Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško
  • »Jaeger« je autor ove teme

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 01. Februar 2010

Zapanjujuci podaci o broju ucesnika genocida u Srebrenici

U ZLOČINIMA U SREBRENICI UČESTVOVALA 19.473 PRIPADNIKA VOJSKE I POLICIJE RS

SARAJEVO, 8. oktobra (FENA) - Radna grupa za Srebrenicu, formirana da utvrdi broj i identitet osoba koje su učestvovale u događajima u i oko Srebrenice od 10. do 19. jula 1995. godine, ustanovila je učešće 19.473 pripadnika Vojske Republike Srpske i Ministarstva odbrane te Ministarstva unutrašnjih poslova u srebreničkim događajima, od ukupno 25.083 pripadnika ovih formacija. U broj učesnika stravičnih događaja uračunate su 243 osobe iz civilne zaštite te jedan broj vozača.

Utvrđeno je da su počinitelji zločina i pripadnici specijalnih policijskih snaga Srbije „Škorpioni“, ali i brojnih drugih specijalnih policijskih jedinica iz Srbije, kao što su „Crvene beretke“ kojima je komandovao Vasilije Mijović te pripadnici 20 organizacijskih jedinica iz Drinskog korpusa ili drugih vojnih formacija.

Te podatke iz Konačnog izvještaja Radne grupe za Srebrenicu prezentirao je danas u Sarajevu član Radne grupe iz reda Bošnjaka i predsjedavajući njene istražne podgrupe prof. dr. Smail Čekić u javnom razgovoru s članicama Udruženja Pokret „Majke enklava Srebrenica i Žepa“.

Čekić je pritom napomenuo da „Škorpioni“ nisu paraformacija, već regularna specijalna jedinica, upućena od tadašnjeg režima Srbije.

Najnoviji podaci iz dokumentacije Drinskog korpusa, do kojih je uspio doći Haški tribunal nisu dosad korišćeni u sudskim procesima. Dosad je bio nepoznat podatak da je jedna vojna jedinica zajedno s policijom 14. jula 1995. zarobila i likvidirala od 1.000 do 1.500 muslimanskih civila i vojnika na području Pobuđa i Konjević-polja, kazao je danas Smail Čekić.

Izvještaj Radne grupe sadrži i podatke o osobama upletenim u događaje u Srebrenici, a angažiranim u vlastima BiH, entiteta ili općina.

Spisak učesnika u srebreničkiom zločinu još nije konačan. Izvještaj sadrži prilog o nekoliko hiljada počinilaca čija se imena pojavljuju po dva puta, ali s različitim podacima o godinama rođenja ili drugim detaljima, pa još nije moguće precizirati da li se radi o jednoj ili dvije osobe sa sličnim podacima.

Nema mjesta sumnjama da su među učesnicima u srebreničkim događajima bili i strani državljani, uključujući dobrovoljce, sadašnji pripadnici Vojske Srbije i Crne Gore, a tada Vojske Jugoslavije, kazao je Smail Čekić.

On je danas govorio i o teškoćama s kojima se Radna grupa susretala tokom istraživanja u potrazi za podacima od nadležnih ministarstava RS, posebno od Ministarstva odbrane.

Pripadnica Udruženja Pokret „Majke enklava Srebrenica i Žepa“ Kada Hotić izjavila je nakon Čekićevog izlaganja da je sada na potezu pravosuđe Bosne i Hercegovine. Ona je izrazila bojazan da će srebreničke žrtve „propasti“ u ovom zločinu, ukoliko sudstvo ne izvrši posao kako treba.

Ilijas Pilav, predsjednik Kluba intelektualaca Srebrenice, zaključio je da su preživjele srebreničke žrtve nakon ovog izvještaja tek na pragu do istine.

"Izuzetno veliki broj počinilaca zločina ne ukazuje na pojedinačnu, već kolektivnu odgovornost. Taj kolektiv je Republika Srpska, izgrađen na zločinu i krvavim temeljima. On mora biti demontiran" izjavio je Ilijas Pilav.
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Eritrocit

Početnik

(10)

• »Eritrocit« je muško

Datum registracije: 18.12.2009

• Poruku poslati

2

Utorak, 02. Februar 2010

Dobro...i? Ne razumem? Da li ovim treba ponovo da se zgrozavamo?

Ja nisam musliman, ne osecam se odgovornim za to, podrzavam maximalnu osudu genocida. Ali, nemoj terati vise vodu na svoju...zlonamernu, svadjacku, incidentnu vodenicu!

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

3

Utorak, 02. Februar 2010

@Eritrocit: ako te nesto ne interesuje, jednostavno zaobiđi. Ovaj forum ima i neka pravila pa ih ispoštuj ako želiš da ovde diskutuješ. Za komentare i frustracije lične prirode imaš privatne poruke!!!

P.S. Nisam Admin niti Moderator ali veruj mi da mogu da ti preko veze sredim tri opomene i ban!
Sit Hungry Doesn't Believe

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško
  • »Jaeger« je autor ove teme

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

4

Utorak, 02. Februar 2010

Citirano

Orginalno od Eritrocit
Dobro...i? Ne razumem? Da li ovim treba ponovo da se zgrozavamo?

Ja nisam musliman, ne osecam se odgovornim za to, podrzavam maximalnu osudu genocida. Ali, nemoj terati vise vodu na svoju...zlonamernu, svadjacku, incidentnu vodenicu!

Da treba da se zgrazavamo pred takvim zlocinom! Mozda je tebi to nesto sasvim normalno, ali poenta je u tome, da je do sada samo shachica predvodnika genocida optuzeno, dok ostali jos uvijek mirno hodaju. A radi se o preko 19.000 zlochinaca.

Mislis li da oni treba da ostanu nekaznejni?!

Jer mozhesh da se stavish u kozu clanova familije ubijenih, koji svaki dan gledaju dzelate svojih najmilijih, kako mirno shetaju?

I josh neshto...zaboraviti sigurno necemo, iz razloga da nam se ovakve stvari nebi opet ponavljale, koliko god tebe grizla savjest.
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Eritrocit

Početnik

(10)

• »Eritrocit« je muško

• Poruku poslati

5

Utorak, 02. Februar 2010

Nisi me razumeo.

Ja sam za to DA SE SVE TO DETALJA SAZNA, SVI DO JEDNOG KAZNE ZBOG GENOCIDA U SREBRENICI I DA TO OSTANE U ISTORIJI ZABELEZENO I NIKAD ZABORAVLJENO, ali barem malo oprosteno zbog zajednicke buducnosti.

Nisam za to da svako malo izlecu neke nove informacije i da se takav strasan zlocin koristi u nehumane povrsne svrhe... :klanja:

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

6

Utorak, 02. Februar 2010

Citirano

Orginalno od Eritrocit
Nisi me razumeo.

Ja sam za to DA SE SVE TO DETALJA SAZNA, SVI DO JEDNOG KAZNE ZBOG GENOCIDA U SREBRENICI I DA TO OSTANE U ISTORIJI ZABELEZENO I NIKAD ZABORAVLJENO, ali barem malo oprosteno zbog zajednicke buducnosti.

Nisam za to da svako malo izlecu neke nove informacije i da se takav strasan zlocin koristi u nehumane povrsne svrhe... :klanja:

Ja više od onih koji su učestvovali u genocidu mrzim jedino bošnjačke političare koji se bogate na račun srebreničke tragedije a godšnjicu 11 jula koriste samo za slikanje, pogotov ako se radi o izbornoj godini. Neka je proklet novac zarađen na račun srebreničke sirotinje. Međutim ja jedva čekam da počne i ako Bog da završi suđenje Dabiću za genocid i istrebljenje ne srpskog stanovništva u 12 opština na teritoriji BIH pa da se i sami Bošnjaci malo osvijeste, jer se nekako čini da je cilj i samog zapada cijelo vrijeme minimiziorati sve ono što se desilo u BIH fokusiranjem samo na Srebrenicu. Da ima pravde košto je nema optužnica Karadžiću ne bi bila u dva navrata skraćivana. Ponižavajuće je to što se Karadžić tereti samo za 12 opština, ali kao što reče jednom neko na ovom forumu : Kakav je takav je sud u Hagu je trenutno ono najbolje što imamo. Vjeruj da mene na ne opraštanje svake godine tjeraju samo srpsik fašisti koji dan nakon 11 jula u kolonama i crnim uniformam prolaze kroz Srebrenicu provocirajući, prijeteći lokalnom stanovništvu ( a sve to uz asistenciju mupa r.s. i međunarodne zajendice ). Nadu u život mi svaki put vrate uglavnom građani Srbije koje poznajem što lično, što posredstvom medija. Puno je njih koji se stide kad se spomene Srebrenica i zbog takvih ni sam ne volim generalizirati i upotrebljavati riječ Srbi, mada je onih koji se stide Višegrada, Srebrenice, Omarske, Keraterma ITD puno više u Srbiji nego u R.S. Na sudu BIH sve više je onih svjedoka srpske nacionalnosti ( učesnika i posmatrača ) nemilih događaja koji : priznaju krivicu, kaju se, svjedoče protiv ljudi koji su to činili a sve sa ciljem da operu hljagu sa svojih porodica i sa svog naroda. Mogao bih ti neiscrpno pisati o ovoj temi ili temi zaborava i praštanja ako hoćeš, ali iz perspektive ovog foruma onakvog kakvo nosi ime ovaj forum reći ću ti samo ovo : Vidiš i sam da nisam iz Sandžaka, nikada nisam bio niti u jendom sandžačkom mjestu, ali smatram da nemaš pravo tražiti zaborav niti od jendog Bošnjaka iz Sandžaka dokle god navijačke grupe i sportske kolektive koji dolaze iz Sandžaka diljem Srbije dočekuju skandiranja nož žica srebrenica. Oproštaj možda da ?! Ali zaborav ne možeš.
Na vatru odgovori vatrom !

Eritrocit

Početnik

(10)

• »Eritrocit« je muško

• Poruku poslati

7

Utorak, 02. Februar 2010

Postovanje. Ja i sam kazem. Oprostaj mozda da, a zaborav nikad. Evo sam kazem (o)

NatasaNP

Početnik

(10)

• »NatasaNP« je žensko

Datum registracije: 02.08.2009

• Poruku poslati

8

Utorak, 02. Februar 2010

Naravno da ne treba nikada zaboraviti da je neko u ime srpstva pocinio veliki zlocin i masakr u Srebrenici
i da treba da odgovara svako ko je "uprljao" ruke tih nesrecnih dana.I da svi dobiju maksimalnu kaznu.
I kake rece neko,zaboraviti NIKAD jer se takve stvari ne smiju zaboraviti.
Kao sto srpski narod NIKAD nije zaboravio genocid koji su nad njim u BiH za vreme II svetskog rata pocinili pripadnici Muslimanskog naroda u uniformama ustaskog rezima.
Oprostiti da,zaboraviti NIKAD.

Eritrocit

Početnik

(10)

• »Eritrocit« je muško

• Poruku poslati

9

Utorak, 02. Februar 2010

Natasa, zasto s*res i sada to pricas. Evo ja sam iz Beograda, imam drugare muslimane (musliman se pise malim slovom, btw), a Srbin sam. Osudjujem GENOCID, a ne zlocin i masakr, kako ti rece. Kada kod kuce sedim sa svojima i gledamo emisije o Srebrenici SRAM me sto sam Srbin i necu vise da se to desava. Hocu da se svi do jednog osude na maximalne kazne i da se mi, Srbi, ogradimo od njih. Necu sutra, kad mi sin bude studirao ovde ili bilo gde, u Evropi ili SAD, da me pozove i pita za Srebrenicu, jer oni tamo uce da su Srbi ubijali... E, toga se uvek etim kad se pomene ta prica o Srbima, Srebrenici itd...

Ponasas se sada kao Velja Ilic, kad je za govornicom rekao..."Ok, Rasim Ljajic je moj prijatelj i ja ga postujem, ali me vredja to sto on kao musliman salje meni pozivnicu".

Evo nam skoro najlepsi primer kako treba. Patrijarh je pogresio i ja se slazem i osudjujem tu izjavu. Ali, covek je izasao i izvinio se najiskrenije...nije rekao ni ovo, ni ono...nego najprostije IZVINITE. Politicar bi rekao, jesam, rekao sam, pogresio, ali sta sve prica muftija, pa se ne izvinjava...
E, ajde da sa tom praksom prekinemo. Izvinjavajmo se za svoje postupke, u svoje ime, ocekujmo oprost od Boga, a ne protivizvinjenje od onog drugog.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

10

Utorak, 02. Februar 2010

Citirano

Orginalno od Eritrocit
Postovanje. Ja i sam kazem. Oprostaj mozda da, a zaborav nikad. Evo sam kazem (o)

Da u pravu si ti. Zapravo ja sam se malo zeznuo jer sam citirajući ti prvenstveno mislio na onaj tvoj prvi post gdje pominješ onu zlonamjernu svađalačku vodenicu. Rekao sam ti sretao sam ljude srpske nacionalnosti od Slovenije do Srbije koji se stide jer je nešto počinjeno u njihovo ime. I zaista mislim da na svijetu ne postoje genocidini narodi i da ni jedan narod ne zaslužuje takvu etiketu. Ne treba zaboraviti ispovijesti onih ljudi srpske nacionalnosti koji su iz logora spašavali neke ljude a samo oni znaju kakve su poglede osjećali na sebi kad jendog odvode uspjevši ga spasiti a stotine očiju gledaju za njima očekujući da i njima isto pomogne. I nijemci 15 godina nakon drugog svjetskog rata nisu dali reć da su njihovi vojnici činili zločine vremenom su se i sami uvjerili u to a onda su jedom za svagda suočivši se raskrstili sa tim i danas ih niko ne doživljava kao fašistički ili genocidan narod. Danas se svi sa naših prostora klanjaju Jasenovcu. Ne kažem da Tomson nema svoju publiku al puno je više onih koji su svjesni događaja tog vremena. A što se tiče tvoje vodenice, malo si sve otvaranje ove teme krivo svatio. Ja sam ubijeđen da će i za Srbe doći to vrijeme kada će onih koji razmišljaju kao ti i natašaNP biti u većini ali nažalost to definitivno nije ovo vrijeme sada. Ono što sad radi srbijanski parlament u pripremi rezolucije o Srebrenici ni malo nije dobra poruka ni Srbima ni Bošnjacima a po najmanje ostatku svijeta. Ako su rezoluciju o Srebrenici usvojili parlamenti onih zemalja koje još nisu zemlje članice E.U. u onom okviru i sadržaju u kojem je ista donešena u parlamentu evropske unije a pri tome prvenstveno mislim na zemlje okruženja, ne mogu a da ne primijetim da kod samog političkov vrha u Srbiji još uvijek ne postoji volja da se suoči sa istinom. A samim tim bolju poruku neće poslati ni svom narodu nažalost. To će vrijeme u Srbiji doći nekad i to je definitivno a sve dok ono ne dođe ti koji razmišljaš tako kako razmišljaš nemoj ovakve rasprave doživljavati lično niti kao neke vodenice kako ti reče. Za tebe i tvoje dijete bit će dovoljno to što si počistio po svom dvorištu recimo članstvom u neku ne vladinu organizaciju u Srbiji za koju znam da ih ima, nekom peticijom ili prisustvom na skupu za koje znam da se održe u Beogradu onih ljudi koji pokušavaju upozoriti srbijanske parlamentarce i vladu na svu pogubnost ne izglasavanja rezolucije u Srebrenici u onakvom okviru kakvu je usvojio čitav svijet.

Eritrocit

Početnik

(10)

• »Eritrocit« je muško

• Poruku poslati

11

Utorak, 02. Februar 2010

Citirano

Orginalno od And_U_Price
@Eritrocit: ako te nesto ne interesuje, jednostavno zaobiđi. Ovaj forum ima i neka pravila pa ih ispoštuj ako želiš da ovde diskutuješ. Za komentare i frustracije lične prirode imaš privatne poruke!!!

P.S. Nisam Admin niti Moderator ali veruj mi da mogu da ti preko veze sredim tri opomene i ban!

o| o| o| o| o| Zasto si smesan? Polako, sacekaj, nemoj da si nervozan :rolleyes: Ti kao imas neke veze kod Admina... o| , o Boze... bas sam te dirnuo ;(

NatasaNP

Početnik

(10)

• »NatasaNP« je žensko

• Poruku poslati

12

Utorak, 02. Februar 2010

Ne pise se Musliman malim slovom jer se odnosi na narod (termin koji je bio u upotrebi do pre par godina) a ne na verski entitet (u ovom slucaju).To se uci u osnovnoj skoli a ti si rekla bih stariji.
U to vreme naziv Bosnjaci nije bio u upotrebi (kao sto i sam znas).
Tako da covek pre nego sto pocne da s*re mora da nauci da k*ki.

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

13

Srijeda, 03. Februar 2010

@Eritrocit: necu ti odgovarati jer se sada pristojno ponasas. Samim tim moja reakcija imala je uticaja.

Nastavite diskusiju. Postujte jedni druge i pravila foruma!

Eritrocit

Početnik

(10)

• »Eritrocit« je muško

• Poruku poslati

14

Citirano

Orginalno od And_U_Price
@Eritrocit: necu ti odgovarati jer se sada pristojno ponasas. Samim tim moja reakcija imala je uticaja.

Nastavite diskusiju. Postujte jedni druge i pravila foruma!

Sada pristojno? Dobar si... :D Mislim da me u prvom navratu nisi dobro razumeo, a to sto si razumeo nije ti se svidelo (pa sam ja "bio nepristojan")... sada kad si me shvatio, ja sam pristojan. :(

Ok... desava se...

@NatasaNP
"Ne pise se Musliman malim slovom jer se odnosi na narod (termin koji je bio u upotrebi do pre par godina) a ne na verski entitet (u ovom slucaju).To se uci u osnovnoj skoli a ti si rekla bih stariji.
U to vreme naziv Bosnjaci nije bio u upotrebi (kao sto i sam znas).
Tako da covek pre nego sto pocne da s*re mora da nauci da k*ki."

Dakle...ponovo se brukas... musliman, hriscanin, jevrej, budista, ateista... to su termini koji se pisu malim slovom. Bosnjak, Srbin, Nemac, tj.termini kojima se oznacava pripadnost naroda pisu se velikim slovom.

Ono sto ti hoces da kazes jeste popis iz 91.god kojim je jedna grupa ljudi na gradjanskom popisu okarakterisana kao "Muslimani", sto je bizarno... Zato se to sada ispravilo...pa postoje Bosnjaci. A na nekom drugom, verskom popisu postojace hriscani, muslimani, katolici u Srbiji. Sada se musliman pise malim slovom, a devedesetih velikim, iz gore pomenutog razloga, rekao bih...namerno pogresnog od tadasnjeg rezima.

Ljubim ruke... :D :O :D

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

15

Citirano

Orginalno od Eritrocit
Sada pristojno? Dobar si... :D Mislim da me u prvom navratu nisi dobro razumeo, a to sto si razumeo nije ti se svidelo (pa sam ja "bio nepristojan")... sada kad si me shvatio, ja sam pristojan. :(

Ok... desava se...

Hajde odgovoricu ti jos ovoga puta, cisto da ne bude zabune i da ne budem pogresno shvacen. Pod "pristojnim" podrazumevam da postujes pravila foruma i da diskutujes o temi, tj da nisi "off topic" sto bi rekla nova generacija, kao i da ne koristis temu za licno obracanje drugim ucesnicima. To sto je moja opaska bila bas u ovoj temi je slucajnost.

Postujem tvoje misljenje ali ne moram da ga delim, a ni svoje ti ne namecem! Naprotiv ovo je forum, a forumi su po definiciji mesta gde se misljenja sukobljavaju. To je tako jos od Rimljana...

Srecno

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

16

Citirano

Orginalno od Eritrocit

Ok... desava se...

Manje više sam ti u dva navrat sve objasnio i nadam se da sam ti uspio dokazati da si kao takav Srbin kakav jesi dobro došao na ovakve forume o kojima se piše o svemu što je vezano za Bošnjake kroz Historiju. Otvaranjem bolnih tema poput ove nije cilj raspirivanje mržnje kroz bilo kakvu zlonamjernu vodenicu ili vjetrenjaču zla kako si to naveo u svom prvom postu zbog kojeg i jesi djelovao nepristojno. Da bi diskusija o genocidu počinjenim nad Bošnjacima u proteklom ratu bilo sve manje morat će se pobrinuti kompletno političko rukovodstvo Srba sa obje strane Drine... Za sada među istim ne postoji ta volja, a ti kao dobronamjerni Srbin iste trebaš prepoznati na narednim izborima ako već diskusije o genocidu doživljavaš kao zlonamjerne vodenice mržnje. Ne moramo uopšte pričati o Bosni i Hercegovini i svemu što je bilo u proteklom ratu. Trebaš samo malo prokontati kako se situacija u Bosni tada tih godina reflektovala na Sandžak, i kako se na žalost reflektuje i danas. U Srbiji je pored rezolucije o Srebrenici kakva je izglasana širom Evrope potrebno doniejti zakon o zabrani negiranja holokausta i genocida, pa da kazne za to budu drakonske. Jedino se tako mentalitet balkasnih naroda može mjenjati. Pored njega mora se donijeti i zakon o zabrani rada fašističkim organizacijam i isticanjem fašističkih simbola. Možda će neki Srbin doći ovdje pa reći da se građane Novog Pazara tragedija Srebrenice ne tiče u onoj ili većoj mjeri nego Bošnjake u BiH, ali sve dok ljudi iz Sandžaka diljem Srbije doživljavaju skandiranja : nož, žica, srebrenica, oni znaju da ti koji him skandiraju pri tome ne misle toliko na događaje u Srebrenice koliko im poručuju da ih jednog dana čeka isto. I zato ti kažem po posljednji put da otvaranje teme o tragediji Srebrenice na OF NP nije nikakva zlonamjerna vodenica.

NatasaNP

Početnik

(10)

• »NatasaNP« je žensko

• Poruku poslati

17

"Dakle...ponovo se brukas... musliman, hriscanin, jevrej, budista, ateista... to su termini koji se pisu malim slovom. Bosnjak, Srbin, Nemac, tj.termini kojima se oznacava pripadnost naroda pisu se velikim slovom.

Ono sto ti hoces da kazes jeste popis iz 91.god kojim je jedna grupa ljudi na gradjanskom popisu okarakterisana kao "Muslimani", sto je bizarno... Zato se to sada ispravilo...pa postoje Bosnjaci. A na nekom drugom, verskom popisu postojace hriscani, muslimani, katolici u Srbiji. Sada se musliman pise malim slovom, a devedesetih velikim, iz gore pomenutog razloga, rekao bih...namerno pogresnog od tadasnjeg rezima. "

Dakle, sta da se kaze na ovu gomilu nebuloza i neproverenih informacija.
Kratko, verske grupe se naravno pisu malim slovom a nazivi naroda velikim a ja sam ti rekla na sta sam mislila u ovom slucaju.
Drugo, kakav popis iz 1991.!!!??? Kakve devedesete???Valjda si mislio na ustav iz 1974. koji je vazio za teitoriju cele SFRJ. To je tada postalo ustavna kategorija a na popisu 1991. samo je primenjeno ono sto je stajalo u tada vazecem ustavu.

• »Mandelbrot« je muško

Datum registracije: 04.05.2009

• Poruku poslati

18

Citirano

Orginalno od NatasaNP
Kao sto srpski narod NIKAD nije zaboravio genocid koji su nad njim u BiH za vreme II svetskog rata pocinili pripadnici Muslimanskog naroda u uniformama ustaskog rezima.

Oprostiti da, zaboraviti NIKAD.

Kao sto bosnjacki narod NIKAD nije zaboravio genocid koji su nad njim u BIH i Sandzaku za vreme II svetskog rata pocinili pripadnici Srpskog naroda u uniformama cetnickog rezima.

Oprostiti da, zaboraviti NIKAD.

Ovako mozemo do u nedogled... xx(
A ovaj jabandzija, ocigledno, ne boji se ni dana, ni noci, ni sela, ni muhtara, ni vlasti, ni zvijeri. Mora da je ili krupan junak ili sitna pamet.

Ibro1

Početnik

(10)

Datum registracije: 12.02.2010

• Poruku poslati

19

Petak, 19. Februar 2010

To sto nisi Musliman nismo ti mi krivi primicemote

mi smo human narad.

Ako po tvojem netreba da se prica o 8000 srebrenicana,zasto onda vi pricate o Kravici gde je mozda ubijeno 200 osoba.

Jedno je tacno da vuk dlaku menja ali cud nikada
(41-95)isti scenario.

Uvek je bilo onaj sto poziva na mir sprema se za rat.

Social bookmarks