Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

HANY

Učenik

(10)

• »HANY« je žensko
  • »HANY« je autor ove teme

Datum registracije: 22.04.2009

• Poruku poslati

21

Nedjelja, 26. April 2009

Ja sam ovu temu otvorila prvenstveno zbog moje znatizelje ali i zbog dopisivanja sa clanovima..
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Nadam se da ova tema ne smeta administraciji................................................................................................................................................................................................................................................ 8o

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

22

Ponedjeljak, 27. April 2009

pa ja mislim(cak stavise siguran sam)da mi nikako nije jasno zasto je ova tema otvorena u podforumu 'zdravlje'
nije da se ne osecam zdravije zbog ove teme nego onako nesto ne kontam o cemu se radi
ako kojim slucajem uleti neko pametan pa ovo vidi,pomislice da od foruma nema ljeba
sad ako niko od pametnih ne dodje,tesko da ce doc neko ko i nije bas neki genije jer se jednostavno ne oseca da ima nesto sto vrijedi neke velke paznje i tako osta pustos.
jedino jos ponekad dodje poneka pijana budala pa se rasfilozofira(shtuc :D )
koliko para toliko i muzike
koliko ljudskosti toliko i (ovde sam trebo nesto pametno da kazem ali mi nista ne pada na pamet)

dakle
bili ljudi
dosli neljudi
ljudi pobegli
neljudi kao neljudi nisu mogli da opstanu
ostala pustos
vrati se poneko od ljudi
neko od neljudi se malo cukne u glavu
i pocne sve ponovo ali na malo zrelijem nivou

ovo mi sad izgleda ko da ima veze sa zdravljem :D

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

• »SeljakIzCarsije« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

23

Ponedjeljak, 27. April 2009

Pa sad, ima se svega, počneš od moderatora koji počisti sve što se njemu ne sviđa, ja mislim da je to najveći razlog... meni je najlakše -ne raspravljati se-
nepotreban komentar je uvijek neophodan!

HANY

Učenik

(10)

• »HANY« je žensko

• Poruku poslati

24

Utorak, 28. April 2009

Svidaju mi se vasi komentari i vracaju mi osmeh na licu.....
Nadam se da administracija ovo nece izbrisati..

eda

Učenik

(10)

• »eda« je zabranjen

Datum registracije: 21.02.2008

• Poruku poslati

25

Četvrtak, 30. April 2009

trenutni trend ide na neodredjeno :))

HANY

Učenik

(10)

• »HANY« je žensko

• Poruku poslati

26

Ponedjeljak, 04. Maj 2009

:D :D :D :D :D :D :D :D :D
(o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

27

Četvrtak, 24. Mart 2011

Citirano

Tu smo mi no kunajmo...sutimo...drijemamo... :)

Da li drijemaju ili ne, ne znam. Tek, prosle hefte negdje na podne cijelih 79 musafira.

ed je dodao/la ovu sliku:
  • forum_17.03.2011.jpg
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

28

Četvrtak, 24. Mart 2011

Otvori politicku temu ili nesto oko stranaka i vidjeces kako ce se zaguzvat :D .
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

29

Petak, 12. Oktobar 2012

Izgleda da je forum kao tehnika komuniciranja zastarjeo, prevazidjen. Slaba posjeta nije samo na ovom forumu. I mnogi drugi forumi boluju od iste bolesti. Još po neki forum se održava na sceni poput Islambosne ali je kvalitet diskusija očajan. Čini se da je fb potisnuo forum i da je to mnogo omiljenije mjesto okupljanja iako ne nudi skoro nikakav sadržaj. Drugim riječima, fb je skoro čist gubitak vremena. I sam imam nalog na fb i vrlo rijetko ga koristim, uglavnom da pronadjem i budem u kontaktu sa prijateljima i rodbinom koji su se u vrtlogu vremena negdje izgubili. Mnogi znaju da kontrolišu svoje vrijeme provedeno na fb ali je mnogo više onih koji su skupo platili tu registraciju. Jedan od primjera kakvo zlo može da proizvede ta socijalna mreža su u posljednje vrijeme aktuelne facebook-party u Njemačkoj.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

30

Petak, 12. Oktobar 2012

Izgleda da je forum kao tehnika komuniciranja zastarjeo, prevazidjen.

Moderna komunikacija se u velikom dijelu svela na klikanje dugmica "Like" i "Share" sto je definitivno ubilo smisao za diskutovanje, suceljavanje misljenja i izostravanje pogleda na svijet.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

31

Ponedjeljak, 22. Oktobar 2012

Ova tema mi je umakla , a zanimljiva je. Dobra za razmisljanje.
Verujem da se je vecina dugogodisnjih, aktivnih, manje aktivnih, novih clanova nekad zapitala sta gde su svi ti ljudi nestali?
Po mom skromnom misljenju vise je razloga za to, a vi ste ih uglavnom i nabrojali:

1) Prva postava foruma napravila je dobre temelje i izgradila ovaj forum diskutujuci o raznim temama. Drugim rijecima izmuhabetilo se je o svemu i svacemu.
2) Drugi vidovi komunikacije tipa fb, twitter, etc su poslednjih godina bas zauzeli maha ( slazem sa @ed-om i @Adminom da je ova komunikacija zaglupljujuca i da kosta previse vremena (licno sam svedok tome) )
3) Politika se je uvukla u forum, uozbiljila ga je i prilicno ogranicava diskusije na te ozbiljne teme. To je mislim najveci razlog za uspavanost foruma, kod nas se insan ne moze odluciti za jednu politicku stranu, a da ga to ne ucini smrtnim neprijateljem drugih politickih opcija. Ne mogu d averujem kad cujem da brat sa bratom ne govori upravo zbog politickog opredeljenja. Previse licno i previse ozbiljno se to uzima.
4) Mi koji smo duze prisutni na forumu smo sada mozda vise zauzeti drugim obavezama ( porodica, posao i slicno ) pa jos kada nema nekih novih forumasa koji bi zapoceli kakvu zanimljivu temu, a koja bi nama skrenula paznju i naterala nas da napisemo par rijeci, preletimo portalom u roku od 5 sekundi i vec zatvaramo prozor ili kliknemo na neki drugi favorit. Nazalost.

No ja sam ipak optimista i sigurna sam da ce se u skorije vrijeme forum probuditi iz dubokog zimskog sna ( iako nam je zima upravo pred vratima ) .
Apelujem na novije clanove foruma da se slobodno ukljuce i usude se otpoceti nove teme, sigurno ima jos puno puno neispricanog, novog o cemu se moze diskutovati.
Na ovom forumu sam naucila dosta toga i spremna sam uciti i dalje.

Selam svima
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Z!jad

Početnik

(-7)

Datum registracije: 11.05.2012

• Poruku poslati

32

Utorak, 23. Oktobar 2012

Problem je u jednoumlju administracije. Ovaj forum je postao javno glasilo IZuS i svako ko se iole kritički postavi prema istoj bude automatski persona non grata.
Koliko je vijesti i linkova postavljeno od raznih članova foruma koji ne idu u prilog muftiji a koji nisu bili uvrjedljivi a bili izbrisani.
Imao sam nadu poslije "šamara" kojeg je sans dao administraciji nešto biti bolje. Naprotiv.

Selam
Once upon time in Sandzak

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

33

Utorak, 23. Oktobar 2012

Z!jad, to sto administracija OFNP-a ne dozvoljava javno vrijedjanje najviseg vjerskog poglavara muslimana u Srbiji sluzi administraciji na cast i time se ja ponosim. Ukoliko ti OFNP vidis samo kao mjesto za diskutovanje o IZuS onda definitivno nisi shvatio njegovu sirinu i dubinu ;)
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Z!jad

Početnik

(-7)

• Poruku poslati

34

Utorak, 23. Oktobar 2012

Izgleda da nisi pažljivo pročitao moj post. Nejse.
Evo jedno pitanje:
Jeli uvreda ako kažem da muftija nije moj vjerski autoritet.
Ako jeste obrazloži a ako nije onda ću objasnit zašto to više nije.
Naravno bez uvreda:-)
Selam

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

35

Utorak, 23. Oktobar 2012

Iako tvoje pitanje izlazi iz okvira ove teme ipak cu ti odgovoriti na isto. Tvoj vjerski autoritet moze da bude i rimokatolicki papa i to ne moze da ti ospori ama bas niko. To je tvoje pravo i to ne moze da vrijedja bilo koga osim tvoje roditelje mozda.

Medjutim, na ovom portalu nece biti omoguceno da se o neprikosnovenom vjerskom autoritetu muslimana u Srbiji a i mnogo sire govori u negativnom kontekstu.

Konstruktivno kritikovanje i predstavljanje nekoga u negativnom kontekstu su dvije razlicte kategorije. Na OFNPu se i danas mogu procitati sve konstruktivne kritike upucene na racun rada glavnog muftije. Svi prilozi koji su izbrisani nisu zadovoljili visoke kriterijume diskutovanja na OFNP-u.

Na ovoj temi je vec bilo rijeci o tome:
Muftija Muamer ef. Zukorlić

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

36

Srijeda, 24. Oktobar 2012

Nisam usao na ovaj forum, pa da ne pretjeram, ali ima najmanje mjesec dana. Znam, i nije neka steta :) , ali je steta za sve one koji su od prvog dana na ovom forumu, a danas ih nigdje nema. Ne bih se ni sad javljao, ali su postovi u ovoj temi zaista vise nego aktuelni i ne treba ih ovlas procitati i preko njih cutke preci.
Kada Zijad kaze da je problem u jednoumlju administracije, ne da je u pravu, vec je to i jedina istina. Kakav fb i ostale gluposti. Ovaj forum je bio jedan od najposecenijih i najkulturnijih foruma na netu sve dok neki clanovi foruma nisu pokusali da konstruktivno kritkuju rad Muamera Zukorlica, aktuelnog Muftije IZ u Srbiji, sto je sasvim normalno i prirodno jer mjesta za kritiku ima koliko hoces. Sam Muftija je jednom prilikom rekao za sebe da nije melek kada su ga kritkovali licem u lice i kada je video da su ljudi u poravu. Ali na ovom forumu to "neki" nikako da ukapiraju. E sad, ko odlucuje o tome sta je to konstruktivno, pa naravno niko drugi do administrator. Za mene je npr. veca uvreda kada Nihad odgovori Zijadu i kaze da "...Tvoj vjerski autoritet moze da bude i rimokatolicki papa...", iako je ocigledno da je Zijad time mislio na nekog drugog alima a ne na papu, nego kada ja objavim vijest da se Muftija sastao sa striperom Nestorovicem, a ovo je samo jedan od desetine postova koji mi je izbrisan i iskoriasticu ovu priliku i zamoliti Nihada da mi objasni, sta je u ovom postu bilo uvredljivo?

Gospodine Nihad, ja znam da ste Vi "tvorac" ovog foruma i da ulazete velike napore i izdvajate puno Vaseg vremena za odrzavanje istog, ali ne mozete se ponasati kao "apsolutni vladar foruma" ipak je ovo druztvena mreza. Ako hocete autoritet i da Vas postuju, morate to isto i Vi da pokazete prema drugima.

Sve je ovo samo igra! (iako ima puno ozbiljnih tema) Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista ;)
Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »Nihad« (24. Oktobar 2012, 13:59)

Z!jad

Početnik

(-7)

• Poruku poslati

37

Iako tvoje pitanje izlazi iz okvira ove teme ipak cu ti odgovoriti na isto. Tvoj vjerski autoritet moze da bude i rimokatolicki papa i to ne moze da ti ospori ama bas niko. To je tvoje pravo i to ne moze da vrijedja bilo koga osim tvoje roditelje mozda.

Medjutim, na ovom portalu nece biti omoguceno da se o neprikosnovenom vjerskom autoritetu muslimana u Srbiji a i mnogo sire govori u negativnom kontekstu.

Konstruktivno kritikovanje i predstavljanje nekoga u negativnom kontekstu su dvije razlicte kategorije. Na OFNPu se i danas mogu procitati sve konstruktivne kritike upucene na racun rada glavnog muftije. Svi prilozi koji su izbrisani nisu zadovoljili visoke kriterijume diskutovanja na OFNP-u.

Dobro te našlo, vazda me nasmiješ
Ali nejse. Kao što ti reče skrećemo sa teme.

Ovo za papu i nije loš predlog
Koliko znam njegovu ljudi primaju redovno plate. Nemoraju da poste da bi preživeli. On lično ne posjeduje nekoliko stanova i kuća u vrijednosti od par stotina hiljada €.
Jedino šta im je zajedničko to je auto srazlikom ds papi na tablice ništa ne piše ;-)

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

38

E sad, ko odlucuje o tome sta je to konstruktivno, pa naravno niko drugi do administrator.

A ko bi po tebi trebalo da odlucuje o tome?

Ako hocete autoritet i da Vas postuju, morate to isto i Vi da pokazete prema drugima.

Ovo je univerzalno pravilo i ono vazi za sve. Zahtjevati od drugog da se drzi ovog pravila a sam ga u vecoj ili manjoj mjeri ignorisati nije ok.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

39

Valjda na ovom forumu ima jos tema osim vjere i politike, ali se na kraju u vecini slucajeva prica svede na jedno od ovo dvoje.Kad vec malo odosmo od teme imam dva pitanja:

Spojler Spojler

-Moze li nam Zijad napisati koji je njegov vjerski autoritet?

-Sanjine posto ti administracija brise komentare mozes li nam objasnit dje se Muftija "sastao" sa Nestorovicem, koliko je trajao razgovor. o cemu su razgovarali?Cuj sastali se.
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

40

Kad vec malo odosmo od teme imam dva pitanja:

Ti bi da temu po sve odvedes u corsokak? ?( Pitanja sam sakrio u spojleru jer bas nemaju nikakve veze sa temom.

Neverovatno ali mi se cini da je u carsiji zaista postalo tesko naci insana sa kojim mozes pricati duze od pola sata a da se ne spomene neki lokalni politicar ili vjerski vodja. To je zaista vise nego zabrinjavajuce i zaista zalim zbog toga.

Social bookmarks