Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Bajazit

Početnik

(10)

• »Bajazit« je muško
  • »Bajazit« je autor ove teme

Datum registracije: 05.05.2009

• Poruku poslati

1

Utorak, 12. Maj 2009

Zavod za zdrastveno osiguranje uskracuje pazarcima prava kao gradjanim

Neznam zbog cega a mozda neko od vas zna. Bolesnik nakon infarkta, mozdanog udara, operacije srca ili ugradnje vestackog kuka. Dobija od osiguranja samo jednom dozvolu da koristi Nisku banju. Dobro jednom uredu, ali zasto svi bolesnici iz Novog Pazara tj. Sandzaka dobijaju po dve sedmice, a bolesnici iz cele Srbije po tri sedmice boravka u Niskoj banji, oporavka i terapije. U zavodu kazu: Dobili smo novi Pravilnik, od kojeg nesmemo da odsupamo ni makac. Mozda u Pravilnik-u pise da gradjani drugor reda imaju i manja prava, mozda placaju manje osiguranje i doprinose ili oni iz tog kraja mogu da doplate, mogu i o svome trosku. Imaju oni farmerke, cipele namestaj i prokletih para. Te pare nas ubiseee a mi nemamo nistaaa, sve odnesoseee i zatvoriseee. E posto nema para neka pocrkaju, nema ni da se lece, sto nisu cuvalii.
Gradjani drugog reda ce uskoro i primat pola inekcije, pola licne karte, gazit ce jednom nogom umesto dve, a platit ce celu porciju tj. punu cenu

eki

Učenik

(10)

Datum registracije: 22.04.2009

• Poruku poslati

2

Srijeda, 13. Maj 2009

Odlična tema Bajazit i sam sam razmišljao da sličnu otvorim.

Ja bih posebno naglasio problem u vezi overe zdrastvenih knjižica od strane zavoda za zdrastveno osiguranje u Novom Pazaru,u cijeloj Srbiji za overu z.k. potreban je samo izvod iz matične knjige rodjenih a negde ni to dok u Novom Pazaru traže najmanje dvadesetak dokumenata i na kraju kad sve to povadiš odbiju te pod izgovorom da moraš i pored toga što neradiš i vodiš se na zavodu da plaćaš osiguranje.

Bruka i sramota,kako za one koji rade na zavodu tako i one u opštini jer i pored toga što su upoznati sa ovim problemom nerade ništa na njegovom rešavanju.

Ja da se pitam prvo bih isterao sa posla glavnog im na zavodu izvesnog Faćeta-giliptera a onda i ostale.

O ljubaznosti navedenih lica i da negovorim,tako su ljuti i nervozni i antipatični da im ravnih nema na cijelom Balkanu. o|

Bajazit

Početnik

(10)

• »Bajazit« je muško
  • »Bajazit« je autor ove teme

Datum registracije: 05.05.2009

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 14. Maj 2009

E moj brate, ja danas odo da pitam, kao: Ovo je neka greska dali ste mi 14 dana banje umesto 21 kao ostalima, mozeteli da mi ispravite za 7 dana.
- Ona kaze; nemate vi pravo na 21 dan, u Pazaru samo daju po 14 dana.
- A ja; Pa jel mi placamo manje doprinose, manje osiguranje ili je sto smo gradjani drugog reda.
- Ona; Mozes slobodno da se zalis gore u vladu, to oni odredjuju. E bas bi voleo kad bi znao protiv kog da podnesem prijavu, kad bi imao neko da me nauci.
Steta brate igra se sa nama ko kako hoce. Ah samo kad bi moglo ovde da se psuje, pa redom i po imenu i po prezimenu, po kolenu, po grlu itd. A za opstinare, steta gradonacelnik nam je bivsi direktor bolnice, bar on bi trebao da zna gde skripi, gde manjka, oko zdravstva malo pomogne, izmeni, utice. On umesto toga kreci zidove, sadi cvece da zamaze oci, da vide tate kad dodju odozko kako on namiruje avliju. A ljudi umiru, jad i beda. Pa pusti me makar da se lecim ako nedas posao i hleb. Otvorili jednu narodnu kuhinju i to koje, hej jedna narodna kuhinja, a po Srbiji 1.000.000 kuhinja. Nemas kom da se zalis, kod onoga sto se zalis on ga je tu i doveo, drskost i bezobrazluk. Zato ja svoj glas nedam nikom, od politicara i pevaca povracam, to su profiteri. Kupise glasove za akcije i sad nema ni akcija, koji su to mozgovi.
Eee sad nemozes ni opstu praksu da odes dok ne zakazes da se pregledas. Cekas po dva dana. Odes na pregled, kazu imas li zakazano ili dodji sutra. Ada ja sam bolestan, nisam ja dosao onako, nemam snage da dolazim ponovo, poneko i sa sela dolazi, nepokretan, star, placa taxi od penzije. Kazu: Nemoze danas nisi zakazao telefonom, sto nisi znao kad ces da se razbolis. Oni misle ako su dobili telefon da mora sve preko telefona da ide. Ima rupa hiljadama, a mi cemo da kazemo, mi cemo da vidimo, mi cemo da uticemo, mi cemo da damo sve od sebe, mi cemo da pokusamo,. E moj gradonacelnice sta cemo sve mi, a sve ko demek.

Social bookmarks