Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 07. August 2005

Zasto se ne ponasamo kao jevreji?

Zasto se ne ponasamo kao jevreji????
Zasto nam je sve tudje lepse,bolje od naseg?
Zasto ne kupujemo domace i pospesujemo domacu proizvodnju???
Zasto vise volimo dva nemuslimanska kafica u gradu nego sve ostale nase???
Zasto idemo u Rasku na bazen pored naseg bazena???
Zasto zaposljavamo nemuslimane opravdavajuci to da oni bolje rade i da su posteniji?????
Zasto nam je nemuslimansko sve sladje od naseg???
Zbog cega ne umemo da cuvamo i okrecemo ovo malo para sto nam je ostalo vec i to malo dajemo drugima koji ih ne cracaju u grad vec ih iznose u Rasku,Kraljevo...????
NAPOMINJEM da je tema otvorena u temi "ekonomija",da neko ne pomisli da je u pitanju netrpeljivost prema nekom,vec(kao sto je pre par meseci vlada organizovala akciju "Kupujmo domace"),mislim da i mi to treba da radimo jer jedino tako mozemo sami sebi da pomognemo.
Takodje,molim sve one koji se jave na ovu temu,da kazu zastoi licno to ne praktikuju(ili ako praktikujete,recite i zatrazite da to i vasi bliznji rade) a ne zasto kao narod to ne praktikujemo!

Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

2

Tashke care :D

Uglavnom se to radi iz neznanja...

Usput, nashi ljudi radje "prate reku i tok" to jest gledaju gde i kako drugi neshto rade negoli da sami istrazuju ili uche, josh bolja opcija.

Kupovati domache.... U Pazaru?

Hajde ovako. Za svaki domachi proizvod naci cu ti 100 koji su Original ili je sa tog originala skinuto "po neshto"...

Rano je za domache Tashke. Rano je. Tek treba da izadju spremni strucnjaci iz skola, fakulteta.
Tek treba da zele da izmisle "novo", "jedinstveno"...

Tek treba da zri to shto ti zelish.

Para nije ostalo ni toliko "malo" shto si spomenuo... ostalo je nishta ili dugovanja.

U poslednje dve godine novopazarske firme su kod "velikih banaka" uzele kredite u vrednosti od preko 35 miliona eura, uglavnom hipotekarne...

Razmisli?

:rolleyes:
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

3

Babbha,prvo,ja sam crnim slovima napomenuo da molim da mi licno razmislimo zasto mi to kao jedinke ne radimo a ne kao narod.
Drugo,ako vidis sta sam nabrojao(a priznajem da sam malo nejasan u tome sta mislim pod time da kupujemo domace),videces da sam pomenuo kafice(za to nam ne treba neka pamet pa da izmisli neke nove kafice)
Pomenuo sam bazen,mi imamo jedan od najuredjenijih bazena u Srbiji a idemo na tudje.
pomenuo sam zaposljavanje-i sam ides po lokalima i cuces kako se "nasi"poslodavci uvek hvale na Rascanske radnike a nikad(ili skoro nikad)na nase.
i kad kazem "domace",mislim na sve ono sto mi i proizvodimo-hrana(imamo Sjenicke fenomenalne sireve i ostale mlekarske proizvode,a kupujemo i "najlepsi"nam je Imlek-bg),obuca,odeca,ugostiteljstvo,turizam,....ne mislim sto kupujemo bmw nego treba da cekamo da ga Pazarac napravi! :D
i KLJUCNO sam zaboravio:Idemo kod kineza i kupujemo sve ono sto ima kod nasih pijacnih prodavaca ali samo 5% skuplje,ali PAZI,sto je najzalosnije i imam iks primera za to:najvise kupuju kod Kineza oni koji imaju mnoogo vise para od prosecnog pazarca,koji iz principa(a i ja sam medju njima)nikad nece kupit kod Kineza pa makar i kupio manje. ;)
,sto se ne ponasamo kao najbogatija rasa na svetu i voleo bi da licno odgovorimo a ne da dajemo misljena o toj pojavi kod celog naroda.
Zasto ne napravimo i kampanju "Kupujmo domace,pazarsko a nase,itd"????
Uvek nalazimo mane nasoj robi,te nevalja ovo,te ne valja ono,pa cak i one najbizarnije,tipa:vala necu kod njega,sin mu se drogira a ja jos da mu dajem pare o| o|
[SIZE=2] JEVREJI predju i po nekoliko desetina kilometara samo da bi pazarili u jevrejskoj radnji,a mi prodjemo deset nasih i udjemo u tudju!!!!! [/SIZE]
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

4

Ponedjeljak, 08. August 2005

da...

Stoji da je tako...

Opet, ovde na forumu, sumnjam da ima gore navedenih :D
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

5

Petak, 12. August 2005

Mozda ce vam zvucati blesavo ali za nekih 13 godina kolko sam ovde u turskoj jos nisam kupio ovde farmerke.

To zadovoljstvo ostavljam za pazar i to kod samka ili kod Hadzibulica ili tako nesto se prezivaju jesu skuplji od drugih i to za dosta ali 5 eura nije u pitanju.

Do prosle godine sam i obucu kupovao kod nas u pazaru medjutim stvari su se okrenule naopako poceli su ih uvoziti iz turske. A i ja kad se nalazim tamo mogu da nadjem obucu u sezoni u koj se nalazimo ne mogu da nadjem nesto neuobicajeno.

Mada mislim da zadovoljstvo sa farmericama cu obavezno nastaviti.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

pimk

Početnik

(10)

• »pimk« je žensko

Datum registracije: 11.06.2005

• Poruku poslati

6

Subota, 13. August 2005

Znas kako je taske rekli bi ti englesi: " Kod suseda je uvek trava zelenija nego od nas samih" Ista je stvar izmedju odnosta nas i njih.
Nijesu oni nista bolji od nas to nam se samo cini. I mi imamo na papiru ista nacela razlika je samo u tome sto oni imaju disciplinu i postoju dogovoreno. I njima to uspeva.
Pokrenuta je u srbiji ista kampanja "kupujmo domace" ali ni njima ne polazi najbolje za rukom.

Nas dodatni problem je sto nasa braca po veri, palestinci, ne saradjuju sa njima. Velika je gresto sa ekonomstog gledista sto se ne koristi prednost susestva sa jevrejima kako nacije koja je jedan od ekonomski najrazvijenija na bliskom istoku i taj sistem koji dobro funkcionise primeni u vlastitoj drzavi u ovom slucaju ,palestini. Potencijal je veliki pa mi je zao ne saradnje. Dodatno bi i odbili mir na tim podrucima.

Nadam se u Allahovu pomoc da cemo doci te spoznaje.

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

7

Subota, 13. August 2005

Mislim da je kod nas problem u tome sto nismo jevreji pa nesto nam ne pripse dase ponasamo kao oni...

Ali u svakom slucaju moze podrzati svoje sunarodnike.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

8

Ponedjeljak, 15. August 2005

Jevreji su postali ono sto je trebalo da predstavlja ISLAM (bratstvo).A Muslimani su postali Jevreji (proklet narod) od samih sebe.Mi smo odbacili IKRE ali je to nego drugi prihvatio.I to u pravoj formi recenice i njenom znacenju.Tu je ta razlika.Ali ne da su to samo Jevreji prihvatili vec i Zapadni svet!!!
" Bilen alemlere rahmettir "

bulvaj

Početnik

(10)

• »bulvaj« je muško
  • »bulvaj« je zabranjen

Datum registracije: 14.06.2005

• Poruku poslati

9

Gospodin Juskos je dao sasvim jednostavan i logican odgovor: ta nismo jevreji te stoga zasto bum se ponasal kao oni? (Kao ni akcenat/tudje perije pogresnom).

Elem, ima tu nekakve veze i sa onim IKRE koje spomenu doticni nepoznati, ALI... Ima tu istine u tome da su ga muslimani diljem svijeta ispustili iz zivota, tj da je ispravno razumijevanje toga iscezlo, ali nema gotovo nimalo istine u tome da su PRAVO znacenje toga primenili jevreji i zapadnjaci. Jevreji i zapadnjaci su prihvatili JEVREJSKU interpretaciju toga IKRE i zato zive JEVREJSKIM zivotom (moram naglasiti da se ovde ne radi o jevrejskom tradicionalnom nacinu zivota vec samo JEVRJESKIM zivotom koji oznacava jevreizam kao kapitalizam). Ostavljam da vam gosn annonimus objasni njegovo vidjenje PRAVOG znacenja ucenja jer ne zelim biti grub pa da kazem da on to pogresno razumije, ali cu biti otvoren i reci da to nije ono sto primenjuju zapad i Jevreji. Razlika zvuci jednostavno i razumno, i mnogi je kao i primenjuju (tj samo nalepe na svoje jevrejsko ili zapadno shvatanje, a ustvari ne razumiju to najbolje), nigde u jevrejskom delovanju ne stoji da se stvari rade u ime Allaha (a to je znacenje Bismille koju moramo prije svega uradjenog izgovoriti srcem (a ne samo jezikom)), vec oni to rade samo zarad para i moci za kojom jure.

Uzmite u obzir ovo zadnje pa ako jevrejsku metodologiju prihvatate, onda se zapitajte sto niste kao jevreji i gledajte se ustrojit ka njima. Podrzat svoje ok.. to je jedna stvar, ali biti jevrej... nikad... nikad brate moj. Pitanje bi bilo ispravno samo kao sledece: zasto nismo ispravni muslimani???

Ali.. ovde ce se mozda neke diskusije napravit pa ce se opet zalutat pa ce se opet kjafirat kojesta i svasta, te se ja evo odmah iz svega toga iskljucujem. Kljucno je bilo napomenut da mi nismo jevreji.. zato se ne ponasamo kao oni. I vrlo je bitno bilo rec da IKRE sigurno jevreji i zapadnjaci nisu primenili u istinskom smislu. Mozda samo u njegovom emprijiskom... i to samo mozda. A tacno je jedino bilo receno da ga ni mi vise sami kako treba ne primenjujemo.

Eto toliko. Allahimanet.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

10

Uz svo postovanje bulvaj-u,annonimus-u i pimk-u,mislim da niste procitali (ili ste procitali pa niste shvatili)moj prvi prilog kojim sam otvorio temu.
Prvo:tema se nalazi u forumu EKONOMIJA! a ne "politika"ili "religija",te stoga sve ove price o palestincima,jevrejima,islamu...nemaju ama bas ni malo mesta u ovoj temi!
drugo:tema je striktno vezana za ekonomiju u Novom Pazaru,tj. za njeno poboljsanje koje bi usledilo kad NE bi radili sve ono sto sam naveo u prvom prilogu,a NE za ekonomiju na globalnom planu iid...
trece:Ja sam u prvom prilogu CRNIM slovima naglasio da me interesuje zasto LICNO(znaci,mi,kao pojedinci)to radimo/ne radimo a ne trazim misljenja zasto to kao narod ne radimo,vec zasto ja,moj brat,moja majka,...to ne radimo/radimo!
Te vas molim(a sve u cilju kvaliteta ove teme i njenog znacaja za Pazar ako bi se ovi problemi na pravi nacin shvatili)da na ona gore postavljena pitanja odgovorite samo u svoje ime(naravno ako zelite)i kazete sta je resenje.
@Juskos,bulvaj:kad sam pitao "Zasto se ne ponasamo kao jevreji",vodjen logikom da temu otvaram u "EKONOMIJI",nisam mislio da treba da naglasim da mislim sa ekonomske strane gledista a ne sa svakakvih strana!mislio sam samo na to,zasto mi ne prodjemo 10 tudjih prodavnica i udjemo u nasu,kao sto to oni rade a ne...sta ste vec vi mislili.
Mislim(znam)da sam u prvom prilogu bio jasan,postavio sam precizna putanja i zeleo bih da cuje odgovore(vase licne)na ta pitanja,a ne o svemu i svacemu,samo ne o tome
I na kraju,temu sam otvorio IZ NAJBOLJIH NAMEERA,KAKO BI SE ZAPITALI STA TO RADIMO SAMI SEBI a posle i sta nam drugi rade!(opet,da ne bude zabune,mislim sa ekonomske strane gledista!!!

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

11

Tashke mislim da si ti dobro postavio temu medjutim tema po meni ima dosta faktora pa se stoga malo i razvodnjila.

Ali u susttini mislim da u pazaru se moze uci u bilo koju prodavnicu osim u kineski centar (ne) i tako bismo se ponasali kao jevreli.
Na taj nacin bismo podrzali svoje ljude.

Mogu da udjem u prodavnicu ciji je vlasnik nas covek ali ne i u onu gde se prodaju srpski proizvodi ne zelim da je podrzim na bilo kakav ekonomski nacin.

Ne podrzava ni srbija sandzak i mene pa ne moram ni ja nju.

Ali u svakom slucaju mislim da si ostavio poruku koju si nanijetio ostaviti.

Hvala (o) (o) (o)

bulvaj

Početnik

(10)

• »bulvaj« je muško
  • »bulvaj« je zabranjen

Datum registracije: 14.06.2005

• Poruku poslati

12

Utorak, 16. August 2005

Tashke tvoja 'ekonomska' poruka je shvacena. Ali shvatices jednom da stvari ne mogu da se izolovano posmatraju niti mogu planovi da se u ogranicenoj konotaciji pripremaju. Svaka ispravna stvar mora da podrazumijeva puno epistemolosko i eshatlosko znacenje koje sa sobom nosi. U suprotnom se nesto izostavlja.

Elem da ti konkretizujem: podrzavanje svojih je dobra ideja, i dobra stvar za ciniti, ali prestaje biti takva ukoliko je cinis iz istih razloga iz kojih to cine jevreji, a posebno jos ako pozivas da to cinimo kao jevreji. Dakle nije problem u tome sta se radi, vec u tome STO i KAKO i U IME KOGA (ili nekad CEGA) se radi. Zapitaj se to pa onda reci. Ako su ti pare same po sebi motiv, a ne ono sto treba da bude motiv muslimanu u svemu sto radi onda se zaista poistovecujes sa jevrejom. Mozda nisi razmisljao o tome kako treba, a nisam ni ja do ne tako davno, pa ti se cini to ekonomski opravdano, ali zar je ekonomska dimenzija jedina po kojoj se na stvari gleda? U ime Allaha brate, sa Bismillom u srcu pa onda sve ide kako treba. Cim si rekao da nesto radis u ime Apsolutnog Stvoritelja cije ti zadovoljstvo treba biti motiv svega, to podrazumijeva da ces da radis sve kako treba i da ces biti ispravan u svemu sto radis. Naravno ukoliko se na stvari kako treba iz srca iskreno sa puno ljubavi/znanja gleda i ako je cilj ispravno postavljen a ne ako su rezultati dunjalucki nam postali vodilja svega. U suprotnom postacemo jevreji..

Elem glavni razlog sto sam se uopce javio je losa interpretacija jedne bitne ideje od strane gospodina anonimnog. Stvari kad se izdvoje iz kontexta i kad se ne posmatraju kroz svoju sustinu, i ono sto im daje celinu, neminovno da se pogresno razumiju. Zato se treba razmisljati i o tom IKRE a i onom sto ide posle ikre.. ikre bismi rabbike..

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

13

Utorak, 16. August 2005

Juskos,znao sam da ces ti razumet i shvatit (o) ;)
Medjitim,bulvaj i dalje tera po svome,ali ja zista nemam nameru da ispravljam "krive drine"...

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

14

Utorak, 16. August 2005

epistemolosko i eshatlosko = PREVEDI BRATE JA TE NE RAZUMEDOH.

Bulvaj brate znamo svi sta je islam znamo da je to nacin zivota i znamo kako se treba ponasati i ziveti u islamskom duhu.
Znamo kako se i trgovina obavlja u islamskom duhu.
Mislim da nash Tashke je hteo dati akcenat na ovu temu iz jednog drugog ugla i u pravu je ali u isto verem mislim da ne bi trebali da svaku diskusiju vodimo iz ugla religije.

U tom slucaju bi se forum sastojao iz samo jednog glavnog naslova filmovi u religiji vicevi u religiji ekonomija u religiji mali oglasi u religi razonoda u religiji i tako da vise ne naglabam...

Sve bi nam bilo u religiji.
Hasha nisam protiv religije ne bih da me tako shvatis nasuprot mozda sam i vise zagrizen za religiju nego mnogo ljudi koji se nalaze ovde ali ipak bih da ovde diskutujemo onako lijepo relaksirano i opusteno da iznesemo svoje misljenje pa makar ono bilo neprihvaceno.

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

15

Utorak, 14. Mart 2006

@Tashke

Prvo da naglasim, nikada ne treba da budemo kao "neko" vec treba da budemo posebni. Znas zasto jevreji se dobro drze? Zato sto imaju sve svoje recepte! Ovi ostali (u slucaju "mi") mozemo samo biti gledaoci njihovog bogastva...

Meni se cini da ova tema nije otvorena na dobrom mestu. Ova tema se veze na "religiju" ( Zasto vise volimo dva nemuslimanska kafica u gradu nego sve ostale nase??? ), veze se na "nacionalost" (Zasto zaposljavamo nemuslimane opravdavajuci to da oni bolje rade i da su posteniji????? ). Ja ne znam, jesil ti ikada nesto imao sa ekonomijom? Ovo nisu pitanja ekonomiste. Ekonomista bi trebao da postavlja pitanja tipa: Koji radnik je po mene najbolji? Kakvih ja imam hajira od njega? Ne treba se gledati na to, da li je on Srbin ili Musliman! U suprotnom bi dolazilo do Oportunity cost - primio si slabljeg, mogo si sa boljim vise da steknes, a ti to nisi stekao!

Jednom je Bog davno rekoa: " Za hleb ces morati dati dosta znoja"! A covek se danas brine, da dobije maximalno hleba sa minimalno znoja.

Idemo kod kineza i kupujemo sve ono sto ima kod nasih pijacnih prodavaca ali samo 5% skuplje,ali PAZI,sto je najzalosnije i imam iks primera za to:najvise kupuju kod Kineza oni koji imaju mnoogo vise para od prosecnog pazarca,koji iz principa(a i ja sam medju njima)nikad nece kupit kod Kineza pa makar i kupio manje.

Ekonom ne moze ovako da misli... Sto narod kupuje kod Kineza (jer je jeftinije) je sasvim normalno, jer su ekonomsko racionalni subjekti. Idu tamo, gde him je jeftinije, idu tamo, gde mogu dobiti umesto jedne stvari 2...

Dakle, mi se ovde ne trebamo odgovarati na tvoja pitanja, sto si postavio, ekonom ovde treba misleti, kako dobit maximalno? A kakvim putom treba do toga doci? To je sve jedno!

[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

seeker

Početnik

(10)

Datum registracije: 18.01.2006

• Poruku poslati

16

Srijeda, 15. Mart 2006

Citirano

Orginalno od Tashke
[SIZE=2] JEVREJI predju i po nekoliko desetina kilometara samo da bi pazarili u jevrejskoj radnji,a mi prodjemo deset nasih i udjemo u tudju!!!!! [/SIZE]

Problem je što i kad uđeš u "našu" prodavnicu, tamo nađeš samo TUĐU robu.

Znači najprije trgovce treba kritikovati za nedostatak svijesti pa tek onda potrošače. Ljudi jednostavno nemaju izbora.

Ovo je Turska, Muamere!

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

17

Srijeda, 15. Mart 2006

i ja mislim da je problem u tome sto i nasi prodavci imaju tudju robu... Inace sam protivnik kineza i najradije bi ih isterao iz naseg grada ...

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

18

Srijeda, 15. Mart 2006

Citirano

Orginalno od smeker
Inace sam protivnik kineza i najradije bi ih isterao iz naseg grada ...

hehe, smekeru, a koju bi ti to metodu primjenio?? Mozda bi samo trebalo provjeriti nachin njihovog poslovanja, jeli sve korektno ili kroz nelegalnu konkurenciju uspjevaju da budu konkurentniji.

Inache kao i mnogim drugim vaznim stvarima i kod kupovine nasheg nam nedostaje svijest o svojeme i o znachaju tzv. ekonomskog patriotizma.

Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

19

Srijeda, 15. Mart 2006

Daaa, nemojte se ponašat ka Jevreji!!!
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

20

Srijeda, 15. Mart 2006

Dinna...
Ocigledno si dugo van ove zemlje(ako si ikad i bila u njoj) pa neznas kako je ovde i kako stvari funkcionisu.
Odgovaracu ti hronoloski,na svaki tvoj pasus.

Jeste,treba da budemo posebni tako sto cemo radit sve ono sto oni NE rade.Eto,tako smo posebni.Ne treba bit poseban po svaku cenu.

Sto se meta tice,gde je otvorena tema,da malo pratis politicare,slusas njihove izjave,da malo gledas Japi emisije,cula bi kako svi govore NACIONALNA EKONOMIJA.Svaka normalna zemlja tezi da zastiti svoju,nacionalnu ekonomiju,a kad zivis u zemlji u kojoj ta zemlja ne stiti ni svoju,a poneciju i unistava,onda bi znala o cemu govorim.Ovako,pricas napamet.

Sto se tice Kineza,opet,kad bi "malo"pratila desavanja,znala bi da je Srbija duzna Kini oko 700 miliona dolara,i da zauzvrat(jer nema novca da vrati dug)pustaju kinesku po manjim porezima nego sto su za njene sopstvene gradjane.Zar se ne zapitas kako moze biti jeftinija cipela koja dodje iz Kine nego cipela koja se proizvodi u Novom Pazaru,a plata radnika je priblizno ista???Zakljucak:
Kinezi su povlasceni te stoga nema fer konkurencije!!!
A da si malo bolje procitala moje uvodne postove,videla bi da sam rekao:"Kod kineza kupuju vise oni koji su mnoogo imucniji nego siromasniji narod".

Ta ekonomija i pitanja o kojima ti govoris vaze u nekom perfektnom sistemu,kojeg na zemlji nema!

Sto se robe tice,a to neko drugi pomenu,sve ono sto ne proizvodimo a sto nam treba se mora nalaziti u tim prodavnicama,i to je normalno,medjutim,ja postavljam pitanje zasto kupujemo tudje od onog sto mi proizvodimo??to je problem.

Social bookmarks