Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

41

Utorak, 12. August 2003

[SIZE=3]Nesto o tajni vecnosti[/SIZE]

Iz sveta prirode

Nije cudo ako smo se nekad nad nekom biljkom zamislili pred prolaznoscu.
Ako posmatramo razvoj jedne biljke: "Njeni se listovi otvaraju i pruzaju ka zivotvornom suncu; njeno korenje prodire duboko u zemlju, usisavajuci hranljive materije. Kao podstaknuta nevidljivom naredbom, ona oblikuje cvet i razvija plod. Vremenom se cvet magicno rascvetava i mami senzualnim vatrometom boja i mirisa.
Priroda, zauzvrat, potpomaze osemenjivanju doprinosi nastanku cudesnog semena sakrivenog u plodu.
Ubrzo posle ovog zajednickog slavlja zivota, biljka koncentrise celokupnu snagu na zrenje ploda i sazrevanje semena. A kada biljka na posletku klone i stane, i ponisti samu sebe, seme otpada i pada na zemlju, nastavljajuci neprekidnu misteriju postojanja".
Tu pociva tajna vecnosti. I kada cvece u Nasem aranzmanu uvene, znamo da ce u Nama sama pomisao na trenutak kada smo ga dobili kao kakva carolija vecno da traje.
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

Datum registracije: 24.07.2002

• Poruku poslati

42

Utorak, 12. August 2003

Kosmičko vjenčanje

Rus Jurij Malečenko ipak se, nakon nekoliko hoće-neće odgađanja službenog odobrenja, vjenčao s Ekaterinom Dmitritv, vezavši leptir-kravatu preko svog kombinezona; kumovao mu je Amerikanac Ed Lu, jedino ljudsko biće na stotine kilometara uokolo.

Sretna mlada stajala je u bijeloj vjenčanici pored kartonske makete svog dragog u prirodnoj veličini, pred teksaškim sucem Billom Yeomanom, a pravi mladoženja je svoje 'da' izgovorio preko satelitske veze, za čije korištenje je u zadnji čas ipak dobio dozvolu od ruske i američke svemirske agencije.

Mladaće prvi bračni poljubac od svog dragog dobiti tek kad se sadašnja posada vrati na Zemlju. :(
maleccka je dodao/la ovu sliku:
  • vjencanje.jpg
[SIZE=1]...Moj stari kofer opet miriše na sive ceste...[/SIZE]

43

Utorak, 12. August 2003

hehe

Bez da se nesto ljutis maleccka, pogledaj stranu drugu pri dnu videces taj isti text (samo malo obimniji i detaljniji... (propustila si da je ta zanimljivost vec stigla na forum ;) )

A jos nesto o ovogodisnjim ljetnjim vrucinama:

"Najmanje 45 osoba preminulo je od posljedica toplog vremena, no francuski zdravstveni djelatnici procjenjuju da je broj žrtava znatno veći. Samo je u Parizu, u protekla četiri dana, preminulo 50 ljudi. U Španjolskoj je danas pronađeno pet žrtava šumskog požara. Znanstvenici kažu da se topla, suha zračna masa iz Afrike zadržava nad Europom, jer veliko polje visokog tlaka spriječava kiše s Atlantika da dođu do europskog kopna i donesu toliko očekivano olakšanje."
mogu ja da se potpisem i bolje...

44

Utorak, 12. August 2003

Gledaoci tražili smrt Bena Afleka i Dženifer Lopez

98% gledalaca koji su prisustvovali probnim projekcijama debakla "Gigli" ("Džili") u kojem glume Ben Aflek i Dženifer Lopez, upisali su na anketnim listićima nakon filma da bi najbolje bilo da oba glavna lika budu brutalno ubijeni na kraju. Producenti ih, nažalost, nisu poslušali, a rezultat već sada nazivaju jednim od najvećih promašaja u istoriji Holivuda. Neki od komentara pokazuju sa koliko pažnje su pojedini gledaoci pristupili problemu: "neka se ubiju istovremeno lovačkom puškom za slonove", "izbušeni rafalima i uz trzanje kao Boni i Klajd", "neka se izbodu noževima", "da izgore u kolima i to uz slow-motion", "kupkom od kiseline u kadi", "od udara groma", pa čak i "dotući ih maljevima"

45

Utorak, 12. August 2003

Švarceneger bi mogao biti najbogatiji guverner Kalifornije

U svojoj kampanji za guvernera Kalifornije Arnold Švarceneger neprestano ističe da je jedna od njegovih najvećih prednosti što je praktično nepotkupljiv – ima isuviše sopstvenog novca. Na jednoj od pres konferencija pokazao je uredno svoje poreske prijave koje kazuju da je samo u poslednje dve godine zaradio više od 50 miliona dolara. Ako bi bio izabran za guvernera, postavio bi i rekord kao najbogatija osoba izabrana na taj položaj.

46

Utorak, 12. August 2003

Budva bez vode

Snabdevanje vodom Budve je sve teže i, ukoliko se nastavi sušni period, nema načina da bude bolje, izjavio je Tanjugu direktor budvanskog Vodovoda Boris Vuković, ističući da "čine sve što je u njihovoj moći da koliko-toliko teško stanje učine podnošljivijim". Pet cisterni doprema vodu, a trenutno ima sto novih zahteva, kazao je Vuković, navodeći da je u postojećoj situaciji teško brzo zadovoljiti sve potrebe. Pored toga, građanima i gostima omogućeno je da se tokom celog dana snabdevaju vodom na četiri punkta u centru grada.

47

Utorak, 12. August 2003

Svaki četvrti navijač u Britaniji - žena

Svaki četvrti fudbalski navijač u Velikoj Britaniji je - žena, rezultat je istraživanja koje objavljuje britanski dnevni list "Times". Iako u bodrenju svojih favorita ne zaostaju za muškarcima, navijačice često imaju nešto drugačije kriterijume kada je reč o proceni igrača na terenu. Žene, naime, obraćaju mnogo više pažnje na opšti, naročito fizički izgled fudbalera. Njih 41 odsto smatra, na primer, da je kapiten engleskog nacionalnog tima Dejvid Bekam, koji od ove sezone igra u madridskom Realu, najtalentovaniji engleski igrač u poslednjih deset godina, dok se svega 17 odsto muških navijača slaže sa tom ocenom. Navijačice ne vole mnogo "mačo" igrače, poput Pola Gaskonja, koji je optužen za nasilje u porodici, ili Erika Kantone, već prednost daju "finijim" momcima, kao što su Majkl Oven i Alen Širer. Muškarcima su pak daleko miliji "Gaza" i "Kanta".

48

Utorak, 12. August 2003

Francuski pilot odgovaraće zbog lažne prijave

Pilot francuske kompanije "Er Frans" Filip Rivere, koji je uhapšen u petak uveče na njujorškom aerodromu Kenedi zbog lažne prijave da ima skrivenu bombu, privremeno je pušten na slobodu uz kauciju od 7.500 dolara. Riveri će na sudu biti pročitana zvanična optužnica koja ga tereti za "podnošenje lažne prijave" bezbednosnim organima SAD-a. On je uhapšen pošto je kontrolorima prtljaga na aerodromu izjavio da u cipeli ima skrivenu bombu. Detaljnim pregledom utvrđeno je da to nije tačno, ali je u međuvremenu došlo do pometnje, zaustavljanja i velikog kašnjenja aviona kojim je kao kopilot trebalo da odleti za Pariz. Predstavnik "Er Fransa" izvinio se putnicima zbog zakašnjenja i neugodnosti, a američka Uprava za bezbednost saobraćaja ocenila je da je postupak francuskog pilota krajnje neodgovoran i da takvo ponašanje ne može biti tolerisano. Ukoliko bude proglašen krivim, Rivere može biti osuđen na sedam godina zatvora.

49

Utorak, 12. August 2003

Uhapšen pljačkaš grobova

Pripadnici SUP Subotica uhapsili su Šandora Gerega iz Subotice zbog osnovane sumnje da je izvršio više krivičnih dela skrnavljenja groblja. Gereg je od 11. aprila do 28. jula šest puta na pravoslavnom groblju u Subotici, u večernjim časovima, otvarao sveže grobnice i pljačkao pokojnike. Pretraživao je džepove, uzimao novac i druge stvari, a u jednom slučaju je sa pokojnika skinuo i garderobu, koju je potom prodao da bi došao do novca

50

Srijeda, 13. August 2003

Turisti ove godine manje troše

Mnogi su Europljani ovoga ljeta zbog krize na odmor krenuli s manje novaca nego lanjskih godina. Čak i Talijani, na glasu kao ponajbolji potrošači, ove godine na ljetovanju u prosjeku troše 713 eura - 69 manje nego lani. Treća krizna godina i u Njemačkoj mijenja navike, pa se procjenjuje da će si ove godine oko tri milijuna Nijemaca manje priuštiti putovanje (lani ih je putovalo 43 milijuna). Upitno je i hoće li ponoviti lanjsku potrošnju na hrvatskoj obali od, kako pokazuju neka istraživanja, 50,9 eura na dan. Novcem se ne razbacuje ni većina čeških gostiju, a analize su u toj zemlji pokazale da u Hrvatskoj u danu u prosjeku troše oko 48 eura. Uz Talijane i Ruse, kojih je malo (u sedam mjeseci samo 30 tisuća), u najbolje goste idu i domaći, kažu ugostitelji

51

Srijeda, 13. August 2003

Melodije za mobitele profitabilnije od singlova

Prema novim brojkama, predviđa se da će prodaja melodija zvona za mobitele premašiti CD-singlove. Diskografskim kućama melodije za mobitele profitabilnije su od singlova, a očekuje se da će ove godine prodaja narasti za 60%. Procjenjuje se da će za melodičnu zvonjavu svojih mobitela kupci dati 70 milijuna funti ove godine, za razliku od prošle kada je na taj način utrženo 40 milijuna funti. Kompanija Universal tako je više profitirala na melodiji `Round Round` Sugarbabesa za mobitele, nego na istoimenom singlu. Prošle godine CD-singlica prodano je u vrijednosti 97 funti, ali je prodaja u ovoj godini pala za 37% do sada.

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

52

Srijeda, 13. August 2003

Špijuniranje među polovima

Istraživanje kompanije Symantec pokazuje da, kada se radi o njuškanju po
računarima, žene ne mogu da odole da zavire u elektronsku poštu i poruke
svojih partnera, dok se muškarci mnogo više trude da dođu do poverljivih
podataka na poslu.

Kada je reč o špijuniranju ukućana, 40% žena je izjavilo da bi proverile
elektronsku poštu svojih partnera ako bi posumnjale da ih oni varaju, dok bi
u istoj situaciji samo 25% muškaraca odabralo ovaj metod. Kada su u pitanju
poruke na telefonima, žene su još sumnjičavije: 65% njih bi proverilo poruku
koju je partner primio od njima nepoznatog pošiljaoca, dok tako nešto
interesuje samo 25% muškaraca.

Muška prirodna radoznalost dolazi do izražaja na poslu: 27% ispitanih bi
čeprkalo po šefovom računaru da bi saznali koliku platu imaju kolege, dok
tuđe plate interesuju samo 13% žena. Četvrtinu ispitanih muškaraca
interesuju poverljivi podaci preduzeća, nasuprot samo 10% žena sa istim
interesovanjima.

U Symantecu su zaključili da su ljudi po prirodi radoznali i da ima mnogo
onih koji će pokušati da pročitaju vaše poverljive podatke ako im to
omogućite. Evo nekoliko saveta kako ih sprečiti:

-Privatne dokumente zaštitite lozinkom
-Zaštitite mobilni telefon PIN kodom
-Ne govorite nikom svoje lozinke i redovno ih menjajte
-Ne koristite lozinke koje su očigledne
-Koristite čuvar ekrana sa lozinkom (B.S.)

53

Srijeda, 13. August 2003

Htedoh da primetim da mi ponavljaju postove sa prethodne strane, al da bude jos gore primetih da sam to ucinio i sam :D :D :D.. zanimljivo, zanimljivo :D

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

54

Srijeda, 13. August 2003

evo sad opet i ovaj prilog mozhe zavrshiti u korpi za otpatke jer mi moderatori ovih dana prilichno duvkaju za vratom...:)) Zanimljivo je da FK NP-FK Rad igraju u subotu 16-og avgusta kad je i dugo ochekivani progressive house party...to moje srce nece izdrzhati 8)

55

Srijeda, 13. August 2003

Egipatska policija "mami" homoseksualce oglasima na Internet

Egipatska policija uspešno primenjuje novi metod hapšenja homoseksualaca - posredstvom Interneta zakazuju im se sastanci, na kojima ih policija čeka sa lisicama! Glavni u toj akciji je "Raul", navodno usamljen i romantičan mladić, željan muškog društva, a on je, u stvari, policajac na zadatku. Vasam Teufik Abujad, 26-godišnji Libanac, homoseksualac, imao je nekoliko "romantičnih razgovora" na Internetu sa "Raulom" pre nego što su se dogovorili da se nađu, objavila je kairska štampa. "Raul" je čekao na dogovorenom mestu, a onda su priskočile njegove kolege - policajci

56

Srijeda, 13. August 2003

Grčka će suspendovati Šengenski ugovor za vreme OI

Grčka vlada odlučila je da pre Olimpijade i u vreme njenog trajanja u Atini na period od dva meseca "stavi na led" svoj potpis na Šengenskom ugovoru, kako bi kontrolisala sve koji dolaze u Grčku, pa i one koji pripadaju "šengenskoj porodici". Na taj način treba da se spreči ubacivanje terorista ili ilegalnih imigranata, koji će, kako se pretpostavlja, pokušati da iskoriste velike gužve u vreme Olimpijade, ističe se na sajtu "Sautist juropien tajmsa". Grčka je prva zemlja potpisnica Šengenskog ugovora koja, sledeće godine, organizuje Olimpijske igre.

57

Srijeda, 13. August 2003

Uhapšeni zbog šverca protivavionske rakete

Trojica muškaraca, koji su uhapšeni pod sumnjom da su pokušali da u SAD prokrijumčare protivavionsku raketu, pojaviće se pred sudijom u Nju Džerziju. Jedan od uhapšenih je britanski trgovac oružjem. Prema navodima optužnice, on je pokušao da proda raketu ruske proizvodnje tipa "Igla" agentu FBI-ja koji se predstavio kao islamski ekstremista. Agent je snimio razgovor sa britanskim trgovcem, koji je, između ostalog, rekao da želi da raketa bude iskorišćena "za obaranje velikog putničkog aviona". Predstavnici obaveštajnih službi kažu da je Britanac kupio raketu u jednoj ruskoj fabrici za osamdeset pet hiljada dolara, tako što je potplatio nekoliko šefova u fabrici. Raketu je potom prebacio u Sjedinjene Države, u sanduku sa oznakom "medicinska oprema". Istražitelji FBI-ja su, međutim, pažljivo pratili svaku fazu u transportu rakete, blisko sarađujući sa kolegama iz Rusije i Britanije. Ostale dve osobe osumnjičene su za saučesništvo i uhapšene su u Njujorku.

58

Srijeda, 13. August 2003

U Evropu dolazi osveženje!

Meteorolozi konačno imaju dobre vesti za vrućinom izmučene Evropljane. Naime, očekuje se da će ekstremne temperature pasti do kraja sedmice. Međutim, kako kažu meteorolozi, one će i dalje biti iznad prosečnih, a mogle bi i opet da porastu. Juče je rekordna vrućina zabeležena u još jednoj državi Starog kontinenta - Švajcarskoj, gde je izmeren 41 stepen Celzijusa, najtoplija temperatura u poslednjih 139 godina. Ipak, kako se čini, velike vrućine nekome i koriste - industriji vina! U Francuskoj su u toku pripreme za berbu grožđa, koja je zbog visokih temperatura, najranija berba u poslednjih sto godina. Vinari tvrde da su toplo vreme i suša rezultirali najboljim mogućim uslovima za pravljenje vina i da će 2003. godina ostati upamćena i po tome.

59

Četvrtak, 14. August 2003

Vala si fingerse za mushtuluk samo ako "tvoja" prognoza bude tacna! Da bi da malo zahladni, pokuha se narod :(
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

60

Četvrtak, 14. August 2003

3.000 ljudi umrlo od vrućina u Francuskoj

Oko 3.000 ljudi umrlo je od velikih vrućina u Francuskoj za poslednje dve nedelje, saopštilo je Ministarstvo zdravlja. "Broj umrlih povezan je direktno ili indirektno sa izuzetno visokim temperaturama", navodi se u saopštenju Ministarstva. Samo u Parizu temperatura već danima iznosi oko i preko 37 stepeni Celzijusa, dok je prosečna temperatura vazduha u avgustu u glavnom gradu Francuske 24 stepena.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks