce biti manji od 550g e sad ako je npr. iznos 548g imamo dve kuglice koje su lakse od ostalih za 2g a dve kuglice smo uzeli iz druge case sto znaci da su u drugoj casi lakse kuglice.Nadam se da ste me razumeli i da je odgovor tacan

evo jedne nove

Na jednoj strani obale imate kupus,ovcu,vuka i pastira i samo jedan camac.Pastir treba da prenese na drugu obalu i kupus i ovcu i vuka ali u camac moze da stane samo on i jos jedno,ili kupus,ili ovca ili vuk.Kako to da izvede jer ako ostavi ovcu i kupus a prenese vuka,za to vreme ce ovca pojesti kupus.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

9

Petak, 25. April 2008

Citirano

Orginalno od rime
evo jedne nove

Na jednoj strani obale imate kupus,ovcu,vuka i pastira i samo jedan camac.Pastir treba da prenese na drugu obalu i kupus i ovcu i vuka ali u camac moze da stane samo on i jos jedno,ili kupus,ili ovca ili vuk.Kako to da izvede jer ako ostavi ovcu i kupus a prenese vuka,za to vreme ce ovca pojesti kupus.

Ova je sa setanjem:

Prvo ide Ovca ( vuk i kupus ostaju )
Posle ide Vuk, ali vraca Ovcu.Pa uzima Kupus, a Ovcu ostavlja.I na kraju uzima Ovcu.I tako je sve prenio na drugoj strani obale.
" Bilen alemlere rahmettir "

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

• Poruku poslati

10

Petak, 25. April 2008

[/QUOTE]Ova je sa setanjem:

Prvo ide Ovca ( vuk i kupus ostaju )
Posle ide Vuk, ali vraca Ovcu.Pa uzima Kupus, a Ovcu ostavlja.I na kraju uzima Ovcu.I tako je sve prenio na drugoj strani obale.
[/QUOTE]

odlicno

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

11

Petak, 25. April 2008

Rime to jeste tacan odgovor. Ja sam bio krenuo tim putem da resavam, ali sam u jednom trenutku odustao (zato sto sam mislio da u casu može da stane samo deset kuglica), međutim sad vidim da tog ograničenja nema nigde u zadatku.

Znači tvoj odgovor je tačan. Rešavao sam davno sličan zadatak. mislim da je čak i na forumu bio postavljen.

Sad ja imam za tebe jedan zadatak! Haj sad iz dva poteza izvadi iz te čaše i nađi te dvije kuglice.

Haj ako moš'!

;)

A još uvek mi ništa ne pada na pamet za onu tvoju drugu zagonetku. Može mala pomoć ;)?

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

• Poruku poslati

12

Petak, 25. April 2008

Citirano

Orginalno od Phikret
Sad ja imam za tebe jedan zadatak! Haj sad iz dva poteza izvadi iz te čaše i nađi te dvije kuglice.

Haj ako moš'!

;)

A još uvek mi ništa ne pada na pamet za onu tvoju drugu zagonetku. Može mala pomoć ;)?

Evo male pomoci za drugu malo vise pomoci cim ti vise nece trebati znaci da ces nakon toga pa ti zakjuci i stvar je nije sreca kao sto su neki mislili

a sto se tice kuglica mozda bi moglo ovako kako ubacujes kuglice posmatras kako se povecava tezina povecava se se za 10g nakon svake kuglice a kada se poveca za devet to znaci da je to ta kuglica

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

• Poruku poslati

13

Subota, 26. April 2008

Sta se javlja dva puta u trenutku i nijednom u milenijumu?

Social bookmarks