Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

1

Subota, 17. Decembar 2005

Zatvoreni bazen u Pazaru,luksuz ili potreba?

Evo vec skoro 2 meseca idem stalno na bazen ovde u Nisu.Bilo da je kisa,sneg,hladno,vetar,...unutra je super.Topla voda,cista,u sklopu bazena postoji sauna,masaza,fitnes centar,cafe bar,svalcionice za posetioce,posebne za vaterpolo klub i plivacki klub.Tokom cele godine postoji skola plivanja,postoje 3 bazena,jedan olimpijskih razmera,jedan malo manji i plici za one koji uce da plivaju i jedan najmanji bukvalno za deco od godinu-dve.
I pored ovakvog kompleksa,u Nisu skoro svaki dan slusam u medijima kako je Nisu potreban jos jedan zatvoren bazen!!!
A mi???Niti imamo jedan,niti razmisljamo da ga pravimo.Ja znam da je to projekat koji iziskuje mnogo novca i da to opstina ne bi sama mogla da isfinansira ali bi u dogovoru sa nekim investitorom mogli imati takav obejak u gradu koji bi makar jos malo odvukao omladinu sa ulica,bilo bi to jedno mesto gde bi se tokom cele godine rekreirali studenti,osnovci,neplivaci ucili da plivaju,bio bi to objekat jedini takve vrste u Sandzaku i mislim da bi to sto pre trebali realizovati.

Sta vi misite?Da li nam treba takav objekat,i kako ga najlakse realizovati u stvarnosti?Koliko bi jedna takva investicija i objekat znacio nasem gradu i nasoj omladini
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

meryma

Učenik

(10)

• »meryma« je žensko

Datum registracije: 24.01.2005

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 18. Decembar 2005

Joj Tashke, pa kako ne treba! Ne znam dal ima nesto sto bih vishe volela da se sagradi u ovom gradu! Potreba jeste,al izgeda da je i luxuz jer se na gradnju necheg takvog i ne pomishlja.Naravno,ima 'prechih' stvari,ko sto je ona hala na rekreacionom.Kamo srece da su umesto nje planirali zatvoreni bazen,a ne halu na halu;) Savakako, tu bi trebalo razmotriti i problem oko musko-zenskih termina na tom zatvorenom bazenu,jer znamo kakva je situacija sto se toga tiche u mentalitetu ovog naroda,prevashodno momaka. X(
U svakom sluchaju,glasam za ovaj projekat! :D
Zivotna shansa je poput shibice-samo se jednom moze iskoristiti.Pa ti gledaj kako ces da zapalish....

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 18. Decembar 2005

Citirano

Orginalno od hadzied
Pozdrav svim članovima Otvorenog foruma,

na XIV MEĐUNARODNOM PLIVAČKOM MITINGU " SVETI NUIKOLA" 2005, održanom 17 i 18.12.2005. godine na bazenu Sportoskog Centra "ČAIR" u Nišu, naš sugrađanin Aladin Sejfić, koji se trenutno nalazi na studijama na Fakultetu Fizičke kulture, osvojio je dve medalje, i to:

SREBRNU medalju u disciplini 200m slobodno

BRONZANU medalju u disciplini 100m slobodno

osećao sam potrebu da pomenem ovu realno veliku sportsku vest, u smislu prepoznavanja uloženog truda i dobijenih rezultata, koje mladi ljudi, igrom slučajeva, neprepoznati od naše sredine, čine u cilju promocije Novog Pazara kao grada i čitave regije Sadžak.

Veliki pozdrav

Upravo zbog ovakvih ljudi(mladica)sam i otvorio ovu temu.
Naime,pored Aladina koji ovde i studira,postoji jos nekoliko plivaca iz Pazara koji dolaze ovde da bi odrzali kakvu-takvu formu tokom 9 meseci u godini jer nas bazen radi samo 3 meseca.I to dolaze kod brace studenata po par dana i vracaju se.Zatvoreni bazen je potreba koja mora odmah da pocne da se realizuje,pa makar trajala ta gradnja i 10 godina,kako zbog aktivnih,profesionalnih plivaca,tako i zbog gro omladine koji bi se razvijali i koji bi imali makar jos jedan razlog da zive zdravo.
Primera radi,jedan sat u sportskoj hali kosta preko Hiladu dinara(sigurno oko 20 eura)a mene mesecna karta na bazenu Cair kosta 10 eura!!!
@hadzied:Cestitke tvom cimeru na ovom uspehu,a cestitacu mu i licno kada ga vidim na bazenu,ove nedelje sam preskocio zvog gripa.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

4

Ponedjeljak, 19. Decembar 2005

Kako da ne treba.Za sta su se sve trosile pare,mogao se sagraditi zatvoreni bazen.Ne mora kao taj u Nisu,ali nekakav MORA. Preko cele godine rekreacija. To bi bas znacilo omladini,i sto kazes Tashke-odvukla bi omladinu sa ulice.
Nadam se da ce ovaj nas vapaj dospeti do pravih ljudi...
misli globalno-deluj lokalno

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

5

Potreba i te kako!!!

Evo otkricu vam jednu moju tajnu.Najbolje plivam dok pipam dno nogama.Tog trenutka kad osetim da nemogu da pipnem dno odmah se vracam nazad.Razlog zbog cega to radim je davljenje nekoliko puta ;( ;( ;(
" Bilen alemlere rahmettir "

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

6

Naravno da je to Pazaru potrebno. To bi dobro bilo napraviti i OBAVEZNO odvojiti muske i zenske termine. Dakle, odredi se kad su muski, a kad zenski.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

7

Spain-e,mislim da trebamo prvo skocit pa tek onda kazati "hop".To o deljenju termina je nikakav problem u odnosu na to sto nemamo gde da ih delimo.Lako ce bit odstampat parce papira koji cemo prikacit na vrata bazena,no reba prvo napravit ta vrata.Dakle to je mnooogo teze i zahteva vreme,a ako ga insallah napravimo,pa,to se da lako srediti oko termina.
Nadam se da ce neko ko posecuje forum i o vidi ovu temu,predlozit ovu ideju nekom tamo ko ima mogucnosti da je sprovede.I znam da ce se svakom isplatit,ko god da odradi taj projekat.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

8

Izvinjavam se.

Hvala.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

9

Spain-e nema potrebe za izvinjenjem,samo sam onako reko da je problem termina minoran i zanemarljiv u odnosu na to da nemamo gde da termine "okacimo".O zatvorenom bazenu se ne prica nigde osim u ovoj temi,na ovom forumu,nazalost. ;(

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

10

Utorak, 20. Decembar 2005

Pa, mislim da je razlika u tome, sto ja nisam u startu krenuo u gledanje na ovu ideju pesimistickim stavom, vec optimistickim.

Nekako kada se kod nas nesto i predlozi i neka ideja javi, kao sto je ova, odmah ljudi u startu osjete neki pesimizam.

Trebamo znati da nesto napraviti i nesto uraditi, neki hair, nije lahko. Da bi se u ovakvim situacijama iskljucio pesimizam, treba se drzati pravila: Uradi sve sto je u tvojoj moci, a ono sto ne mozes prepusti Allahu dz.s.

Nase je da ovakav jedan prijedlog damo, da o njemu pisemo, a ako Allah dz.s. bude htio, dace da to dodje u prave usi i da se takav jedan prijedlog ostvari.

Upravo zbog ovakvog gledista ja odmah u startu postavljam samu svoju zamisao djela na ispravan nacin. A ispravan nacin je serijatski nacin.
Samo spominjanje neke ideje iliti djela, kao sto je ova, je ujedno i jedna vrsta dove Allahu dz.s., pa treba u startu paziti sta covjek trazi, da ne bi umjesto da nesto hairli dobije, dobio jos veci neki sher, pa da onda kuka sto se uopste i napravio taj "prokleti" bazen. :)

I opet na kraju ne trebamo zaboraviti da smo jedan drugom preci nego citav dunjaluk, nego i bazen i bilo sta. Zapravo, bazen se i pravi zbog nas samih, ne pravi se bazen zbog samog bazena, zar ne?

Dakle, potrudimo se uraditi sto je nase. Sto svako od sebe moze dati, a ostalo prepustimo Allahu dz.s. Pa, ako ne bude bazena, onda, elhamdulillah, a ako ga bude onda elhamdulillah opet. Jer Allah dz.s. zna sta je za nas hair, a sta sher, pa prije svega toga treba traziti hair u tome. A sta je tu nase? Pa nase je da preispitamo se jesmo li uradili sve sto smo mogli. Svako za sebe.

Eto, halali.

Hvala.

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

11

Zatvoreni bazen u Novom Pazaru? Potreba definitivno! Ne znam sta ću radit' kad odem iz Sarajeva malo u Pazar, pošto sam navik'o da redovno idem na "zatvoreno" kupanje ovde 8) Doduše, tu je banja, koje nema u Sarajevu :P
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

12

Siguran sam da ljudi koji koriste bazen tokom cele godine zdusno podrzavaju ovakvu ideju. Ja nedeljno dvaput (uglavnom) idem na plivanje na bazen SC Banjica. To je odlicna stvar, za smanjenje stresa, stomaka ;)... Godisnja karta je 4800 dinara (studentska), a tromesecna koju sam ja uzeo je 1000 dinara. 1000 dinara - stvarno BAGATELA. Dnevno pola sata plivanja znaci puno.

Bazen je olimpijski i na njemu treniraju i igraju vaterpolisti Partizana. Ima jos jedan manji, takodje olimpijske duzine - za decu. Posto bazen radi od 8:00 do 21:00, guzve nema, tako da se komotno moze preplivavati duzina.

U Pazaru, pored ostalog bilo bi zaista potrebno obezbediti nacin da se omladina (u stvari ne samo omladina vec svi), zabave, a to bi bazen sigurno mogao da postigne. To oko termina za muskarce i zene se moze regulisati kao sto je regulisano u banjama. Sa tim se slazu i muskarci i zene... ja bar tako mislim.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

13

Prije ce Raska dobit' ta bazen nego Pazar.Vazda je drzava ulagala u druga mesta vise nego u sandzak cak i za vreme druga bravara. da su ulagali deo toga u Pazar imali bi jok jedan no 5 bazena.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

14

Naravno da treba otvoriti zatvoreni bazen u N.Pazaru i ne samo tamo,vec svuda ,radi rekreacije.Znamo da je sport zdrav.
U mom gradu ima par otvorenih bazena i dva jezera,tako da smo primorani samo ljeti da plivamo tamo.
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

15

Srijeda, 21. Decembar 2005

Citirano

Orginalno od björn
Prije ce Raska dobit' ta bazen nego Pazar.Vazda je drzava ulagala u druga mesta vise nego u sandzak cak i za vreme druga bravara. da su ulagali deo toga u Pazar imali bi jok jedan no 5 bazena.

Bjorn-e,cak i u zemlji Srbiji prolazi vreme kada je drzava odlucivala gde ce i sta da pravi,a i da jos uvek pravi opet ga ne bi napravili kod nas.
Zatvoreni bazen bi najbolje bilo da zajedno izgrade privatni investitori i opstina.Opstina bi obezbedila mesto(imanje)a privatnici kapital.kao i u Evropi,ti privatnici bi ubirali prihide odredjen broj godina a kad taj rok istekne,ostaje gradu,tj.opstini koja moze posle sa ga ponovo da na koriscenje uz novcanu nadoknadu.
To je najbolji i najbrzi model,svi bi imali koristi.Stanovnistvo jer bi dobilo izuzeta objekat,opstina jer bi imala dodatan izvor prihoda,i privatnici koji bi vratili ulozeni novac i zaradili.
Sto se galaksijine teze tice,da bi bilo dobro da se svuda gradi,to bas i nije moguce a ni isplativo jer zemlja je siromasna a i gradovi nisu milionske populacije pa da ima dovoljno interesenata za bazen.Novi Pazar ima sve preduslove,jer pored toga sto ima najvise stanovnika u celom Sandzaku a i sire,zatvoreni bazen ne postoji u istoj toj okolini.
Inace,sam objekat zatvorenog bazena moze pruziti mnogo vise opcija od pukog plivanja.
Ovde u Nisu odrzavaju se razna takmicenja,zabave,prostor cafe bara se iznajmljuje za rodjendanska slavlja manje dece,tu je auna,teretana,centar za masazu.
A da i ne govorim da bi mogli da oformimo jos nekoliko klubova a sve u cilju preusmeravanja omladine na prave stvari.I sigurno bi bilo puno jer to bi bilo nesto novo sto je retko ko iskusio,kupati se na bazenu dok napolju pada sneg,kisa,duva vetar.Ja csto puta stanem pored prozora i gledam kako napolju pada sneg dok se susim.Zaista je lep osecaj nekako. :D

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

16

Pa to taske i kazem, ako drzava srbija bude negdje gradila ta bazen u Pazaru ga nece sigurno. E ako privatnici i opstina ulete to bi bilo dobro. Samo bi bilo dobro da voda bude bar mlaka da se ne mrznu ljudi ka na onom gradskom bazenu, poplavis ako se okupas.Ako se pravi nek se pravi ljudski.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

17

Citirano

Orginalno od Tashke
[Sto se galaksijine teze tice,da bi bilo dobro da se svuda gradi,to bas i nije moguce a ni isplativo jer zemlja je siromasna a i gradovi nisu milionske populacije pa da ima dovoljno interesenata za bazen.

Pa dobro Taske,jasno je meni da je zemlja siromasna ,zato sam i rekla da BI BILO DOBRO da se svuda naprave takvi bazeni,zbog (ponavljam) zdravlja,rekreacije,zabave....
Kod nas je takodjer zemlja siromasna,ali cula sam da se neki povratnici iz Njemacke zanimaju da otvore privatno takve bazene.
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 22. Decembar 2005

Citirano

Orginalno od björn
Samo bi bilo dobro da voda bude bar mlaka da se ne mrznu ljudi ka na onom gradskom bazenu, poplavis ako se okupas.Ako se pravi nek se pravi ljudski.

Topla voda se naravno podrazumeva,pa neces valjda da se kupas kad je napolj minu 5 a unutra slicna temperatura.U Nisu je voda super a i kad izadjete iz vode toplo je.Radijatori su toliko topli da cak i preko peskira kad sednete,posle 5 minuta morate da ustanete jer ne moze da se izdri. A koliko je topla voda na tusevima svedoci opekotina na licu mom cimeru!!Voda je bila toliko vrela da mu je napravla poprilicno crvenili na obrazu posle samo 5 sekundi pod tus!
Jedino je nedeljom nesto hladnija voda,i kad se cisti bazen jer tada je potrebno malo vise vremena da se onolika voda zaista zagreje.

nnenyy

Početnik

(10)

Datum registracije: 14.12.2005

• Poruku poslati

19

Četvrtak, 22. Decembar 2005

Hm....Zatvoreni bazen...

Pa ovako, zar niste primetili da mi u Pazaru imamo zatvoreni bazen, ovaj nash je preko cele zime zatvoren :D!!! Ma skupilo bi se kesha za taj projekat, da u Pazaru vlada sloga ali poshto je ovako i svako juri svome mestu, stranci- nema nishta od toga, bar ne za sad. Kad bi se ove tri stranke dogovorile lepo, sele i razmatrale koliko je to potrebno Pazaru, mi bi neshto i dobili a znajuci da oni nikad nece sesti za istim stolom a ne prichati- znachi nishta od toga. A kad bi se otvorio taj bazen, ne znam zashto bi se delio na to mushko-zenske termine, aman ljudi pa to nije banja vec bazen gde mogu svi da dodju kad im se kupa a ne kad im je termin... CCCC
[SIZE=3]...Ipak znaj da tuzna pesma na sto nachina svetom putuje, stara slika nasheg vremena josh uvek tuguje, a kishna jutra opet pochinju, opet sam otishla, smejem se a suze naviru KURVA sudbina... [/SIZE]

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

20

Petak, 23. Decembar 2005

Evo malopre se vratih sa bazena,posle faxa otisao sa cimerom,milina ziva!!!!Voda topla,cista,a napolju sneg do kolena!!!evo kako izgleda bazen spolja ovde u Nisu,i kako je vreme.
Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • Ispred bazena.jpg

Social bookmarks