Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

21

Četvrtak, 23. Oktobar 2003

I ja imam dugacak jezik pa nisam zena! :))
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

22

Utorak, 28. Oktobar 2003

Citirano

Originalno od Muki

I ja imam dugacak jezik pa nisam zena!

Pa Muki mozes li da ljiznes lakat??
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

23

Srijeda, 24. Decembar 2003

Da li ste znali da mesec ne pokazuje uvek istu stranu vec se malo ljulja?!

1965.g. otkriveno je da se Venera vrti u suprotnom smeru od svih ostalih planeta.

Zaboravih rec,ja jesam zensko i imam podugacak jezik al` mi ni to ne pomoze :)) .
Pazi koju igru igras.

24

Ponedjeljak, 05. Januar 2004

NASA uspešno spustila robotičko vozilo na Mars

Naučnici američke agencije NASA primili su prve snimke površine Marsa sa robotičkog vozila "Spirit" koje se na Mars uspešno spustilo nekoliko sati ranije. Snimci, na kojima se vidi izgled površine Marsa, samo robotičko vozilo i krater koje je napravilo pri sletanju protekle noći, pozdravljeni su uzvicima odobravanja i aplauzima, pa čak i suzama radosnicama u laboratoriji NASA u Pasadeni, u američkoj saveznoj državi Kalifornija, preneo je Rojters. "Marsohod", opremljen velikim brojem kamera i instrumentima, treba tokom tri meseca da analizira stene i tlo na Marsu, na osnovu čega bi moglo da se utvrdi da li je "Crvena planeta" nekada bila toplije i vlažnije mesto na kome su mogli da postoje živi organizmi. (Tanjug)

mogu ja da se potpisem i bolje...

25

Ponedjeljak, 05. Januar 2004

Ja to isto procitah u novinama :)

SPIRIT POSALO SLIKE SA MARSA

Americki robot Spirit koji se spustio na Mars, poslao je prve slike sa te planete, saopstila je americka agencija za svemrska istrazivanja ( NASA ).
Snimci pokazuju deo robota koji se spustio uspred kamenite ravnice ispred ogromne stene. Veoma jasne fotografije prikazane su novinarima u kontrolnoj sali NASE u Pasadeni.
NASA je ranije saopstila da je spustanje robota proteklo bez problema, sto ce Spritu omogciti da ponovo napuni baterije neophodne za normalno funkcionisanje uredjaja i njihovo funkcionisanje na hladoci koja na Marsu moze da dostigne i do minus 100°C.

Procitah jos nesto :

BAKTERIJA STVARA ELEKTRICNU ENERGIJU

Istrazivaci sa americkog Instituta za genomska istrazivanja prodrli su u tajne jedne neobicne bakterije koju su nazvali geobakter sulfureducens zbog njene sposobnosti da stvara elektricnu energiju i mogucnosti da koristi protiv kontaminacije radioaktivnim uranijumom.
Zahvaljujuci desifrovanju njenog genoma, bakterija ce moci da se koristi u raznim poljima nauke.Bakterija poseduje neverovatne sposobnosti prenosa elektrona, zahvaljujuci cemu je cak sposobna sama da proizvodi elektricnu energiju.( SCIENCE)

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

26

Četvrtak, 29. April 2004

Da li ste znali da je:

- Coca-Cola originalno bila zelena.

-American Airlines uštedeo $ 40,000 1987. godine vadeći po jednu maslinku iz svake salate koja je služena u prvoj klasi.

- Svaki kralj u kartama predstavlja jednog velikog kralja iz istorije. Pik je Kralj David, tref je Aleksandar Veliki, herc je Karlo Veliki a karo - Julije Cezar.

- Pomnoži 111,111,111 sa 111,111,111. Dobija se 12,345,678,987,654,321

- Ako statua neke osobe na konju koja se nalazi u parku ima obe prednje noge u vazduhu, osoba je poginula u borbi. Ako je konju samo jedna prednja noga podignuta, osoba je umrla od rana zadobijenih u borbi. Ako su konju sve četiri noge na zemlji, osoba je umrla prirodnom smrću.

- Ime Jeep dolazi od američke vojne skraćenice "General Purpose" vehicle, G.P..

- U Pentagonu ima duplo više toaleta nego što je potrebno. Kada su gradili zgradu, zakon je zahtevao odvojene toalete za crnce i belce.

- Dešnjaci u proseku žive 9 godina duže od levaka.

- Bubašvaba može da živi devet dana bez glave, pre nego što će umre od gladi.

- Jedna prosečna osoba se smeje 15 puta dnevno.

- Komarci imaju zube.

- Trebalo je 22 veka da se izračuna udaljenost između Zemlje i Sunca (149,400,000 km). To bismo mnogo ranije znali da se neko setio da pomnoži sa 1,000,000,000 visinu Keopsove piramide u Gizi, koja je izgrađena 30 vekova pre Hrista.

- U staroj Engleskoj ljudi nisu smeli da upražnjavaju seks bez odobrenja kralja (pogotovo ako se radilo o članu kraljevske porodice). Kada bi par hteo da ima decu, morali su da zatraže dozvolu monarha, koji bi im predao pločicu koju su kačili na vrata od sobe dok su imali odnose. Na pločici je pisalo: "Fornication Under Consent of the King" (F.U.C.K.). Ovo je i poreklo reči koju ste upravo pročitali.

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

27

Petak, 30. April 2004

ovo je jace od mene ...

Citirano

Orginalno od hobbes
- U staroj Engleskoj ljudi nisu smeli da upražnjavaju seks bez odobrenja kralja (pogotovo ako se radilo o članu kraljevske porodice). Kada bi par hteo da ima decu, morali su da zatraže dozvolu monarha, koji bi im predao pločicu koju su kačili na vrata od sobe dok su imali odnose. Na pločici je pisalo: "Fornication Under Consent of the King" (F.U.C.K.). Ovo je i poreklo reči koju ste upravo pročitali.

Moram da primetim da ovo jednostavno nije tacno.
Da ne ulazim u detelje, npr. "Fornication" nikad nije znacilo vodjenje ljubavi u braku.
Verovatnije je da je FUCK germanskog porekla.
Vise o ovome mozete naci na http://www.snopes.com/language/acronyms/fuck.htm
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

28

Nedjelja, 02. Maj 2004

NASA je juče objavila planove o povratku svemirskog šatla na scenu. Za misiju STS-114, prvu posle tragedije šatla "Columbia" koja se desila pre tačno 15 meseci, je odabran šatl "Discovery". Let će biti obavljen najranije u martu 2005. godine a penzionisanje šatl programa se planira za 2010. godinu, i poklapa se sa planovima o završetku gradnje Međunarodne Svemirske Stanice.

Ovolika opreznost proizilazi iz činjenice da su se čak dve šatl misije od stotinak obavljenih, završile potpunom katastrofom. Neslavna statistika: 2% tragičnih misija...

Opširnije na http://www.space.com/missionlaunches/rtf…ule_040430.html
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

29

Nedjelja, 02. Maj 2004

Napravljeni su prvi koraci prema konstrukciji bio-kompjutera koji ce biti sposobni za detekciju i unistenje celija raka.

Ostaje da se vidi da li ce i ovo biti jedna od bombasticnih najava koje vidjamo svaki dan, ali ideja je interesantna u svakom slucaju.

Opsirnije: http://www.theinquirer.net/?article=15602
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

30

Srijeda, 05. Maj 2004

Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.

Sve ovo nam govori da se smak svijeta primako. I da je sve blizi i blizi. :):):)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

31

Petak, 21. Maj 2004

Imate li 500,000$ viska ? Ako imate, mogli bi da razmislite o kupovini najnovije igracke - nebeski automobil :)

http://www.moller.com/skycar/
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

32

Petak, 08. April 2005

Najteza mentalna matematicka operacija na svijetu

REMS - Student informatike Aleksis Lemer [24], iz francuskog grada Remsa, pokusace da izvede najtezu mentalnu matematicku operaciju na svijetu, odnosno da na pamet izracuna trinaesti koren iz nekog broja od 200 cifara.
Organizator pokusaja obaranja rekorda, koji ce biti odrzan u Parizu, francuski naucni casopis 'Nauka i buducnost', istakao je da izvođenje takve matematicke operacije jos nije nikome poslo za rukom. Matematicka 'seansa' bice izvedena pred zvanicnim svjedocima, odnosno jednim pravnim licem i jednim univerzitetskim profesorom matematike. Mladi Lemer vec drzi rekord u mentalnom izracunavanju trinaestog korena iz stocifrenog broja, sto je obavio u roku od cetiri sekunde. Taj rekord oborio je krajem prosle godine u Remsu.

Izracunavanje trinaestog korena iz dvestocifrenog broja veoma je slozena operacija i ne moze biti slucajnost. Mogucnost da Lemer 'slucajno' dođe do rezultata, odnosno bez specijalne mentalne matematicke operacije, iznosi samo jedan prema 400.000 milijardi.

U broju za maj casopis ce ekskluzivno objaviti matematicki metod Aleksisa Lemera.

IZVOR: RTS (07.04.2005. – 09:47)
Pazi koju igru igras.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

33

Utorak, 31. Maj 2005

http://www.transatlantys.com

ja nijesam mogo da verujem da ce da prave tunel od New Yorka do Pariza koji ce razdaljinu prelazit za samo 8 sati.
malo za promenu

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

34

Utorak, 31. Maj 2005

Tunel vec postoji i prokopavanje je zavrseno jos davne 1986. godine.
Sad je reseno da se osposobi za jani saobracaj tako da se karte vec mogu poruciti za prvu voznju koja ce prema planu biti izvedena u septembru 2009. godine.

http://www.atlantictunnel.com
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

35

Utorak, 07. Juni 2005

Korejski naucnik Hwang Woo-Suk sa Seulskog Nacionalnog univerziteta izjavio je da ne samo sto je kloniranje ljudi sa moralnog i medicinskog stanovista opasan vec je u tehnickom smislu nemoguc proces. Uvjeravam vas da najmanje u sljedecih 100 godina necemo sresti kloniranog covjeka, dodao je on.
Inace Woo-Suk je pocetkom prosle godine objavio da je njegova ekipa uspjela klonirati ljudski embrion.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

36

Srijeda, 29. Juni 2005

Citirano

Orginalno od hadalj
http://www.transatlantys.com

ja nijesam mogo da verujem da ce da prave tunel od New Yorka do Pariza koji ce razdaljinu prelazit za samo 8 sati.

Citirano

Orginalno od Administrator
Tunel vec postoji i prokopavanje je zavrseno jos davne 1986. godine.
Sad je reseno da se osposobi za jani saobracaj tako da se karte vec mogu poruciti za prvu voznju koja ce prema planu biti izvedena u septembru 2009. godine.

http://www.atlantictunnel.com

U svasta li moze covek da poveruje :D
Dovoljno je napraviti par profesionalnih stranica, plakata itd. i vec ces uspeti da ubedis ljude u neku nebulozu.

Radi se u celoj ovoj prici o reklamnom gegu francuske zeleznicke kompanije SNCF. Preko 50.000 Francuza je poverovalo i ucestvovalo u nagradnoj igri za dobijanje besplatnih karata za prvi voz izmedju Pariza i New York-a.

:)) :)) :))

P.S: Nije mi za drugo nego mi krivo kako i ja nasedoh na foru.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

37

Srijeda, 29. Juni 2005

Nije mi za te Francuze stare mi nego,

Citirano

Orginalno od Administrator Preko 50.000 Francuza je poverovalo i ucestvovalo u nagradnoj igri za dobijanje besplatnih karata za prvi voz izmedju Pariza i New York-a.

:)) :)) :))

Na ovu cifru dodaj jos jednog naturalizovanog Kanadjanina - Bosanca...Ali nije ni to, jos ostavih svoju kucnu email adresu ?(

Pa ti vjeruj postovima forumasa o| ...

P.S. Tulumba (ili Admine) onaj Google Earth vise ne radi. Moze li se kako to staviti gdje za download? Vise mi to ide u nauku nego na zanimljive stranice a iskreno mi mrsko tamo odgovarat'.

Jah, da ne zaboravim
Zivili i nemojte bas svaku vjerovat' slijepo ko neki

Giovanni
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

38

Četvrtak, 11. August 2005

Da se vratimo na ova tunel. E jes bila dobra fora, a ja kolko se secam u stratu je lijpo stavi na Zanimljive intrenet stranice, a Admin odma to prebaci u Nauku.

Naime, ova je prica pocela tako sto meni jedan kolega poce pricat o ovome, ja reko ada hajde ne budali, te se tu povede diskusija i mi njega pocesmo dizat na cirkus, pa dje, pa znas koji je tu pritisak, pa kako da ide tako brzo, pa dje su tektonska pomeranja itd (magazin za mlade) itd.
On lijepo veli eve ti site pa pogleda, ja gleda cita i ono bogomi pravo, kad u to jos plus ja u metro kad ono velika plakata za ovo. Sad sto bi se eklo ko bi imo paa da se zeza sa tim. Jes dobra fora al opet kom se bacaju tolki novci. Te eto i ja poverova pa ka ova moj kolaga poce siit dalalje, te ete i do hladnog Calgaija cujem stiglo. Ja naleta na istu pricu, dje jesi ti lud, bolje suti da ti se narod ne smije, a ja sad moram ih ubedit te navalio ada jes ada jes. A jos prije toga, ja nijesam zno za ova sit na engleskom, no sam vido ona na francuski, te kad mi admin pokaza ova stranski, reko ene onda je sad 100% tacno, ko ne bi Adminu poveovo, reko covek upucen zna, ako on rekne onda jes siguno.
Te eto tako se zavrsi ova lijepa prica, more bit jednog dana, a za sad sam brodom il avionom (al sad zinjat necemo kupit karte preko voyage-sncf).
malo za promenu

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

39

Petak, 12. August 2005

E vidis ovi svabe nisu tako lakoverni, ja kolegama poceh pricat, onako oprezno o ovome, a oni me gledaju i ocekuju da se nasmejem i kazem da pricam vic :D Ja im dadoh stranicu oni pogledase i vec za 10-tak minuta nadjose drugu na kojoj se prica da se radi o gegu.

faCHo

Učenik

(10)

• »faCHo« je muško

Datum registracije: 25.02.2003

• Poruku poslati

40

Utorak, 22. Novembar 2005

Ja nisam poverovao ni za zaobilaznicu oko Pazara :)

U mojoj firmi se pravi, sraf, koji se ugradjuje kod
starih osoba u slucaju preloma, saraf posle 6-9meseci
nestaje, odnosno sjedinjuje se sa kostima i nemoguce je da ga vidi rentgen!
Uzgred kg materijala, od kojeg se pravi sraf kosta
oko 60.000 chr(oko 40 000 eura)!
A proizvodi ga samo jedna firma u svetu!
Mi dobijemo 10kg max godisnje!

Social bookmarks