Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko
  • »sanjiva« je autor ove teme

Datum registracije: 17.03.2007

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 16. Juli 2007

Zanimljivo iz psihologije

NAUČIO SAM

Naučio sam... da ti je, bez obzira koliko ozbiljnosti život zahtijeva od tebe, uvijek potreban prijatelj s kojim se možeš glupirati.

Naučio sam... da je biti ljubazan važnije nego biti u pravu.

Naučio sam... da ljubav, a ne vrijeme, liječi sve rane.

Naučio sam... da svatko koga sretneš, zaslužuje da ga pozdraviš s osmjehom.

Naučio sam... da dobre prilike nikada nisu izgubljene; netko će se uvijek poslužiti onima koje ti propustiš.

Naučio sam... kada se naučiš živjeti u luci gorčine, sreća će se uvijek sidriti negdje drugdje.

Naučio sam... da treba dijeliti riječi koje su nježne i mekane, jer češ ih sutra možda morati pojesti.

Naučio sam... da je osmjeh jedan jeftin način da popraviš svoj izgled.

Naučio sam... da ne mogu odabrati kako se osjećam, ali da mogu odabrati što ću napraviti u vezi toga.

Naučio sam... da svi žele živjeti na planini, ali da se sva sreća i rast događaju dok se uspinješ.

Naučio sam... da je dobro davati savjet samo u dva slučaja: kada ga netko traži ili kada je pitanje života i smrti.

Naučio sam... kada planiraš osvetiti se nekome, time samo dozvoljavaš sebi da te ta osoba nastavi vrijeđati.

Naučio sam... što imam manje vremena, više stvari mogu napraviti.

Andy Roo
Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

2

Srela sam se ranije sa ovim, poruke bile oblepljene po radiju. Najdraza mi je ova:

Citirano

Naučio sam... da svi žele živjeti na planini, ali da se sva sreća i rast događaju dok se uspinješ.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko
  • »sanjiva« je autor ove teme

Datum registracije: 17.03.2007

• Poruku poslati

3

Desiderata
Idi smireno kroz buku i uzurbanost i seti se mira koji se moze naci u tisini.
Koliko je to moguce budi u dobrim odnosima sa svim ljudima.
Govori svoju istinu smireno i jasno,slusaj druge,cak i glupake i neuke,
i oni imaju svoju pricu.Izbegavaj bucne i agresivne osobe,oni su teret duhu.
Ako uporedjujes sebe sa drugima,mozes postati ponosan ili ogorcen jer uvek
ce biti vecih ili manjih od tebe.Raduj se svojim dostignucima,kao i svojim
planovima.Odrzi entuzijazam za svoj licni poziv,ma koliko skroman bio,to je
pravo blago u promenljivim vremenima.Ali neka ti to ne smeta da vidis vrline koliko ih ima,mnogo ljudi tezi za visokim idealima i zivot je pun herojstva.Budi ono sto jesi.Spokojno primi iskustvo godina skladno napustajuci sto je prikladno mladosti.Dakle budi u miru sa Bogom,ma kako da ga zamisljas,i bez obzira na to sta radis i cemu stremis,u bucnom komesanju zivota zadrzi mir u svojoj dusi.
Budi vedar.Tezi da budes srecan.
Max Ehrmann,1927.The Confused History of Desiderata
Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

Social bookmarks